کسب و کار اینترنتی (ایده خود را پیاده سازی کنید)

کسب و کار اینترنتی | رویال کد
رضا ذوالعلی

اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید پیرامون کسب و کار اینترنتی که امروزه رشد به سزایی داشته است اطلاعاتی به دست بیاورید و علاقه‌مند به آن باشید که بدانید ساز و کار کسب و کار اینترنتی به چه صورت است ؟برای ورود به حوزه کسب و کار اینترنتی نیاز به چه نوع ابزارها و تخصص‌هایی دارید؟

به جهت اینکه به پاسخ این پرسش‌ها برسیم ابتدا به نحوه ی رشد کسب و کار اینترنتی می‌پردازیم :

روند رشد کسب و کار اینترنتی با افزایش فعالیت فروشگاه اینترنتی و توسعه شبکه های اجتماعی بهبود یافت. در این خصوص نقش پیام رسان ها بسیار فراوان بوده است به این صورت که افراد بسیاری از طریق پیام رسان ها اقدام به بازاریابی و یا فروش محصولات خودشان کرده اند ؛ آموزش های مجازی و تولید محتوا می دادند و به درآمد قابل قبولی دست می‌یافتند. در این میان وجود وب سایت ها نیز تأثیر دوچندان بر توسعه این نوع کسب و کار ها (کسب و کار اینترنتی) داشته است . وب سایت یک هویت اینترنتی و معرف محصول یا خدمات شماست. با بازاریابی در بستر پیام رسان ها نیاز مبرم به وجود وب سایت جهت معرفی بیشتر و ایجاد اطمینان از کیفیت کالا و اعتبار محصول در کاربران و مشتریان بیشتر احساس می‌شد. همچنین با محبوب شدن اپلیکیشن های تحت اندروید بسیاری از این کسب و کار ها (کسب و کار اینترنتی) اقدام به طراحی اپلیکیشن برای محصول و خدمات خود نمودند تا بتوانند خدمات خود را در همه جا به راحتی ارائه و در دسترس قرار بدهند و اینگونه بود که کسب و کار اینترنتی محبوبیت بسیاری پیدا کرد و از رشد دوچندان بهره مند شد.
اینترنت یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند به شما در توسعه کسب و کارتان و ورود به حوزه کسب و کار اینترنتی کمک کند. اگر شما محصولی دارید که به شدت موردنیاز جامعه است و یا راه حل (ایده ای ) دارید که می‌تواند یک مشکل یا یک روند بسیار پیچیده را ساده کند به شما تبریک می‌گوییم زیرا که اولین قدم در جهت کسب و کار اینترنتی را برداشته اید. ما همه روز واژه کسب و کار اینترنتی را می‌شنویم و گاها نسبت به آن دارای چالش می‌شویم که آیا واقعاً کسب و کار اینترنتی به صرفه و بهینه تر از کسب و کار فیزیکی (کسب و کار فیزیکی یا کسب و کار اینترنتی) هستند یا خیر ؟
در پاسخ به این چالش باید بگوییم :
با توجه به آمار و ارقامی که در وب سایت های مختلف وجود دارد باید بگوییم خوشبختانه پاسخ به این سؤال مثبت است .

 1. بازاریابان در طی سال گذشته ۸ درصد افزایش هزینه تبلیغات در شبکه های مجازی و بستر اینترنت داشته اند.
 2.  کسب و کار اینترنتی در سال ۹۶ در ایران جهش فوق العاده ای داشته است به طوری که ۳۱ هزار کسب و کار نماد تجارت الکترونیک را دریافت کرده اند .
 3.  فروش آنلاین در سال ۹۶ به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسید و با رشد ۲۵ درصد همراه بودیم.

با توجه به این چند ارقام در داخل کشور می توان گفت که کسب و کار اینترنتی واقعاً بهینه هستند.
حال به برخی از مزایای آن در زیر توجه کنید :

 1.  برخی از کسب و کارهایی که در بستر پیام رسان ها فعالیت دارند اعم از بازاریابی و تهیه محتوا ، پشتیبانی در خانه انجام می شوند و شخص از نظر زمانی و مکانی دارای انعطاف بیشتری است .
 2.  برخی از کسب و کارهایی که در بستر وب فعالیت دارند به صورت تیمی متشکل از افراد با تخصص های مختلف در شهر های مختلف هستند که با داشتن یک وب سایت سعی در انجام خدمات پروژه محور دارند.
 3.  برخی از کسب و کار هایی که در بستر وب فعالیت دارند صرفاً به صورت فروش فایل (آموزشی ؛ سورس کد ؛ محتوایی و محصولات جانبی روزمره و …) هستند که در یک شهر دارای تنها یک شعبه هستند و از طریق پست اقدام به فروش محصول و ارسال آن به دیگر شهر ها می کنند.

حال به بررسی این پرسش می‌پردازیم که چگونه می توان کسب و کار اینترنتی را آغاز کرد ؟

اولین قدم در شروع کسب و کار اینترنتی انتخاب ایده پرسود است. ایده های پرسود یا پولساز سبب می‌شود که شما انگیزه فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشید. داشتن ایده های مطمئن و پولساز سبب می‌شود که شما بتوانید به راحتی هدف‌دار و متمرکز پیش بروید و با چالش ها و مشکلاتی که سر راهتان به وجود می‌آید به خوبی رشد کنید. به یاد داشته باشید داشتن ایده های سود آور می‌تواند زندگی شما را به راحتی تغییر دهد. یافتن ایده های پولساز نیاز به بررسی جامعه هدف ، یافتن چالش ها و نیاز های جامعه ، مشورت با متخصصان و … دارد. چنانچه شما در این خصوص نیاز به توضیح بیشتر دارید می توانید با مشاورین ما در بخش فنی ارتباط بر قرار کنید و سؤالات خود را بپرسید و مشورت بگیرید. مشاورین ما همیشه در راستای کمک به شما آماده ارائه خدمت هستند.
بعد از اینکه ایده ای سود آور خود را یافتید نوبت به تجاری سازی ایده ی خود از طریق بستر اینترنت (کسب و کار اینترنتی) می باشد. تجاری سازی ایده و کسب در آمد  از آن ایده به وسیله سایت ، اپلیکشن یا شبکه های اجتماعی را کسب و کار اینترنتی می گویند. شما باید جامعه هدف خود را مشخص می کنید و راه های فروش محصولات و ارائه خدمات به آنها را به صورت ریز بینانه بررسی و تحلیل کنید.
برای تجاری سازی ایده های پولساز راه های بسیار زیادی وجود دارد مانند :

 1.  از طریق سایت و تلاش برای برند کردن کسب و کار اینترنتی ایجاد شده از طریق سایت
 2.  از طریق شبکه های اجتماعی و تلاش برای افزایش دنبال کننده شبکه اجتماعی مورد نظر و معروف کردن پیج کسب و کار اینترنتی خود
 3.  از طریق اپلیکیشن و افزایش تعداد نصب اپلیکیشن کسب و کار اینترنتی خود در اپ استور های مانند بازار یا گوگل پلی
 4.  و …

هر یک از موارد بالا دارای بحث و بررسی و مطالب بسیار گسترده ای است که ما در این قسمت به شرح اندکی از هر یک می‌پردازیم و چنانچه در هر موردنیاز به مشاوره تخصصی داشتید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و سؤالات و نکات مد نظر خود در زمینه پیاده سازی کسب و کاری اینترنتی خود در هر یک از این بستر ها را بیان نمایید :

1. کسب و کار اینترنتی در بستر وب‌ سایت :

قبل از شروع مطالعه این بخش از مقاله پیشنهاد می کنم مقاله دیجی کالا از دیروز تااا امروز… را مطالعه نمایید تا مسیر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق در بستر را سایت را به صورت کامل شفاف یاد بگیرید ! چنانچه شما ایده هایی سود آور برای محصولاتی مجازی و فایلی نظیر (موزیک ؛ کارها و طراحی های گرافیک ؛ طرح ها و آموزش های مجازی و ویدئویی ؛‌مقالات ؛ مجلات کتاب ها و متن های تخصصی ؛ انواع بازی های کامپیوتری و موبایلی و…) دارید می توانید با استفاده از یک هاست و سرور قدرتمند و یک دامین معتبر اقدام به طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت دانلود پس از پرداخت ایجاد نمایید. توجه داشته باشید که در این وبسایت ها تولید محتوا ، بازاریابی محتوا و رابط کاربری و سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . حدالمقدور سعی کنید که از مشاوران و متخصصان در خصوص چنین وبسایت هایی مشاوره دریافت کنید تا در امر فروش موفق شوید و به راحتی بتوانید نکات و عوامل مدیریتی آن به خوبی انجام دهید. در این خصوص می توانید با مشاوران ما هم در ارتباط باشید.

حال اگر ایده سودآور شما در خصوص محصولاتی از قبیل کالاهای نسبتا بزرگ از قبیل فرش و پرده و امثال این موارد است می توانید با استفاده از یک هاست و دامین معتبر یک وبسایت فروشگاهی پرداخت و دریافت در محل شعبه و یا وبسایت فروشگاهی رزرو و پرداخت و دریافت در محل شعبه ایجاد نمایید و به راحتی کالاهای خود را در همه جا معرفی کنید و با توجه به این نکته که دریافت سفارش ها بیشتر از چه مناطقی بوده است نسبت به احداث شعبه دوم عمل کنید و با اطمینان بتوانید کار خود را توسعه دهید. نکته ای که در خصوص این وبسایت ها اهمیت دارد بحث دریافت سفارش و سئو سایت است که اگر شما بتوانید آن را به طراحان وبسایت خبره و با تجربه بسپارید دیگر در این خصوص نگرانی نخواهید داشت.

چنانچه ایده شما در خصوص محصولاتی از قبیل کالاهای کوچک و قابل حمل نظیر (انواع پوشک ، ظروف آشپزخانه ، آرایشی و بهداشتی و ..) باشد می توانید با راه اندازی یک سایت فروشگاهی پرداخت و دریافت در درب منزل اقدام به فروش محصولات نمایید. دقت داشته باشید که در این وبسایت ها عملیات سئو و پشتیبانی سایت بسیار مهم جلوه می کند.

2. کسب و کار اینترنتی در بستر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی :

اگر ایده پولساز شما در خصوص بازاریابی و فروش محصولات در پیام رسان ها است باید مدیریت محتوای بسیار خوب و مرتبط با ایده ی خود داشته باشید. اگر بتوانید مدیریت محتوا را به خوبی انجام دهید شما یک گام جلو هستید.
در وحله بعدی نیاز به تبلیغات و تبادلات ( افزایش اعضای گروه یا کانال خود ) و افزایش فالوور های خود (در اینستاگرام) دارید.
برای این کار می توانید از تصاویر اینفوگرافیک برای تبلیغات استفاده کنید و یا با استفاده از لینک دهی و گذاشتن کامنت در پیج های بقیه افراد پیج خود و یا کانال ارتباطی خود را معرفی نمایید تا بقیه افراد با شما آشنا شوند.
در این گزینه پشتیبانی و جذب بازاریابان محتوایی فعال و پویا از اهمیت به سزایی برخوردار است.

3. کسب و کار اینترنتی در بستر اپلیکیشن های تحت گوشی های هوشمند

با توجه به اینکه امروزه استفاده از موبایل فراگیر شده است و افراد تمایل دارند تا بتوانند در همه دیوایس ها به صورت راحت به کسب و کار اینترنتی شما دسترسی داشته باشند نیاز به طراحی یک اپلیکیشن قدرتمند و جذاب احساس می‌شود.
بسیاری از اپلیکیشن ها با اهداف متنوعی ساخته می شوند . این اپلیکیشن ها چون در بستر گوشی های هوشمند طراحی می شوند امکان اینکه به صورت کامل همه ی فعالیت های شما را در بربگیرند ، ندارند. لذا به این دلیل شما باید این اپلیکیشن ها را باهدف متمرکز ، ساده ، با سرعت و ایمن طراحی کنید و به نحوی نیازسنجی کرده باشید که بتواند مهم‌ترین نیاز خدمات شما و کاربر را به خوبی در خود نمایش دهد. چنانچه طراحی موفقیت‌آمیز باشد فروش و موفقیت شما دوچندان خواهد شد.

حال به بررسی این نکته می‌پردازیم که چه اصولی نباید در کسب وکار اینترنتی فراموش بشوند :

 1. همیشه به فکر مخاطبان و مشتریان خود باشید: سعی نکنید که با طراحی محصولات با ارزش بسیار بالا و خدمات سنگین مشتری را به یکبار خرید متمایل کنید. با ارائه خدمات سنگین مشتری در صورت نیاز شدید محصول شما را یکبار خریداری می کند و برای بار دوم به خرید از شما تمایل چندانی نخواهد داشت.
 2. نیازی از کاربران اینترنت را بیابید و سعی در حل آن نیاز کنید. چنانچه این نیاز فراگیر باشد و بتوانید راه حل مناسب با قیمت مناسب برای آن فراهم آورید بدانید که موفقیت با شما خواهد بود و با کمی عملیات بازاریابی و تبلیغات به زودی به سود آوری خواهید رسید.
 3.  بازاریابی ایمیل را همیشه مد نظر قرا بدهید: با توجه به اینکه امروزه در عصر ارتباطات و اطلاعات هستیم روزانه با انبوهی از اطلاعات گوناگون روبه رو هستیم که هرکدام به نحوی تأثیر خود را بر زندگی ما می گذراند. در این امر تبلیغات و گسترده شدن محبوبیت تأثیر به سزایی دارد. یکی از جنبه های تبلیغات یادآوری مبرم یک محصول است. که از عملیات برند سازی هم می توان نام برد. لذا تبلیغات ایمیلی می‌تواند به معرفی محصول شما کمک بسیاری کند.
 4.  توضیحات کامل و جذاب در مورد محصول: به یاد داشته باشید در مورد محصولات خود توضیحات کامل و دقیق ارائه بدهید و به گونه متفاوت محصول خود را معرفی کنید و در نهایت نقد پذیر باشید تا بتوانید با بازخورد های منطقی کاربران مسیر پیشرفت خود را هموار کنید.
 5.  بخش نظریات را در وبسایت خود تعبیه کنید تا در حین آگاهی از فید بک های مشتریانتان بتوانید با آن ها ارتباط نزدیک تری برقرار کنید و مشتریان بتوانند محصول شما را نظرسنجی و مقایسه کنند.

حال به بررسی چند ایده برای کسب و کار اینترنتی می‌پردازیم :

تاثیر سئو در پیشرفت کسب و کار اینترنتی:

بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یکی از مناسب ترین ایده ها برای کسب و کار هستند. اگر شما بتوانید در بحث بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو که خودش یک کسب و کار اینترنتی عمیق محسوب می شود خبره شوید می توانید به راحتی بازار خوب و کسب درامد عالی داشته باشید. رساندن یک وبسایت با کلید واژه های ضروری به صفحه اول گوگل با توجه به الگوریتم های گوگل یک مهارت عالی محسوب می‌شود. از لحاظ بازار کاری آن نیز می توان گفت یکی از موارد موردنیاز صاحبان محصول و مهندسان و کاربران می باشد بنابراین بازار کار آن نیز ایجاد شده است و نیاز بازار است. چنانچه در این زمینه مایل به فعالیت هستید و دارای سؤالات فنی و تخصص هستید و نیاز به مشورت با متخصصان دارید می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید و از آن ها مشاوره دریافت کنید.

سرمایه گذاری و شروع کسب و کار اینترنتی با وبینار :

بله ؛ وبینار ها جزء دسته ویدئو کنفرانس های آنلاین هستند که اخیرا در کشور ما دارای محبوبیت شده است و رفته رفته رو به پیشرفت است. به دلیل اینکه این وبینار ها مانند همایش ها دارای مخاطبان تخصصی و عمومی می باشد با انتخاب موضوعات مهم و تخصصی می توانید به درآمدی بیش از حد تصور خود برسید.چنانچه در خصوص مهارت های موردنیاز این وبینار ها دارای سؤال و یا چالش هستید می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.
سرمایه گذاری و فعالیت در بحث کشاورزی و تولید محصولات:
در کشور ما کشاورزی رونق نسبتا خوبی دارد. اگر شما بتوانید در حیطه کشاورزی و ای تی یک فعالیت میان رشته ای داشته باشید به راحتی می توانید سرمایه گذاری و کار پر سودی را برای خود به رقم بزنید. محصولات کشاورزی را از طریق وبسایت به فروش برسانید. محصولات ارگانیک در میان افراد جامعه از محبوبیت خاصی برخوردار است و نیازی به بازارسازی ندارد اما نیز مبرم به تبلیغات و بازاریابی و اطلاع رسانی دارد. می توانید از طریق تکنولوژی و بستر وب به راحتی به تجارت الکترونیک در داخل کشور و استان های مورد هدف خود بپردازید و در بحث فراهم سازی محصولات موردنیاز مردم خدمت ارائه کنید.

بازاریابی اینترنتی را در بستر وبسایت انجام دهید(کسب و کار اینترنتی بازاریابی).

می توانید شبکه ای بزرگ از بازاریابی شغل های متفاوت ایجاد کنید به این صورت که برای دسته ای از شغل های مرتبط به یکدیگر بازاریابی کالا و لوازم اولیه ؛ نیروی انسانی ؛ فروش محصول ایجاد کنید و وبسایت ایجاد کنید تا بانک بازاریابی شغل های مرتبط به یکدیگر باشد. در خصوص این ایده توجه داشته باشید که می توانید به ازای عضویت هزینه دریافت کنید و یا از فروش محصولات هزینه دریافت کنید و یا از معاملات هزینه دریافت کنید. این ایده نیاز به تبلیغات در سطح وسیع دارد. چنانچه در این خصوص نیاز به مشاوره و یا مطرح نمودن سؤالات خود دارید می توانید با متخصصان فنی ما در ارتباط باشید و سؤالات و نظریان خود را مطرح نمایید.

راه اندازی و پیاده سازی کسب و کار اینترنتی گردشگری

امروزه با توجه به نیاز مردم به تفریح و گردشگری و آشکار شدن صنعت گردشگری نیاز مبرم به فعالیت در این حیطه در داخل کشور احساس می‌شود. ایران مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد که می توانید با ایجاد یک وبسایت و فعالیت در این زمینه به برگزاری تورهای مختلف در مکان های بکر و دیدنی کسب درآمد داشته باشید. دقت نمایید که این ایده نیاز به نیروی انسانی متخصص و با مهارت های مختلف دارد. اما اگر بتوانید آن را به خوبی مدیریت و پیاده سازی کنید بدانید که یک سرمایه گذاری عالی و پر سود برای خود رقم زده اید. در خصوص طراحی چنین سایتی می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید و مشاوره دریافت نمایید.

تیم متخصص طراحی سایت رویال کد در زمینه کسب و کار اینترنتی شما را از همه چی بی نیاز می کنند زیرا رویال کد در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی ، سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، سوشیال مارکتینگ و … فعالیت دارد و شما برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی نیاز به هیچ تیم دیگری ندارید ! در صورت داشتن سوال در زمینه کسب و کار اینترنتی مشاوران ما به صورت کامل رایگان در خدمت شما عزیزان می باشد

همین امروز کسب و کار اینترنتی خودت را راه اندازی کن !

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
 • سامان جلیلیان گفت:

  فروش آنلاین و کسب و کار اینترنتی بنظر من در حال حاضر بهترین راه واسه این هست که خودمون رو از این شرایط سخت نجات بدیم و به سمت یه زندگی خوب و آبرومندانه و لذتبخش حرکت کنیم!

  اینکه زندگی رو با حقوق ۲ تومن کارمندی بگذرونیم و بعدش بریم به همه بگیم دیدی من تونستم با ۲ میلیون زندگی کنم، اسمش هنر نیست، اسمش کم خرج بودن نیست، اسمش قناعت هم نیست!

  به کم قانع نشید. نه اینکه طمع کنید، نه! میگم، زندگی سخت تون رو با قناعت توجیه نکنید!

  کسب و کار اینترنتی تون رو راحت با اینستا شروع کنید و حالشو ببرید!

 • رضا حبیبی گفت:

  واسه شروع کسب و کار اینترنتی، بنظرم میشه خیلی راحت از همکاری در فروش استارت زد و بعدها اون رو گسترشش هم داد یا کلا عنوان شغلی رو عوض کرد.

  اما، در کل واسه یه فرد جوان یا نوجوان، یا خانم های خانه دار و یا کلا هرکسی که میخواد وارد درآمدزایی از اینترنت بشه و هیچ مهارتی هم نداره، افیلیت مارکتینگ گزینه بسیار خوبی میتونه باشه. هم نسبتا درآمد بالایی داره و هم اینکه امنیتش خوبه و مهمتر اینکه نیاز به سرمایه اولیه و هیچ دانشی هم نداره!

 • محمدامین عبدیان گفت:

  بنظر من برای شروع کسب و کار اینترنتی، اگر کمی سرمایه دارید، یه وب سایت بزنید و کارتون رو آغاز کنید. اما اگر مشکل مالی دارید و نمیتونید هزینه های مربوط به طراحی و نگهداری سایت رو بپردازید، پیشنهاد من اینه که کارتون رو با استفاده از شبکه های اجتماعی آغاز کنید.

  شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، در بازه زمانی ۳ الی ۶ ماهه، در صورتی که به شکل حرفه ای فعالیت کنید، میتونن سود خوبی بهتون برسونن. همونطور که رویال کد اشاره کرد، کسب درآمد از برگزاری وبینار هم میتونه گزینه خوبی برای شروع کار باشه. به خصوص که اگر یه تخصص خیلی خوب داشته باشید!