بامیلو یا دیجی کالا شما کدام را انتخاب می کنید ؟

دیجی کالا یا بامیلو |رویال کد
رضا ذوالعلی

اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷

امروزه با گسترش فضای مجازی و فراگیر شدن اینترنت مردم تمایل بیشتری به راهکار های مقرون به صرفه در زمینه خرید ، فروش ، اقتصاد ، فرهنگ ، آموزش و … را دارند. مردم تمایل دارند بتوانند با اینترنت اغلب کارهای خود را به سادگی و با بیشترین کیفیت انجام بدهند.
در این مقاله به بررسی دو فروشگاه اینترنتی برتر ایران یعنی دیجی کالا و بامیلو (بامیلو یا دیجی کالا) که تاثیر زیادی در امر سادگی خرید داشته اند بپردازیم. شاید اغلب شما ممکن است مدیران وب سایتها یا بازاریابان اینترنتی یا یک کاربر باشید و همیشه از خود بپرسید بحث خرید و فروش آنلاین در بازار اقتصادی ایران به چه صورت است ؟ آیا واقعاً کالا ها از کیفیت مناسب و کافی برخوردار هستند ؟
در این خصوص اظهار می داریم که پاسخ سؤالات فوق مثبت است. امروزه زمینه فعالیت تجارت الکترونیک در ایران بیش از چند دهه پیش فراهم گردیده است. به طوری که کاربران می‌توانند با برخورداری از یک سطح پیش‌نیاز هم به صورت مشارکتی و هم به صورت مستقلانه به فعالیت در حوزه تجارت الکترونیک بپردازند. بسیاری از استارت آپ ها در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت خود را راه‌اندازی کرده‌اند.
تجارت الکترونیک به معنی فروش و بازاریابی یک محصول از طریق بستر اینترنت می باشد .تجارت الکترونیک جهت آسان سازی و سرعت بخشیدن به معاملات اقتصادی به وجود آمد.
یکی از بسترهای بسیار مهم در تجارت الکترونیک بستر وب است. در ایران از بستر وب به اهداف متنوع و متفاوتی استفاده می‌شود. یکی از این اهداف خدمات فروش و خرید کالا ها می باشد. در ایران وب سایت های معروف و بسیار محبوبی در زمینه خرید و فروش کالا اقدام به فعالیت کرده‌اند که به معرفی کامل آنها می‌پردازیم (بامیلو یا دیجی کالا)

دیجی کالا ابر وب سایت فروشگاهی ایران | بامیلو یا دیجی کالا | دیجی کالا یا بامیلو | رویال کد

دیجی کالا ابر وب سایت فروشگاهی ایران

دیجی کالا یک وب سایت بسیار محبوب و قابل اطمینان می باشد که انواع کالاها با تنوع بسیار را به صورت اینترنتی به فروش می‌رساند. این وب سایت دارای قابلیت های بسیاری می باشد :

 1.  مقایسه چندین محصول با یکدیگر
 2. امکان ارسال پستی محصول
 3. وجود حساب کاربری
 4. وبلاگ و نظر دهی
 5. بازگردانی محصول طی فرصت 7 روز
 6. پشتیبانی مناسب
 7. جستجوی محصول و …

دیجی کالا فعالیت خود را از سال 1385 به صورت رسمی آغاز کرده است. این ابر وب سایت فروشگاهی روزانه 400 هزار بازدید دارد و حدود 2700 کارمند دارد.
دیجی کالا یکی از موفق ترین وب سایت های فروشگاهی در ایران می باشد. این وب سایت موفق همواره الگوی بسیاری از افراد جامعه می باشد. با گسترش محبوبیت دیجی کالا در بین افراد جامعه صاحبان محصول و افراد بسیاری اقدام به الگوبرداری از آن وب سایت کردند. به طوری که راه برای فعالیت وب سایت های فروشگاهی بسیاری باز شد. مردم به خریدهای اینترنتی و پرداخت آنلاین اطمینان بیشتری کردند. رابط کاربری وب سایت دیجی کالا برای بسیاری از مردم موردپسند واقع شد و این نکته کار طراحی را برای بسیاری از برنامه نویسان راحت نمود به صورتی که برنامه نویسان (طراحی سایت) با طراحی قالب های زیبا و شیکی شبیه به دیجی کالا توانستند تجربه کاربری را به خوبی پیاده سازی کنند. منبع درآمد به سزایی برای بسیاری از صاحبان محصول و برند ها شده است .
دیجی کالا همواره بر پیش نیاز های خرید توجه به سزایی دارد به طوری که فرایند حین خرید ، بعد از خرید و قبل از خرید بسیار با کیفیت و با اطمینان صورت گیرد. و از کلید های موفقیت این وب سایت همین مورد می باشد. دیجی کالا با ارائه مقایسه ، نظرسنجی ، معرفی محصول ، گارانتی و ضمانت نامه کالا در خصوص یک محصول سعی دارد که کاربر آسان ، سریع ، مطمئن و آگاهانه اقدام به خرید محصول موردنظر خود کند.
یکی از خدمات بسیار مهمی که دیجی کالا ارائه می دهد وجود دفتر مستقر در تهران جهت ارائه خدمات پس از فروش نظیر تعمیر ، تعویض کالا و … می باشد.

دیجی کالا در 12 سال | دیجی کالا یا بامیلو | بامیلو یا دیجی کالا | رویال کد

اما دیجی کالا چگونه توانست در مدت 12 سال به نتایج بسیار مفیدی برسد؟

ایده‌ی دیجی کالا توسط دو برادر حمید و سعید محمدی پیاده سازی شد. این دو برادر در سال 1384 عکاسی دیجیتال را پیگیری می‌کردند این دو برادر برای تهیه دوربین اقدام به جستجو در وب می‌کنند و پس از بررسی و جستجو در این خصوص دوربین موردنظر را انتخاب می‌کنند و به بازار جمهوری مراجعه می‌کنند. پس از گذشت چند روز پی می‌برند که لنز روی دوربین تعمیری است و تصمیم می‌گیرند وب سایتی جهت حل این مشکل ایجاد کنند و هر شخصی بتواند با آگاهی محصول موردنظر خود را انتخاب و سپس با اطمینان از درستی و مرغوبیت کالا آن را خریداری نماید.
فعالیت اولیه دیجی کالا به صورت فروش دوربین ها پیش می رفت که پس از چند سال دیجی کالا تصمیم گرفت همه ی کالاهای دیجیتال را در وب سایت خود به فروش برساند.
همانطور که در بالا ذکر شد یکی از مهم ترین اهداف دیجی کالا توجه به فرایند پیش از خرید ، حین خرید ، بعد از خرید و اطلاع رسانی دقیق محصول است و چون دیجی کالا توانست بسیار عالی به وظیفه و شعار خود عمل نماید و همیشه فعال و به روز بود در نتیجه در طی این سال ها توانست محبوب ترین وب سایت فروشگاهی در سطح کشور شود .
در نهایت اوج دیجی کالا در وب سایت های خارجی نظیر بلومبرگ به میزان 400 میلیون دلار ارزش گذاری شد و در سال 91 دیجی کالا پیشنهاد شراکت شرکت سراوا را پذیرفت. به دلیل اینکه جذب سرمایه گذاری از چندین شرکت خارجی در سراوا صورت می گیرد دیگر مشکلات انتقال ارز به داخل کشور وجود نداشت. این شرکت تاسیس شد تا بتواند همزمان از چندین شرکت سرمایه گذار جذب کند و فرایند های مالی و حقوقی را به صورت تجمعی انجام دهد.

فروشگاه اینترنتی بامیلو با سابقه ی کم | دیجی کالا یا بامیلو | بامیلو یا دیجی کالا | رویال کد

فروشگاه اینترنتی بامیلو یک فروشگاه کم سابقه

در بالا به این نکته اشاره کردیم که دیجی کالا یک الگو برای بسیاری از افراد شد و راه را برای فعالیت بسیاری از فروشگاه های اینترنتی باز کرد. یکی از فروشگاه های اینترنتی که توانست طی مدت زمان اندکی به محبوبیت نسبی برسد فروشگاه اینترنتی بامیلو بود است.
فروشگاه اینترنتی بامیلو با هدف ایجاد یک روند روتین و تجربه عالی برای همه افراد در جهت تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند.
در بامیلو انواع کالاها به فروش می‌رسد. وب سایت بامیلو دارای قسمت هایی نظیر :

 1. مقایسه
 2. نظرسنجی
 3. شرایط بازگشت و تعویض
 4. مشخصات فنی و معرفی محصول
 5.  لیست علاقه مندی ها

تاریخچه بامیلو | دیجی کالا یا بامیلو | بامیلو یا دیجی کالا | رویال کد

در این قسمت به بررسی سؤال می‌پردازیم که تاریخچه بامیلو چیست؟

بامیلو توسط رامتین منزهیان شخصی آلمانی – ایرانی ایجاد شده است و در تیرماه 1393 فعالیت این فروشگاه اینترنتی آغاز شد و این فروشگاه اینترنتی از پروژه های شرکت راکت اینترنت در ایران می باشد. راکت اینترنت توسط برادران ساویر در اروپا مدیریت می‌شود.
دیجی کالا توانست فرصت اشتغال در زمینه تجارت الکترونیک را در ایران فراهم کند اما از سویی دیگر این امر باعث شد رقیبان بسیاری برای دیجی کالا ایجاد شود. همانطور که گفته شد بامیلو در طی مدت بسیار کوتاهی توانست به محبوبیت نسبی کاربران برسد لذا می توان بامیلو را به عنوان یکی از رقیبان اصلی دیجی کالا به شمار برد. به همین دلیل بامیلو توانست با شرکت ایرانسل نیز یک همکاری در عرصه تجارت الکترونیک داشته باشد. از دیگر پروژه های IIG می‌توان به استپ ، زود فود و اسکانو اشاره کرد.

آنچه سبب موفقیت بامیلو شده  سه مورد زیر است :

 1. پشتوانه مالی راکت اینترنت
 2. محصولات متنوع
 3. طرح های مناسبتی و تشویقی

با وجود 3 نقطه قوت برای بامیلو ، این فروشگاه اینترنتی به رقابت با دیجی کالا پرداخت و با تبلیغات کلیکی و تبلیغات بنری در دیگر وب سایت های پربازدید میدان را برای شناخته شدن و محبوبیت خود را باز کرد. بامیلو حداقل مبلغی حدود 50 میلیون برای تبلیغات خود هزینه می‌کند. با توجه به تبلیغات انبوهی که بامیلو انجام داد توانست در نهایت یک سال به یک رقیب برای دیجی کالا محسوب شود. دیجی کالا قبل از تولد بامیلو هیچ رقیبی نداشت و در عرصه تجارت آنلاین یکه تاز در سطح کشور بود اما با تولد بامیلو ، دیجی کالا یک رقیب یافت و همچنان دو سایت دیجی کالا و بامیلو (دیجی کالا یا بامیلو) به عنوان یک رقیب فعالیت می‌کنند و هر دو دارای محبوبیت میان کاربران خود هستند. باید به این نکته اشاره کرد هنگامی که دیجی کالا بامیلو را به عنوان یک رقیب شناخت با درایت به پیش بینی آینده پرداخت و با عملیات پیشگیرانه توانست جایگاه خود را در میان کاربران حفظ نماید و همچنان در اولویت باشد.

دیجی کالا نیز 2 عملکرد زیر را انجام داد :

 • تبلیغات در ایستگاه های مترو
 • تبلیغات در وب سایت های پربازدید

نقاط ضعف دیجی کالا یا بامیلو

دیجی کالا و بامیلو هر دو دارای نقاط صعف خاص خود هستند و به صورت مستمر در تلاش هستند تا این نقاط ضعف را حل کنند و ما در ادامه نقاط ضعف بامیلو یا دیجی کالا بررسی می نماییم با ما همراه باشد.

نقاط ضعف دیجی کالا

با اینکه فروشگاه دیجی کالا 12 سال است در حال فعالیت می باشد اما نسبت به بامیلو که چندین سال است پا به عرصه وب گذاشت است تبلیغات کمتر و تنوع محصولات کمتری دارد.

نقاط ضعف بامیلو

با اینکه بامیلو یک فروشگاه اینترنتی محبوب است اما دارای ضعف ها و نواقصی در عملکرد خود است که در این قسمت به شرح آن می‌پردازیم با ما همراه باشید :
نقص در  محتوا و نظرات کاربران: بامیلو دارای نقص محتوا است به طوری که جزییات مربوط به یک محصول را به صورت ناقص مطرح نموده است و ناقص بودن بخش نظرسنجی و نظر دهی و مقایسه محصول باعث شده است که کمک چندانی به انتخاب محصول توسط مشتریان نشود.
پاسخگویی و پشتیبانی ضعیف : چنانچه کاربران با مشکل و یا سؤالی مواجه شوند بخواهند تماس تلفنی داشته باشند به دلیل خطوط کم یا با بوق اشغال یا با صف انتظار مواجه می‌شوند  که این مورد وجهه خوبی برای کاربران نخواهد داشت.
بسته بندی غیر استاندارد: بسته بندی نامناسب محصولات که گاها یا بسته بزرگ است و یا کوچک که این مورد باعث ایجاد یک تجربه نامناسب برای کاربران می‌شود.

تهدید ها برای بامیلو

با توجه به اینکه بامیلو یک فروشگاه مد و لباس نیز می باشد و تنوع محصولات خوبی دارد اما گاها به دلیل نواقص عملکردی خود و با وجود تهدیدهایی برای بامیلو ممکن است جایگاه و بازار خود را از دست بدهد.
با توجه به تولد رقبای جدید در زمینه مد و لباس نظیر فروشگاه اینترنتی شیکسون – بایکس کم کم تهدید هایی برای رقابت با بامیلو افزایش می‌یابد.
با توجه به اینکه بامیلو خود یک رقیب برای دیجی کالا محسوب می‌شود وب سایت هایی دیگر هم رقیبان بامیلو هستند
وب سایت های بالا که به گونه ای تهدید برای دیجی کالا محسوب می‌شدند ، اما خود نیز دارای نواقصی هستند که از این میان می‌توان به تبلیغات کم و تنوع کم محصولات اشاره کرد.
بامیلو خود دارای تنوع محصولات بسیاری است و همین مزیت سبب می‌شود کاربران بیشتری به بازدید از این وب سایت بپردازند.
در حال حاضر دیجی کالا صرفاً به توزیع و فروش کالای های دیجی کالا بسنده نکرده است بلکه در فروش لوازم آرایشی و بهداشتی نیز گام برداشته است.

آمار و ارقام دیجی کالا و بامیلو | دیجی کالا یا بامیلو | بامیلو یا دیجی کالا | رویال کد

آمار و ارقام برای بامیلو و دیجی کالا

در زیر به بررسی آمار و ارقام در خصوص دو وب سایت دیجی کالا و بامیلو (بامیلو یا دیجی کالا) می‌پردازیم :

از نظر رتبه الکسا : سایت دیجی کالا دارای رتبه الکسا 2 است در حالی که بامیلو دارای رتبه الکسای 19 است
از نظر بک لینک : دیجی کالا دارای 5470000 بک لینک است در حالی که بامیلو دارای 1830000 بک لینک است .
از نظر متوسط زمان وب گردی کاربران : کاربران در سایت دیجی کالا 10 دقیقه وقت صرف می‌کنند. در حالی که در وب سایت بامیلو این میانگین عدد 4:30 دقیقه است.
از نظر تنوع کالا : به تدریج به تنوع کالا های دیجی کالا اضافه می‌شود در حالی که بامیلو از ابتدا دارای کالاهای بسیار متنوعی است .
توجه به خدمات پس از فروش : دیجی کالا به عنوان وب سایتی که با هدف کیفیت قبل از فروش ، بعد از فروش و حین فروش فعالیت می‌کند بسیار به خدمات پشتیبانی پس از فروش پایبند است به گونه ای همانطور که در بالا ذکر شد یک دفتر جهت تعویض تعمیر و … کالا ها ایجاد کرده است تا کاربران به صورت حضوری بتوانند مراجعه داشته باشند. این در حالی است که بامیلو به هیچ عنوان خدمات پس از فروش ندارد
استراتژی استفاده از تبلیغات : در این زمینه باید عرض کنیم که دیجی کالا تبلیغات نسبتاً کمی در برابر وب سایت بامیلو دارد و نشان دهنده این است که بامیلو صرفاً با هزینه های بسیاری که در خصوص تبلیغات خود کرده است توانسته است جایگاه خود را بیابد.
ارائه تخفیف برای جذب مشتری : دیجی کالا از این قابلیت بسیار کم استفاده می‌کند. در حالی که بامیلو از طرح های تشویقی و مناسبتی بسیاری جهت جذب مشتری استفاده می‌کند.
مدت زمان رسیدن به جایگاه فعلی : این نکته بسیار مهم تلقی می‌شود که وب سایت دیجی کالا در مدت زمان 8 سال توانست به این جایگاه محبوبیت و رتبه الکسا برسد در حالی که بامیلو با تبلیغات و استراتژی های مدیریتی از جمله تبلیغات در مدت زمان 8 ماه توانست به محبوبیت برسد.
تعداد دانلود اپلیکیشن : دانلود هایی که از وب سایت دیجی کالا شده است به بیش از 1 میلیون می‌رسد در حالی که تعداد دانلود های اپلیکیشن بامیلو به 50 هزار می‌رسد.
شایان ذکر است با توجه به امار و ارقام بالا متوجه می شویم دیجی کالا همچنان میان کاربران محبوب است و کاربران به دیجی کالا اطمینان دارند .
یکی از کارهای بسیار مناسبی که دیجی کالا توانست به نحو عالی انجام دهد این است در ابتدای شروع به کار دیجی کالا در سال 1385 اینترنت این همه گسترده نشده بود و حتی در بسیاری از شهرستان های استان تهران دسترسی به تجهیزات واقعاً دشوار بود و لذا اگر شرایط برای افراد فراهم می‌بود اطمینان به خریدهای اینترنتی اصلاً وجود نداشت و یا بسیار کم بود .
به همین سبب دیجی کالا توانست فرصت را برای مشتریان و کاربران و برای تأمین کنند و صاحبان مشاغل باز کند. دیجی کالا وب سایت موفقی در آن شرایط در ایران بود که توانست برای بسیاری از استارت آپ ها الگو بشود چه به لحاظ نحوه و روش کار وب سایت های فروشگاهی و چه به لحاظ تجربه کاربری در استفاده از طراحی مناسب برای مهندسان و برنامه نویسان.

اما در پاسخ به اینکه آیا دیجی کالا یا بامیلو (بامیلو یا دیجی کالا) را انتخاب کنید باید بگوییم شما می‌توانید با توجه به موارد زیر این تصمیم را اتخاذ کنید :

 1. دیجی کالا سابقه فعالیت بیشتری نسبت به بامیلو دارد
 2. دیجی کالا نسبت به بامیلو کالا ها را نهایت 2 تا 5 روز کاری به دست مشتریان می‌رساند.
 3. پشتیبانی دیجی کالا 24 ساعته و همیشه پاسخگو هستند
 4. بامیلو دارای تنوع کالاهای بسیاری است که دیجی کالا از این تنوع برخوردار نیست.در آینده متنوع تر می‌شود.
 5. اپلیکیشن های دو وب سایت دیجی کالا و بامیلو (بامیلو یا دیجی کالا) هر دو به یک نحو ارائه سرویس می‌دهند و از لحاظ راحتی کار هر دو یکسان هستند.
 6. بامیلو وب سایتی جدید است که اجناس را با قیمت کمتری ارائه می دهد.
 7.  دیجی کالا بدون تبلیغات هنگفت و در شرایط بسیار نامناسب جامعه رشد کرد اما بامیلو در زمانی رشد کرد که مسیر و فرصت برایش باز شده بود و با استراتژی توانست محبوب شود.

چند نمونه از ویدیو های ساخت شده به دست افراد تیم فروشگاه اینترنتی دیجی کالا و بامیلو (بامیلو یا دیجی کالا) :

ویدیو 12 سالگی دیجی کالا

 

 

ویدیو معرفی اپلیکیشن دیجی کالا

 

 

ویدیو تبریک آمدن بهار توسط دیجی کالا

 

 

ویدیو تبریک روز پدر توسط دیجی کالا

 

 

ویدیو معرفی امکان جدید بامیلو

 

 

ویدیو تبریک روز مادر توسط بامیلو

 

 

ویدیو معرفی حراج جمعه بامیلو

 

 

ویدیو تبلیغاتی بامیلو

 

 

در حال حاضر فقط فروشگاه بامیلو توانسته است رقیب اصلی دیجی کالا با فعالیت دوازده ساله آن شود.

از شما بسیار متشکریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید چنانچه شما هم نسبت به دو سایت یعنی دیجی کالا یا بامیلو (بامیلو یا دیجی کالا) دچار پرسش و پاسخ یا علاقه مند به تحلیل این وب سایت ها هستید امیدوارم این مقاله به میزان کافی به شما کمک کرده باشد و از مقاله بامیلو یا دیجی کالا بهره لازم را برده باشید و پیشنهاد می نماییم مقاله اسنپ یا تپسی و مقاله طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه نمایید .
شما هم می‌توانید در جایگاه دیجی کالا یا بامیلو (بامیلو یا دیجی کالا) قرار بگیرید !
دیجی کالا با فروش دوربین شروع کرد
ایده شما برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه چیزی می تواند باشد ؟

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
 • صدف جوادیان گفت:

  دیجی کالا بخاطر اینکه مدت زماان بیشتری هست که داره فعالیت میکنه و بخاطر اینکه تبلیغات گسترده تری رو انجام داده، از محبوبیت بالاتری برخورداره و من به شخصه دیجی کالا رو به بامیلو ترجیح میدم.

  هرچند که از لحاظ قیمت گذاری خیلی مشکل دارن و بعضی اوقات واقعا توجیحی نداره که بخوایم از اونا خرید کنیم و امیدوارم که در آینده ای نزدیک سیاست های قیمت گذاریشون تغییر کنه، اما در کل کیفیت محصولات شون خوبه و میشه بهشون اعتماد کرد!

 • علی قلیپور گفت:

  بین بامیلو و دیجی کالا من قطعا دیجی کالا رو انتخاب میکنم. مهمترین دلیلش هم پشتیبانی قدرتمند اون هست.

  ۲۷۰۰ کارمند واقعا تعداد کمی نیست و من فکر میکنم حداقل ۲۰ درصد این کارمندان مربوط به بخش پاسخگویی مشتریان باشن و به همین دلیل هم هست که هروقت تماس میگیرم یا تیکت میزنم یا خلاصه از یه راهی میخوام سواالاتم رو ازشون بپرسم، خیلی زود جواب میدن و اجازه نمیدن که به ۲۴ ساعت برسه.

  بنظرم داشتن یه پشتیبانی خوب و قدرتمند از داشتن قیمت های پایین، خیلی مهمتره!

 • شهرام گفت:

  هم دیجی کالا هم بامیلو ..جفتشون مفت نمی ارزن …تازه مبلغ جنسهای حراجمعه باميلو و پیشنهاد ویژه ديجي كالا با قیمت بازار برابر يا بيشتر از بازار سنتي هست و اونهم جنس دسته دوم…خیلی جالبه دوستان نه؟…تلویزیون ۶۵ اینچ سونی مدل X8500E را بامیلو گذاشته بیست میلیون تومان و با ۱۲% تخفیف با هزار منت میده ۱۷/۶۰۰/۰۰۰ تومن …..و دیجی کالا همون تلویزیون را با قیمت ۲۲/۴۰۰/۰۰۰ داخل سايتش نوشته … در صورتی که خودم با اینکه مشتری هردوشون بودم و بيشتر از ديجي كالا خريد ميكردم ولي الان دیگه خریدی ازشون ندارم و نخواهم داشت … همون تلویزیون بالا را با قیمت ۱۶/۳۰۰/۰۰۰ تومان از خیابان جمهوری نمایندگی رسمی سونی (شرکت هالکو) نبش شیخ هادی خریدم …تازه با مسئول فروش سایت ديجي كالا تماس میگیرم میگم چرا اینقدر اين تلویزیون را شما گرون میدید ؟؟ جواب میدهند که اون تلویزیونی که شما از نمایندگی گرفتی تقلبیه و ساخت چین هست و الان نمایندگی انحصاری و رسمی سوني در ایران نداریم !!!!!! و مال ما اصلی و ساخت ژاپنه !!! ….با خودم گفتم جل الخالق مگه میشه نمایندگی رسمی جنس تقلبی دست مردم بده ….خلاصه کنم دوستان خریدتان را از بازار سنتی انجام بدید خیلی بهتره تا از این دوسایت خریداری کنید چون لااقل ميدونيد جنس را از نزديك مشاهده ميكنيد و مثل اين حضرات نامبرده با روتوش كردن و فتوشاپ كردن كالا براي مشتري تازه ميفهميم اون چيزي كه دست ما ميرسه اوني نيست كه توي وبسايتشون قراردادند…..کشور ما حالا حالاها خیلی مونده تا به فرهنگ خرید اینترنتی برسه ….توی اروپا يا آمريكا شما وقتی میخواهید حضوري از فروشگاهي خرید کنید قیمت خرید مستقیم از قیمت اینترنی همون فروشگاه گرونتره ولي اگر از همون فروشگاه اينترنتي بخريد با يك مقدار تخفيف جزيي ، همون كالا را از همون فروشگاه ميتوانيد تهيه كنيد چرا؟؟…دلیلش هم همینه که میخوان مردمشون را به خرید اینترنتی تشویق كنن و از ترافيك و شلوغي ووو … جلوگيري كنند و به در وقتشان صرفه جويي كنند و به شعور مشتريانشان احترام قائلند و اگر كالايي معيوب و يا مورد پسند مشتري نبود با روي باز و لبي خندان جنس را از مشتري تحويل گرفته و برايشان عوض ميكنند (خدا لعنتشون كه اينقدر براي مشتريانش احترام قائلند)…حالا کشور گل و بلبل ما برعکس اونا (خدا خيرشون بده و بركت براشون نازل كنه) ….پیروز باشید

  • رضا ذوالعلی گفت:

   با سلام خدمت شما کاربر گرامی از انتشار نظرتون راجب دیجی کالا و بامیلو ممنونم ، درسته دیجی کالا یا بامیلو سیاست های مخصوص شرکت و برند خودشان را برای قیمت گذاری دارند و هر کسی حق انتخاب دارد . البته دیجی کالا کمک بزرگی به بازار آنلاین ایران کرد چون راه خرید اینترنتی را به ایران باز کرد . اما مطمئنا رشد خوبی بازار آنلاین خواهد کرد و امیدوارم سیاست های قیمت گذاری فروشگاه های انلاین تغییر کنند تا همه راضی باشند