سئو سایت رستوران

سئو سایت رستوران | سئو وبسایت رستوران |رویال کد
رضا ذوالعلی

فروردین ۴, ۱۳۹۷

چرا نیاز به سئو سایت رستوران داریم ؟

ممکن است شما دارای یک رستوران باشید که به تازگی اقدام به ایجاد یک سایت برای آن کرده باشید. اگر سایت رستوران شما به تازگی ایجاد شده است باید بدانید که بحث سئو برای سایت رستورانی شما در این شرایط بسیار بسیار مهم جلوه می کند.
سایت هایی که به تازگی ایجاد می شوند به دلیل اینکه از تعداد مقالات و محتوای سئو شده ی کمتری برخوردار هستند در رقابت با دیگر سایت ها بسیار ضعیف جلوه می کنند و از جدول رتبه بندی الکسا سهم بسیار کمی را به خود اختصاص می دهند. رستوران ها از جمله مواردی هستند که رقابت میان آنها از نظر نمایش در صفحه نتایج گوگل شدید است. لذا سایت هایی که به تازگی ایجاد می شوند و محتوا ندارند و سایتشان خالی است اصلا در صفحه نتایج گوگل نمایش داده نمی شوند.
برای این سایت ها چاره چیست؟ آیا نباید اقدام به ایجاد و راه اندازی سایت های جدید و تازه کار کرد؟نتایج رقابت این سایت ها با دیگر سایت های قوی به چه صورت است؟

آیا سئو سایت رستوران  می تواند تاثیر خوبی داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوالات باید بگوییم که سایت های تازه تاسیس امتیاز مثبتی نسبت به سایت های قدیمی دارند. و اگر سرمایه گذاری سئو روی آنها انجام شود نتایجی که حاصل می شود بسیار بهتر از سایت های قدیمی است. اما امتیاز سایت های تازه تاسیس چیست؟ چه نکته وجود دارد که صاحبان سایت های تازه را ترغیب به سرمایه گذاری روی سئو می کند؟
سایت های تازه به دلیل اینکه هیچ محتوایی ندارند و به چشم دیگر سایت ها یک سایت معمولی است عامل رقابت نیست و این خود بهترین امتیاز محسوب مشود. در جایی که عامل رقابت نباشد خودش می تواند با سایرین به راحتی رقابت کند و با سرمایه گذاری سئو به صورت منظم و متوالی به یک سایت محبوب تبدیل شود و گوی سبقت را بریابد و بعد از چندی خودش به یک عامل رقابت تبدیل می شود. میدان برای تبدیل شدن به عامل رقابت برای سایت های تازه تاسیس بسیار بسیار امن و ایمن است.
اگر شما بتوانید روی سایت رستوران خود سرمایه گذاری سئو انجام دهید تاثیر به سزای آن را مشاهده خواهید کرد سایت های تازه در برابر سایت های قدیمی تر خیلی راحت تر و با سرعت بیشتری می توانند در صفحات اولیه گوگل به نمایش در آیند.

اما چگونه می توان سایت رستورانی را با کمک سئو به صفحه اول نتایج گوگل آورد؟

کلیدواژه کانونی در سئو سایت رستوران

سئو صرفا تمرکز بر روی یک یا چند کلید واژه کانونی می باشد که اگر با آن کلمه به سرچ بپردازند سایت شما هم در مجموعه نتایجی که از آن حاصل می شود وجود داشته باشد. اگر سایت شما در لینک اول صفحه اول نتایج جستجو با یک کلیدواژه خاص باشد نشان می دهد که سایت شما نیمی از مراحل رقابت را طی نموده است. گاهی برخی شرکت ها در خصوص سئو انتخاب کلیدواژه کانونی را به خود مشتری واگذار می کنند. از نظر ما این کار مناسبی نیست چرا که ممکن است مشتری یا صاحب سایت از کلیدواژه های محبوب کاربران و یا کلیدواژه های رقابتی ناآگاه باشند و کلید واژه ای را پیشنهاد دهند که اصلا رقابت خاص یا محبویت خاصی ندارد. در این مواقع شرکت ها صرفا نظر شما را در سایت اعمال می کنند.
پیشنهاد تیم رویال کد در این زمینه این است که چنانچه بخواهید سایت خود را سئو کنید ابتدا سایت شما را از لحاظ رقابت – محتوا – نوع خدمات سایت شما به صورت کامل بررسی می کنیم و سپس با استفاده از تکنیک های سئو مانند google adwords و google analystics کلیدواژه های مناسب سایت شما را خودمان به شما پیشنهاد می دهیم. و میزان رقابت میان کلمه ها را به صورت کامل برای شما شرح می دهیم. و شما به راحتی می توانید انتخاب کنید و نظرتان را اعلام کنید و پس از مشورت و هماهنگی های لازم باشما کلید واژه کانونی انتخاب می کنیم. و نحوه سئو شدن مطالب و چگونگی استفاده از کلید واژه کانونی در تمامی صفحات و مطالب را به شما خواهیم گفت.

تاثیر سرعت لود سایت در سئو سایت | رویال کد

سرعت سایت در سئو سایت رستوران

امروزه کاربران در استفاده از سایت ها بسیار کم حوصله شده اند به طوری که اگر کاربری به سایت شما سر زده باشد و سرعت لود سایت شما بیش از ۳ ثانیه طول بکشد سایت شما را رها می کند. سرعت لود سایت نه تنها در جذب کاربران تاثیر دارد بلکه باعث می شود رتبه سئو شما هم بالا برود.
از عواملی که در سرعت لود سایت نقش دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تاثیر کیفیت هاست در سئو سایت رستورانی

هاست (میزبان سایت) در سئو سایت رستوران

اگر شما سایتی را بسیار حرفه ای و زیبا پیاده سازی کنید اما از هاست مناسبی استفاده نکنید به سایت شما لطمه بسیاری به لحاظ سئو وارد می شود. اگر هاست پشتیبانی مناسبی نداشته باشد هم برای شما مشکل ساز خواهد شد چرا که اگر به دلایل مشکلات فنی هاست سایت شما از دسترس خارج شود رتبه سئو سایت شما کاهش می یابد. چرا که سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده می شود و کاربر با خطاهای متعدد روبرو می شود.
پیشنهاد تیم ما در این زمینه این است که چون ما خدمات میزبانی سایت هم انجام می دهیم شما نگرانی از بابت پشتیبانی هاست نخواهید داشت. سرعت ping سرور های لایت اسپید ما (تکنولوژی بر پایه ابر) زیر۳ ثانیه هستند. و چنانچه مشکلات فنی وجود داشته باشد بسیار سریع رفع می کنیم لذا با انتخاب آن می توانید امتیاز هاست خوب را هم دریافت کنید و رتبه سایت خودتان را بالا ببرید.

سخن آخر برای سئو سایت رستوران

در بحث سئو پشتیبانی سئو هم بسیار مهم است. گاهی شرکت هایی که ارائه خدمات سئو می دهند پشتیبانی های ۱ ماهه و نهایت ۲ ماهه ارائه می دهند و از آن ۲ ماه به بعد سایت سئو شما پشتیبانی نخواهد شد.
ممکن است سایت شما ابتدا سئو بسیار خوبی داشته باشد اما به دلیل عدم پشتیبانی موارد فنی نظیر : اضافه شدن الگوریتم ها و تکنولوژی های جدید – تغییرات رقابتی میان کلید واژه ها – تغییرات محتوای سئو – بک لینک ها – عدم ریدایرکت شدن لینک ها و …. رتبه سئو سایت شما بسیار افول کند و شما مجدد برای سئو سایت هزینه کنید و به دنبال سئو کار باشید. و یا ممکن است سایت شما نیاز به زمان کوتاه مدت پشتیبانی داشته باشد و برخی افراد به دلیل ناآگاهی شما پیشنهاد زمان بیشتر بدهند و هزینه نامطلوب در نظر بگیرند
راه چاره در این زمینه چیست؟ چه راهکار مطمئنی وجود دارد؟

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
 • دوستی گفت:

  سئو سایت رستوران واقعا یکمی سخته.

  آدم نمیدونه باید دقیقا روی چه کلماتی و با چه کانسپتی بیاد بالا.
  اول از همه اینکه صفحه اصلی فکر کنم اگر با نام برند سئو بشه خیلی بهتر هستش.
  و دوم، اینکه باید برای سئو سایت رستوران، حتما صاحب خود رستوران در جلسات حضور داشته باشه تا بتونه نیاز کاربرانش رو به سئوکار بگه.

  مثلا باید دید با اسم غذاها، باید صفحه محصول بیاره بالا یا اینکه مقاله؟!

 • محسن شامی گفت:

  فکر کنم واسه سئو سایت رستوران باید دو تا استراتژی متفاوت پیاده کرد.

  استراتژی اول اینکه اون سایت با اسم کلیه غذاها بیاد مقاله بنویسه و رتبه بگیره. مثلا بیان مقاله بنویسن در مورد طرز تهیه غذاهای مختلف.

  و استراتژی بعدی میتونه این باشه که اون رستوران صفحات محصولش بیان بالا و مثلا با عبارت سفارش چلوکباب کوبیده یا یه همچین چیزی بیاد بالا.

  و کار دیگه ای هم که میشه کرد اینه که این دو راهکار رو ادغام کنیم و یه طوری سئو کنیم که یه صفحه، با دو کیوورد بیاد بالا 🙂