سئو سایت علمی

سئو سایت علمی | سئو وبسایت علمی | رویال کد
رضا ذوالعلی

فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

سئو سایت علمی (سئو وبسایت علمی)

در این مقاله در خصوص سئو سایت علمی صحبت خواهیم کرد
امروزه با گسترش استفاده از شبکه های مجازی وجود یک سایت هویت یک شرکت – فرد – کسب و کار و … می باشد. شبکه های مجازی هیچ‌گاه نمی‌توانند جای وبسایت ها را بگیرند . راه‌اندازی وبسایت ها بسیار گسترش یافته است. به‌صورتی که برای هر کسب و کار و هر موضوعی یک وبسایت مرتبط با آن وجود دارد.در این میان وبسایت های علمی از محبوبیت دوچندان برخوردار هستند.از ویژگی‌های وبسایت علمی می‌توان به مولد یا محتوای تولیدی آن‌ها اشاره نمود.
سئو سایت علمی (سئو وبسایت علمی) بر اساس مولد بودن یا محتوای علمی تولیدی آن مشخص می‌شود.
وبسایت های (سئو سایت علمی ،سئو وبسایت علمی) را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی نمود.

 1. وبسایت های علمی عمومی (سئو سایت علمی عمومی ،سئو وبسایت علمی عمومی)
 2. وبسایت های علمی تخصصی (سئو سایت علمی تخصصی ،سئو وبسایت علمی تخصصی)
 3. وبسایت های پژوهشی (سئو سایت علمی – پژوهشی ،سئو وبسایت علمی – پژوهشی)

با توجه به این تقسیم‌بندی سئو این وبسایت ها هم متفاوت خواهد بود.که در زیر به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

سئو سایت علمی عمومی | رویال کد

1. سئو سایت علمی – عمومی (سئو وبسایت علمی – عمومی):

ابتدا به تعریف وبسایت های علمی عمومی میپردازیم: وبسایت های علمی عمومی اغلب پیرامون مباحث و موضوعاتی صحبت می‌کنند که رنج سنی بین ۱۶ سال آغاز و تا ۴۵ الی ۶۰ را شامل می‌شود. پس موضوعات به نحوی نگارش و شرح داده می‌شوند که در کنار علمی بودن همگان با آن آشنا و درک مطالب آسان باشد و از بیان واژه‌های تکلف جلوگیری به عمل می‌آید.
تنظیمات و پیاده‌سازی سئو بر روی چنین وبسایت هایی (علمی سئو سایت علمی – عمومی ،سئو وبسایت علمی – عمومی) به دلیل علمی عمومی بودن آن‌ها بسیار حساس است. به دلیل اینکه چنین وبسایت هایی بر روی لغات مختلف تمرکز می‌کنند و مطلب می‌نویسند و این مطالب مقطعی است به این صورت که مثلاً اگر در وبسایت علمی عمومی پیرامون موضوع « ویتامین‌های موردنیاز بدن » مطلب تهیه بشود در مورد این موضوع به‌صورت پیوسته و هرروزه مطلب و محتوا تهیه نمی‌شود چرا که موضوعات علمی دیگری وجود دارد که پیرامون هر یک مطالب نوشته بشود. به همین دلیل انتخاب کلیدواژه مخصوص این وبسایت ها بسیار حساس و گاهی ممکن است انتخاب و آنالیز کلیدواژه به دو تا سه هفته به طول بیانجامد.
از مزایای به طول انجامیدن انتخاب و آنالیز کلیدواژه می‌توان به رقابت عالی و اصولی و بالاآمدن سایت در صفحه اول گوگل و لینک اول اشاره کرد. در این وبسایت ها گاهی می‌توان چند کلمه را به‌عنوان کلیدواژه انتخاب نمود.

سئو سایت علمی تخصصی | رویال کد

2. علمی سئو سایت علمی – تخصصی(سئو وبسایت علمی – تخصصی)

ابتدا به تعریف آن‌ها می‌پردازیم : اینگونه وبسایت ها پیرامون یک‌رشته خاص و مطالب عمیق علمی مرتبط با یک‌ رشته خاص اقدام به تولید محتوا می‌کنند. رنج سنی کاربران اغلب از ۱۹ الی ۴۵ سال است.
سئو چنین وبسایت هایی (سئو سایت علمی – تخصصی ،سئو وبسایت علمی – تخصصی) به دلیل تمرکز به روی رشته خاص بسیار راحت‌تر است.اما انتخاب کلیدواژه اختصاصی نیاز به تحلیلی به‌صورت (کلیدواژه باید طوری انتخاب شود که همه افراد آن رشته لااقل ۱ بار آن واژه را شنیده باشند یا آن کلیدواژه محبوب‌ترین لغات کاربری آن‌ها باشد) دارد زمان یافتن و آنالیز آن به رشته بستگی دارد و معمولاحدود ۱ الی ۲ هفته است.

سئو سایت علمی پژوهشی | رویال کد

3. سئو سایت علمی – پژوهشی (سئو وبسایت علمی – پژوهشی) :

ابتدا به تعریف آن می‌پردازیم : اینگونه وبسایت ها پژوهش محور هستند و مطالبی که درج می‌کنند اغلب فرصت‌های اختراع ، ابتکار و ایده پردازی را فراهم می‌آورد.
رنج سنی کاربران بین ۲۰ الی ۳۰ سال هستند
سئو وبسایت های پژوهشی به گونه‌ای است که در حین ظرافت از سادگی و روال ساده‌ای برخوردار است. اما انتخاب کلیدواژه آن هم مانند وبسایت های علمی عمومی نسبتاً دشوار می باشد. به دلیل اینکه این وبسایت ها پژوهشی هستند ممکن است کلیدواژه‌هایی که انتخاب می‌شوند بین کاربران از محبوبیت خوبی برخوردار نباشند . لذا زمان آنالیز و انتخاب کلیدواژه مناسب پس از چکاپ کامل سایت حدود ۲ الی ۳ هفته است.
موارد دیگر مربوط به سئو در خصوص هر سه دسته از این وبسایت ها با اینکه عمیقاً متفاوت است اما درنهایت دارای تفاوت چشمگیری نیست. به بررسی می‌پردازیم :

استفاده از بک لینک در سئو سایت علمی (سئو وبسایت علمی) :

استفاده از بک لینک در چنین سایت هایی می‌تواند نتیجه را دوچندان کند. اگر بک لینک هایی که استفاده می‌شود جز لیست سیاه نباشند می‌تواند تأثیر خوبی بر روی هر ۳ دسته وبسایت داشته باشد.چنانچه ار بک لینک هایی استفاده کنید که جز لیست سیاه باشند سئو سایت علمی (سئو وبسایت علمی) شما دچار لطمه شدیدی خواهد شد. تیم فنی ما نیز خدمات سئو مبنی بر بک لینک را ارائه می‌دهد چنانچه خواستار اطلاع از نحوه بک لینک سازی و تعرفه و موارد فنی مربوط آن هستید می‌توانید با تیم فنی ما یک مشاوره داشته باشید.

استفاده از تولید محتوای سئو شده :

تولید محتوای سئو شده در این سایت ها باید به گونه‌ای باشد که محتوا دربرگیرنده لااقل ۱ بار کلیدواژه باشد. اگر تولید محتوای چنین وبسایت هایی به‌صورت دقیق و منظم آماده شود بعد از یک ماه نتیجه بسیار خوبی را مشاهده خواهیم کرد.

سرعت و پشتیبانی هاست | رویال کد

سرعت و پشتیبانی هاست :

پیشنهاد تیم طراحی سایت رویال کد در این باره استفاده از هاست های لایت اسپید (بر پایه ابر) با پشتیبانی بسیار عالی و سرعت پینگ ۳ ثانیه را پیشنهاد می‌دهد که البته تیم ما خدمات میزبانی وب را با کیفیت فوق‌العاده عالی و پشتیبانی 24 ساعته انجام می‌دهد. شرکت‌های بسیاری هستند که خدمات هاستینگ هم انجام می‌دهند اما از پشتیبانی فنی مناسبی برخوردار نیستند اگر وبسایت به دلایل مشکلات فنی هاست از دسترس خارج شود از عواقب بسیار زیان‌آوری را برای وبسایت های علمی دارد. چون وبسایت های علمی از اعتبار خاصی برخوردار هستند لذا تحت هیچ شرایطی نباید از دسترس خارج شوند. به همین دلیل پیشنهاد ما استفاده از خدمات هاستینگ تیم فنی خودمان است چنانچه در این خصوص نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید با تیم فنی ما مشاوره انجام دهید.

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت علمی (سئو وبسایت علمی) :

از جمله مواردی که باید در سئو سایت علمی (سئو وبسایت علمی) تنظیم شود شبکه های اجتماعی است. اگر شما برای وبسایت خود شبکه اجتماعی نظیر لینکدین – توییتر – فیس بوک – گوگل پلاس – اینستاگرام – پینترست راه‌اندازی نکرده‌اید حتماً سعی در راه‌اندازی آن نمایید. تأثیر شبکه های اجتماعی در سئو بسیار چشم‌گیر است
با این کار هم سایت شما در میان کاربران از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود و هم رتبه سئو بالاتری کسب می‌کنید.

البته این را فراموش نکنید که طراحی سایت علمی به صورت بهینه تاثیر بسزایی در امر سئو سایت دارد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
 • سلیمی گفت:

  سئو سایت های علمی بنظر من نسبت به سایت هایی مثل رستوران و هتل و تالار عروسی و این چیزا که اتفاقا مقالاتش رو توی رویال کد هم میتونین ببینین، خیلی آسون تره.

  چون کلیدواژه ها رو میشه کمی راحت تر پیدا کرد و بعد تولید محتوا در این زمینه ها هم واقعا کار سختی نیست و با یه تیم ۳ نفره شامل یک کارشناس محتوا و ۲ تا نویسنده، خیلی راحت میشه مقالات تاپ و حرفه ای برای رتبه گیری در گوگل نوشت!

 • نیما رافعی گفت:

  سئوی وب سایت کلا مقوله سخت و پیچیده ای هست. و برای اینکه بتونید یک سایت رو سئو کنید، باید بازاری که اون سایت در اون فعالیت میکنه رو به خوبی بشناسید تا بتونید کلمات کلیدی مناسبی رو انتخاب کنید.

  به خصوص در حوزه سئو سایت های علمی، از اونجایی که یک سری اصطلاحات خاص و رایج وجود داره، فردی که قراره مسئول سئو کردن این نوع وب سایت ها بشه، یا باید خودش در این حوزه تخصص داشته باشه یا اینکه یه تیم قدرتمند کلا تشکیل بشن فقط واسه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و هدفمند به منظور رتبه گیری در گوگل!