۱۰ فروشگاه اینترنتی محبوب ایران در سال ۱۴۰۱ 😉

۱۰ فروشگاه اینترنتی محبوب ایران در سال ۱۴۰۱ 😉

بهترین فروشگاه اینترنتی ایران
رضا ذوالعلی

اردیبهشت 5, 1401

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که وقت برای گشتن و خرید داخل خیابان‌های شلوغ رو ندارید.

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که بچه کوچک دارند و نمی‌توانید خیابان‌ها را، برای خرید گز کنید.

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که حال‌وحوصله ترافیک خیابان‌ها را ندارید.

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که همیشه با قضیه جای پارک خودرو مشکل دارید؛ یا اگر جز آن دسته از افراد مشکل پسندی هستید که دوست دارید مغازه‌ها و اجناس رو بالا و پایین کنید تا بالاخره خرید کنید.

خرید از فروشگاه‌های اینترنتی برای شما بهترین گزینه است

می‌توانید با گشت‌وگذار در چند سایت فروشگاه اینترنتی، کالای موردنظر خود را از نظر کیفیت و قیمت با سایر کالاها مقایسه کنید و در حین نوشیدن چای، با چند کلیک ساده خریدتان را انجام بدهید.

کالای مورد نظرتان را در یک باز زمانی کوتاه در خانه دریافت کنید.

البته خیلی هم سریع دستتان نمی رسه، بسته به شرکت موردنظر، مقداری زمان بر است.

البته سادگی در خرید ارزش صبر کردن را دارد.

ممکنه برخی فروشگاه های اینترنتی، در زمینه پشتیبانی خیلی چنگی به دل نزنند. این را می‌توانید از کامنت‌های ملت همیشه در صحنه نیز متوجه شد.

می‌توانید فروشگاه های آنلاین را، در زمینه پشتیبانی و سایر موارد مقایسه کنید تا به‌راحتی، به کالای مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

خوب درست حدس زدید. این بار رویال کد با مقاله جامعی در مورد سیر تا پیاز فروشگاه های اینترنتی، تاریخچه پیدایش آن‌ها و مهم‌تر از همه با معرفی 10 فروشگاه اینترنتی برتر کشور در خدمت شماست. خلاصه این مقاله رو از دست ندید …

تاریخچه فروشگاه اینترنتی در دنیا

تاریخچه فروشگاه اینترنتی در دنیا:

خوب بگذارید تاریخچه فروشگاه های اینترنتی رو، از اولش ورق بزنیم …

خرید اینترنتی (online shopping) یک مدل خرید در بستر اینترنت هست. یکی دو تا از پیش‌کسوت‌های فروشگاه های اینترنتی در دنیا، آمازون و ایی بی هستند.

تجارت الکترونیکی رو اولین‌بار در سال 1991 یک بنده خدایی به نام تیم برنرزلی پایه‌گذاری کرد است.چیزی نگذشت بعد از آن در سال 1994 بانکداری آنلاین ایجاد شد.

از آن طرف شرکت اسکیپ، ارتباط امنیت لایه انتقال SSL رو ایجاد کرد. یک کمپانی هم به نام اینترشاپ، اولین سیستم اینترنتی رو راه‌اندازی کرد که در سال 1995 میلادی فروشگاه آنلاین آمازون و سال 1996 ایی بی نیز وارد میدان شدند. یک جورایی استارت فروشگاه های اینترنتی به‌صورت جدی زده شد.

عملکرد این فروشگاه ها، به این صورت است که اطلاعات، مشخصات و تصویر محصول خودشان رو داخل سایت قرار داده و کاربر رو به خرید آنلاین ترغیب می‌کنند و این سفارش‌ها توسط پیک به دست مشتریان می‌رسد. طریقه پرداخت هزینه کالا بسته به سیاست کاری آن سایت فروشگاهی یا در محل یا به‌صورت اینترنتی است.

یکی از چالش‌های فروشگاه اینترنتی، این است که کاربر امکان مقایسه سایت‌های بسیاری را دارد به همین دلیل کاربر تا به سایت موردنظر اعتماد نکند، عاقا خرید نمی کنه که نمی کنه! خرید اینترنتی به‌خودی‌خود جای خودش رو باز کرده بود که با تشریف‌فرمایی مهمان ناخوانده دنیا، کرونا!

جز حتمی و ضروری زندگی بشر امروزی شد. اصلاً گاهی اوقات مشتریان ترجیح می‌دهند اجناس مورد نیازشان رو داخل فروشگاه ها به‌صورت حضوری انتخاب کنند. اما خریدشان رو به دلایلی داخل فروشگاه اینترنتی انجام می‌دهند.

به دلیل گسترش پیدا کردن فروشگاه های اینترنتی، بسیاری از فروشنده‌های زیرک و آینده گر در کنار مغازه و کسب و کار فیزیکی خود یک سایت فروشگاه آنلاین نیز دست‌وپا کرده‌اند و از قافله فروش اینترنتی عقب نماندن.

تاریخچه فروشگاه اینترنتی در ایران

ایران نیز ازاین‌دست فروشگاه های اینترنتی موفق کم ندارد! از سال 1380 کشور ما نیز وارد گود کسب و کارای اینترنتی شد و فروش کالاهایی چون پوشاک، لوازم آرایشی، محصولات دیجیتال و… در اینترنت گسترش یافت .

فروشگاه های اینترنتی چنان ویروسی گسترش پیداکردن که زبان از گفتن آن قاصر است و از آنجا که ما انسان‌ها به دنبال آسایش هرچه بیشتر هستیم، از این سبک خرید به‌شدت استقبال کردیم.

خوب، و اما بریم سر اصل مطلب…

امکانات فروشگاه اینترنتی

و اما… 17 امکان کلیدی که باید هر فروشگاه اینترنتی داشته باشد!

در زیر به صورت مختصر در مورد امکاناتی که هر سایت فروشگاهی باید داشته باشد توضیحاتی را ارائه کرده ایم اگر می خواهید به صورت دقیق تر در مورد این امکانات بدانید پیشنهاد می کنم مقاله امکانات سایت فروشگاهی را مطالعه نمایید

1- وجود تصاویر متنوع و با کیفیت

یکی از عوامل تأثیرگذار در فروش اینترنتی، تصاویر مناسب و باکیفیت از محصولات است. عکس‌هایی که با زوایای مختلف، از محصولات در اختیار مشتری قرار می‌گیرد، امکان انتخاب راحت‌تر رو برای افراد فراهم می‌کند.

2- ارائه اطلاعات کامل از محصولات

ارائه اطلاعات مناسب و کاملی از جنس، رنگ و کیفیت محصولات، تا قیمت و برند. اگر این اطلاعات به طور کامل و صحیح در دسترس مشتری نباشد که مشتری خریدش رو به‌صورت همان سنتی و فیزیکی انجام می‌دهد عزیز من!

3- وجود محصولات متنوع

وقتی کالایی با انواع برندها، قیمت‌ها و کیفیت‌های متفاوت ارائه شود، به‌راحتی می‌توانید توقع هر قشری از جامعه رو برآورده کنید. یکی ممکنه دنبال جنس ارزان باشد، یکی دیگر نه! کیفیت برای آن‌ها حرف اول رو می‌زند … و اصلاً حتی به قیمت نگاه هم نمی‌کند …

پس …

با تنوع در اجناس و قیمت‌ها، همه رو می‌توانید راضی نگه دارید.

4- ارائه مشخصات فنی و اطلاعات جانبی

آخ نگو اطلاعات جانبی …

وقتی اطلاعات تکمیلی و جانبی، رو در اختیار مشتری قرار می‌دهید دیگر سؤالی در ذهن مخاطب باقی نمی‌ماند.

 • مثلاً کالای موردنظر، چه ترکیب رنگ‌هایی دارد؟
 • چه جنس و برندی دارد؟
 • چه امکانات جدیدی نسبت به بقیه اجناس هم رده خودش دارد؟
 • این محصول تولید کدام کشور است؟
 • مناسب چه سن و شخصیت‌هایی است؟

اصلاً یک عالمی است برای خودش…

5- دسته بندی محصولات

اصلاً این را که نگم براتون…

خودتان رو بگذارید جای مشتری .

وقتی شما وارد یک سایت می‌شوید، خصوصاً سایت فروشگاهی و به‌منظور خرید آنلاین؛

 • از آن سایت توقع دسته‌بندی مناسب محصولات رو دارید یا نه؟
 • آیا توقع ندارید محصولات خوراکی و دیجیتالی یا احیاناً پوشاکی، همه‌وهمه در دسته‌بندی‌های مناسب قرار داشته باشند؟

پس دسته‌بندی محصولات در زمان خرید آنلاین، می‌تواند به انتخاب راحت‌تر کاربر کمک کند

6- پشتیبانی محصول

یکی از امکاناتی که در فروشگاه آنلاین خیلی سبب دلگرمی می‌شود، وجود پشتیبانی مناسب قبل و بعد از خرید محصول است. حالا پشتیبانی قبل و بعد از محصول چیست؟!

فرض کنید یک محصول آرایشی رو می‌خواهید تهیه کنید ولی اطلاعات کاملی از انواع آن‌ها ندارید.

بهترین راه برای تأیید یا رد هم کدام از محصولات، مشاوره متناسب با نیاز و خواسته فرد است که پشتیبان می‌تواند خیلی خوب شما رو تا سبد خرید و نهایی شدن آن هدایت کند

حتی بعد از خرید هم ممکنه مشکلاتی چون نقص در کالا یا بدتر از آن ممکنه ارسال مغایر با خواسته شما صورت گرفته باشد، در این صورت است که شما با خیالی آسوده، از پشتیبان درخواست کمک می‌کنید و از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنید و این‌جوری می‌شود که مشتری بازم، به سایت شما سر می‌زند …

7- تخفیف ها

از تخفیف هم که دیگر نگم براتون؛ تخفیف‌های دوره‌ای و مناسبتی می‌تواند توجه بسیاری از مشتری‌ها رو، به خودش جلب کند. اصلاً خرید بدون تخفیف مگر داریم؟! مگر امکان دارد؟!

8- عضویت آسون

در صورتی که طریقه عضویت در سایت‌های خرید اینترنتی، آسان نباشد مشتری ممکنه از خیر آن خرید بگذرد، و عطایش رو به لقایش واگذار کند.

هر چه راه‌های عضویت و پرداخت در سایتی راحت‌تر باشد مشتری رو، بیشتر به سمت خودش جذب می‌کند.

9- وجود نماد پرداخت های الکترونیکی

در فروشگاه های اینترنتی، یک سری نمادهای الکترونیکی هستند که در صورت وجود آن‌ها، مشتری با اطمینان بیشتری خرید می‌کند.

نمادهایی چون نماد نشان ملی ثبت (رسانه‌های دیجیتال) و نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن تجارت بسیار برای اعتمادسازی مفید هستند و این که آن سایت عضو اتحادیه کشوری، کسب و کارای مجازی باشد.

10- وجود روش های پرداخت متنوع

روش‌های پرداختی چون کارت به کارت، درگاه پرداختی الکترونیکی و یا حتی پرداخت در محل هستند. این شیوه‌های متنوع بسته به سیاست و استراتژی آن سایت فروش کالا، صورت می‌گیرد.

11- وجود روش های متنوع در ارسال کالا

ارسال کالا به شهرهای مختلف به 2 روش پست سفارشی و پیشتاز است.

برای ارسال درون‌شهری نیز امکان ارسال محصول با پیک موتوری و یا حتی ارسال به‌صورت رایگان، در صورت خرید بالاتر از یک مبلغ خاص، ممکنه صورت بگیرد که این نیز به نوبه خودش می‌تواند انگیزه بیشتری، برای خرید بالاتر از یک مبلغ خاص برای مشتری داشته باشد.

12- مشاهده ارسال آنلاین سفارش

وقتی امکان مشاهده آنلاین رو به سایت فروشگاهی اضافه کنید، مشتری می‌تواند گزارش لحظه‌به‌لحظه‌ای از مراحل ارسال کالا، از انبار تا فاکتور کردن و تحویل به پست رو زیر نظر داشته باشد.

13- نظرات کاربران

در زمان خرید اینترنتی محصول یکی از گزینه‌های پیش‌رو، مشورت با دیگر مشتریانی هست که از خدمات آن سایت استفاده کردن و این کار به‌راحتی با خواندن کامنت‌های خریداران همیشه در صحنه، حاصل می‌شود و به‌راحتی می‌توانید از روی نظرات مثبت یا احیاناً منفی کاربران و مشتریان، از خدمات آن سایت فروشگاهی آگاه شوید.

14- فیلتر محصولات

یکی از گزینه‌ها جهت رفاه حال مشتریان عزیز، درج فیلتر در سایت فروشگاه اینترنتی هست که در مورد برند، جنس و قیمت آن‌ها می‌توانید به‌راحتی اطلاع پیدا کنید.

15- بخش جستجو در سایت های معتبر خرید اینترنتی

بخش جستجو نیز از خوب‌های روزگار سایت‌های خرید اینترنتی، به‌حساب می‌آید. جستجو نیز نوعی فیلتر است منتها کمی کلی‌تر است. اما در نوع خود می‌تواند، مفید و کارساز باشد. پس از این گزینه سرچ کردن نیز غافل نشوید.

16- امکان مقایسه و نقد و بررسی محصولات

با این گزینه، نقد و بررسی فروشگاه های اینترنتی، عملاً انگار مشتری را در انتخاب محصول برتر یاری کرده‌اید.

مشتریان به‌راستی عاشق مقالات نقد و بررسی کالاهایی مثل، کالای دیجیتال و لوازمی از این دست هستند.

17- هر لحظه آماده باش

فروشگاه آنلاین باید هر لحظه، آماده ارائه محصولات و خدمات به مشتریان باشد. پس گوش به زنگ باشید. یکی مهم‌ترین مواردی که باید هر فروشگاه اینترنتی به آن توجه کند خرید هاست حرفه‌ای هست تا بتوانند همیشه در دسترس باشد.

معرفی 10 تا از بهترین فروشگاه های اینترنتی

و اما بریم سر اصل مطلب … معرفی بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران!

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

1- فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

بزرگ‌ترین و پیش‌کسوت‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران و حتی به جرات می‌توانم بگم بزرگ‌ترین فروشگاه در خاورمیانه، فروشگاه دیجی کالا است. دیجی کالای پرآوازه، در سال 1385 توسط برادران سعید و حمید محمدی افتتاح شده، شروع به کار کرد و شما می‌توانید با تایپ کردن آدرس www.digikala.com به این فروشگاه اینترنتی قدرتمند دسترسی داشته باشید.

اوایل راه‌اندازی تنها هدف دیجی کالا، فروش کالای دیجیتال (چون دوربین و لپ‌تاپ) و همچنین نقد و بررسی این محصولات بود. همین و بس!

دیگر خبری از دسته‌بندی‌های مختلف، تنوع کالا و این چیزها نبود! اما با گذشت زمان، نیازسنجی دیجی کالایی ها تکمیل شد و با توجه به نیاز اصلی آن زمان، با تولید محتوای قوی و ارزشمند، در مورد فروش و نقد و بررسی محصولاتشان، در این فروشگاه آنلاین بیشتر و بیشتر در بین مردم اعتبار لازم رو کسب کردن و این شد که دیجی کالا شد دیجی کالا.

البته بهبود تجربه کاربری، ضمانت برگشت کالا، قیمتی مناسب‌تر از بقیه اجناس در بازار، این‌ها نیز در محبوبیت این آمازون ایرانی نیز، بی‌تأثیر نبود!

حتی بخشی به نام اپن باکس، در سال 1394 به سیستم فروش فروشگاه اینترنتی دیجی کالا اضافه شد.

حالا اپن باکس … چه کار می‌کرد؟ اپن باکس شامل کالاهایی می‌شود که با کالاهای موردنیاز مشتری مغایرت دارد.

حالا یا سفارش مشکل و نقص داشته و یا کالای موردنظر خطی، خشی، نقصی، چیزی داشته است.

در این صورت پس از تست کالا توسط کارشناسان، در خود سایت فروشگاهی دیجی کالا، با قیمتی پایین‌تر از قیمت اصلی به فروش می‌رسد.

خرید از دیجی کالا

یک ویژگی که محصولات اپن باکس دارند این است که تا 24 ساعت مهلت تست دارند و در صورت مشاهده ایراد یا نقص کالا در سایت، تعویض یا اگر کالای مشابه وجود نداشته باشد مبلغ پرداختی کاربر به‌حساب آن‌ها بازگشت داده می‌شود.

مراحل رسیدن کالا به جعبه باز فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

مزایای خرید آنلاین از دیجی کالا

1- اعتماد در خرید

ایجاد اعتماد برای مشتری بسیار مهم است. چند تا از شما دوستان، تا به حال شده که اولاً با ترس و لرز خرید داشتید؟

یا محصول فیک و معیوب نصیب تون شده؟

یا حتی موفق به پس دادن محصول مشکل‌دار نشدید؟

یا با عدم پشتیبانی روبه‌رو شدید؟

دیجی کالا در مسیر اعتمادسازی خودش به این موارد توجه داشته است!

2- تنوع و گستردگی

فرض کنید وقتی وارد یک فروشگاه آنلاین می‌شوید، مخصوصاً اگر از نوع هایپرمارکت باشد، چقدر زمان می‌برد تا تمام فروشگاه رو بگردید؟

آخر سر هم خرد و خسته خیلی از کالاهای مورد نیازتان را نمی‌توانید خرید کنید اما چیزی که در فروشگاه آنلاین دیجی کالا، وجود دارد یک نظم خوبی در دسته‌بندی کالاها وجود دارد و راحت‌تر از فروشگاه‌های حضوری، محصول موردنظر رو می‌توانید پیدا کنید.

جالب این که در دیجی کالا، بارها به اجناسی برخورد کردیم که اصلاً نمی‌دانستیم وجود خارجی دارند! و نکته دیگر این که در قفسه‌های مجازی، می‌توانید هر ساعت از شبانه‌روز گشت بزنید!

 3- اطلاع از نظریات مشتریان

همیشه شور و مشورت در کارها مفید بوده و البته در خریدهای اینترنتی نیز این منفعت وجود دارد.

دیجی کالا که خودش تک‌تک محصولات رو تست نکرده که به نواقص آن‌ها آگاه باشد. پس بیاید و یک کاری کنیم …

موقع خرید هر محصولی یک سری به قسمت کامنت‌ها و نظرات مشتریان زده، و از نظرات آن‌ها استفاده کنیم. حالا یا خرید آنلاینتان قطعی می‌شود و یا کلاً منصرف می‌شوید و تمام …

4- خرید برای همه ، همه برای خرید

یک نکته‌ای که هست این است که حتی افرادی که در شهرهای بزرگ هستند، ممکنه گاهی اوقات کالایی رو به آسانی پیدا نکنند اما مطمئناً فروشگاه اینترنتی دیجی کالا آن محصول رو ارائه می کند.

حالا این که در شهرهای بزرگ است … تصور کنید اگر افرادی در شهرستان‌ها یا روستاها باشند، و نتوانند محصول موردنظر رو پیدا کنند و برای تهیه کالای خود شاید باید هزینه‌ای ده‌ها برابر قیمت کرایه مسیر پرداخت کنند.

درحالی‌که دیجی‌کالا، حتی هزینه ارسال اجناس با مبالغی بالاتر از یک حد را رایگان حساب می‌کند.

5- طرح های فروش جذاب

یکی از بخش‌های موردعلاقه مشتریان عزیز در فروشگاه آنلاین، این است که بتوانند از طرح‌های شگفت‌انگیز و خاص استفاده کنند.

دیجی کالا هم این مورد رو به دیده منت گذاشته و بسته به نوع کالا و کاربرد آن تخفیف‌های ویژه‌ای قرار داده.

مثلاً؟ در طرح روزانه خرید آنلاین دیجی کالا، هر 24 ساعت تعدادی کالا که گاهی به 30 محصول می‌رسد رو، در یک باکس متفاوت نشان داده که با قیمت حراج به فروش می رسد.

البته تعداد کالاها در اعیاد یا شب یلدا تعداد کالاها به یمن ورود مشتریان، بیشتر می‌شود.

خلاصه این‌طور براتون بگم، این باکس این‌قدر برای مشتریان جذاب است که روزانه، 100 هزار نفر فقط از این باکس فروشگاه آنلاین دیجی کالا دیدن می‌کنند.

معایب فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

در زمان همکاری با فروش دیجی کالا یک معایبی وجود دارد که از جمله آن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • واریز پول فروش شما حداقل دوهفته و حداکثر دو ماه بعد
 • نداشتن انبار در همه شهرها برای ارسال محصول

با توجه به مزایا و تاریخچه فروشگاه آنلاین، دیجی‌کالا در بین تمام فروشگاه‌ها در رتبه اول قرار دارد.

نمایی کلی فروشگاه آنلاین دیجی کالا

نمایی کلی فروشگاه آنلاین دیجی کالا

تکنولوژی پیاده سازی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

دیجی کالا از ابتدا، با زبان ASP سایت خود را پیاده‌سازی کرد. اما در نهایت بعد از چند سال، به دلایل فنی زبان برنامه‌نویسی خود را به PHP تغییر داد که به‌واسطه این تغییر زبان، امکانات زیادی چون تغییر رابط کاربری مناسب و امنیت بهتر را ارائه داد.

دیجی کالا این فروشگاه اینترنتی سرمایه گذارای بزرگی، از شرکت‌های خارجی نیز داشته است که این خود سبب گسترش فروشگاه آنلاین دیجی کالا شد. با تمام این تفاسیر، هنوز هم که هنوزه رنگ و بوی تولید محتوای ارزشمند برای دیجی جان، کمتر که نشده هیچ! بیشتر و بیشتر هم شده.

در خصوص فعالیت در شبکه‌های اجتماعی متفاوت چون اینستاگرام دیجی کالا دارای صفحات متفاوت و پرباری چون صفحه مخصوص اخبار سایت فروشگاهی و یک صفحه مخصوص دیجی کالا مگ دارد. در زمینه پشتیبانی دیجی کالا، اگر از هرکسی که از دیجی کالا یا هر فروشگاه اینترنتی خرید کرده سؤال بپرسید می‌گویند که اولین خریدشان با ترس‌ولرز بوده، چون به فروشگاه موردنظر اعتماد لازم را نداشتند.

وقتی مشتری از اصل بودن و رسیدن بسته به دستش مطمئن می‌شود، دیگر خرید آنلاین بارهای بعد راحت و راحت‌تر می‌شود اما دلیل بهتر شناخته شدن دیجی کالا، نسبت به بقیه کسب و کارا امکان نقد و بررسی است که دیجی کالا، به‌صورت ویژه روی آن کار کرده. البته کامنت‌هایی که در پایین صفحات وجود دارد می‌تواند سهم زیادی در، تشویق خریداران به محصولات داشته باشد.

ضمانت اصل بودن کالا را که در خریدهای اینترنتی، به آن توجه دارید در دیجی کالا بسیار بولد است … و همچنین پرداخت هزینه در محل رو به دیگر امکانات سایت فروشگاهی دیجی کالا اضافه کنید.

در ساختمان دیجی کالا، یک طبقه رو به مشتریان حضوری اختصاص داده‌اند، تا به‌صورت حضوری جهت مرجوع کردن کالا رجوع کنند یا برای تعویض کالا اقدام کنند. البته به این صورت نیست که فروشگاه دیجی کالا بدون عیب‌ونقص باشد … ممکنه برخی افراد از خرید اینترنتی از دیجی کالا ناراضی باشند .

اما خوب بالاخره نقص در هر سیستمی می‌تواند وجود داشته باشد. مهم تکرار نشدن آن اشتباه در جهت حفظ و اعتمادسازی مشتریان است.

ثبات در کیفیت برای برند شدن

در این زمینه باید خون‌دل‌ها خورد و به تلاش زیادی نیاز هست. برند شدن و هک شدن در ذهن مخاطب چیزی جز اراده، خدمات عالی و ساختن تجربه، خاطره خوش و منحصربه‌فرد برای ارباب‌رجوع نمی‌خواهد!

اعتمادسازی برای شخص شخیص مشتری، بسیار می‌تواند کارساز باشد. ارتقابخشی تمام قسمت‌ها و اجزای دیجی کالا، پیوسته برای این فروشگاه مهم بوده است.

ابتدا فروشگاه آنلاین دیجی کالا، تمرکز خود را روی خود تهران گذاشته بود سپس با گسترش زیرساخت‌ها در بقیه شهرها و در نهایت در کل کشور فراگیر شد.

البته بی‌گدار هم به آب نزده! ابتدا دیجی کالا جای پای خود را از هر نظر محکم کرده، سپس همه شهرهای ایران روپوشش داد. البته بد نیست بدانید که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا، فروش خود را از محصولات دیجیتالی چون لپ‌تاپ و دوربین شروع کرد و بعد کم‌کم دسته‌بندی‌های دیگر محصولات رو به فروشگاه خود اضافه کرد.

این شد که دیجی کالا شعار خود را از کالای دیجیتال، به فروش دیجیتالی کالا تغییر داد و این شد که الان مشاهده می‌کنید.

روش خرید به صرفه

حس به‌صرفه بودن در خرید، یک حس خوبی است که همه دنبال تجربه‌کردن این حس هستیم. نگید نه که باورم نمی‌شود!

این حس رو دیجی کالا، خصوصاً در اوایل راه‌اندازی به مشتریانش هدیه داد که در نهایت خرید اینترنتی به‌صرفه است.

فروشگاه آنلاین دیجی کالا سعی داشته، با کاهش هزینه‌ها و بالابردن بهره‌وری قیمت تمام شده، برای مشتریان رو کاهش دهد.

خلاصه این طور براتون بگم…

دیجی کالا یک کاری کرد که مشتریان، حس کنند خرید اینترنتی آن هم از دیجی کالا، برای آن‌ها به‌صرفه و اقتصادی است. فروشگاه آنلاین دیجی کالا، برای دسترسی و ارسال سریع‌تر، در چند نقطه تهران شعبه زد. اما مشکلی این است که گستردگی شبکه پستی، متناسب با کسب و کارای اینترنتی در ایران طراحی نشده برادر من!!

با همه این تفاسیر، دیجی کالا در خود تهران اجناس را 4 ساعته، و در کرج همان روز سفارش شما را تحویل می‌دهند. البته فروشگاه اینترنتی دیجی کالا، تلاش کرده تا در مرکز استان‌ها سفارش‌ها را در کمتر از یک روز به دست مشتریان برسانند.

با توجه به گسترش روزافزون این کسب‌وکار، تعداد پرسنل فروشگاه اینترنتی دیجی کالا از 7 نفر اندک‌اندک افزایش یافته، تا به 6135 نفر رسیده است.

در زمینه تبلیغات، دیجی کالا اوایل امکان تبلیغ نداشت اما اکنون که زیرساخت‌ها برای فروشگاه اینترنتی دیجی کالا فراهم شده، چرا که نه؟ تبلیغاتی چون بیلبورد، تبلیغات در فضای مجازی و… گسترش پیدا کرد.

دیجی کالا تلاش کرده تا همه کاربران اعم از حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای در دنیای وب را، وادار به خرید اینترنتی کند.

دیجی کالا برای راه اندازی پلتفرم خویش، آزمایش های اولیه ناموفقی نیز داشته که حدود سه ماه به طول انجامید ولی خوب این چالش را، پشت سر گذاشتند و به موفقیت‌های زیادی دست یافتند.

فروشگاه اینترنتی مبیت

2- فروشگاه اینترنتی مبیت

در بین فروشگاه‌ های اینترنتی، فروشگاه مبیت نیز سال 95 ،سری توی سرها درآورد. فروشگاه اینترنتی مبیت توسط شرکت آوا پرداز کیهان کریمان، تأسیس شد.

درسته که این شرکت قدمت زیادی ندارد اما اعتبار خوبی به دست آورد. از محصولات این شرکت اینترنتی، می‌توان به انواع کالای دیجیتال، موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و قطعات جانبی آن‌ها اشاره کرد.

اگرچه در فروشگاه های اینترنتی، امکان چانه زدن وجود ندارد اما نکته جالبی که در فروشگاه آنلاین مبیت به چشم می‌خورد، این است که این فروشگاه به فکر مشتریان خود است..

چطوری؟

شما با تایپ آدرس www.mobit.ir و ورود به صفحه اول فروشگاه اینترنتی مبیت، ستون‌های زیادی از کالاهای مختلف رو می‌بینید که تخفیف‌های فوق‌العاده‌ای دارند.

انواعی از کالاهایی چون پاوربانک، هدفون، کیبورد و خلاصه چیزی از محصولات دیجیتالی نیست که دنبال آن باشید و در فروشگاه اینترنتی مبیت پیدا نکنید. (منتها در یک مدت‌زمان مشخص این تخفیف‌ها وجود دارند.)

در این صورت امکان رقابت بین بسیاری از محصولات این ‌سایت و دیگر فروشگاه های اینترنتی بالا می‌رود. امکان خرید به‌صرفه و در واقع خرید اقتصادی در این فروشگاه اینترنتی که برای مشتریان لحاظ شده است! چه بهتر از این؟

یک امتیاز دیگر این فروشگاه آنلاین، سیستم امتیازدهی هست. به چه صورت؟ وقتی امتیازدهی را فراموش نکنید، با کسب 500 امتیاز می‌توانید 50000 تومان از مبلغ خریدتان را به‌صورت سکه (از امتیازاتتان) پرداخت کنید.

اهمیت خصوصیات کالای دیجیتال

فکر نکنم بتوانید کسی رو پیدا کنید که در زمان خرید کالاهای دیجیتالی، خصوصیات و آپشن‌های آن محصول برایشان مهم نباشد …

مثلاً در مورد گوشی موبایل، ویژگی‌هایی چون پردازنده، امکانات نرم‌افزاری، شبکه‌های ارتباطی، حافظه، صفحه‌نمایش، رم و…اینها همه‌وهمه در سایت مبیت به‌صورت مفصل نقد و بررسی شده.

همین‌طور جزئیات دیگر محصول چون فناوری‌های ارتباطی، رزولوشن، مکان‌یاب، پردازنده‌های گوشی، حافظه داخلی، پشتیبانی امکانات، حداکثر ظرفیت داخلی و…همه‌وهمه در این فروشگاه لحاظ شده و با بررسی کامل می‌توانید دست به یک خرید مطمئن بزنید.

فیلترهای برای انتخاب محصول

شاید فکر کنید فیلترهای مدنظر شما، برای خرید حضوری کالای دیجیتالی چون گوشی، چه می‌شود؟ در خرید مجازی و اینترنتی فروشگاه مبیت این مژده رو به شما می‌دهد که می‌توانید با لحاظ‌کردن گزینه‌هایی چون قیمت، امکانات، برندها و… یک خرید مطمئن و مناسب مثل خرید حضوری داشته باشید.

بدون این که از این مغازه به آن مغازه، سرگردان و خسته شده باشید. حراجی‌های شگفت‌انگیز مبیت رو از یاد نبرید که دست به شگفتی‌های زده که بیاوببین.

مبیت با حراجی‌های طلایی خود، امکان برنده‌شدن 10 میلیون تومان عیدی رو به شما می‌دهد. (در عید نوروز) اصلاً می تونی یک سبد برداری و در فروشگاه اینترنتی مبیت گلچین کنید. مگر محصول کم می‌آورد؟

از شیر مرغ تا جون آدمیزاد. با قیمت‌ها و برندهای متفاوت می‌توانید در مبیت پیدا کنید. اصلاً یک پیشنهاد بهتر برای شما دارم … اگر جز تأمین‌کننده‌ها و تولیدکننده‌های معتبر هستید می‌توانید کالاهای تولیدی‌تان رو توسط فروشگاه آنلاین مبیت در ویترینی به وسعت ایران به نمایش بگذارید.

اپلیکیشن مبیت

از اپلیکیشن مبیت براتون نگم که محشره!!!

تخفیف‌های دیجیتالی فروشگاه اینترنتی مبیت جان، فقط به وب‌سایتشان ختم نمی‌شود و در اپلیکیشن هم دست از سرتان برنمی‌دارد!

با نصب این اپلیکیشن روی گوشی‌های هوشمند، از تخفیف‌هایی به نام آتیش زدم به مالم! این بخش‌ها هم می‌توانید استفاده کنید.

گوش به زنگ تخفیف ها

اگه دوس دارید جز اولین نفراتی که باشید که از تخفیف‌های مبیت، باخبر می‌شوید بیایید و یک کاری کنید…

برای ارتباط با قاصد خوش‌خبر، مبیت می‌تواند در ابتدای هر روز، برای شما ایمیل و سبد تخفیف‌های هیجان‌انگیز را ارسال کند.

محصولات فروشگاه اینترنتی مبیت

 • لوازم صوتی و تصویری
 • تلویزیون
 • سینمای خانگی
 • لوازم جانبی مربوطه
 • دوربین مداربسته
 • کنسول بازی
 • بازی های کامپیوتری
 • بازی های حرکتی
 • واقعیت مجازی

ارسال در کوتاه‌ترین زمان

شرایط ذکر شده برای تأمین آسایش و راحتی خریدار شامل امکان پرداخت وجه خرید در محل، مرجوع کردن کالا در صورت نارضایتی و ارجاع کامل وجه و پشتیبانی تلفنی می‌شوند.

هزینهٔ ارسال سفارش‌ها در مبیت برای شهر کرمان رایگان بوده و در صورت ثبت سفارش در ساعات و روزهای اداری (شنبه تا چهارشنبه پیش از ساعت ۱۹) مرسوله در همان روز ثبت سفارش توسط پیک موتوری برای خریدار ارسال می‌گردد.

سفارشات خارج از کرمان نیز توسط تیپاکس ارسال می‌شوند و لینک رهگیری مرسوله برای خریدار ارسال می‌گردد.

مبیت امکان ارسال سفارش از طریق باربری را نیز برای خریداران غیر کرمانی در صورت درخواست آن‌ها، فراهم کرده است.

خرید از مبیت

گارانتی اصالت

مبیت که یکی از مراجع تخصصی فروش اینترنتی کالا در ایران است اصالت محصولات خود را تضمین می‌کند و هیچ محصولی فاقد هلوگرام و برچسب معتبر را عرضه نمی‌نماید.

گارانتی اصالت کالا در مبیت به خریدار اجازه می‌دهد در صورت هرگونه تشکیک در اورجینال بودن خرید، آن را مرجوع نماید.

همچنین مبیت ارجاع سفارش را طی ۷۲ساعت، درصورتی که شامل قوانین مرجوعی کالای فروشگاه شود را ضمانت می‌کند.

یکی دیگر از خدمات مبیت برای خریداران کرمانی امکان پرداخت در محل و تجهیز پیک‌های فروشگاه در این شهر به دستگاه کارتخوان است.

این فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت و معدن، نشان ثبت ملی رسانه‌های دیجیتال و مجوز رسمی برای فعالیت در حوزه‌ی خرید و فروش مجازی است.

همچنین مبیت عضو اتحادیه‌ی کشوری کسب و کارهای مجازی است.

یکی دیگر از شاخصه‌های مبیت را می‌توان اپلیکیشن اندرویدی و ios این فروشگاه دانست که قابلیت دانلود از کافه بازار و گوگل پلی دارد.

مزایای فروشگاه اینترنتی مبیت

 •  رابط کاربری خوب
 •  ثبت نام سریع و آسان برای همه‌ی کاربران
 •  تصاویر با کیفیت محصولات
 •  عرضه‌ی به روزترین محصولات
 •  تنوع خوب و بالای محصولات در زمینه‌های فعالیت
 •  فیلترینگ مناسب و هوشمند در راستای ایجاد تسهیل در پیدا کردن محصول مورد نظر کاربر
 •  پشتیبانی فعال و۲۴ ساعته‌ی تلفنی به همراه پاسخگویی مناسب و رضایت‌بخش
 •  طراحی مناسب و یوزر فرندلی سایت فروشگاه
 •  امکان مرجوع کردن کالا طی ۷۲ ساعت
 •  امکان تعویض کالا برای کل کشور
 •  ارسال در کوتاه‌ترین زمان برای کل کشور با روش‌های مختلف انتخابی خریدار
 •  ارسال یک روزه در کرمان
 •  ارسال رایگان درکرمان
 •  ارسال رایگان برای سفارش‌های بالای ۱۰۰هزار تومان
 •  درج مشخصات کامل همه‌ی محصولات
 •  ارائه‌ی تخفیفات دوره‌ای و فصلی برای همه‌ی محصولات
 •  ارائه‌ی تخفیفات دائمی بر روی برخی محصولات
 •  امکان ثبت نام و ورود با حساب گوگل
 •  ضمانت حفظ حریم شخصی مشتریان به صورت کامل
 •  درج دقیق و کاملا منطبق با حقیقتِ مشخصات کالا از نظر رنگ و کیفیت و گارانتی
 •  امکان دریافت راهنمایی و کسب همه‌ی اطلاعات لازم هنگام خرید و پیش از ثبت سفارش برای کاربر توسط پشتیبانی تلفنی
 •  رضایت بالای خریداران از فروشگاه و کسب امتیاز بالا در آمار درج شده در این زمینه
 •  امکان ارجاع سفارش در صورت هرگونه مغایرت کالا با تصویر و توضیحات درج شده در سایت از آن کالا
 •  ارسال کد رهگیری مرسوله برای مشتری و امکان پیگیری و اطلاع از آخرین وضعیت سفارش ارسال شده
 •  قیمت مناسب کالاها و در بسیاری مواقع ارزان‌تر از باقی مراکز فروش
 •  امکان پرداخت راحت اینترنتی و دریافت کد سفارش
 •  امکان درج نظرات کاربران و خریداران درباره‌ی محصولات خریداری شده
 •  امکان انجام پرسش و پاسخ آن‌لاین در زمینه‌ی هر یک از محصولات برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی آن‌ها
 •  امکان ثبت امتیاز برای محصولات توسط خریداران و کاربران
 •  امکان تبادل نظر و گفتگو بین خریداران و کاربران درباره‌ی محصولات
 •  موجود بودن اکثر محصولات ارائه شده

معایب فروشگاه اینترنتی مبیت

 •  نبود لیست کامل محصولات در قسمت مشخص شده در صفحه‌ی اصلی سایت
 •  عدم ارسال رایگان برای کل کشور
 •  نبود تصاویر سه بعدی از محصولات
 •  نبود بلاگ محتوا و نقد و بررسی دقیق و کامل محصولات
 •  نبود مقالات مرتبط در سایت
 •  امکان ارجاء کالا تنها بعد از ۷۲ ساعت
 •  ارائه‌ی لیست قیمت برای برخی محصولات ناموجود و نامربوط در سایت مانند برخی مواد غذایی و محصولات آرایشی بهداشتی

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی مبیت

نمایی کلی فروشگاه آنلاین مبیت

تکنولوژی پیاده سازی فروشگاه آنلاین مبیت

فروشگاه اینترنتی مبیت با استفاده از زبان‌های برنامه php و node.js پیاده‌سازی شد و در سال گذشته دیزاین و ظاهر این سایت با استفاده تکنولوژی vue.js پیاده‌سازی شده است که باعث شده سرعت این فروشگاه اینترنتی به‌صورت غیرقابل‌باور افزایش یابد

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

3- فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

یکی از زیرمجموعه‌های موفق دیجی کالا، فروشگاه آنلاین دیجی استایل است که به‌صورت تخصصی توسط شرکت نوآوران فن آوازه با آدرس سایت www.digistyle.com پا به عرصه وجود گذاشته است.

فروشگاه آنلاین دیجی استایل در خردادماه سال 1399، توانسته است 766 برند معتبر پوشاک رو ارائه دهد.

با توجه به گسترش فروش اینترنتی، بسیاری از فروشگاه های مجازی از جمله دیجی استایل نیز جان گرفتند.

دیگر باتجربه خوبی که مردم از دیجی کالا داشتند آن جو سنگین بی‌اعتمادی اولیه، به فروش اینترنتی شکسته شده بود.

در واقع دیجی کالا، برای این سبک نوین در فروش جان فدایی کرد و در کنار دیگر فروشگاه های اینترنتی، این زیرمجموعه دیجی کالا نیز جان گرفت.

وقتی زندگی مدرن می‌شود به‌ناچار اوقات فراغت هم کمتر می‌شود و کلاً سبک زندگی با تغییرات هماهنگ می‌شوند. دیگر فرصتی برای خریدهای حضوری و سلانه‌سلانه گشتن در خیابان مثل گذشته، به پایان رسیده است دوست من!

اوقات فراغت افراد کمتر صرف خرید می‌شود و بیشتر اوقات فراغت افراد به تفریح، آموزش یا لذت بردن از علایق و حتی رفع خستگی افراد می‌گذرد.

اکثر افراد خصوصاً در این کرونا بازار، ترجیحاً و البته به‌ناچار خرید اینترنتی رو تست کردند و این‌جوری بود که کرونا، دست در دست فروشگاه های اینترنتی این سبک زندگی رو گسترش داد.

حالا چرا فروشگاه مجازی دیجی استایل؟

درسته که سبک خریدها مدرن و اینترنتی شده است، ولی دلیل نمی‌شود مردم بدون تحقیق، دست به خرید بزنند!

اتفاقاً الان خیلی بیشتر از گذشته برای مردم، قدرت تحقیق و حق انتخاب بیشتر شده است آن هم با وجود این‌همه سایت‌های فروشگاهی …

پس عاملی که بین این فروشگاه‌ها رقابت را، سخت‌تر می‌کند میزان اطلاعات و در واقع محتوای سایت‌هاست که می‌تواند مشتریان رو به سمت فروشگاه‌های اینترنتی روانه کند.

از نیازهای اساسی هر مشتری، دسترسی به اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تر در خصوص محصولات موردنیاز خود است و این شد که روش‌های هوشمندانه خرید، از نوع اینترنتی بیش‌ازپیش در دل مردم جا باز کرد.

محصولات فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

 • انواع پوشاک مردانه و زنانه
 • انواع پوشاک دخترانه و پسرانه و نوزادی
 • انواع کفش های متنوع برای جنسیت های مختلف
 • انواع ساعت، عینک و اکسسوری

اپلیکیشن فروشگاه آنلاین دیجی استایل، نقطه قوت این فروشگاه اینترنتی است که در اندروید و ios قابل نصب است.

طراحی سایت و اپلیکیشن ساده و مطلوب سبب رضایت کاربران می‌شود.

مزایای فروشگاه آنلاین دیجی استایل:

 • اصالت برند و کالا
 • قیمت مناسب
 • خدمات پس از فروش
 • خرید آسان و مطمئن
 • تحویل روزانه سفارشات (این خیلی خوبه)
 • پرداخت وجه از راه‌های ممکن امکان‌پذیر است.
 • ارسال سفارش در خریدهای بالای 500 هزار تومان، رایگان است ولی در غیر این صورت هزینه پست باید پرداخت گردد.
 • پشتیبانی در 7 روز هفته و 24 ساعته امکان‌پذیر است.
 • تمام محصولات دارای ضمانت اصالت کالا هستند.
 • قیمت کالای ایرانی در جهت حمایت از تولیدکننده‌ها، از برندهای خارجی کمتر است.

معایب فروشگاه آنلاین دیجی استایل

 • خرید از دیجی استایل، فقط به‌صورت آنلاین امکان پذیره.
 • این موضوع را نیز بگم در صورت استفاده از کدهای تخفیف، بعد از نهایی‌سازی خرید آنلاین، امکان تغییر یا لغو خرید وجود ندارد.

خرید از دیجی استایل

گسترش فروشگاه آنلاین دیجی استایل

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل، یک سال و نیم پس از افتتاح خود، برنامه جدیدی ارائه داد.

این که دسترسی مشتریان رو به تولیدات ملی بیشتر کرد.

در این راستا تولیدکننده‌ها و صاحبان کسب‌وکارها فروشگاه اینترنتی دیجی استایل را، طی بازدید رسمی و حضوری سبک‌وسنگین کردند و یک بازدید رسمی و مفصل از مرکز پردازش کالای دیجی کالا، بزرگ‌ترین مرکز پردازش داده خاورمیانه داشتند.

از این طریق و با این بازدید از نزدیک با فرایند نگهداری، طبقه‌بندی، جداسازی، ایمنی و ارسال کالا به مشتریان در این مرکز پردازش آشنا شدند.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل، در واقع با این مدل معرفی خود یک عرض اندامی به شرکت‌ها و برندهای مختلف داخلی، در جهت افزایش همکاری میان مد و پوشاک و تکنولوژی مدرن ایجاد کرد که هدف ایجاد ارتباط دوسویه، با این برندها و در نتیجه فروش آن‌ها توسط ابزارهای در دسترس دیجی استایل بود.

به این ترتیب فروشگاه آنلاین تخصصی مد و پوشاک دیجی استایل، به‌عنوان بستری برای ارائه برندهای پوشاک داخلی، گامی مهم در موفقیت این بخش از تولیدات ملی برداشته است.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل، حتی یک گام فراتر گذاشته و حتی سعی در معرفی تولیدکنندگان نوپا در این زمینه داشت که آن‌ها نیز به توسعه بیشتر دسترسی یابند و بدین‌گونه بود که فروشگاه آنلاین دیجی استایل تبدیل به ویترین مناسبی، برای برندهای متفاوت پوشاک کارآمد و حرفه‌ای شد.

تا برندهای متفاوت برای بهتر دیده‌شدن و فروش بیشتر، باید در این فضای رقابتی نهایت تلاش خود را داشته باشند. (اینم یک موهبتی که فروشگاه آنلاین دیجی استایل، نصیب صاحبان برندها کرد!)

ایجاد این فضای رقابتی سبب شد که کیفیت کالاها، روزبه‌روز در زمینه خرید آنلاین بهتر شوند.

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی لباس دیجی استایل

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی لباس دیجی استایل

تکنولوژی پیاده سازی فروشگاه اینترنتی لباس دیجی استایل

فروشگاه آنلاین دیجی استایل به واسطه زبان برنامه نویسی php پیاده سازی شده اما سرعت لود این سایت به شدت پایین است.

فروشگاه آنلاین مدیسه

4- فروشگاه اینترنتی مدیسه

این فروشگاه اینترنتی با آدرس اینترنتی www.modiseh.com از فروشگاه‌های مجازی موفق و پرآوازه در زمینه فروش اینترنتی کالاست که دوست دارد دوست خوش سلیقه شما در امر خرید باشد.

سیستم توزیع کالا و خدمات مشتریان فروشگاه اینترنتی مدیسه، با به‌کارگیری زیرساخت‌های استاندارد بین‌المللی، تضمین‌کننده تحویل به‌موقع کالا و پشتیبانی 24 ساعته است.

دقت در تمامی بخش‌های مجموعه مجازی مدیسه از انتخاب کالاهای سایت، تا دقت در معرفی جزئیات کالا، ارائه و تحویل سفارش کالا موج می‌زند.

البته خدمات خوب و متنوعی دارد که آن‌ها را بررسی می‌کنیم…

این فروشگاه در زمینه فروش لباس سرآمد فروشگاه‌های اینترنتی هست و یک جورایی رقیب فروشگاه‌های مجازی چون شیک سون و دیجی‌کالا است.

این‌طور برای شما بگم ابتدا مدیسه با فروش اینترنتی پوشاک، کار خودش را شروع کرد.

بعد کم‌کم، لباس کودک و نوجوان رو هم به ویترین خود اضافه کرد.

بعد از آن تصمیم گرفت بخش فروش لوازم‌خانگی، خوراکی و آشامیدنی را هم به محصولات خود اضافه کند.

وب‌سایت مدیسه توسط یک تیم طراح غیرایرانی به وجود آمد ولی اعضای پشتیبان و فروش آن ایرانی هستند.

مدیسه کسب‌وکار اینترنتی گروه گلستان است.

فروشگاه آنلاین مدیسه، به‌غیراز همکاری با برندهای داخلی، با برندهای خارجی چون Nike’ DKNY’و RIMMEL نیز همکاری دارد.

در زمان خرید از فروشگاه مجازی مدیسه، ثبت‌نام باید صورت بگیرد و البته زمان تحویل سفارش نیز باید مشخص باشد تا مشتری بداند، دقیقاً کجا و چطور محصول رو دریافت می‌کند.

وقتی کاربر به تمام پرسش‌های خود دسترسی داشته باشد، بازهم به سایت شما سر می‌زند.

این را بدانید خرید آنلاین در جهت کاهش مشغله مشتری بنا نهاده شد. اگر قرار باشد درگیری ذهنی جدیدی برای مشتری ایجاد کند که می‌شود قوز بالای قوز!

خرید از مدیسه

شناخت اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی مدیسه

اپلیکیشن مدیسه به فکر IOSها هم بوده و دارای نسخه IOS نیز است و کلاً حق انتخاب رو میان نسخه وب، اندروید و آیفون در اختیار کاربران خود گذاشته است.

مدیسه با اپلیکیشن انعطاف‌پذیر خود، سبب شده جامعه هدف بیشتری درگیر این فروشگاه اینترنتی بشوند.

در طراحی یک اپلیکیشن اگر تعدادی المان پشت‌سرهم قرار بگیرند و اسکرول افقی بخورند، بهتر است در کنار آن‌ها گزینه مشاهده همه لحاظ شود.

تا کاربر مجبور نشود برای دیدن همه محصولات اسکرول کند.

همه این‌ها رو گفتم که بدانید، این موارد در اپلیکیشن مدیسه اعمال شده و همین نکات به‌ظاهر ریز، سبب می‌شود رابط کاربری مناسب، توجه مشتری رو به خودش جلب کند.

مزایای فروشگاه اینترنتی مدیسه

 • تنوع بسیار در محصولات از لحاظ رنگ، سایز و برند
 •  تصاویر با کیفیت از محصول
 •  ضمانت بازگشت یک هفته ای محصول
 •  ارسال رایگان برای سفارش های بالای دویست هزار تومان
 •  ارائه توضیح سایز بندی برای مشتریان
 •  تخفیفات روزانه برای مشتریان
 •  وجود بلاگ مبتنی بر محتوای قوی در مدیسه
 •  ضمانت اصالت کالا
 •  امکان ثبت نام و ورود با حساب گوگل
 •  نمایش مراحل ارسال مرسوله
 •  پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته
 •  وجود سیستم هوشمند برای ارائه پیشنهادات متناسب با سلیقه کاربر
 •  روش های ارسال متنوع

معایب فروشگاه اینترنتی مدیسه

 •  قیمت محصولات کمی بالا است، که البته با توجه به ضمانت اصالت منطقی به نظر می رسد
 •  سرعت پایین سایت در هنگام ورود

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی لباس و مد مدیسهنمایی کلی فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک مدیسه

تکنولوژی پیاده سازی فروشگاه اینترنتی پوشاک و مد مدیسه

فروشگاه آنلاین پوشاک مدیسه با استفاده فریم ورک جاوا اسکریپت RequireJS پیاده سازی شده است اما مهم ترین ضعف این فروشگاه آنلاین عدم بهینه سازی دیتابیس این سایت و باعث کندی سرعت سایت شده است !

فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر

5- فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر

تیم لیون کامپیوتر، در زمینه فروش قطعات کامپیوتر فعالیت خود را از سال 83 آغاز کرد و به طریقه آنلاین با وب‌سایت www.lioncomputer.com با مشتریان خود رابطه گرفته است.

نمایندگی رسمی پخش محصولات بسیاری از شرکت‌های ایرانی و خارجی شده است.

فروشگاه آنلاین لیون کامپیوتر ارسال سفارشات به شهرها و شهرستان‌های زیادی، در کشور را به عهده داشته است.

7 سال بعد…

لیون کامپیوتر 7 سال بعد یعنی در سال 90 مقوله ارزهای رمزگذاری شده، یا بیت‌کوین را در دستور کار خود گذاشت و جز اولین‌ها در زمینه ارزهای رمزگذاری شده بود.

درحالی‌که این مقوله در ایران نوپا بوده و 1 سال از حضور آن در کشور می‌گذشت.

مجموعه لیون کامپیوتر، با مدیریت سعید حسینی در سال 94، به انتخاب هوادارانش به‌عنوان برترین فروشگاه آنلاین سخت‌افزار، در جشنواره وب ایران انتخاب شد.

فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر، در کنار ارائه امکانات و سیستم‌های تخصصی به گیمرها و کاربران تخصصی، خرید با بیت‌کوین رو به خدمات خود نیز اضافه کرد و در سال 1396 لیون کامپیوتر یک گام وسیع‌تر برداشت و امکان خرید با ارزهای رمزگذاری شده رو برای خریداران و مشتریان خود فراهم کرد.

مزایا و خدمات منحصر به فرد ،فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر

 • لیون کامپیوتر اولین فروشگاه اینترنتی است که امکان خرید اینترنتی با بیت‌کوین را ارائه کرد
 • این شرکت یک تیم حرفه‌ای تولید محتوا، در زمینه تولید اخبار و مقالات دارد. برنامه‌های ویدئویی چون لایوتک، LCBench و کامنت رو تولید و پخش کرده.
 • تیم اورکلاکر، فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر، به‌عنوان یکی از تیم‌های مطرح دنیاست که دارنده رکوردهای بسیاری با نام خود است.

درصورتی‌که سیستمتان رو به‌صورت کامل، از فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر تهیه کنید، یک گارانتی ویژه 3 ماهه برای شما در نظر می‌گیرند که مهلت کافی برای تست داشته باشید.

خرید از لیون کامپیوتر

اصلا دوست ندارید سیستمتان رو آنلاین بخرید ؟

برای شما امکان خرید حضوری را نیز فراهم کرده‌اند. کافی است به آدرس لیون کامپیوتر، واقع در میدان ولیعصر تهران یک سر بزنید.

شاید تصمیم به خرید سیستم داشته باشید، اما اطلاعات چندانی از سیستم و این مسائل ندارید. لیون کامپیوتر مشاورانی برای راهنمایی این مدل افراد قرار داده است.

 • اگر سؤالات فنی دارید
 • اگر بعد از خرید، سؤالی در مورد کالای مربوطه دارید
 • اگر در مورد قطعات خریداری شده سؤال دارید

تنها پاسخ شما پشتیبانی لیون کامپیوتر هست !

بله پشتیبانی شما را هیچ‌وقت تنها نمی‌گذارد و کاملاً در خدمت شماست.

وبسایت های زیر مجموعه های فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر

1- ایزی پی سی (سیستم هوشمند اسمبل کامپیوتر)

ایزی پی سی یک مجموعه پیشرفته، با قطعات به‌روز سخت‌افزاری است که لذت مقایسه بررسی قیمت و خرید انواعی از سیستم‌های کامپیوتری، مثل سیستم گیمینگ، سیستم رندرینگ، سیستم‌های اداری، خانگی و این مدل سیستم‌ها رو در اختیار تعداد زیادی از کاربران قرار می‌دهد.

این سیستم هوشمند با دسته‌بندی دقیق و تفکیک کامل قطعات شفاف‌سازی لازم جهت انتخاب قطعات را، برای کاربران خود فراهم کرده.

2- بلاگ (دنیای دیجیتالی من 1398)

فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر، آن روزی که محتوا، منبع و مقاله تخصصی خوبی در زمینه، اخبار آی‌تی و دیجیتال وجود نداشت، خیلی خوب توانست با تولید محتوای ارزشمند، در این زمینه‌ها خودی نشان بدهد.

این تولید محتوای ارزشمند رو در کنار بحث فروش و ارائه خدمات به کاربران در جهت افزایش آگاهی مشتریان و خرید آنلاین آن‌ها چه‌ها که نکرده.

3- تالار گفتمان (انجمن گفتگوی کاربران فروشگاه آنلاین لیون کامپیوتر 1383)

فروم فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر، از قدیمی‌های این حوزه است و کاربران زیادی در این فروم، به بحث و تبادل نظر حول مباحث مرتبط می‌پردازند.

در کنار این تالار گفتمان و گپ و گفت‌هایی که در آن انجام می‌شود خدماتی چون بازارچه خریدوفروش اختصاصی کالاها، برای کاربران تدارک‌دیده‌شده است و اما بازارچه اختصاصی چیست؟

یک مبادله کالا به کالا فروشگاه مجازی لیون کامپیوتر راه‌اندازی کرده است.

کاربران می‌توانند از این طریق، قطعات نو کارکرده و آکبند خودشان را با اجناس بقیه کاربران در این بازارچه اختصاصی تعویض کرده یا بفروشند.

4- کوینیت (مرجع خبری و آموزش ارزهای رمز گذاری شده، مثل بیت کوین و اتریوم 1396)

کوینیت مرجع اخبار مرتبط با کریپتوکارنسی، یا همان رمز ارزهاست.

یکی از این رمز ارزها و البته معروف‌ترین آن‌ها بیت کوین است و در این بخش در واقع، اخبار و مطالب آموزشی تخصصی در این مورد در اختیارتان قرار می‌دهد.

آدرس فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر

تهران، خیابان ولیعصر ،رسیده به میدان ولیعصر ،مجتمع کامپیوتر ولیعصر. همکف تجاری ،راهروی D واحد 36.

کد پستی : 159373356

ساعات کاری از: 9:30 صبح الی 19و پنجشنبه از 9:30 الی 14

پشتیبانی: 02188914049

بخش سخت افزار: 719-721

پیگیری سفارش ها: 708-709-710

بخش ماشین های اداری: داخلی 724

به لوازم جانبی داخلی: 717-725

فروش اقساطی: داخلی 109

امور مشتریان: داخلی 711

بخش لپ تاپ: داخلی 715

بخش دست دوم: داخلی 723

بخش مشاوره فنی: داخلی 701-706

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی لوازم دیجیتال لیون کامپیوتر

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی محصولات دیجیتال لیون کامپیوتر

تکنولوژی استفاده شده برای پیاده سازی فروشگاه انلاین محصولات دیجیتال لیون کامپیوتر

فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر با استفاده از فریمورک toastr پیاده سازی شده است.

فروشگاه اینترنتی زنبیل

6-فروشگاه اینترنتی زنبیل

جرقه افتتاح زنبیل در سال 84-85 به ذهن فروشندگان این فروشگاه اینترنتی رسید.

می‌شود گفت این فروشگاه اینترنتی، هم سن دیجی‌کالای خودمان است.

اما چون زیرساخت‌های لازم، برای آن فراهم نبوده تا سال 89 افتتاح این فروشگاه اینترنتی به تعویق افتاد.

از سال 89-90 زنبیلی‌ها کمر همت را بسته و به دنبال تحلیل و مطالعات کارشناسی رفته تا این که در سال 90 شرکت بازرگانی و تجارت الکترونیک پارمید، اولین گام اجرایی این کسب‌وکار برداشت.

مزایای فروشگاه اینترنتی زنبیل

فروشگاه مجازی زنبیل این راز رو درک کرده که موفقیت دائماً در گرو رضایت مشتری است و لاغیر!

با پیشرفت تکنولوژی، شبکه‌های اجتماعی و ایجاد وب‌سایت کارآمد، می‌توان رضایت مشتریان رو جلب کرد.

یک فکر بکر تیم فروشگاه اینترنتی زنبیل، این بود که به دنبال تبلیغات کاذب و بی‌پایه‌واساس نباشند.

به‌جای از این شاخه و آن شاخه پریدن برای تبلیغات، بودجه‌شان رو در جهت رضایت مشتری به کار گرفتند که می‌بینید این روش خوب جواب داده!

 • عرضه محصولات با قیمت و حاشیه سود کمتر
 • عرضه محصولات متنوع با برندهای متفاوت
 • گارانتی‌های اصلی، ارسال سریع و رایگان، خدمات پس از فروش، روش‌های ارسال متعدد، سیستم هوشمند پیگیری سفارشات و … تازه بخشی از خدمات فروشگاه اینترنتی زنبیل به‌حساب می‌آید. فروشگاه آنلاین زنبیل با سیستم‌های تخصصی خود در زمینه تأمین کالا و
 • ارسال به‌موقع کالا در کلیه ساعات کاری خود، به داد مشتریان خود می‌رسد.
 • فروشگاه اینترنتی زنبیل راه‌های ارتباطی خود را با مشتریان، تاحدامکان گسترش داده مثل ایجاد 30 خط تلفن، ایمیل، فکس، پیامک، ارتباط در صفحه اصلی سایت و صفحه تماس با ما.
 • اصل اول یعنی رضایت مشتری در تمام بخش‌های فروشگاه اینترنتی زنبیل به چشم می‌خورد که باعث می‌شود مشتری حس خوب و دوست‌داشتنی از خرید آنلاین خودش داشته باشد
 • ارائه کلکسیونی از محصولات برندهای معتبر
 • گارانتی اصل بودن کالاهای موجود در سایت
 • فروشگاه زنبیل، امکان پرداخت در محل هم برای شما فراهم کرده. حتی برای کالاهای حجیم و گران‌قیمت، مثل لباسشویی، یخچال، فریزر و…
 • پاسخگویی به سؤالات مشتریان قبل و بعد از خرید.
 • ارائه بیشترین خدمات پس از فروش مانند گارانتی تست، گارانتی اصالت کالا، تعویض کالاهای دارای عیب یا مغایرت خرید در این سایت فروشگاهی زبان‌زده است.
خرید از زنبیل
گارانتی قیمت و ارائه بهترین قیمت اجناس

یکی از قوانین موردتوجه فروشگاه اینترنتی زنبیل این است که گارانتی قیمت برای تمام خریدهای شما تا ده روز بعد از خرید وجود دارد، یعنی اگر جای ارزان‌تر پیدا کردید بهشون اطلاع بدهید بدون قیدوشرط کالا رو پس می‌گیرند.

همین‌طور فروشگاه آنلاین زنبیل تمام سعی خود را کرده که کالای اورجینال و اصل ارائه بدهد.

 • زنبیل تضمین می‌دهد قیمت‌های محصولات موجود در سایت خود از تمام فروشگاه‌های آنلاین معتبر، ارزان‌تر باشد!
 • اگرچه فروشگاه اینترنتی زنبیل، همه مدل محصولی رو ارائه نکرده اما از نظر تنوع، مدل و برند در هر دسته‌بندی محصولی نسبت به تمام فروشگاه‌های اینترنتی دارای برتری است.
ارسال سریع سفارشات

معمولاً همه ما وقتی خرید اینترنتی انجام می‌دهیم برای دریافت محصولمان، لحظه‌شماری می‌کنیم.

برخی فروشگاه‌های اینترنتی در این مورد لنگ می‌زنند.

در خوش‌بینانه‌ترین حالت، زمان ارسال سفارشات در فروشگاه‌های اینترنتی 3-4 روز هست اما این زمان در فروشگاه زنبیل به حداقل یک روز کاری کاهش پیدا کرده است.

بهتر از همه اینکه امکان ارسال 3 ساعته سفارش‌ها در تهران و حومه، برای مشتریان عزیز فراهم شده است.

از فروشگاه مجازی زنبیل با کد اعتباری نیز می‌توانید خرید کنید.

کافی است موقع خرید از فروشگاه اینترنتی زنبیل درخواست اعتبار بدهید.

با کد اعتبار از قسمت خرید می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

گارانتی خدمات پس از فروش

یک اصل مهم که در استانداردهای کشورهای غربی هست این است که ارزش مشتریان قدیمی نسبت به ایجاد مشتری جدید بیشتر است و این اصل جز خدمات منحصربه‌فرد فروشگاه اینترنتی زنبیل است.

این سبب می‌شود مشتریان همیشگی زنبیل فروشگاه دیگر ای رو برای خرید انتخاب نکنند و وفادار بمانند.

چتر حمایتی

فروشگاه اینترنتی زنبیل یک چتر حمایتی هم برای مشتریان خود دارد.

این چتر حمایتی یک مدل خدمت است که بر اساس آن فروشگاه آنلاین زنبیل به مشتریان خود اعلام می‌کند که کالایی محصول خریداری شده دارای گارانتی است.

جالب‌تر اینکه کلیه خدمات و پیگیری‌های مربوط به گارانتی رایگان است! یک مثال بزنم؟

مثلاً کالایی رو با گارانتی 2 ساله از فروشگاه اینترنتی زنبیل تهیه کردید.

حالا آمدیم و در ماه 18 این کالا دچار مشکل شد.

شما در قدم اول ماجرا را، به فروشگاه اعلام می‌کنید.

بخش خدمات با شما هماهنگ کرده کالا رو در کمترین زمان ممکن، از شما تحویل می‌گیرند.

به بخش خدمات پس از فروش تحویل می‌دهند.

بعد از حل مشکل، کالا رو به شما تحویل می‌دهند که البته تمام این مراحل رایگان صورت می گیرد.

این مراحل شما رو به یاد یک جمله معروف نمی‌اندازد احیاناً؟ بله درسته … فروش پایان یک معامله نیست!

این تعهد، توسط فروشگاه اینترنتی زنبیل به واقعیت تبدیل شد.

این فروشگاه می‌تواند یک الگوی خوب در زمینه فروش اینترنتی باشد.

چه خوبه که فروشگاه‌های دیگر نیز از این رقیب قدرتمندشان ایده بگیرند.

اگر به دنبال آدرس شرکت و نشانی اینترنتی این سایت هستید، ما برای همین اینجا هستیم:

آدرس: تهران، خیابان نجابت (امیر قیصر)،خیابان 19،پلاک 5.

تلفن تماس: 42328000-021

مسئول: فرشاد وکیل زاده

نشانی اینترنتی: www.zanbil.ir

نمایی کلی فروشگاه آنلاین زنبیل

نمایی کلی فروشگاه آنلاین زنبیل

تکنولوژی استفاده شده برای پیاده سازی فروشگاه آنلاین زنبیل

فروشگاه آنلاین زنبیل به واسطه زبان php و فریمورک AngularJS پیاده سازی شده است.

فروشگاه آنلاین خانومی

7- فروشگاه اینترنتی خانومی

یکی از مهم‌ترین و پرفروش‌ترین کسب و کارای دنیا در حیطه بانوان، فروش لوازم آرایشی است …

البته شرکت‌ها و برندهای زیادی در این زمینه ارائه محصولات می‌کنند این رقابت‌ها سبب شده شرکت‌های مذکور در زمینه فروش اینترنتی نیز، با هم رقابت داشته باشند.

فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی خانومی نیز، با آدرس اینترنتی www.khanoumi.com در این زمینه فعال بوده و به ارائه محصولات این حوزه پرداخته است.

فروشگاه آنلاین خانومی، برندها و محصولات خود را با دقت انتخاب می‌کند. فروشگاه خانومی در سال 92 توسط نصرالله شاه مرادی، با شعار “زیبا و سرزنده باش به‌خاطر خودت! ” شروع به کار کرد.

فروشگاه آنلاین خانومی نمایندگی رسمی بیش از 250 محصول آرایشی و 20 هزار برند ایرانی و خارجی بی‌واسطه است و محصولاتی مانند کالیستا، هیدرودرم، ادان، شون و … در این فروشگاه اینترنتی برای خرید قرار داده شده است.

مشتریان این مجموعه از امکانات مانند مشاوره و راهنمایی خرید برخوردارند و می‌توانند نظرشان رو ثبت کنند و با بقیه مشتریان تبادل نظر داشته باشند.

این وب‌سایت تندیس زرین برند محبوب مصرف‌کننده‌ها را در سال 98 به خود اختصاص داد.

فروشگاه اینترنتی خانومی، در شبکه‌های اجتماعی هم فعال بوده و 500 هزار فالوور فعال رو، در کارنامه مجازی خود ثبت کرده است.

تمام تأمین‌کننده‌های فروشگاه آنلاین خانومی، موظف به ارائه پروانه بهداشت هستند.

خانومی با طبقه‌بندی محصولات پرفروش، حراج ویژه‌ای داشته که خریدی آسان و آنلاین رو برای شما رقم می‌زند.

در این فروشگاه اینترنتی می‌توانید به کمک دکمه ترتیب قیمت‌ها رو بر اساس کمتر به بیشتر، یا برعکس مرتب کنید.

فروشگاه خانومی فقط منحصر به برندها و محصولات آرایشی نبوده و می‌توانید در سایت خانومی بخش‌هایی چون مد و اکسسوری، لوازم برقی شخصی آقایان و همین‌طور بخش مادر و کودک رو ببینید.

البته بخش شال و روسری، زیورآلات، عینک، ساعت، جوراب، کیف و کفش رو هم به لیست محصولات قبلی اضافه کنید.

بخش مخصوص آقایان در این سایت تعبیه شده که شامل محصولات متنوعی چون محصولات مخصوص اصلاح، مراقبت پوست و مو و انواع لباس رو شامل می‌شود .

اصلاً یک پیشنهاد خوب در زمینه ارسال محصولات خانومی بشنوید … می‌توانید کالای سفارش داده شده را تا یک هفته در فروشگاه اینترنتی و معتبر خانومی نگه دارید و سپس با سفارش بعدی تلفیق کنید تا مجبور به پرداخت دو هزینه ارسال نشوید یا در بخش پروفایل خودتان می‌توانید تاریخ ارسال سفارش رو فعال کنید تا زودتر برای شما کالا ارسال شود.

همان‌طور که در این قسمت متوجه شدید فروشگاه اینترنتی خانمی، کاملاً دست شما را باز گذاشته است.

شانس 1010 فروشگاه اینترنتی خانومی

این فروشگاه دست روی دست نگذاشته و مثل بقیه فروشگاه‌های اینترنتی رقیب، یک مزیت رقابتی خاص برای خود ایجاد کرده است.

این طرح باعث ایجاد انگیزه بیشتر در مشتری می‌شود. شانس 1010 یک موقعیت مناسب برای همه است. هر روز صبح رأس ساعت 10:10 دقیقه تعدادی از محصولات در این قسمت شانس 1010 فروشگاه اینترنتی خانومی با تخفیف بسیار زیادی قرار می‌گیرد.

پس به این ترتیب به افرادی این مزایا تعلق می‌گیرد که زودتر وارد این سایت شده و خرید کالا مورد نظر خود را انجام بدهند و بعد از این زمان قیمت‌ها به قیمت‌های قبل برگردانده می‌شود.

خرید آنلاین این مدل محصولات تخفیفی، 2 ساعت هست اما در صورتی که زودتر از این زمان، محصولات به فروش برسد دیگر تخفیف بی تخفیف! و به همان قیمت‌های قبل محصولاتشان رو به فروش می‌رسانند.

خرید از خانومی

مزایای خرید از فروشگاه آنلاین خانومی

 • فروشگاه اینترنتی خانومی، کم‌کم با گسترش خود مزایای زیادی برای کاربران و مشتریان خودش، فراهم کرده.
 • یکی از مهم‌ترین مباحث در لوازم آرایشی، بحث رنگ کالاست که اکثر مشتریان از رنگ انتخابی خود راضی هستند.
 • در فروشگاه آنلاین خانومی، اگر از خرید خودتان پشیمان شدید یا قصد تعویض لوازم خودتان رو داشتید ناامید نشوید که بازگشت کالا رو، خانومی به عهده می‌گیرد.
 • جالب‌تر از آن که هزینه بازگشت کالا هم به عهده خود فروشگاه آنلاین خانومی است.
 • همچنین اگر تا 7 روز از کالای موردنظر، رضایت نداشتید بدون هیچ مشکلی می‌توانید محصول رو پس داد. البته بازگشت کالا دارایی شرایطی است.
 • تنها شرط لازم برای مرجوع کردن کالا، در این فروشگاه مجازی این است که برچسب اصالت و سلامت کالا باز نشده باشد. خلاصه اگر محصولی رو بازکرده و تست کردید، فکر پس دادن کالا رو از ذهن مبارک بیرون کنید … اما در صورتی که قصد تعویض کالایی از فروشگاهی اینترنتی خانومی را دارید و از کالاهای بدون تخفیف هم خرید کردید، هزینه بازگشت کاملاً به عهده خانومی خواهد بود.

نگهداری سفارش شما تا 7 روز

این گزینه برای مدیریت هزینه ارسال تصویب شده.

می‌توانید وقتی از فروشگاه آنلاین خانومی خرید و پرداخت آنلاین انجام دادید سفارشتان را چند روزی نگه دارند تا شاید دوست داشتید بازم خرید کنید بتوانید با یک هزینه ارسال همه رو با هم دریافت کنید.

تضمین دریافت کالای سالم با بسته بندی ایمن.

این یعنی اگر در هر شهرستانی که هستید، نگران مسیر دور، شکستگی و ایراد در محصول نباشید.

در این صورت فروشگاه اینترنتی خانومی محصول آسیب‌دیده رو بی کم‌وکاست برای شما تعویض می‌کند.

ارسال رایگان…

اگر مبلغ سبد خرید شما بالای مبلغی که در جدول صفحه تعرفه ارسال در سایت باشد، سفارشتان رایگان به دستان مبارک می‌رسد.

اما یک سری محصولات روزانه در قسمت ارسال رایگان قرار می‌گیرد. به‌راحتی با خرید این محصولات ارسال کل سفارشتان رایگان می‌شود.

 • فروشگاه اینترنتی خانومی، با دقت و وسواس محصولات خود را از برندهای معتبر تهیه می‌کند و به تاریخ اجناس هم توجه ویژه‌ای دارند.
 • خلاصه اگر محصولات با تاریخ مصرف به‌روز و مناسب خواستید؛ فروشگاه اینترنتی خانومی گزینه مناسبی برای شما است
 • اگر اجناس باکیفیت خواستید؛ خانومی…
 • اگر برندهای متنوع و اصیل آرایشی خواستید؛ خانومی…
در بخش کارت هدیه الکترونیکی …
 • شاید دوست داشته باشید دوستانتان را به این سایت خرید اینترنتی دعوت کنید، اما به یک روش کاملاً متفاوت؛ می‌توانید یک ایمیل حاوی کارت هدیه، ارسال کنید که با امتیاز آن دوستتان هم از این سایت فروشگاهی خرید کند.
 • همیشه اولین‌ها یک چیز دیگری هستند! بر این اساس فروشگاه اینترنتی خانومی، در اولین خرید شما خرید خاطره‌انگیزی رو برای شما رقم می‌زند. فروشگاه اینترنتی خانومی، برای تشویق کاربران خرید اولی که در سایت ثبت‌نام کردن یک ارسال رایگان در نظر می‌گیرد که بعد از ورود و ثبت‌نام در سایت در اولین خریدتان این ارسال رایگان رو اعمال می کند.

معایب فروشگاه اینترنتی خانومی

 •  عدم وجود اپلیکیشن های تلفن های هوشمند
 •  نبود پشتیبانی آنلاین در سایت

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی خانومی

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی خانومی

تکنولوژی مورد استفاده جهت پیاده سازی فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی خانومی

فروشگاه انلاین لوازم آرایشی خانومی با استفاده از زبان برنامه نویسی asp.net پیاده سازی شده است

فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

8- فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین، از اولین و باسابقه‌ترین فروشگاه‌های مجازی حال حاضر هست.

از سال 85 در زمینه فروش کالاهایی چون انواع لپ‌تاپ، تبلت، گوشی موبایل، کامپیوتر و قطعات جانبی آن ماشین‌های اداری مانند پرینتر، اسکنر و… به‌صورت اینترنتی فعال است.

یک جورایی رقیب فروشگاه قدرتمندی چون فروشگاه مجازی لیون کامپیوتر است.

تیم فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین، با توجه به گسترش تجارت الکترونیک و نیاز مشتریان به دسترسی سریع قیمت‌ها، بر آن شد با استفاده از سایت، اطلاع‌رسانی بهتری در خصوص قیمت کالاها داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین وابسته به شرکت کیمیا بوده، و سعی داشته گوشه‌ای از بازار تکنولوژی رو در دست بگیرد و هم‌دوش بقیه رقبای خود در زمینه کاری دیجیتالی، وارد بازار رقابتی شود.

ازآنجاکه با گسترش تکنولوژی در زمینه‌های تجارت الکترونیک، فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین مشتاقان این بخش از بازار را، از ارائه خدمات خود بی‌نصیب نگذاشته.

مدت همکاری فروشگاه مجازی کیمیا، با ایمالز حدوداً نزدیک به 5 سال است.

امتیازهای فروشگاه مجازی کیمیا آنلاین

کیمیا آنلاین قدم‌به‌قدم برای شما امتیاز ثبت می‌کند. راه‌های زیادی برای ثبت امتیاز، در کیمیا وجود دارد که با هم به شرح آن می‌پردازیم …

 • ثبت‌نام در سایت 50 امتیاز
 • ثبت نظر برای کالاها 5 امتیاز
 • ثبت نظر برای وبلاگ 5 امتیاز
 • اشتراک در خبرنامه 10 امتیاز
 • ثبت اولین سفارش 500 امتیاز
 • خرید سریع 50 امتیاز
 • هر 100 هزار تومان خرید هم 1 امتیاز ناقابل

کاربران عزیز برای استفاده از امتیازات به 500 امتیاز (حداقل) نیاز دارند که در هنگام پرداخت به داد شما می‌رسد.

خرید از کیمیا آنلاین

دسته‌بندی و زمینه‌های خدمات فروشگاه اینترنتی کیمیا

 • عرضه قطعات اصلی کامپیوتر
 • انواع لپ‌تاپ و لوازم جانبی
 • انواع گوشی هوشمند و لوازم جانبی
 • انواع تبلت و لوازم جانبی و کنسول بازی
 • ارائه تجهیزات شبکه
 • نوت‌بوک
 • دوربین و لوازم جانبی
 • لوازم و ادوات موسیقی تجهیزات صدا و استودیو
 • مبلمان و تجهیزات اداری
 • دوچرخه و اسکوتر
 • تأسیسات
 • ساعت
 • طلا جواهر و زیورآلات
 • ابزار و ماشین‌آلات کشاورزی
 • سینمای خانگی
 • ماشین لباسشویی
 • مایکروویو
 • ماشین ظرف‌شویی
 • همزن
 • غذاساز
 • توستر
 • هارددیسک
 • سخت‌افزار
 • جاروبرقی و کلی لوازم‌خانگی دیگر …

همچنین عرضه کامپیوتر شخصی به‌صورت تخصصی، با توجه به نیازهای شخصی و سازمانی.

اصلاً با ارائه این محصولات، فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین به یک مرجع تخصصی و از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی کالای دیجیتال در ایران تبدیل شد که امکان خرید انواع سخت‌افزار، قطعات لپ‌تاپ، موبایل، تبلت و گوشی را با بهترین و آخرین قیمت روز برای خریداران فراهم کرد.

بد نیست حالا که تا اینجا آمدید از اجناس اقساطی فروشگاه مجازی کیمیا آنلاین هم یادی کنیم …

 • خرید اقساطی لوازم‌خانگی سامسونگ!
 • خرید اقساطی گوشی
 • خرید اقساطی لپ‌تاپ
 • خرید اقساطی سیم‌کارت
 • خرید اقساطی PS5

مزایای فروشگاه مجازی کیمیا آنلاین

 • ارائه محصولات با بهترین قیمت‌های روز بازار
 • ارسال رایگان ویژه خود تهران
 • ارسال دراسرع‌وقت به دیگر شهرستان‌ها
 • پشتیبانی حرفه‌ای
 • مشاوره تخصصی هم که دارند.
 • اگر خرید آنلاین نخواستید، امکان خرید حضوری هم برای شما فراهم کرده‌اند.
 • ارائه کالای معتبر با گارانتی معتبرتر.
 • امکان فروش به شرکت‌های دولتی
 • فروش اقساط کالا با ضامن، بدون ضامن و بدون چک کارمندی.
 • امکان پرداخت آنلاین، واریز بانکی و کارت به کارت نیز برای شما فراهم است.
 • عقد قرارداد خدمات و پشتیبانی دوره‌ای
 • در صورت انصراف از خرید، بعد از واریز وجه نگران نباشید. با یک تیکت مبلغ را برای شما بازگشت می‌زنند …

معایب فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

 • دسته‌بندی بسیار شلوغی که فروشگاه مجازی کیمیا دارد، حتماً نیاز به یک بازنگری کلی دارد و حتی برخی لیست‌های آن خالی هستند.
 • بخش بلاگ این مجموعه، آن‌چنان فعال نیست و بین 1 تا 3 هفته، بین مطالب آن وقفه می‌افتد.

مسئول شرکت: مسعود شهیدی

کیمیا آنلاین: www.kimiaonline.com

پیج اینستاگرام: Instgram.com/kimiaonline

آدرس حضوری فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین: تهران خیابان ولیعصر، تقاطع طالقانی، مجتمع نور تهران، برج اداری طبقه 7،واحد 1909.

ساعت کاری فروشگاه (حضوری) کیمیا: شنبه تا چهارشنبه:10:00صبح تا 6:00 بعدازظهر | پنج‌شنبه:10:00 صبح تا 2:00 بعدازظهر.

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

تکنولوژی مورد استفاده برای پیاده سازی فروشگاه آنلاین کیمیا آنلاین

فروشگاه کیمیا آنلاین با استفاده از زبان برنامه نویسی asp.net پیاده سازی شده است

فروشگاه اینترنتی والولند

9- فروشگاه اینترنتی والولند

سایت والو از یک تیم حرفه‌ای، در زمینه دکوراسیون تشکیل شده که هم محصولات تزیینی ارائه می‌دهد و بهتر از آن، برای چیدمان منزلتان می‌توانید کلی ایده بگیرید.

ایده، مشاور و کالا همه رو یک جا از فروشگاه اینترنتی والو لند می‌توانید تهیه کنید.

تیم والو با توجه به کمبود ارائه محصولات تزیینی آنلاین، سعی کرده این نیاز مردم خصوصاً خانم‌ها رو برطرف کند.

سایت‌های غیرتخصصی قبلی در این زمینه، محصولات دمده یا باقیمت‌های گزاف به فروش می‌رساندند. تا اینکه فرشته نجات والو لند وارد بازار تزیینات شد.

در زمینه مشاوره، فروشگاه مجازی والو آمده و یک کاری کرده …

این فروشگاه اینترنتی، به پست‌های آموزشی توجه ویژه داشته و به‌جای هزینه‌های بیهوده، مردم نیازمند آموزش هستند تا سبک‌های دکوراسیون و سلیقه خودشان رو بدانند.

اصلاً ببینند مردم چه سبک و سلیقه‌ای رو، می‌پسندند تا بر اساس آن بتوانند انتخاب خوبی داشته باشند.

از طرفی برندهای خوبی هم در کشور خودمان در این زمینه فعالیت می‌کنند. اما یا تازه‌وارد هستند یا این برندها را نمی‌شناسیم.

فروشگاه اینترنتی والولند، سعی در معرفی این برندها داشته.

فروشگاه مجازی والو واقعاً هم به دنبال منافع مردم در زمینه ارائه محصولاتش بوده و هم حامی کسب‌وکارهای این مدلی بوده.

اصلاً فروشگاه آنلاین والو مصداق واقعی این بوده که نه سیخ بسوزد نه کباب!!

خرید از والولند

محصولاتی که فروشگاه اینترنتی والولند ارائه می‌دهد به شرح زیر هست:

 • وسایل دکوری
 • وسایل آشپزخانه
 • فرش
 • لوازم اتاق‌خواب و حمام
 • روشنایی
 • وسایل باغبانی
 • وسایل تزیینی

مزایای فروشگاه اینترنتی والولند

درخواست همکاری در فروش، فروشگاه آنلاین والو هم فعال است و می‌توانید در زمینه فروش لوازم منزل و دکوری فعالیت کنید.

معایب فروشگاه اینترنتی والولند:

 • در صورت مرجوع کالا هزینه ارسال، به عهده مشتری خواهد بود.
 • اگر محصول رو با یک هدیه دریافت کردید، متأسفانه هنگام مرجوع کالا هدیه رو هم باید برگردانید.

آدرس: نارمک میدان 528 متری پلاک 10

تلفن: 02177976963

آدرس وب‌سایت: www.valooland.com

یک راه دیگر نیز برای ارتباط با پشتیبانی هست … آن هم از طریق چت آنلاین که در گوشه راست سایت هست.

آدرس پیج اینستاگرامی: valoo_land

نمایی کلی فروشگاه آنلاین والولند

نمایی کلی فروشگاه اینترنتی دکوراسیو داخلی والولند

تکنولوژی مورد استفاده جهت پیاده سازی فروشگاه اینترنتی والولند

فروشگاه اینترنتی والولند با استفاده از سیستم مدیریت محتوا فروشگاهی پرستاشاپ طراحی و اجرا شده است

فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات

10- فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات

فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات یکی از بهترین سایت‌ها در حوزه شیرآلات بهداشتی با آدرس اینترنتی www.shiralathome.ir است.

این فروشگاه شامل انواع شیرآلات از قبیل دوش حمام، آشپزخانه و روشویی و… است.

همچنین محصولات این فروشگاه کاملاً به‌روز و امروزی هستند.

با توجه به تنوع کالاها، شما می‌توانید متناسب با سلیقه خود خریدتان را انجام دهید و محصولات خانه شیرآلات پاسخگوی تمامی سلیقه‌ها خواهد بود.

همچنین کارشناسان این فروشگاه در خدمت شما هستند تا به سؤالاتتان پاسخ دهند و شما را برای خریدی بهتر راهنمایی کنند.

در چند ساله گذشته این شرکت تلاش کرده تا باکیفیت‌ترین شیرآلات را در فروشگاه خود عرضه کند. این شرکت محصولات برندهای معتبر مختلف نظیر کی دبلیو سی، پادرا و برلیان را به فروش می‌رساند.

از سویی دیگر اعتماد مشتریان با هر نوع سلیقه‌ای و نیز کاربرپسند بودن محصولات باعث شده تا این فروشگاه اینترنتی، در میان بهترین فروشگاه‌های اینترنتی شیرآلات در کشور قرار گیرد.

شیرآلات آشپزخانه

تجهیزات مربوط به شیرآلات آشپزخانه از مهم‌ترین بخش‌های سایت فروشگاه شیرآلات است.

در این قسمت انواع مدل‌های شیر دیده می‌شود. شیرهای اهرمی در اشکال مختلف یافت می‌شوند که می‌توانید متناسب با ابعاد و رنگ سینک ظرف‌شویی، اقدام به خرید کنید.

مدل‌های مختلف در این بخش موجود است از جمله:

 • شیرهای متصل به سینک
 • متصل به پیشخوان سینک
 • دیواری

شیرآلات سرویس بهداشتی

امروزه تنها مسئله کارایی در این حوزه مطرح نیست و زیبایی و هم‌خوانی با دکوراسیون نیز اهمیت دارد.

شما در این قسمت از فروشگاه می‌توانید از مدل‌های مختلف برندهای کی دبلیو سی و برلیان خریداری کنید.

کیفیت شیرآلات این مجموعه به‌گونه‌ای است که همواره خریداران از خرید خود احساس رضایت کامل دارند.

خرید شیرآلات از خانه شیرآلات

شیرآلات حمام

کیفیت در این بخش حرف اول را می‌زند. وجود رطوبت بالا، امکان زنگ زدن را بیشتر می‌کند، اما به علت کیفیت بالای مواد اولیه استفاده شده در محصولاتی که در این فروشگاه به فروش می‌رسد، چنین چیزی وجود ندارد.

شما می‌توانید متناسب با فضای حمام مدل مدنظر خود را انتخاب و خریداری کنید. همچنین گارانتی معتبر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ست شیرآلات

یکی از قسمت‌های مهم برای مصرف‌کنندگان این بخش از سایت است. شما می‌توانید تمامی موارد بیان شده را به‌صورت ست خریداری کنید.

ست‌هایی که به دکوراسیون خانه شما زیبایی می‌بخشد. ست‌هایی خاص که می‌تواند خانه شما را نسبت به دیگران کاملاً متمایز کند.

مزایای فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات

 • محصولاتی زیبا و منحصربه‌فرد
 • تنوع بالای محصولات
 • بهره‌مندی از برندهای معروف و باکیفیت
 • دسته‌بندی اصولی و جذاب
 • سهولت کاربری در استفاده از سایت
 • امکان مقایسه قیمت‌ها و بررسی مدل‌های مختلف با یکدیگر
 • امکان فیلترکردن محصولات بر اساس فاکتورهایی نظیر قیمت، برند و غیره.
 • به‌روز بودن قیمت‌ها و وجود تخفیف‌های دوره‌ای برای محصولات
 • دوام و کیفیت شیرآلات
 • آسان بودن تمامی مدل‌ها برای استفاده توسط کاربران
 • گارانتی محصولات

نمای کلی فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات

نمای کلی فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات

تکنولوژی استفاده‌شده در فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات

سیستم مدیریت محتوا این فروشگاه وردپرس است و برای ایجاد فروشگاه آن از ووکامرس استفاده شده است. برای پرداخت سبد خرید می‌توانید از درگاه‌های واسط مانند زرین پال استفاده کنید.

این سایت با توجه به داشتن اینماد، کاملاً قانونی بوده و تحت‌نظر وزارت صنعت و معدن در حال فعالیت است پس می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی خرید شیرآلات را از سایت خانه شیرآلات انجام دهید.

مهم‌ترین علت برای انتخاب فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات

فروشگاه اینترنتی خانه شیرآلات از محصولات باکیفیت در سبد فروش خود استفاده می‌کند.

همچنین این سایت کاملاً بی‌طرف بوده و امکان مقایسه برندها را نیز برای کاربران به وجود آورده است.

تنوع در جنس، رنگ و مدل محصولات باعث شده تا خریداران با هر سلیقه‌ای خانه شیرآلات را انتخاب کنند.

از سویی دیگر ارسال محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به تمام نقاط ایران انجام می‌شود و همراه با آن ضمانت‌نامه گارانتی محصولات نیز وجود دارد تا خیال شما از خریدی باکیفیت راحت باشد.

مشاوره تخصصی توسط کارشناسان برای راهنمایی دقیق‌تر مشتریان به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

همچنین قیمت شیرآلات این فروشگاه بسیار به‌صرفه بوده و به نسبت فروشگاه‌های سطح شهر هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

فروشگاه های تخصصی که به سرعت در حال رشد هستند:

در بالا ما به سایت‌های پرداختیم که اغلب دسته‌بندی‌های گسترده‌ای از کالا را دارا بودند و همین موضوع باعث می‌شود نتوانیم به‌صورت تخصصی در زمینه خاص آن‌ها را شاخص بدانیم اما به‌صورت کلی کیفیت خدمات آن‌ها با توجه توضیحاتی که ارائه کرده‌ایم عالی است.

در ادامه قصد داریم 4 فروشگاه اینترنتی تخصصی در زمینه‌های مختلف به شما عزیزان معرفی کنیم تا با استفاده خدمات این فروشگاه‌ها در راستایی رشد آن‌ها ما نیز سهیم باشیم.
فروشگاه اینترنتی دیدنگار

فروشگاه اینترنتی دیدنگار

دیدنگار در سال ۱۳۸۹ توسط دکتر علی فروغی با آدرس اینترنتی www.didnegar.com تأسیس شد.

این فروشگاه یکی از بهترین و بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین در زمینه فروش تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری است.

دیدنگار شامل بخش‌های مختلف از جمله تعمیرگاه، آموزشگاه عکاسی، مجله عکاسی و قاب دیدنگار است از مهم‌ترین ویژگی‌های این کمپانی این است که توانسته صفر تا صد نیاز افراد در زمینه عکاسی و فیلم‌برداری را بر طرف کند.

فروشگاه دیدنگار:

در این فروشگاه عکاسان و فیلم‌برداران می‌توانند همه کالاهای موردنیاز خود را مشاهده کنند و برای خرید آن از مشاوران دیدنگار به‌صورت رایگان مشاوره بگیرند.

همچنین در یک سال گذشته این فروشگاه توانسته با گسترش کالاهای دیجیتال خود نیاز سایر افراد را در زمینه کالاهای دیجیتال برطرف کند.

این فروشگاه با همکاری واردکنندگان معتبر کالاهای دیجیتال توانسته تعداد زیادی از کالاهای دیجیتال را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

خرید از دیدنگار

آموزشگاه دیدنگار:

خیلی از افراد هستند که تازه ‌کار عکاسی و فیلم‌برداری را شروع کرده‌اند آموزشگاه دیدنگار با همکاری اساتید حرفه‌ای و باتجربه هر ساله دوره‌هایی آموزشی تخصصی و کاملی را برای هنرجویان برگزار می‌کند مهم‌ترین مزیت این دوره‌ها این است که هنرجویان را برای ورود به بازار کار و کسب درآمد آماده می‌کند.

تعمیرگاه دیدنگار:

اگر شما چندین سال از دوربین عکاسی خود استفاده کنید نیاز به خدمات تعمیر و نگه‌داری دوربین پیدا می‌کنید.

تعمیرگاه دیدنگار با همکاری کارشناسان حرفه‌ای در زمینه تعمیر و نگه‌داری دوربین توانسته نیازهای جامعه عکاسان را در زمینه خدمات تعمیر و نگه‌داری دوربین برطرف کند.

قاب دیدنگار

قاب یک پلتفرم ساخت رزومه و کاریابی برای عکاسان و فیلم‌برداران در شهرها و استان‌های مختلف است همچنین افرادی که در شهرها و استان‌های مختلف آتلیه عکاسی دارند می‌توانند در قاب نمونه کارها و اطلاعات شغلی خود را به همراه آدرس خود ثبت کنند تا افراد در هر شهری بتوانند بهترین عکاس و فیلم‌بردار پیدا کنند و از آن‌ها خدمات بگیرند.

مزایای دیدنگار

 • واردکننده بهترین تجهیزات عکاسی با قیمت مناسب
 • واردکننده بهترین کالاهای دیجیتال با قیمت مناسب
 • مشاوره تخصصی قبل از خرید محصول
 • ارائه دوره‌ها و فیلم‌های آموزشی تخصصی برای عکاسان و فیلم‌برداران
 • گارانتی و خدمات پس از فروش برای تجهیزات عکاسی
 • امکان مقایسه محصولات مختلف قبل از خرید
 • ایجاد فضای تبلیغاتی برای عکاسان و فیلم‌برداران برای معرفی خدمات
 • داشتن سایت حرفه‌ای برای سهولت دسترسی کاربران در سایت

نمایی کلی فروشگاه آنلاین دیدنگار

نمایی کلی فروشگاه آنلاین دیدنگار

تکنولوژی استفاده شده برای پیاده سازی فروشگاه آنلاین دیدنگار

فروشگاه اینترنتی دیدنگار با استفاده از وردپرس و قالب اختصاصی اجرا شده است.

سخن پایانی

در ابتدا یک تشکر ویژه دارم، از شمایی که تا انتهای مقاله معرفی فروشگاه های اینترنتی با ما همراه بودید.

در این مقاله سعی داشتیم، با معرفی فروشگاه های اینترنتی از اول، شما رو با این سبک از فروشگاه ها آشنا کنیم.

تاریخچه فروشگاه های اینترنتی را، در خارج و داخل از کشور بررسی کردیم.

ویژگی‌های فروشگاه های مجازی، برای شما دونه دونه بیان کردیم.

در آخر هم به بخش اصلی و جذاب مقاله رسیدیم. یعنی معرفی 10 فروشگاه برتر و موفق ایرانی، در زمینه فروش اینترنتی. جالبی‌اش می‌دانید چه بود؟

اینکه هرکدام از این فروشگاه های آنلاین، در یک شاخه مجزا فعالیت می‌کردند. آن هم به‌صورت تخصصی!

شما به‌راحتی می‌توانید با برندهای مختلف محصولات موردنظر آشنا بشوید. مقایسه کنید و جرینگی پرداخت کنید و محصول موردنظر خود را کوتاه ترنی زمان ممکن در خانه خود تحویل بگیرید!

اگر از این مقاله استفاده کردید برای حمایت از ما، این مقاله رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نظراتتان رو راجع به این مقاله برای ما کامنت کنید.

شما چه تجربه‌ای از خریدهای اینترنتی دارید؟ برای ما کامنت کنید.

ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

همچنین این مژده را برای شما دارم که می توانید مانند این فروشگاه، در کنار کسب و کار فیزیکی خود یک سایت فروشگاهی با هزینه مناسب داشته باشید و وارد میدان رقابت به این فروشگاه ها شوید.

برای طراحی فروشگاه اینترنتی می توانید از طریق بخش سفارش طراحی سایت ، با ما در ارتباط باشید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
 • ساجده گفت:

  همه فروشگاها نمیدونم چرا تخصصی رو یه محصول کار نمیکنن .. دوست دارند همه چی رو بفروشند ….

 • فرزانه گفت:

  ایکاش همشون یه فیلم معرفی داشتند

 • سیمین وریان گفت:

  سایت بامیلو علی رغم اعلام بسته بندی شیک ( بر اساس اعلام سایت ) اصلا بسته بندی خوب و تمیزی ندارند، مثلا جعبه یک جفت کفش رو صرفا با یه سلفون تحویل مشتری می دهند. ..

 • نیایش گفت:

  پست ارزشمندی بود و مارو با فروشگاه های خوبی آشنا کرد. اما بنظرم فروشگاه های زیادی هستندکه از لحاظ قیمت ، اعتماد و … اوکیه ولی ناشناخته موندن

 • راحله گفت:

  سلام ممنون که وقت گذاشتید و چنین مطلب خوب و جامعه رو گذاشتید

 • ترنم گفت:

  تخصصی کار کردن یک فروشگاه خیلی مهمه. اینطوری هر اطلاعاتی بخوای در مورد یه محصول بدونی راحت میتونی ازش مشاوره بگیری و در کل گم نمیشی …

 • بهروز میلادیان گفت:

  بامیلو یک فروشگاه متقلبه، بدترین خرید اینترنتی که داشتم بوده… بی کیفیت، مغایرت کالا با خریدتون، تاخیر ارسال، تاخیر یا عدم پرداخت مبلغ کالای عودت شده و کلی بدی دیگه..

 • رها گفت:

  سلام، از سایتی خرید کنید که تامین کننده خودش باشه،
  دوستانی که خرید از دیجی کالا داشتن همه از فروشنده های دیجی کالا شاکین نه خودش،
  دوستانی که از بامیلو شاکین از تامین کننده های عادی شاکین نه تامین کننده منتخب،
  من هزاران بار از تمام فروشگاه های اینترنتی خرید کردم و همیشه هم از محصولی که گرفتم واقعا راضی بودم چون جنسی رو که گرفتم قبلا دیده بودمش نه فقط اینترنتی بخرم، پس وقتی اطلاعات خود خریدار پایین هست نباید به فروشگاه ارتباط داد

  • حجت وطن خواه گفت:

   سلام
   از شما بابت اشتراک گذاشتن تجربه ی خود در زمینه ی خرید اینترنتی متشکریم

  • سودا گفت:

   دیجی کالا رو بهتر از برترین فروشگاهها بردارید که واقعا نارضایتی از این فروشگاه زیاد شده
   امسال بالای ۱۰ میلیون از این فروشگاه خرید کردم ولی واقعا پشیمانم
   چهار سال پیش از فروشگاه اتما یخچال و لباسشویی دوو خریدم که خیلی راضی بودم امسال هم باز یخچال، لباسشویی ، گوشی ، کولر گازی و … به صورت اقساط ۲۴ ماهه خریدم که با این تورم واقعا ارزش داره

 • سمیه زارع گفت:

  نمیدونم چرا ولی هنوز میترسم اینترنتی خرید کنم !

  • حجت وطن خواه گفت:

   سلام
   شما می توانید به راحتی به فروشگاه هایی که آرم اعتماد دارند یا یکی از این ده فروشگاهی که ما معرفی کردیم خرید نمایید

 • مجتبی گفت:

  سلام به نظر من خرید اینترنتی اصلا خوب نیست یک بار از دیجی کالا خرید کردم ولی چیزی که گرفتم با عکسش کاملا متفاوت بود

 • کسری گفت:

  سلام من شخصا از دیجی کالا خرید کرده ام واقعا به موقع تحویل می دهند کالا ها رو و واقعا کیفیت و قیمت مناسبی دارند.

 • صادقی گفت:

  دیجی کالا کلا خودشو از همه جدا کرده و به تنهایی در صدره … فوق العادند

 • داریوش نادم گفت:

  گلچین خوبی بود از سایت های فروشگاهی .. خسته نباشید

 • مونو گفت:

  با تشکر از سایت بسیار زیبا و ارزشمندتون. تخصصی کردن یک سایت از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. موفق و سربلند باشید ..

 • خیام گفت:

  برای خرید برخی از کالاها امکان پرداخت هزینه آنها هنگام تحویل در محل وجود ندارد و مجبور به پرداخت آنلاین آن هستی، که مشکلات و عواقب بدی میتونه داشته باشه

  • ژاله گفت:

   دیجی کالا سرویس پرداخت در محل روی تمام کالا فعال کرده ، حداقل تا امروز هر کالایی من خریداری کردم امکان پرداخت در محل براش وجود داشت

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام تمامی این فروشگاه های اینترنتی که ما معرفی کردیم خیام جان دارایی ارم اعتماد هستند و همین امر باعث میشه اعتماد کردن نسبتا ساده تر بشه ، از اینکه نظر خود را در زمینه خرید اینترنتی با ما در میان گذاشتید متشکرم

  • زینب حاجی زاده گفت:

   سلام در دوره امروز خیر مشکلی وجود نداره ، چون سخت گیری ها نسبت به فروشگاه های انلاین بیشتر شده است ، با خیال راحت خرید کنید

  • مهدیس گفت:

   سلام امکانش هست که برای فروشگاه کفش ما سایتی رو به بالا طراحی کنید ممنون میشم تشکر.

 • ابراهيم گفت:

  اشكان كالا ، ازش راضيم و حتما به اين توجه كنيد كه فروشنده تاميين كننده باشه دوستان

  • سینا گفت:

   من از این فروشگاه خرید کردم اصلا خوب نیست ، لطفا کامنت تبلیغاتی نذار عزیز هر جا میرم میبینم تبلیغ کردین بهتره این مدل تبلیغاتی رو ول کنید !

 • دانیال .. گفت:

  دیجی کالا برای ارسال به موقع و خدماتش عالیه، ولی اکثر محصولاتش بسیار بسیار بی کیفیت تر از چیزی هست که توی عکس میبینید. و وقتی کالا به دستتون میرسه شوکه میشید که چرا پول رو به همچین جنس بی کیفیتی دادین!!! 🙁

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام دانیال جان عزیز دیجی کالا تقریبا جز اولین فروشگاه های اینترنتی ایران است که سعی کرد تا فروش اینترنتی و خرید اینترنتی را در ایران جا بندازد و تقریبا تا ۸۰ درصد در این موفق بوده است ، اما متاسفانه کیفیت فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با راه اندازی چند فروشندگی مقداری کاهش پیدا کرد و مهم ترین دلیل آن این است که فروشندگان کالایی بی کیفیت برای مردم ارسال می کنند و همین موضوع مهم دلیل و پاسخ برای سوال چرا دیجی کالا افت کرد است ، از شما بسیار ممنونم دانیال جان که نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتید

  • قاسم صابری گفت:

   از وقتی چند فروشندگی رو اضافه کرد ، کیفیت دیجی کالا کلا از بین رفت

 • امید گفت:

  این مقاله عالی بود همه چیزا فروشگاه خوب بد با جزییات کامل گفتید خیلی ممنونم بابات این سایت پر از اطلاعات مفیده

 • ناشناس زیبا گفت:

  فروشگاه اینترنتی مبیت اصلا لیاقت جایگاه دو رو نداره و نهایتا بتونه شماره ده لیست باشه ، تنوع محصولی خیلی پایین دارند و کلی هم باگ توی این سایت هست ، ۴ سال دیگه به حالت استیبل میرسه

 • صالح اکبری گفت:

  من از همه این فروشگاه خرید کرده ایم اما تنها پشتیبانی خوگر خوب بود و مابقی یا پشتیبانی نداشتند یا با تاخیر خیلی زیاد پاسخگو بودن ، پیشنهاد می کنم یا فقط از دیجی کالا خرید کنید یا کلا خرید اینترنتی انجام ندهید

 • محمد گفت:

  سلام
  فروشگاه اینترنتی baneh .com هم جزو بهترین فروشگاه های ایران میتونه باشه

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام جز فروشگاه های اینترنتی که در مقاله اعلام کرده ایم ، دیگر فروشگاه ها مورد تایید ما نیستند و انتخاب بر عهده کاربر است محمد جان

  • مژگان ناصری گفت:

   سلام نه به هیچ عنوان ، من از این فروشگاه خرید کرده ام اصلا کیفیت خوب رو ندارن ، در ضمن من داخل هر سایتی مربوط به نقد و بررسی فروشگاه های آنلاین رفتم شما کامنت تبلیغاتی گذاشتید ! کاملا مشخصه از عوامل فروشگاه بانه هستید

 • محمد احمدی گفت:

  کاش این نقد بررسی بین فروشگاه های بود که یک نوع تنوع کالایی دارند ، مثلا خوگر لوازم خانه می فروشه اما فروشگاه خانومی لوازم ارایشی ، نقد و بررسی خوبی نیست !

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام محمد جان واقعا ممنونم با نظر و پیشنهادات خود ما را به سمت بهتر شدن هدایت می کنید حتما پیشنهاد شما را در اپدیت بعدی در نظر می گیریم دوست عزیز

 • مریم گفت:

  مقاله جامع و کاملی بود ، اما نیاز به بروزرسانی داره ، چون فروشگاه های که معرفی کردین خیلی معروف نیستند ، جز دیجی کالا . به عنوان مثال فروشگاه والو لند فوق العاده ست اما جز این لیست نیومده 🙁

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام مریم خانم عزیز نظر لطفتونه ، هر شش ماه یک بار این مقاله بروز رسانی میگردد
   بله حتما در اپدیت بعدی مقاله اگر این فروشگاه اینترنتی مورد تایید تیم تحقیق و توسعه قرار گیرد در مقاله رتبه دریافت می کنند

 • مهدیس عسکری گفت:

  دیجی کالا تا دو سال پیش عالی بود اما با باز کردن حوزه کاری سایت دیگه مثل قدیم کیفیت بالا نداره و می توان در حوزه های مختلف فروشگاه های بهتری پیدا کرد

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام از اینکه تجربه خود را با ما در زمینه فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به اشتراک گذاشتید متشکرم مهدیس خانم عزیز 🙂

  • سوگول گفت:

   دقیقا دیجی کالا سرعت و کیفیت قبل رو نداره ، دقیقا یادمه وقتی کرونا اوج گرفته این فروشگاه آنلاین تا یک مدت طولانی امکان خرید خیلی محصولات رو بست چون هیچ پیش بینی برای این اتفاق نکرده بود و همچنین تامین کننده ها تعهد لازم رو نداشته بودن

 • نازنین گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود ، لطفا از این مدل بیشتر مقاله منتشر نمایید

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام نظر لطفتونه در مورد مقاله ده فروشگاه اینترنتی برتر ایران نازنین خانم عزیز 🙂
   بله حتما از این مدل مقالات بیشتر منتشر خواهیم کرد

 • آوا حسینی گفت:

  سلام من بیشتر خریدامو از دیجی کالا میکنم و واقعا راضی ام از وسیله هاشون

 • نیلو کریمیان گفت:

  سلام عزیز بخاطر اعتبار از فروشگاه مبیت ی موبایل خریدم ولی متاسفانه ریجستر نمیشه چکار باید کنیم؟

 • رها افظلی گفت:

  سلام ففروشگاه دیجی استایل سرعتش خیلی پایینه رسیدگیی کنید.

 • علی شمس گفت:

  سلام کسی تجربه خرید از فروشگاه فاینال داشته !؟میخاستم خرید کنم آیا کالای خوب دارند؟!

 • یاسمن مولایی گفت:

  سلام ما یک لپ تاپ از فروشگاه کیمیا بصورت آنلاین خریده ایم اما بع نسبت پولی ک دریافت کرده اند کالای با کیفیتی نیست چجوری پیگیری کنیم ؟!

 • بیتا سحرخیز گفت:

  سلام فروشگاه کیمیا خوبه آیا واسه خرید آنلاین؟!

 • مهستی قرایی گفت:

  سلام ما از فروشگاه تهران کالا خرید داشتیم ولی اون چیزی که سفارش دادیم رو با تغییر رنگ جنس فرستادن . چکار کنیم؟!

 • علیرضا دهقی گفت:

  سلام من از دی جی استایل استفاده کردم عااااااااااااااااااااااااااااالی بود متشکرم از اینکع این فروشگاه را معرفی کردید .

 • هلیا گفت:

  سلام خسته نباشید من از فروشگاه خانومی خرید کردم و جنس شکسته تحویل گرفتم پیگیری کنید.

 • یوسفف علامه گفت:

  سلام خسته نباشید فروشگاه زننبیل عاللی بود ممنون از زحماتتون

 • رازان کویری گفت:

  مقاله جالبی بود اشناییم با فروشگاه ها بیشتر شد از لحاظ کیفیت و محصولات هم باید اکی باشه.

 • لیلا بانو گفت:

  سلام خسته نباشید این همه تنوع اجناس واقعا هر کسی رو سردرگم میکنه ممنون از پست های قشنگتون:)

 • آیلین وایدر گفت:

  سلام اینکه زنبیل پشتیبانی آنلاین ندارن خیلی تاسف داره .

 • آناهیتا نعمتی گفت:

  سلام دیجی کالا محصولاتش بی کیفیت بی پاکت و پستشون دیر محصولو میرسونه و شکستگی هم دارند پیگیری کردیم و جوابی دریافت نکردیم 😕

 • مهراد علیهان گفت:

  سلام اجناس دیجی کالا خیلی گرون تر از حد معموله .گرون تر از چیزی که توی بازاره و متاسفانه بخاطر وجود کرونا نمیشه خرید .

 • نیلو سیاهکوهی گفت:

  سلام محلت ارسال کالای درخاستی ما در فروشگاه فینال به تاخیر افتاده این چه وضعیه من نیاز داشتم ب جنسی که سفارش دادم .

 • لیلا مرتضی گفت:

  سلام فقط کفشایی که از دیجی استایل خریدم خوب بود و بقیه اجناسش با قیمت همخونی نداره

 • یلدا نیکی گفت:

  سلام فروشگاه مبیت لیاقت اینکه در جایگاه بالایی باشه رو نداره واقعا تا چند وقت دیگه فکر کنم ریزش زیادی کنه.کیفیت محصولاتشم فوق العاده پایینه

 • هدیه مولایی گفت:

  سلام. فروشگاه خانومی بیشتر اجناسی که سفارش دادم رو نداشتن. و دفعات قبلی بسته های باز شده فرستادن برام.

 • حامد گفت:

  سلام فروشگاه دیجی استایل اجناسش خیلی خیلی قدیمیه برای همچنین فروشگاهی واقعا خیلی بده که جنس های جدید بروز نداشته باشه.

 • یاشار دهقی گفت:

  سلام فروشگاه زنبیل واقعا خیلی با کیفیت و درجه یک و عالیست دمشون گرم و ممنون که معرفی کردید.

 • برزو گفت:

  سلام سایت و مقالاتتون عالی و خیلی خوب بود و معرف فروشگاه های خیلی خوبی بودید خیلی خسته نباشید ممنون.

 • لیلی گفت:

  سلام ممنون از معرفی کردن فروشگاه تهران کالا فروشگاه فوق العاده خوبیه تشکر:)

 • علیرضا گفت:

  سلام ممنون از مقالاتتون با ویژگی های خوب

 • حمید لولات گفت:

  سلام کسی از فروشگاه خانومی خرید کرده ؟!اجناسش خوبه واسه خرید؟!

 • کیمیا گفت:

  سلام میشه فروشگاه های بیشتری رو معرفی کنید

 • یاسی گفت:

  سلام خیلی ممنون ک مدیسه را پیشنهاد کردین فروشگاه خوبیه اما متاسفانه این دفعه جنس خوبی نفرستادن برام.

 • هنگامه گفت:

  سلام من مواد غذایی از دیجی کالا خریدم و تاریخ مصرف گذشته واسم فرستادن/:

 • علیسا گفت:

  سلام محصولات فروشگاه فینال نسبت به قیمتشون بی کیفته.

 • آناهیتا گفت:

  سلام در صورت امکان میشه پیج اینستاگرامی فروشگاه ها رو بزارید ممنون.

 • آیلین مالری گفت:

  سلام خدمت شما دوست عزیز میخاستم ؛ در رابطه با سایت دیجی کالا صحبت کنم این سایت هر چند سایت معتبر و قابل اعتمادی است اما کیفیت کالاهای آن نسبت به قیمتشون واقعا خیلی پایین است و در طول چند باری که خرید داشتم کالای شکسته و مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته واسم فرستادن و پیگیری هم نمیکنند اما سایت های زیادی است که کالاهای لوکس و قیمت مناسبی دارند و دیده نشده اند ازتون میخاستم این فروشگاه ها را هم معرفی کنید.

 • ریحانه جباری گفت:

  سلام فروشگاه خانومی بغیر از لوازم آرایشی لباس و پوشاک هم ارسال میکنند ؟؟

 • ناهید گفت:

  سلام میشه فروشگاه در داخل شهر کرمان معرفی کنید که بتوانیم حضوری و راحت تر خرید کنیم ؟!

 • خاطره نورانی گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از معرفی های خوبتون سایت واقعا خوبی دارید خیلی خیلی خسته نباشید ممنون

 • مونس گفت:

  سلام بر شما دوست گرامی تشکر و قدردانی بابت مقاله عالی و معرفیتون .

 • ملکه گفت:

  سلام من واسه ثبت نام در فروشگاه دیجی استایل خیلی تلاش کردم اما نتیجه ای نداد . خیلی دوست دارم که داخل فروشگاه وارد شم آیا روش دیگه ای سراغ دارید ؟!

 • مونا گفت:

  سلام نویسنده محترم خیلی خوب نوشتید اما طولانیه نوشته هاتون اگه یکم کوتاه تر بود خیلی خیلی بهتر میشد و خواننده های زیادی جذب میکرد.

 • ترانه گفت:

  سلام در مورد موضوعات دیگه هم میتونید مقاله منتشر کنید هر چند در کل کارتون عالیه. خیلی خیلی ممنون .

 • کیوان گفت:

  سلام میشه پیج اینستاگرامی فروشگاه هارو بزارید نمونه کارشون رو ببینیم

 • فریبا نادری گفت:

  سلام شما میدونید سایت فروشگاهی بسازید ؟.

 • هادی مولا زهی گفت:

  سلام آقای ذوالعی من با شما همکاری داشتم میخاستم تشکر کنم بخاطر پشتیبانی خوب و فوق العادتون واقعا سایتم پیشرفت زیادی کرده خیلی ممنون .

 • گیتی ابراهیمی گفت:

  سلام کیفیت دیجی کالا کلا از بین رفته و واقعا وقتی ک کالای مورد نظرم رو فرستاد از بی کیفیتی شوکه شدم .

 • علی گفت:

  سلام میخاستم ی سایت داشته باشم میتونین کمکم کنید

 • کمال گفت:

  سلام اگه میشد همه فروشگاه ها یع کالای با کیفیت بفروشند خیلی خوب میشد

 • حسین گفت:

  سلام فروشگاه هایی که معرفی کردین جز فروشگاه های برتر ایران اند؟

 • یاور گفت:

  سلام بنظر من خرید حضوری خیلی بهتر از اینترنتی هستش

 • ناصر عبداللهی گفت:

  سلام خدمت شما
  شما طراحی سایت هم دارید

  سایت برای رزرو بلیط و تور های تفریحی و…

  ممنون میشم پاسخ بدید.

 • دنیا گفت:

  سلام فروشگاه مبیت خیلی خوبه اما متاسفانه پشتیبانی درستی ندارع و همین باعث بی کیفیتی خود فروشگاه شده

  • حسین رمضان نیا گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون که تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید، ما سعی داریم بهترین هارو معرفی کنیم اگر جزو برترین ها باشه حتما در آپدیت های بعدی معرفی میکنیم.

 • کیانا گفت:

  سلام فروشگاه های خیلی بهتری هست که دیده نشده اند از شما خواهش میکنم فروشگاه های بیشتری معرفی کنید

 • علی گفت:

  سلام مقالاتتون بسیار خوب است و کمک زیادی میکنه در تصمیم گیری خرید اینترنتی تشکر

 • ژینوس گفت:

  سلام من از فروشگاه دیجی استایل خرید کردم اما جنسی ک فرستادن پاره بود 😐

 • لیدا گفت:

  سلام من از کل فروشگاه ها خرید کردم کیفیت بعضی خوب و بعضی واقعا بی کیفیت هستند

 • هنگامه اخوان گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی ها و معرفیتون

 • ملودی گفت:

  سلام اکثر فروشگاه ها امکانات کمی دارند بررسی کنید

 • نیکا گفت:

  سلام خیلی خوب میشد اگه کلیه فروشگاه ها لیست جدا گانه داشتند

 • حامد گفت:

  سلام بنظر من باید یک سری خدمات خاص برای افرادی که زیاد از یک فروشگاه خرید میکنند باشه .

 • علیرضا گفت:

  از فروشگاه دی جی کالا خرید کردم پولش رو هم اینترنتی دادم بعد از ده روز با تاخیر مامور زنگ زده دم در که بیا کالا رو تحویل بگیر، رفتم میگه ببخشید بسته هاتون رو داخل ماشین پیدا نمیکنم شاید توی شرکت مونده، اینه خدمات دی جی کالا!!!

 • هامون گفت:

  دیجیکالا رو بکش پایین بابا ضایع =))) گوهترین پدیده امسال همین حرومخوره

 • سارا ریاحی گفت:

  سلام
  من از فروشگاه اینترنتی تلیکان خرید کردم از لحاظ قیمتی تفاوتی زیاد نداشت با سایرین ولی بخش پشتیبانی سایتشون خیلی خوب بود به صدتا چیز دیگه میرززید

  • حسین رمضان نیا گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون که تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید، ما سعی داریم بهترین هارو معرفی کنیم اگر جو برترین ها باشه حتما در آپدیت های بعدی معرفی میکنیم.

 • سحر گفت:

  سلام کاشکی درباره فروشگاه اینترنتی ویله هم مینوشتید خوب بود vileh.com

  • حسین رمضان نیا گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون که تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید، ما سعی داریم بهترین هارو معرفی کنیم اگر جو برترین ها باشه حتما در آپدیت های بعدی معرفی میکنیم.

 • نيما طلوع گفت:

  تکنولوژی فروشگاه اینترنتی پوشاک و مد مدیسه،
  SANA Commerce در فرانت اند و Microsoft Dynamics ERP AXAPTA در بك اند مي باشد. لطفا اصلاح بفرمائيد.

 • رضا گفت:

  سلام
  به روز رسان رو از قلم افتاده
  فقط اونا حمل مواد غذایی رو با ماشین یخچال دار انجام میدن

 • ابراهیم رسولی گفت:

  توی این لیست برترین فروشگاه های اینترنتی، جای خیلی ها خالیه، بنظرم حتما مقاله رو آپدیت کنید و معیارهای نقد و بررسیتون رو کمی تقویت کنید. فروشگاه های زیادی هستن که از خیلی از این ۱۰ مورد بهتر هستن و استحقاق اینو دارن که ازشون نام برده بشه.

  اما در کل مقاله خوبی بود. غول فروشگاه های اینترنتی بنظرم الان دیجی کالا هست. تا الان که کسی نتونسته بیاد روی دستش، حالا حالا ها هم فک نکنم کسی بتونه انقدر قدرتمند کار بکنه. هم محصولات شون خوب و باکیفیته و هم خدمات پس از فروش خوبی دارن.
  البته همونطور که توی مقاله اشاره شد، چند وقتیه که سرعت ارسالشون اومده پایین و این یکمی اذیت میکنه مشتری رو.

  فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر رو واسه اولین باره اسمشو میشنوم، اینطور که مشخصه، بنظر اینا هم یه تیم قدرتمند دارن، حتما سر میزنم به سایتشون.

  جای فروشگاه اینترنتی بامیلو خیلی خالیه ها توی لیست. ولی اینطور که مردم توی کامنت ها میگن، انگار با خدمات ضعیفش برند خودش رو خراب کرده …

 • ایمان حسینی گفت:

  دم رویال کد گرم بخاطر این مقاله خوبش، واقعا لذت بردم:))

  شخصا از دیجی کالا زیاد خرید میکنم، کیفیت و قیمت محصولاتش نسبتا خوبه و معمولا بهترین قیمت ها رو داره. البته یه سری جاها هم آدم شاخ در میاره از بعضی قیمتاش !

  بنظرم توی این لیست ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر، بعد از دیجی کالا، فروشگاه خانومی و مبیت بهترین ها هستن. این چیزیه که من از مقاله برداشت کردم و البته رفتم و سایت هاشون رو هم چک کردم، دیزاین واقعا خوبی داشتن.

  انگار فروشگاه مبیت کار بچه های رویال کد هست، واقعا افتخار میکنم بهشون بخاطر همچین طراحی قشنگی واسه این فروشگاه، عالی و بی نقصه!

 • مصطفی گفت:

  وجود اطلاعات کامل و درست توی فروشگاه اینترنتی بنظرم یه مسئله ی خیلی مهم و اساسی هست. چیزی که توی این ۱۰ تا فروشگاه اینترنتی برتر واقعا رعایت شده. البته خب کامنت مردم زیر بعضی محصولات مثلا دیجی کالا رو که میخوندم، بعضیا شاکی بودن از این که محصولی که به دستشون رسیده با توضیحات همخونی نداره و این چیزا.

  بنظرم همه فروشگاه های اینترنتی باید شفافیت رو توی دستور کار خودشون قرار بدن تا بتونن موفق بشن.
  فروشگاه فینال و تهران کالا رو تا حالا بررسی نکردم، اما اگه توی این مقاله اسمشون اومده، حتما فاکتورهای لازم رو رعایت کرده بودن.

  یکی دیگه از فاکتورهایی که واسه خرید من به شخصه در نظر میگیرم، بحث پشتیبانی هست. کاش حالا که اینهمه سایت ها روی محصولات سود میکشن، یکمی هزینه کنن و یه سیستم پشتیبانی خوب راه بندازن که مشتری با اعتماد بیشتری خریدشو انجام بده…

 • mohsen گفت:

  از بین این فروشگاه های اینترنتی که معرفی کردین، حساب دیجی کالا رو باید از همه جدا کرد. راجع به دیجی کالا نمیخوام نظری بدم چون واقعا دارن حرفه ای و بی نقص کار میکنن. البته خب یه جاهایی لغزش دارن اما در کل روند مثبت و رو به رشدی رو در پیش گرفتن.

  فروشگاه اینترنتی مبیت رو که بررسی میکردم، از رابط کاربریش واقعا خوشم اومد. همه چیز با جزئیات عالی کار شده و واقعا میشه گفت مبیت در آینده میتونه یکی از پیشروان حوزه فروش آنلاین باشه. یه چیزی خیلی نظرمو جلب کرد، اونم اسم رویال کد در انتهای سایت بود. تازه فهمیدم که این سایت فروشگاهی جذاب، کار بچه های رویال کد بوده. دمشون گرم واقعا:)

 • maryam banoo گفت:

  دقیقا وجود محصولات متنوع، عضویت آسان و جالب تر از اون فیلتر محصولات باعث شده که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به اینجا برسه و بتونه یکی از غول های بیزینس ایران و جهان تبدیل بشه.

  گردش مالی دیجی کالا رو نمیدونم چقدره، ولی فکر کنم در ماه یه چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان باشه که واقعا هم حقشونه، چون دارن جانانه کار میکنن و زحمت میکشن.

  فروشگاه اینترنتی دیجی استایل که زیرمجموعه دیجی کالا هست هم واقعا خوب عمل کرده و یکی از الگوهای منه توی بیزینسم!

  بقیه فروشگاه ها رو زیاد نمیشناسم، فقط یکی دو بار از خانومی و لیون کامپیوتر خرید کردم.

 • رضا بوعذار گفت:

  بنظرم چیزی که باعث شده اسم مدیسه توی لیست ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر توی سال ۱۴۰۰ بیاد، حالا جدای از خدماتی که میدن و کیفیت بالای محصولات شون، این رابط کاربری جذابش هست.

  منو واقعا به سمت خودش جذب کرد و باعث شد همون دفعه اولی که وارد سایتشون شدم ازشون خرید کنم.

  پشتیبانی بعد از فروششون هم خیلی خوب بود و حالا اگه بخوام نمره هم بهشون، از ۱۰ نمره ۹ رو میدم. واقعا حرفه ای بودن!

  دیجی کالا، تهران کالا، خانومی و دیجی استایل هم که دیگه نیازی به تعریف ندارن و همشون جزو پیشروان حوزه خودشون محسوب میشن …

 • حشمت رسولی گفت:

  بنظرم توی لیست ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر، جای یه فروشگاه خالیه.

  فروشگاه اینترنتی kala.ir یه چند سالی میشه که کارشو شروع کرده و بنظرم توی همین مدت کوتاه تونسته رضایت خیلی ها رو جلب کنه و بیاد جزو ۱۰ تا لینک برتر توی عبارت کلیدی فروشگاه اینترنتی!

  مسلما بودن یه سایت توی صفحه اول گوگل نشانه این نیست که اون سایت خیلی معتبر و قویه، اما بهرحال گوگل حتما یه چیزی توی این سایت فروشگاهی دیده که آوردش توی صفحه اول!

  سایتشون رو که داشتم بررسی میکردم، از طراحی و رابط کاربری اون واقعا خوشم اومد، البته هنوز کلی جای کار داره و بنظرم از این هم بهتر میشه. اینطور که دارن پیش میرن، فکر کنم تا ۱۴۰۵، میتونن به رقیب اصلی دیجی کالا تبدیل بشن!

 • رضا شاهرودی گفت:

  من یه پیشنهاد واسه رویال کد داشتم. اونم اینکه به جای معرفی همچین فروشگاه هایی که دیگه کمتر کسی هست ازشون خرید نکرده و همه میشناسن اونا رو، بره یه مقاله خیلی خوب بنویسه راجع مثلا ۲۰-۱۰ تا فروشگاه اینترنتی تازه تاسیس که تا الان عملکرد خوب و ویژه ای داشتن و میشه بهشون نمره قبولی داد!

  البته قطعا کار سختی هست نوشتن همچین مقاله ای، اما بنظرم از اونجا که شما یه رسانه معتبر محسوب میشید و بازدیدکنندگان زیادی هم دارید، معرفی هرکدوم از اون فروشگاه ها میتونه به برندینگ اونا کمک کنه و قطعا نوشتن این مقاله به سود خودتون هم هست!

  حتما توی فکر این مقاله باشید، دمتون گرم:)

 • رضاییان گفت:

  کلا داشتن یه فروشگاه اینترنتی واسه من به شخصه خیلی جذاب و هیجان انگیزه. فکر کن یه سایت فروشگاهی میزنی و روزانه کلی آدم میان ازش بازدید میکنن و مثلا از هر ۱۰ تا، دو نفرشونم خرید میکنن. خیلی چیز باحالیه البته سختی های خودشو هم داره.

  من رفتم همه فروشگاه هایی که معرفی کردین رو یه دور ازشون بازدید کردم و اومدم که نظرمو در موردشون بگم.

  ببینید، بنظرم دیجی کالا و دیجی استایل یه طرف، بقیه سایت ها یه طرف!

  من هم از رابط کاربری و هم از خدمات دیجی کالا بشدت راضیم، اما بقیه رو هنوز سعادت نداشتم که تست کنم. راستش دیگه وقتی به یه جا اعتماد میکنه آدم، دیگه سختشه که بخواد بره سراغ جای دیگه ای واسه خرید. واسه همین از بین این ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر، من به دیجی کالا بالاترین رای رو میدم.

 • کریم مسلمان گفت:

  فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین و تهران کالا بنظرم جاشون اصلا توی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر نیست. به خصوص تهران کالا که خیلی مزخرفه و خوبه خودتونم اشاره کردید که نه مشخصه قیمت هاش چی به چیه و نه پشتیبانی بدرد بخور داره.

  به شخصه از فروشگاهی که یه پشتیبانی درست و حسابی نداشته باشه هرگز خرید نمیکنم. اومدیم و کالای اشتباهی فرشتادن، تکلیف چیه؟ نه دستمون به جایی بنده، نه میتونیم شکایت کنیم مثلا بخاطر ۵۰ هزار تومن و خلاصه همش اعصاب خوردیه.

  از بین بقیه فروشگاه های اینترنتی، کار فروشگاه خانومی رو خیلی می پسندم.

 • nafiseh گفت:

  همه الان احتمالا میخوان از دیجی کالا تعریف کنن. ولی برعکس من میخوام از فروشگاه اینترنتی خانومی تعریف کنم.

  فروشگاهی که واقعا طراحیش مثال زدنیه و خیلی شیک و خوشگل کار شده. راستش آدم وقتی وارد سایت خانومی میشه اصلا دوست نداره دست خالی برگرده و حتی اگه شده یه چیز کوچیک هم میخره.

  این رنگ و روی سایت خیلی تاثیرگذاره واقعا. به شخصه جذب همچین طراحی هایی میشم. جدا از اون، مواردی مثل کوپن های تخفیف فراوان و ارسال رایگان شون واسه خریدای بالای ۱۰۰ تومن واقعا واسه ی منه کاربر و مشتری خیلی باحاله و منو جذب خودش میکنه.

 • سام نظری گفت:

  من معمولا از همون ۱۰ لینک اول گوگل خریدامو انجام میدم، چون حس میکنم نسبت به بقیه مورد اعتمادتر هستن. از بین اون ۱۰ تا فروشگاه اینترنتی، من اونی رو بیشتر از همه قبول دارم و ازش خرید میکنم که در وهله اول روش های پرداخت متنوعی داشته باشه و دوم اینکه واسه منی که تهران زندگی میکنم، به جای ارسال با پست، ارسال با پیک موتوری هم داشته باشه.

  یه فروشگاه اینترنتی نه نیازه کالاهای لوکس بیاره، نه نیازه قیمت هاش زیر بازار باشه. فقط کافیه شفافیت داشته باشه و خدمات حین فروش و پس از فروشش هم خوب باشه، باقیش حله!!!!!

 • sanaz lotfi گفت:

  توی این دوره و زمونه که همه تقریبا به فکر منافع خودشونن، واقعا خرید از فروشگاه اینترنتی سخت شده. ما همون توی فروشگاه فیزیکی هم میترسیم خرید کنیم و کلی با فروشنده چونه میزنیم و صحبت میکنیم تا خیالمون از بابت جنسی که میخریم و مبلغی که میپردازیم راحت بشه.

  حالا شما فکر کن واسه خرید از یه فروشگاه اینترنتی شما بدون اینکه جنس رو از نزدیک لمس کنی باید اونو بخری و وجهش رو پرداخت کنی. توی این شرایط، بنظرم اون کسب و کاری موفقه که گارانتی بازگشت وجه یا مرجوع کردن کالا رو توی خدماتش داشته باشه، اینطور ترس کاربر حین خرید میریزه و دیگه نگرانی از بابت پولی که با زحمت بدست آورده نداره!

 • مهدی مسلمان گفت:

  بنظر من در یک فروشگاه اینترنتی، پشتیبانی آنلاین و آفلاین مهمترین چیز هست که بعنوان مثال توی این مقاله که ۱۰ تا فروشگاه اینترنتی برتر رو معرفی کردید، فروشگاه زنبیل فاقد امکان پشتیبانی آنلاین هست و این یک عیب بزرگ محسوب میشه.

  نمیدونم حالا از زمانی که مقاله رو نوشتید تا الان تغییری در سایت شون ایجاد کردند یا نه، اما در کل، من به عنوان یه کاربر ساده اینترنت، به شخص یا شرکتی اعتماد میکنم که از خدمات پس از فروشش مطمئن باشم. پولی که با زحمت بدست آوردم رو هرگز همینطور الکی خرج نمیکنم!

 • محسن شاملو گفت:

  توی یه فروشگاه اینترنتی، بنظرم بخش کامنت ها و نظرات مردم بشدت میتونه تاثیرگذار باشه. من کاری به اینکه چه منافعی برای مدیر سایت داره ندارم، بلکه دارم از دیدگاه خودم اینو میگم.

  اگه قرار باشه بین دو تا فروشگاه یکیو انتخاب کنم، اونی رو انتخاب میکنم که مشتریانش اومده باشن و در مورد این محصول نظر داده باشن، نه اونی که ارزونتره، نه اونی که لوکس تره و با کیفیت تره!

  امیدوارم صاحبین فروشگاه اینترنتی بیان و این مقاله رویال کد رو بخونن و درد ما کاربران رو متوجه بشن. بخدا قسم قیمت های پایین ما رو ترغیب نمیکنه، وقتی نمیدونیم چی قراره برسه دستمون، باید حق بدید که ازتون خرید نکنیم!

 • نسرین مکانی گفت:

  نظر من اینه که اگه یه فروشگاه اینترنتی و یه کسب و کاری که قراره محصول به مردم ارائه کنه میخواد موفق بشه، باید اطلاعات درست و صحیح به کاربرانش ارائه بده.

  منظور اینه که توی صفحات محصول و تبلیغاتش، هرچقدر میخواد بیاد تعریف محصولش رو بکنه و تبلیغش رو بکنه، اما حداقل وقتی جنس میرسه دستمون، دقیقا همون چیزی باشه که توی تبلیغات ازش شنیدیم، نه اینکه ۱۸۰ درجه متفاوت باشه.

  از بین فروشگاه های معرفی شده، بنظرم خانومی و دیجی کالا این ویژگی رو دارن. بقیه رو هنوز تست نکردم متاسفانه !

 • شاهین قدرتی گفت:

  یه چیزی که توی تقریبا سه مورد از این فروشگاه های اینترنتی که معرفی کردید دیدم، این بود که واسه مشتریان قدیمی خودشون ارزش خاصی رو ارائه نمیکنن و چه ۱۰۰ بار خرید کرده باشی و چه یک بار، پیش اونا یکسان هستید!

  خب بنظر من اینکه انتظار داشته باشیم شرکت ها بیان همچین کاری رو بکنن غیرمنطقی هست اونم توی این شرایط. اما خب خیلی از شرکت ها هم هستن مثل دیجی کالا که خیلی حرفه ای دارن این کار رو انجام میدن. واسه همین اگه ما حتی با وجود قیمت های گرون تر، رفتیم سمت دیجی کالا، اون فروشگاه هایی که به مشتریان وفادارشون خدمات خاصی ارائه نمیدن، نباید ناراحت بشن!

 • راحله مشهدی گفت:

  از لحاظ فنی اگه بخوایم بررسی کنیم، باید مواردی مثل سرعت، امنیت، پشتیبانی و اینجور مسائل رو مدنظر بگیریم و اگر بخوایم از لحاظ قدرت برند و بازاریابی و این چیزا فروشگاه های اینترنتی رو مورد بررسی قرار بدیم، باید بریم سراغ محصولات، قیمت اونا، کیفیت شون و نحوه طراحی شون.

  بنظرم یه فروشگاه اینترنتی در صورتی میتونه بیاد توی برترین ها قرار بگیره که همه این فاکتورها رو باهمدیگه رعایت کرده باشه. فروشگاه کیمیا آنلاین بنظرم جاش اینجا نیست، چون واقعا نسبت به بقیه سطحش پایین تر هست و فروشگاه های بسیار دیگه ای در این حوزه قرار دارن که میتونن توی این لیست قرار بگیرن!

 • میثم شهلایی گفت:

  فکر میکنم یکی از مهمترین دلایلی که این ۱۰ تا فروشگاه تونستن توی لیست بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران قرار بگیرن، بحث پشتیبانی و خدمات پس از فروش اونها هست.

  خیلی مهمه که کاربری که ازت خرید میکنه رو تبدیل به مشتری کنی. ببینید، اونی که یک بار میخره، اسمش خریدار هست. اما اگه همون فردی که خرید کرده، دوباره و سه باره و به دفعات بیاد و ازت خرید بکنه، اونوقته که اسمش میشه مشتری!

  بهترین راه تبدیل خریدار به مشتری اینه که توی همون خرید اول، انقدر باهاش صادق باشی و بهش خدمات بدون چشم داشت ارائه بدی که عاشق تو بشه و بازم ازت خرید بکنه!

 • محمد گفت:

  واقعا یکی از کامل ترین مقالاتی بود که خوندم. لذت بردم از تک تک لحظاتی که این مقاله رو میخوندم 🙂

  از بین فروشگاه های اینترنتی که در این مقاله معرفی کردید، من شخصا از ۴ تاشون استفاده کردم. دیجی کالا، دیجی استایل، مبیت و خانومی.

  به جرئت میتونم هر ۴ تاشون خدمات بی نظیری داشتن و با وجود همه عیب ها و نقص هاییم که داشتن، بازم من ازشون راضیم و به همه پیشنهادشون میکنم.

  راستش برای اولین بار بود که اسم کیمیا آنلاین و فینال و این چیزا رو میشنیدم و تا حالا تجربه ای نداشتم از خرید از این فروشگاه های اینترنتی.

 • مهدی زاده گفت:

  من فکر میکنم تنوع در فروشگاه اینترنتی خیلی خوبه، اما مهم اینه که این تنوع باعث نشه که کلی محصول بد و بی کیفیت بین بقیه محصولات به نمایش گذاشته بشه. این تنوع، باید تنوع مثبت باشه.

  یعنی اینکه آقا من ۱۰۰۰ تا محصول دارم. همشون هم با کیفیت و متنوع هستن. اما میخوام تعدادشون رو بیشتر کنم و همینطور کارام رو متنوع تر کنم. پس میام ۵۰۰ تا محصول دیگه هم اضافه میکنم. اما همه این ۵۰۰ تا محصول، دست کمی که از بقیه ندارن هیچ، بلکه از بقیه هم بهتر هستنن.

  بنظرم این دیدگاه توی موفقیت فروشگاه اینترنتی بشدت میتونه موثر باشه!

 • شهرام صولتی گفت:

  مثل همیشه دیجی کالا اینجا هم با افتخار در صدر بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران قرار گرفت و اینجاست که باید قدرت برند سازی، کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش رو درک کرد!

  دیجی کالا داره نون برندش رو میخوره، و گرنه هزاران سایت دیگه هستن که شاید محصولات بهتر و با کیفیت تری دارن، اما برندشون خیلی ضعیفه و مردم خیلی بهشون اعتماد نمیکنن، واسه همین هم فروششون میاد پایین.

  در حالی که بنظرم دیجی کالا انقدر اعتمادها رو به درستی جلب کرده که مردم هرچی بیاره ازش میخرن!

 • سحری گفت:

  از رویال کد بابت این مقاله خوبشون ممنونم .

  راستش یه چیزی که توی معایب فروشگاه های اینترنتی نوشتید، یکی بحث ارسال رایگان بود و یکی هم بحث تخفیف به مشتریان ثابت که البته فکر کنم این مورد دوم رو فقط واسه دیجی کالا نوشته بودید و مورد اول هم توی مبیت دیدم و فکر کنم یدونه فروشگاه دیگه.

  نظر من اینه که این قضیه ارسال رایگان فقط در صورتی امکان داره که فروشنده بیاد هزینه پست رو به قیمت همه محصولات اضافه کنه و اونوقت بذارشون واسه فروش!! که اگه بخواد این کار رو بکنه، شما ببینید مثلا واسه یه کتاب ۱۹ هزار تومانی که نمیشه همچین چیزی، پس عملا این نوع اعمال هزینه کلا منتفیه.

  اگه هزینه پست رو جدا بگیره هم خب شما توی معایبش مینویسین. راستش هزینه ارسال الان خیلی بالاست و فروشنده اگه بخواد از جیب خودش بده، ضرر میکنه فقط! پس واقعا نمیشه جزو معایب نوشت این مورد رو!

 • soheil sisi گفت:

  خیلی عجبیه که بعضی از این فروشگاه های اینترنتی که معرفی کردید، نه پشتیبانی درست و حسابی دارن، نه رابط کاربری شون از بقیه بهتره و نه یه سیستم تخفیف درست و حسابی دارن.

  بنظر من البته خب هر کسب و کاری مزایا و معایب خاص خودش رو هم داره. اینجا هم من توی این لیست معایب فروشگاه اینترنتی هایی که معرفی کردید، کاری به تخفیف ندادنشون ندارم. اما اینکه خدمات پس از فروششون ضعیف هست برخی اوقات، کمی برام تعجب آوره!

  بنظرم باید توی نوشتن این مقاله کمی بیشتر دقت می کردید!

 • ابوذر عبدی گفت:

  این مقاله نمیتونه مقاله خوبی باشه!
  چرا؟
  بخاطر اینکه کلی فروشگاه اینترنتی دیگه که اسمشون توی این لیست نیست، اومدن با بزرگانی مثل دیجی کالا مقایسه شدن و به همین خاطر اسمشون توی بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران نیومده!

  شما هیچوقت نمیتونید دیجی کالایی که گردش هزار میلیاردی داره رو با یه فروشگاهی که گردش مالیش ۱۰۰ میلیون هست مقایسه کنید!

 • احسان نقاش گفت:

  اینکه یه فروشگاه اینترنتی نماد اعتماد داشته باشه یا نداشته باشه خیلی واسه من به شخصه مهم نیست. چرا که اگه قرار بر کلاهبرداری باشه، اون سایتی که نماد اعتماد داره بازم با وجود اینکه مجوز گرفته، میاد و کلاهبرداریشو میکنه و میره!

  مگه ما کم موسسه مالی داشتیم؟ مگه کم مورد داشتیم که پول گرفتن واسه تحویل خودرو و یهو غیبشون زده؟ اونا مجوز نداشتن؟ اتفاقا همونا هزاران هزار مجوز معتبر داشتن، اما آخرش چی شد؟ پولارو خوردن و یه آبم روش!

  واسه خرید از اینترنت و کلا خرید از هرجایی، برید به نرخ واقعی رضایت مشتری توجه کنید!

 • منصور ابراهیمی گفت:

  توی این فروشگاه های اینترنتی یه اسم جدید دیدم؛ کیمیا آنلاین!
  برای اولین بار بود که باهاش آشنا میشدم. رفتم یه سر بهش زدم، به نظر میاد که فروشگاه خوبیه. راستش باید روی رابط کاربری شون وقت بیشتری بذارن و شرایط رو بهتر کنن. اما باقی قسمت ها تقریبا خوب بود و البته خب اینکه فروشگاه هشتم معرفی شده هم نشون میده که حالا حالا ها جای بهبود داره.

  البته بهبود مال همه فروشگاه هاست، حتی دیجی کالا!

 • یاسین لطفی گفت:

  توی فروشگاه های اینترنتی یه چیزی هست که خیلی منو آزار میده و میره روی اعصابم. اونم اینه که وقتی یه کالایی رو ناموجود دارن، بازم توی لیست محصولات برای فروش هستش و مثلا تو به امید اینکه این محصول وجود داره میری توضیحات رو میخونی و کلی وقت میذاری، اما میرسی به آخر که میخوای خرید کنی، یهو میزنه ناموجود!

  بنظرم همه فروشگاه ها باید یه فکری به حال این قسمت بکنن و نذارن اینطور بمونه!!!

 • شاملو گفت:

  مگه میشه یه فروشگاه اینترنتی پشتیبانی آنلاین نداشته باشه و بعد جزو برترین ها باشه؟ میشه؟ نه!

  زنبیل با این عظمت و ادعایی که داره، بنظرم نباید شرایطش اینجور باشه که اصلا کسی توی سایت واسه پشتیبانی حضور نداشته باشه!
  وجود پشتیبانی فقط به نفع کاربر نیست. شما اگه مارکتینگ بلد باشی، توی همون چت آنلاین هم میتونی به کاربر بفروشی و راضیش کنی که به جای خرید از رقبا بیاد و از تو بخره!

 • شهابی گفت:

  از بین این فروشگاه های اینترنتی، راستش اول از همه دیجی کالا رو انتخاب میکنم چون واقعا داره خیلی خوب عمل میکنه و چیز خیلی بدی تا حالا ازشون ندیدم. هرچند که امیدوارم به زودی سیاست های قیمت گذاریشون رو تغییر بدن و کمی توی این شرایط و به خصوص شرایطی که مردم واقعا هزار تومن هم براشون هزار تومنه، علاوه بر جیب خودشون، به فکر جیب مردم هم باشن. البته این حرف رو زدم منظورم واسه همه فروشگاه ها بود، نه صرفا دیجی کالا!

 • امین گفت:

  وجود محصولات متنوع، وجود اطلاعات کامل و صحیح از محصول، امکان پشتیبانی آنلاین و ارائه تخفیفات دوره ای، همه اینا باعث میشه که یه فروشگاه اینترنتی بتونه به یه موفقیت بزرگ دست پیدا کنه و بشه جزو بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران!

  راستش منم قراره تا ماه آینده فروشگاه اینترنتیم رو طراحی کنم و کارمو رسما شروع کنم و احتمالا در زمینه کیف و کفش زنانه کارمو شروع کنم. کاری که خیلی بهش علاقه دارم. و همه سعی من بر این است که نقاظ ضعف سایر رقبا رو دیگه هرگز نداشته باشم!

 • نژادپور گفت:

  از بین ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر که در این مقاله رویال کد معرفی کردش، من نظر شخصیم اینه که خانومی از همشون بهتره. چرا که اولا فقط داره در یک حوزه خاص فعالیت میکنه و اگر اشتباه نکنم کارش فقط فروش لوازم آرایشی هست. و اگر برید رتبه های این سایت رو بررسی کنید و نظرات و میزان رضایت مشتریانشون رو هم مطالعه کنید، میبینید که واقعا بی نظیر عمل کردن و حقشونه که جزو برترین ها باشن!

 • علیپور گفت:

  بنظر من مقایسه فروشگاه اینترنتی ای مثل دیجی کالا با فروشگاه اینترنتی ای مثل مثلا خانومی یا اون فروشگاه هایی که دارن نیچ کار میکنن، کلا اشتباهه و این مقاله باید اصلاح بشه.

  شما هرگز نمیتونید قدرت برند و قدرت کسب و کاری که داره از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو میفروشه رو با بیزینسی مقایسه کنی که مثلا فقط داره لوازم آرایشی و بهداشتی ارائه میکنه. بنابراین این مقاله باید تغییر کنه و یا فقط به فروشگاه های سبک دیجی کالا اشاره بشه، یا هم سبک خانومی!

 • رمضان علیزاده گفت:

  بحث هزینه ارسال و مدت زمان ارسال در فروشگاه های اینترنتی رو نباید به پای مزایا و یا معایب اون فروشگاه بنویسیم. مگر اینکه اینا خودشون یه سیستم ارسال اختصاصی داشته باشن که فکر کنم از بین این فروشگاه هایی که گفتید هیچکدوم شون سیستم ارسال اختصاصی ندارن ( مگر دیجی کالا که اونو هم نمیدونم دقیقا )

  بنابراین، باید برید به اداره پست گیر بدید که آقا با وجود اینهمه پولی که میگیرید، چرا انقد هزینه بالاست و تاخیر هم زیاده؟؟!!

 • طاها محمدزاده گفت:

  یه چیزی که باید توی همه فروشگاه های اینترنتی جا بیفته و همه برن سمتش، اینه آقا واقعا کاربرپسند بسازید دیگه سایتتون رو!

  یعنی اینکه قشنگ درست و حسابی فیلتر محصولات داشته باشید که من کاربر نرم واسه پیدا کردن یه محصول، میلیون ها ساعت اسکرول بیام پایین تا پیداش کنم.

  حالا چرا اسکرول میکنم؟ مگه دیوانم؟ خب برم سرچ کنم که بهتره، نه؟
  بله، سرچ کردن خیلی خوبه، ولی وقتی اون فروشگاه امکان سرچ محصول نداره، من دردم رو به کی بگم؟!؟!

 • ابراهیم حاتمی گفت:

  راستش اگه یه فروشگاه اینترنتی بخواد امکان پرداخت در محل رو واسه خریدارانش ایجاد بکنه، یه سری جاها واقعا متضرر میشه!

  اولا خب کلی امکان سوءاستفاده و کلاهبرداری و این چیزا هست که شاید ما از شگردهاش خبر نداریم.

  بحث دیگه هم اون مامور پست هست ک بنده خدا باید صدبار چونه بزنه تا طرف بیاد پولو بده و تازه پولو هم کامل بده، نه اینکه بخواد همون جا تخفیف هم بگیره و بعضا دیدم که مامور پست کلا گذاشته و رفته یا اینکه محصول رو نداده و ول کرده و رفته. همه اینا، به ضرر فروشگاه میشه!!

 • شریفی گفت:

  توی یه فروشگاه اینترنتی از نظر منی که صرفا یک کاربر ساده هستم، جدای از همه موارد و امکانات و ویژگی هایی که نیاز دارم، راستش اینکه توی اون سایت دسته بندی درست و حسابی وجود داشته باشه و همه محصولات در دسته های مشخص و مخصوص خودشون بودن، خیلی برای من جذابه و کارم رو راحت تر میکنه و قطعا از همچین فروشگاهی خرید خواهم کرد. مثل دیجی کالا!

 • محمد نمازی گفت:

  فروشگاه اینترنتی تهران کالا استحقاق اینو داره که تبدیل بشه به یکی از برترین برندهای فروشگاهی در ایران، اما باید چند تا نکته رو رعایت کنه.

  اول از همه اینکه یه اپلیکیشن درست و حسابی طراحی بکنه و در اختیار کاربرانش قرار بده که این روند خرید کمی بهتر انجام بشه.

  و دوم اینکه امکان پشتیبانی آنلاین رو هم راه اندازی کنه که کاربران بتونن در لحظه سوالات خودشون رو بپرسن.

  با رعایت همین دو نکته میتونن کلی پیشرفت کنن.

 • vahid گفت:

  رابط کاربری صحیح و حرفه ای توی فروشگاه های اینترنتی میتونه باعث جذب مخاطب بشه. چیزی که خیلی ها الان بهش توجه نمیکنن و صرفا اومدن یه سایت زدن، ۱۰۰ تا محصول ریختن توش، با هزار زور و زحمت هم رسوندنش به صفحه اول گوگل و حالا انتظار دارن روزی ۲۰ میلیارد پول در بیارن، در صورتی که کاربر هنوز نمیتونه دسته بندی محصولات رو پیدا کنه و اصلا وقتی وارد سایت میشه، رنگ بکگراند چشمش رو میزنه و خارج میشه کلا!!!!

 • مجید علی یاری گفت:

  خیلی عجبیبه که دیجی کالا با این همه سابقه و سرمایه عظیمی که داره، توی ساده ترین مبحث که همین بحث ریسپانسیو هست، اصلا خوب عمل نکرده و سایتش کاملا ریسپانسیو نیست و این یکمی جای تامل و تعجب داره.

  چون که دیجی کالا کلا بنیادش و اساسش بر پایه رضایت کاربر و تجربه کاربری هست، اما خب اینو که آدم میبینه یکمی شک میکنه. چون الان خب همه هم فقط با موبایل نمیرن توی این سایت، همه هم دسکتاپی نیستن. بالاخره یه عده با گوشی هستن و یه عده هم با لپ تاپ. پس باید به همه احترام گذاشته بشه!

 • رهام صمدی گفت:

  من حالا کاری به همه فروشگاه هایی که معرفی شد ندارم.

  اما فروشگاه اینترنتی مدیسه رو داشتم در موردش میخوندم که دیدم توی معایبش گفتین که قیمتاشون بالاس، ولی خب توجیه داره، چون که ضمانت اصالت کالا دارن. خب اینجا یه بحثی پیش میاد، و اونم اینه که خب خیلی از جاهای دیگه مثل دیجی کالا، قیمتاشون فک کنم پایین تر از مدیسه باشن . بعد ضمانت اصالت هم دارن. پس این تفاوت قیمت یکمی غیرقابل درک هست و خب کاربر میره از دیجی کالا میخره دیگه !

 • رضا نیکخواه بهرامی گفت:

  معتبر بودن درگاه های پرداخت اینترنتی توی فروشگاه های آنلاین تبدیل به یه دغدغه خیلی مهم شده بین ما کاربران و حالا من چون خودم یکمی توی این حوزه تخصص دارم، دوست و آشنا و فامیل، هروقت میخوان خرید کنن، آدرس درگاهو میدن میگن رضا جان ببین درگاه معتبره یا نه.

  بنظرم باید یه فکری به حال این موضوع بکنن و اصن گوگل خودش اجازه نده سایت های فیشینگ کار بکنن.

 • مسلم نظری گفت:

  ایول به رویال کد بخاطر این مقاله خوبش، خیلی حال کردم راستش:)

  تا حالا جایی ندیده بودم فروشگاه های اینترنتی رو بیان انقدر دقیق و حساب شده و با جزئیات بالا مورد نقد و بررسی قرار بدن. هرچند خب بعضی جاها، چیزایی که نوشتین یکمی جای انتقاد داره، ولی خب حالا در نهایت میتونم بگم که مقاله از کیفیت خوبی برخوردار بود!

 • اسماعیل هلالی گفت:

  یکی از دوستان در کامنت ها به یه چیز خیلی جالب و درستی اشاره کرد. اونم این بود که همه این فروشگاه های اینترنتی که تازه میان روی کار و میخوان فعالیت شون رو شروع کنن، همه میرن از روی دیجی کالا کپی برداری میکنن. از شانس ما، الگوبرداری هم نمیکنن که حالا بگیم یکمی خلاقیت هم دارن. همه از دم میرن کپی پیست میکنن و انتظار موفقیت هم دارن!

 • نعیم حمیدی گفت:

  حالا همه دوستان اکثرا اومدن و از دیجی کالا و دیجی استایل و اینا تعریف کردن. من میام یکمی از فروشگاه اینترنتی فینال تعریف کنم که بندگان خدا اینهمه زحمت میکشن لااقل یکم دیده بشن و از کسب و کارشون حمایت بشه. من رفتم توی سایت شون و چیزی که در ظاهر و همون اول دیدم این بود که رابط کاربری خیلی خوبی دارن و بعد موارد ضروری رو که چک کردم، همه رو داشتن و بنظرم این فروشگاه استحقاق اینو داشت که توی این لیست فروشگاه های آنلاین برتر قرار بگیره 🙂

 • حامد گفت:

  کاش یه مقاله دیگه هم بنویسین و بعد توی اون اختصاصی بیاین و فروشگاه اینترنتی دیجی کالا رو از اول بررسی کنید و مزایا و معایبش رو بگید. بعد نظر کاربران رو بپرسید و توی اون مقاله بذارید و کلا یه نقد و بررسی خوب و حرفه ای بکنید دیجی کالا رو. من فکر میکنم استقبال خیلی ویژه ای میشه از این مقاله!

 • شهرام پول پرست گفت:

  راستش من اگه بخوام از یه فروشگاه اینترنتی خرید بکنم، زیاد توجهی به این نمیکنم که اون فروشگاه ارسال رایگان به سراسر کشور داره یا نه. بیشتر واسه من کیفیت محصولات مهمه و حتی قیمت هم خیلی نمیتونه ملاک مناسبی به شخصه برای من باشه.

  چه بسیار شرکت ها و فروشگاه هایی که قیمت های پایین داشتن و محصولاتشون چرت بوده و حتی چه بسیار شرکت هایی که قیمت های بالا داشتن و بازم محصول چرت میدادن. پس قیمت ملاک نیست، مهم کیفیته!

 • محمدرضا امیریان گفت:

  از بین ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر که معرفی شد، من فکر میکنم دیجی کالا خیلی داره منسجم تر و بهتر از سایرین عمل میکنه و خب اینم خودش یه دلیل خیلی مشخص داره. البته خیلی مطمئن نیستم راجع به حرفی که میزنم، ولی خب هر کسب و کاری که افراد متخصصی پشتش باشن و انقدر هم سرمایه داشته باشه، بنظرم موفقیتش قطعیه و الانم دیجی کالا با این همه متخصص و سرمایه، باید هم در صدر برترین فروشگاه های اینترنتی ایران باشه!

 • بهنام کفشگری گفت:

  یکی از امکاناتی که همه فروشگاه های آنلاین بنظرم در سال ۱۴۰۰ باید پیاده سازیش بکنن، امکان رهگیری مرسوله هستش که آقا منی که اومدم و هزینه کردم و پول دادم و اعتماد کردم، بتونم هر لحظه که میخوام، اطلاع پیدا کنم از محصولی که قراره به دستم برسه و الان شما دقت کنید، می بینید که دیجی کالا به خوبی داره این امکان رو ارائه میده و به همین دلیل هم هست که انقدر موفقه!

 • سحر پناه علی گفت:

  بنظرم خیلی هم اینطور که دوستان در کامنت ها تعریف میکنن این مقاله خوب نبود!
  چرا که بعضی جاها خیلی سختگیرانه بود و بعضی جاها هم متقابلا به راحتی از روی خیلی از موارد گذشته شده بود.

  از نظر من اینکه یه فروشگاهی مثل فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر کمپین تخفیف نداره یا عکساش سه بعدی نیستن یا مثلا پرداخت درب منزل نداره، دلیل نمیشه که اینا جزو معایبش باشن و باید در این قضیه تجدید نظر کرد!

 • علیمرادی گفت:

  داشتن یه فروشگاه اینترنتی واقعا خیلی باحال و هیجان انگیزه و من به شخصه علاقه زیادی دارم تا یه همچین سیستمی رو راه اندازی کنم و بتونم ازش کسب درآمد کنم. نکته ای که توی مقاله توجه من رو جلب کرد، اون بخشی که توضیح دادید در مورد اینکه یه فروشگاه آنلاین باید چه امکاناتی داشته باشه و این موضوع یه دید کلی بهم داد از کاری که میخوام بکنم!

 • mohi گفت:

  رابط کاربری در فروشگاه های آنلاین بسیار مهم هستش و حالا من که یه کاربر ساده هستم دارم اینو میگم و واقعا توی این حوزه تخصص خاصی ندارم و سختیاش رو هم اصلا نمیدونم. اما چیزی که مشخصه اینه که ما افراد عادی، دنبال چیزهای غیر عادی هستیم تا و چیزایی که بتونن توجه ما رو جلب کنن و حس کنجکاویمون رو برانگیخته کنن رو خیلی بهشون جذب میشیم!

 • ناصر محمدی گفت:

  بعضی از این فروشگاه های اینترنتی رو که آدم میبینه واقعا لذت میبره از این همه خلاقیت و نوآوری که در طراحی اون فروشگاه بکار برده شده و عوضش وقتی بعضیا رو میبینم که فقط کپی و پیست کردن و هیچ تلاشی واسه کسب و کارشون نکردن، واقعا ناامید میشم.

  بنظرم الان بیزینسی میتونه موفق و پیشرو باشه که خلاقیت رو در دستور کار خودش قرار بده.

 • محمد حسینی گفت:

  دلیل اینکه دیجی کالا شده برترین فروشگاه اینترنتی ایران طی سالهای گذشته، اینه که به بحث مشتری و خدمات پس از فروش و مشتری مداری بشدت دارن اهمیت میدن و همه تلاششون اینه که کاربری که وارد سایتشون میشه، حتی اگه نخواد خریدی انجام بده، بازم یه حس خوب بگیره و اگه ی جا اسم دیجی کالا رو شنید، خاطره خوبی بیاد توی ذهنش!

 • شهرام شکوهی گفت:

  خیلی از این فروشگاه های اینترنتی رو که من میبینم، اطلاعات ناصحیح و اشتباه قرار میدن توی سایتشون تا فقط مشتری حذب بشه و یه پولی گیرشون بیاد و اصلا واسشون مهم نیست که عاقبت اون مشتری چی میشه و خدایی نکرده اگه بخاطر اطلاعات غلط اون مشتری بمیره، چه اتفاقات ناگواری میفته و فقط ب فکر جیب خودشون هستن. البته این ۱۰ تا فروشگاه بنظرم از این دسته نیستن!

 • رضا نظرپور گفت:

  چیزی که یک فروشگاه اینترنتی رو از بقیه متمایز میکنه خدمات پس از فروش اون هست. مهم نیست کاربر میاد یک دوغ بعنوان مثال از فروشگاهی مثل دیجی کالا میخره یا میره یه تلویزیون ۱۰۰ میلیونی میخره! مهم اینه وقتی اون خرید رو انجام میده، اگه یه وقت ناراضی بود، صاحبین اون کسب و کار اصلا براشون مهم هست مشتریشون ناراضیه یا نه؟!؟!

 • رحمت امینی گفت:

  اگه وقتی وارد یه فروشگاه اینترنتی میشی، کار باهاشو بتونی زود یاد بگیری و بتونی خیلی راحت باهاش ارتباط بگیری و در ضمن حس خوبی هم بهت بده و در آخر قیمت و کیفیت مناسبی داشته باشه و مشتریانش هم ازش راضی باشن، مگه میشه ازش خرید نکنی؟!

  بنظر میرسه خواسته های من زیاد و رویایی بودن، اما مگه دیجی کالا همه این چیزا رو به کاربرانش نداده؟؟؟!!!

 • مهران برون فر گفت:

  خیلی از این فروشگاه های آنلاینی که معرفی کردید رو اصن نمیشناسم و نمیدونم که کی هستن و دارن چکار میکنن و سابقه شون چیه. بیشتر از دیجی کالا خرید کردم و با اونا رابطه بهتری دارم. راستش هم کیفیت کاراشون به نسبت بقیه جاها خوبه و هم قیمت مناسبی دارن.

  اما خب بعضی اوقات میشنوم از دوست و آشنا که یا محصول اشتباهی میفرستن یا اینکه کلا کیفیت هیچ مطابقتی با قیمت نداره!!!!۱

 • وحید شکوری گفت:

  بنظرم دیجی کالا خدمت بزرگی به وب فارسی کرد و اصن با اومدنش کلا بازار فروشگاه های اینترنتی رو دگرگون کرد و شما اگر دقت کنید، الان خیلی از این فروشگاه های برتر که در ایران وجود دارن و دارن فعالیت میکنن، مدتی پس از بالا اومدن دیجی کالا شکل گرفتن و خیلی ها اصلا الگوشون خود دیجی کالا بوده و انقدر مستمر کار کردن تا تونستن حالا جزو برترین ها باشن!

 • مسعود رایگان گفت:

  فروشگاه لیون کامپیوتر رو واسه اولین بار بود که در موردش میخوندم و وقتی که فهمیدم با مجنتو پیاده سازی شده تعجب کردم. اوایل فکر میکردم با وردپرس آوردنش بالا و دارن از این سیستم مدیریت محتوای رایگان استفاده میکنن!

  اما در کل، به قول رویال کد، واقعا این سایت جذابیت های لازم رو نداره و بنظرم نیازه که برای احترام به مشتری و بهبود کسب و کار خودشون هم که شده، این مشکلات رو برطرف کنن!!

 • حمید جاسمی گفت:

  امکان ایمیل مارکتینگ در فروشگاه های اینترنتی یه چیز خیلی جذاب و باحاله که البته درسته که شاید خیلی از کاربران عادی ایمیل ندارن یا اگه دارن هم کلا بلد نیستن استفاده کنن، اما بهرحال برای اون قشر خاص که کار با ایمیل رو بلدن و ایمیل هاشون رو چک میکنن، ارائه پیشنهادهای شگفت انگیز و اطلاعیه ها و این چیزا از طریق ایمیل خیلی چیز باحالیه!

 • شریف ایرانی گفت:

  فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با این همه سابقه و خدماتی که ارائه کرده بنظرم بشدت حقش بود که توی این لیست قرار بگیره و فکر میکنم تا سال ۱۴۰۵ هم کسی نتونه بیاد روی دست دیجی کالا. اینطور که داره پیش میره، اینا برنامه های بلندمدتی دارن و شاید واسه ما مشخص نیست آینده ی این بیزینس چی میشه، اما واسه خودشون کاملا واضح و روشنه که میخوان به کجا برسن!

 • امیررضا سلیمی گفت:

  مقایسه دیجی کالا با اون ۹ تا فروشگاه دیگه کار اشتباهی هست و برخی دوستان در کامنت ها نیز به این موضوع اشاره کردن. همونطور که نمیشه یه فرد ۳۰ ساله رو با یه بچه ۵ ساله از لحاظ سطح فکری و درآمدی و این چیزا مقایسه کرد، یه فروشگاه اینترنتی که ۱۵ ساله اومده و کلی فکر پشتشه و کلی گردش مالی داره رو نمیشه با یه فروشگاهی که ۳ ساله اومده مقایسه کرد!

 • مهسا محمدی مرام گفت:

  بنظر منی که یک کاربر عادی اینترنت هستم، وجود امکانی مثل پشتیبانی تلفنی، بشدت میتونه علاوه بر اینکه منو ذوق زده کنه و نیازم رو برطرف کنه، میتونه باعث جلب و افزایش اعتماد من به اون فروشگاه بشه و اگر میبینید یه فروشگاهی مثل مبیت یا مدیسه یا دیجی کالا انقدر موفق هستن بخاطر اینه که دارن خدمات پشتیبانی تلفنی درستی رو ارائه میدن ب کاربرانشون!

 • ایرانمنش گفت:

  یه مزیت خوب و باحالی که فروشگاه اینترنتی مبیت داره اینه که تا ۷۲ ساعت میتونی کالایی که خریدی رو مرجوع کنی و بنظرم مدت زمان بسیار خوب و مناسبی هم واسه تست هست و شما معمولا اکثر چیزایی که میخری خیلی راحت میتونی طی ۷۲ ساعت تستش کنی و بفهمی که خوبه یا نه. ولی بنظرم برای خرید موبایل این تعداد روز کمه و باید به یکی دو ماه افزایش پیدا کنه که خب یکمی هم سخته!

 • سعید گفت:

  آدم بعضی اوقات شک میکنه که دیجی کالا بهترین فروشگاه اینترنتی ایران هستش یا نه؟

  آخه یه چیزایی دارم میبینم و میشنوم از دیجی کالا که کلا مغایرت داره با حرف ها و شعارهایی که پشت این شرکت هست و بنظرم یه جورایی پایان دیجی کالا انگار داره فرا میرسه و مردم کم کم باید برن سراغ فروشگاه های تخصصی!

 • ALI گفت:

  خدمات پس از فروش از همه چیز مهمتره و بنظرم فروشگاهی مثل فروشگاه اینترنتی زنبیل به خوبی داره اینکارو انجام میده و یکی از دلایلی که انقدر زود تونست بین مردم جا بیفته دقیقا همین موضوع هستش. چرا که هیچ چیزی در یک کسب و کاری که مستقیما با مردم ارتباط داره، مهمتر از پشتیبانی نیست!

 • حسین سلیمی گفت:

  یه چیزی توی فروشگاه های اینترنتی هست که حال منو خیلی بد میکنه. اونم اینه که وقتی یه کالایی رو ندارن، به جای اینکه کلا برش دارن از داخل سایت، جلوش میزنن ناموجود و بعضا پیش اومده که من برای پیدا کردن یه محصولی که میخوام، میلیون ها دقیقه اسکرول کردم تا رسیدم بهش:))()()(

 • اسکندر شریفی گفت:

  رویال کدی های دوس داشتنی دمتون گرم بابت مقاله خوبتون، حقیقتا خیلی لذت بردم و استفاده کردم ازش 🙂

  تا حالا همچین مقاله خوب و جامعی در مورد برترین فروشگاه های اینترنتی ندیده بودم. بنظر من همه این ۱۰ تا فروشگاهی که معرفی کردید واقعا حقشون بود که اسمشون توی این لیست بیاد و من همه رو که بررسی کردم واقعا هم کاربرپسند بودن و هم قیمت و کیفیت خوبی داشتن.

 • پژمان مردی گفت:

  چیزی که دیجی کالا رو تبدیل کرد به بهترین فروشگاه اینترنتی ایران، اول از همه تولید محتوای حرفه ای و هدفمندش بود! چرا این حرفو میزنم؟

  چون که الان ما کلی فروشگاه داریم که کیفیتی شاید بهتر از دیجی کالا دارن و حتی قیمت هاشونم بهتره. اما نکته اصلی اینه که اونا نتونستن اعتماد کاربران رو به خوبی جلب کنن، ولی دیجی کالا موفق شد با تولید محتوای حرفه ای، اعتماد خیلی ها رو جلب کنه:)

 • محمد گفت:

  وجود دسته بندی های متفاوت و مشخص در یک فروشگاه اینترنتی خیلی میتونه علاوه بر اینکه رضایت کاربران رو به دنبال داشته باشه و اجازه نده که کاربران خسته بشن از اون سایت، میتونه باعث افزایش درآمد خود صاحب فروشگاه هم بشه و بنظرم همه فروشگاه ها خیلی راحت میتونن یه همچین سیستمی رو پیاده سازی کنن!

 • رسول طهرانی گفت:

  فروشگاه اینترنتی خوبیش اینه که تو میتونی از هزار تا راه ازش پول دربیاری و اقدام به کسب درآمد کنی. الان مثلا دیجی کالا رو اگر ببینید، اومده مدتها پیش یه سیستم همکاری در فروش راه انداخته و میبینید که این روزا چقدر هم بازارش داغ شده و خیلی ها اومدن سایت زدن و شروع کردن به افیلیت مارکتینگ و این به افزایش فروش دیجی کالا بشدت کمک میکنه

 • یاشار گفت:

  همه این فروشگاه های اینترنتی که معرفی کردین خیلی خوبن و فکر کنم واقعا هم حقشون بوده که توی این لیست قرار بگیرن و کار خوبی که رویال کد انجام داد این بود که خیلی به سبک فروشگاهی دیجی کالا گیر نداد و یعنی منظورم اینه نرفت فقط بیزینس های مشابه دیجی کالا رو معرفی کنه و اومد همه نوع فروشگاه با دسته بندی های متفاوت رو معرفی کرد و این خیلی خوب بود بنظرم.

 • ناصری گفت:

  اینکه در یک فروشگاه اینترنتی پشتیبانی آنلاین وجود نداشته باشه بنظرم جزو معایب محسوب که نمیشه، تازه یه مزیت هم هست. الان حتی اونایی که چت آنلاین دارن هم جواب نمیدن و شما وقتی پیام میدی هیچکس آنلاین نیست و جوابت رو نمیده، بنابراین اگه نذارنش راستش فک کنم خیلی سنگین تر باشن تا اینکه فقط یه آیکون بذارن و بگن ما هم داریم!

 • طاهره گفت:

  فروشگاه اینترنتی مبیت از همشون بهتره و بنظرم هم رابط کاربری خوبی داره و هم اینکه قیمت ها و کیفیتش نسبت به بقیه جاها خیلی بهتره و من بخاطر همین چیزاش عاشقش شدم حقیقتا :))

  البته خب معایب خاص خودش رو هم داره اما وقتی مقایسه ش میکنی با فروشگاه های هم رده، میبینی که خیلی بهتره نسبت به بقیه!

 • ژان غدیری گفت:

  همه فروشگاه های اینترنتی یه طرف و دیجی کالا یه طرف دیگه. این حجم از کیفیت و حرفه ای گری و خوب بودن واقعا حیرت انگیزه! هیچکس شاید فکرشو نمیکنه که توی این روزگار که همه به فکر خودشون هستن، یه فروشگاهی مثل دیجی کالا وجود داشته باشه که رضایت مشتریش از همه چیزش واسش مهمتر باشه!

 • شاپور رسمی گفت:

  همه فروشگاه های اینترنتی اگر بتونن یه امکانی مثل اوپن باکس در دیجی کالا پیاده سازی کنن چیز خیلی باحالی میشه و بنظرم همه باید اینکارو انجام بدن والان یک ضرورت هست و خیلی میتونه هم تجربه لذتبخش و باحالی برای خود مشتری باشه و هم میتونه بهرحال تا حدی از ضرر خود صاحب فروشگاه هم کم کنه!

 • خیبری گفت:

  کاش برای معرفی فروشگاه های اینترنتی از ویدیو استفاده میکردین و مثلا با یه موشن گرافیک حدود ۵ دقیقه ای، به طور کامل این ۱۰ فروشگاه رو بررسی میکردین. اما خب در کل خوب بود، خسته نباشید!

 • حمید مطهری گفت:

  وجود بلاگ آموزشی و نقد و بررسی محتوا در یک فروشگاه اینترنتی علاوه بر اینکه میتونه رضایت همون کاربرانی که تا الان داشته رو بشدت جلب کنه، بلکه میتونه باعث جذب کاربران جدید و وفادار هم بشه و تجربه نشون داده که شما اگر بتونی کاربری که از گوگل وارد سایتت میشه رو انقدر خوب توجهش رو جلب کنی که یه بار دیگه هم برگرده، بازی رو بردی!

 • ناصری گفت:

  کل اعتبار و محبوبیت و شهرت یه فروشگاه اینترنتی به مشتریانش هست. یعنی اگر مشتریان اون فروشگاه راضی باشن، مطمئن باشید علاوه بر اینکه هزاران بار برمیگردن و از همونجا خرید میکنن، میرن دست خاله و عمه و دایی و عمو و پسرعمه و پسرخاله و خلاصه همه اینارو میگیرن و میبرن توی اون فروشگاه و اینطوری میشه که یه برند انقدر محبوب و مشهور میشه!

 • مهندس سوری گفت:

  ارسال پیامک به مشتری بعد از خرید علاوه بر اینکه یه کار حرفه ای و در سطح جهانی هستش، بشدت میتونه روی رضایت کاربری تاثیر بذاره و باعث افزایش درآمد فروشگاه های اینترنتی هم بشه. من شخصا وقتی یه خرید انجام میدم و بعدش یه اس ام اس برام میاد، شدیدا خیالم راحت میشه از بابت پولی که پرداخت کردم.

 • مسعود طهرانی گفت:

  توی لیست ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر، اسم های آشنا و ناآشنای زیادی وجود داشت. معروفترین شون فکر کنم دیجی کالا بود که فک کنم دیگه همه حداقل یک بار رو ازش خریدن و بعدش هم دیجی استایل و خانومی و زنبیل بودن و در نهایت میرسیم به مبیت و لیون کامپیوتر و سایر موارد. همشون واقعا خوب و درجه یک هستن، اما خب مسلما قدرت برند دیجی کالا خیلی بیشتره

 • پدرام شادی گفت:

  معروفترین فروشگاه اینترنتی آسیا فک کنم دیجی کالا باشه که مثل همیشه اسمش توی این سبک مقالات هم اومده و میبینیم که واقعا یه کسب و کاری که همه چیزش حساب شده هست، چقدر میتونه رشد کنه و موفق بشه و حالا مقایسه کنید با اون ۹ تا فروشگاه دیگه که خب البته چندتاشون دارن نیچ کار میکنن. اما اون چند تایی که مشابه دیجی کالا هستن همونطور که میبنید خیلی نتونستن کار بزرگی انجام بدن.

 • سالاری گفت:

  یه دغدغه مهمی که ما کاربران حین خرید از فروشگاه های آنلاین داریم، معتبربودن درگاه پرداخت هستش. این روزا فیشینگ و دزدی و اینا زیاد شده و ما دیگه حتی میترسیم از خود دیجی کالا که اینهمه اعتبار داره هم خرید بکنیم، چه برسه به کسب و کار های دیگه ک شاید مدت زمان کمتری هم هست اومدن توی بازار. بنابراین باید یه فکری به حال امنیت پرداخت بشه بنظرم.

 • دانیال شاملی گفت:

  مدیریت صحیح و حرفه ای یک فروشگاه اینترنتی کار بسیار سخت و دشواری هست و اگر میبینیم که بعضی از فروشگاه های آنلاین خدمات درست و حسابی ارائه نمیدن، نباید بذاریم پای اینکه اونا کلاهبردار و دزد هستن یا اینکه فقط به فکر خودشونن. شاید واقعا هم برای مشتری ارزش قائلن، اما خب مدیریت رو بلد نیستن!

 • محمد آبشک گفت:

  ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران از نظرم اینا نیستن! حالا اگه بگیم همینا هستن هم باز باید به این نکته اشاره کنم که اینا اصن قابل مقایسه باهم نیستن. یه سریاشون مارکت پلیس هستن و یه سریاشون هم فک کنم نه، مارکت پلیس نیستن و شما نمیتونی هیچوقت بازدهی یه مارکت پلیس رو با یه فروشگاه نیچ مقایسه کنی!

 • علیرضا احمدی گفت:

  اینکه یه فروشگاه آنلاین اپلیکیشن داشته باشه یا نه همش برمیگرده به سیاست هایی که اون شرکت خاص داره. اما خب نظر شخصی من این هستش که داشتن یه اپلیکیشن در کنار سایت، علاوه بر اینکه میتونه باعث جلب اعتماد کاربران و اعتمادسازی بیشتر بشه، میتونه باعث افزایش فروش و سود صاحب اون فروشگاه هم بشه!

 • سامان محسنی گفت:

  این قابلیت OpenBox توی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا رو من تازه توی این مقاله فهمیدم و نمیدونستم که اصن همچین قابلیتی وجود داره. و البته مقاله رو که خوندمم باز متوجه نشدم دقیقا کارایی این بخش چیه؟ فک کنم یکمی خنگ شدم :)))))))))))

  اما خب با چیزایی که ازش فهمیدم باید بگم واقعا دمشون گرم که انقد به فکر کاربرانشون هستن!

 • فرشاد گل محمدی گفت:

  چیزی که یک فروشگاه اینترنتی رو از سایرین متمایز میکنه نه ظاهر اون هست، نه قیمت های اون و حتی نه کیفیتش! البته که کیفیت قطعا ملاک هست، اما میخوام یه چیز دیگه بگم. همه این ویژگی ها رو اگر داشته باشی ولی پشتیبانی خوب نداشته باشی، انگار که هیچکدوم رو اصن نداشتی و دقیقا به همین دلیل هم هست که گفتم پشتیبانی از همه چیز مهمتره ……………

 • رضایی گفت:

  فروشگاه اینترنتی فقط دیجی کالا! بقیه دارن اداشو درمیارن:)) بنظر من هیچ فروشگاهی تا به امروز نتونسته به قدرتمندی دیجی کالا بالا بیاد و به مردم خدمت رسانی کنه و همه فقط به دنبال پول خودشون هستن و خیلی به کاستومر توجهی نمیکنن! اما خب نه همه، بعضیا مث زنبیل هم واقعا خوبن

 • علیرضا محسنی نیا گفت:

  فروشگاه اینترنتی زنبیل با وجود اینکه مدت زمان کمتری نسبت به دیجی کالا هست که وارد بازار شده اما خب تونسته اعتماد متشریان رو به خوبی جلب کنه و خدماتی که میده هم واقعا خوب هستن و درخور مشتری ای که وجود داره هستش و خب کسی که میاد و هزینه میکنه واقعا هم متناسب با پولی که داده خدمات دریافت میکنه!

 • علیرضا طاهریان گفت:

  وجود تصاویر خوب و با کیفیت در یک فروشگاه اینترنتی میتونه اینو نشون بده که اون بیزینس واقعا یک بیزینس حرفه ای هست و اومده که نقش مثبتی در بازار ایجاد کنه و فقظ دنبال پول و مقام و این چیزا نیست و اگه اومده و وارد این بازار سخت شده، هدفش علاوه بر درآمد، خدمت به مردمه.

 • سعید حمدیان گفت:

  ارتباط موثر و مثبت واحد های مختلف در یک فروشگاه اینترنتی بشدت میتونه موثر و تاثیرگذار باشه. یعنی اگر مثلا واحد ارسال محصولات، واحد پشتیبانی، واحد فنی، واحد حسابداری و خلاصه همه اینا بتونن باهمدیگه ارتباط خوبی داشته باشن و درک کنن شرایط حاکم بر بیزینس رو، میتونن به کسب و کار قدرتمند بسازن مثل دیجی کالا

 • سمیرا رسولی گفت:

  ارسال رایگان این روزا بنظرم میتونه بشدت بازدهی یه فروشگاه اینترنتی رو افزایش بده و منی که یک کاربر ساده هستم صرفا با همین ارسال رایگان هم کلی ترغیب میشم واسع خرید از اونجایی که این امکان رو گذاشته و دیگه نیازی نیست راستش کلی تخفیف بزنن تا جذب بشیم

 • رضا آرش نیا گفت:

  عدم وجود پشتیبانی آنلاین در فروشگاه های اینترنتی هم تبدیل به یه معضلی شده واقعا و آدم نمیدونه چکار کنه بخدا. والا بالله ما از جایی خرید میکنیم فقط که حس امنیت بهمون بده و همیشه هم پاسخگوی ما باشه که شما اکثرتون اینکارو نمیکنید!!!!!!!!!!!!

 • سوگند رحیمی گفت:

  بهترین فروشگاه اینترنتی ایران در حال حاضر بنظرم دیجی کالا هست. هم کیفیت کارشون خوبه و هم اینکه قیمت هاشون واقعا منصفانه هست و راستش هیچوقت ندیدم به فکر پول باشن و همیشه توی این فکر بودن که یه خدمتی به مردم بکنن و داستانشون هم اگر بخونید میبینید که رضایت مشتری چقد مهمه براشون.

 • رسول نویدی گفت:

  این روزا انقدر تعداد فروشگاه های اینترنتی زیاد شدن که آدم اصن نمیدونه از کدوم باید خرید کنه و ماشااالله همشون هم یه سری ادعاهای خاص خودشون رو دارن که البته خب خیلیاشون هم خداییش درسته. اما ترس ما از پشتیبانی هست که خیلی ضعیفه در اکثر جاها

 • حمید وهابی گفت:

  کمتر دیدم در مورد فروشگاه اینترنتی مبیت کسی از دوستان حرف بزنه. اما این فروشگاه خیلی آروم و بی سر و صدا داره میترکونه و بنظرم طی سالهای آینده میتونه با فروشگاه آنلاین دیجی کالا هم بیاد و وارد رقابت بشه، البته به شرطی که بیان و کیفیت خدماتشون و
  پشتیبانی شون رو بهبود بدن!

 • کیارش ابراهیمی گفت:

  از اونجایی که فک کنم همه فروشگاه های اینترنتی بزرگ یه سیستم ارسال اختصاصی دارن، خیلی راحت میتونن امکان پرداخت درب منزل رو پیاده سازی کنن که اینطور هم مشتری خیالش راحت تر باشه و هم اینکه اعتمادسازی بهتر و راحت تر انجام بشه. این پرداخت درب منزل یه معامله دو سر برد هستش!

 • علیرضا مصیبی گفت:

  فروشگاه اینترنتی مدیسه با وجود اینکه مدت زمان خیلی کمی هست که به وجود اومده، ولی خب تا همین الانشم تونسته عملکرد قابل قبولی رو از خودش بر جای بذاره و واقعا اکثر مشتریان این شرکت راضی و خوشحالن که دارن از خدمات شون استفاده میکنن و از همینجا بهشون خسته نباشید میگم

 • علی حسینی گفت:

  آقا این فروشگاه اینترنتی فینال عجب چیز خوب و باحالیه! من خیلی حال کردم باهاشون. سوپرمارکت آنلاین تا حالا نشنیده بودم که اونم دیدم و البته توی دیجی کالا هم خب این امکان هست، ولی به شکل تخصصی نبود و الان فینال رو دیدم که داره تخصصی کار میکنه و خیلی لذت بردم:)

 • احمد ایرانمنش گفت:

  از بین ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر که معرفی کردید، باز هم میشه بهترین رو انتخاب کرد و بنظرم همین اول کار سه چهار مورد از این لیست رو باید حذف کرد. چون واقعا جاشون اینجا نیست. حالا اسم نمیبرم، ولی خب انتخاب های بهتری هم میتونستید داشته باشید که البته خب کمی هم سخته و درک میکنم

 • محمد ناصری گفت:

  همه فروشگاه های اینترنتی از نظر من باید گارانتی اصالت رو داشته باشن و از همون اول کار تضمین کنن که جنسی که میرسه به دست مشتری، کاملا اورجینال هست و قرار نیست که جنس فیک بهشون برسه و حتی اگه بتونن توی صفحات مصحول از خود محصول ویدیو قرار بدن هم که ما خیالمون راحت تر خواهد بود!

 • سیدمحمد علی کلباسی گفت:

  رابط کاربری خوب، پشتیبانی آنلاین و آفلاین، کیفیت مناسب محصولات و خدمات و قیمت های منصفانه، همه و همه دست به دست هم میدن تا یه فروشگاه اینترنتی تبدیل بشه به یک برند خوب و معتبر که همه مردم روش حساب میکنن. باید به این نکته توجه داشته باشن صاحبین فروشگاه ها که همه چیزی که ما میخوایم حس امنیت و آرامشه!

 • علی دشتستانی گفت:

  بعد از سالها کاربر اینترنت بودن و کلی خرید از فروشگاه های اینترنتی و این چیزا، هنوز درک نکردم چرا وقتی محصولی ناموجود هست، هنوز اسمش توی لیست محصولات اون سایت وجود داره. حالا باز اگه قراره دو روز دیگه شارژ بشه خب مشکلی نیست ، اما وقتی قراره تا ابد دیگه شارژ نشه، نمیدونم چرا برش نمیدارن :/!

 • حسین یاری گفت:

  گارانتی بازگشت وجه در فروشگاه اینترنتی یه چیزیه که بنظرم همه باید داشته باشنش. چون بهرحال انسان ممکنه اشتباه بکنه و حالا یا این اشتباه از سمت مشتری میتونه اتفاق بیفته و یا اینکه از طرف خود فروشنده. در هر صورت وجود گارانتی بازگشت وجه میتونه باعث امنیت خرید بشه!

 • حمید مهری گفت:

  بین این ده فروشگاه اینترنتی برتر فکر میکنم نظر همه دوستان این باشه که دیجی کالا از همشون بهتره و کیفیت بالاتری داره و اگر بریم و آمار و ارقام رو بررسی کنیم و حتی اگه خود همین مقاله هم با دقت بخونیم میبینیم که درصد رضایت مشتری دیجی کالا خیلی بیشتره و علاوه بر اون سایتش هم بسیار کاربرپسند تر هست!

 • عادل رحیمی گفت:

  برترین فروشگاه اینترنتی از نظر من هم اکنون دیجی کالا هستش که برند بسیار قدرتمندی داره و من فکر میکنم که روی دستش تا حالا نیومده و حالا حالا هم با این وضعیت نخواهد اومد. چرا که متاسفانه خیلی ها هنوز تفکر قدیمی رو دارن و اصن به فکر مشتری نیستن و اومدن که یه سودی از بازار بگیرن و الفرار.

 • میلاد رحیمی گفت:

  اینکه این روزا همه فروشگاه های اینترنتی دارن خودشونو شبیه دیجی کالا میکنن یکمی حال آدمو میگیره. نه خلاقیتی نه نوآوری جدیدی نه هیچ چیز دیگه ای. همینطور هرچی هست رو از روی دیجی کالا کپی میکنن و بعدشم میگن که ما فروشگاه اینترنتی داریم.

  بنظرم توی سال ۱۴۰۰ ، افرادی که میخوان بیان توی بازار آنلاین، برن به سمت نیچ مارکتینگ و فعالیت در یک حوزه خاص!

 • نیمایی گفت:

  چیزی که باعث شد فروشگاه اینترنتی زنبیل و دیجی کالا و خانومی اینقدر معروف بشن و اسمشون بیشتر جا بیفته نسبت به بقیه، این بود که نیازسنجی درستی انجام دادن و مطابق با خواسته های مردم و مشتریان شون روز به روز بهتر شدن و رسیدن به جایی که کاملا مطابق میل مشتری دارن رفتار میکنن و این یه ویژگی بسیار مثبته!

 • دانیال عبدی گفت:

  فروشگاه اینترنتی دیجی کالا یه قابلیت پیاده سازی کرده با استفاده از اون میتونی هر لحظه مرسوله خودت رو بررسی کنی و بفهمی که دقیقا کجا قرار داره. یه همچین ویژگی و امکانی رو همه فروشگاه های آنلاین بنظرم باید پیاده سازی کنن. چون هم باعث اعتمادسازی بیشتر میشه و هم اینکه حس خوبی به کاربر میده.

 • رضا گفت:

  اینکه یه فروشگاه اینترنتی مدت زمان مرجوع کالاش مثلا فقط ۷۲ ساعت هستش واقعا عیب نیست. به هر حال هر شرکتی سیاست های خاص خودش رو داره و نباید عیب گرفت به این سیاست ها. واقعا هم سخته که بخوای مثلا یک ماه یا ۱۰ روز گارانتی مرجوعی بذاری، خودتونو بذارید جای صاحبان کسب و کار آنلاین!

 • حسین شریفیان گفت:

  همه اعتبار یه فروشگاه اینترنتی به تولید محتواشه. البته همه اعتبارش که نه، اما خب بخش بزرگی از اون مربوط میشه به واحد تولید محتوا و هم تولید محتوای نقد و بررسی و هم تولید محتوای صفحه محصول که هردوشون مهمن و باید با دقت بسیار بسیار زیادی انجام بشن. واقعا راسته که میگن محتوا پادشاهه!

 • سعید رادمهری گفت:

  فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با این همه سابقه و تجربه ای که داره بنظرم در این زمینه پیشرو هست و هیچ بیزینسی به اندازه دیجی کالا در ایران در حوزه فروش آنلاین بنظرم خدمت نکرده و واقعا باید بهشون خسته نباشید گفت. ضمن اینکه بقیه فروشگاه ها هم من بررسی و مطالعه کردم واقعا عملکرد خوبی داشتن …

 • یعقوب محمدیان گفت:

  کاش میشد همه این موارد رو به صورت جداگانه در یک ویدیوی نقد و بررسی می آوردید. اینطور هم کیفیت کار بهتر میشد و هم اینکه ما بیشتر لذت میبردیم و حالا چون من خودم سئوکار هستم هم اینو میگم، چرا که ویدیو میتونه بازدهی سایت رو ببره بالاتر و تایم آن سایت هم افزایش بده و این توی سئو بشدت موثره

  در کل بابت این مقاله خوب از رویال کد ممنونم:)

 • محمدرضا حمید گفت:

  در لیست فروشگاه های اینترنتی برتر جای خیلیا خالیه بنظرم و میشد که حتی مثلا یه فروشگاهی مثل لیون کامپیوتر رو حذفش کنید و یکی دیگه رو بیارید جاش. آخه خیلی از فروشگاه هایی که دارن هم سبک لیون کامپیوتر کار میکنن هستن که دارن عملکرد بهتری نشون میدن از خودشون و حقشونه توی این لیست باشن

 • حسین رضازاده گفت:

  من فروشگاه آنلاین خانومی رو خیلی خوشم میاد ازش و مدت زیادیه که دارم دنبالش میکنم و مطالب سایتشم خیلی دنبال میکنم و واقعا خوشم میاد ازشون. حس میکنم که یه تیم خیلی خوب پشتشون هست که انقدر دارن حس خوب منتقل میکنن به من و تا الانم ازشون سه بار خرید داشتم و هر سه بار واقعا راضی بودم:)

 • حجت حق وردی گفت:

  کاربرپسند بودن و امنیت یه فروشگاه اینترنتی از همه چیز مهمتره و من که یه کاربر ساده هستم دارم علنا اینو میگم دیگه. ما به جایی جذب میشیم که هم ساده باشه و در عین حال جذابین بصری هم داشته باشه و امنیت هم که همیشه و همه جا حرف اولو میزنه و ما فقط همینو ازتون میخوایم واقعیتش! همین!!!

 • محمد گفت:

  یه امکان باحالی که من توی همه این فروشگاه های اینترنتی دیدم و واقعا برام جذاب بود این بودش که شما توی پنل کاربریت که هستی میتونی خیلی راحت سفارشات قبلیت رو با جزئیات کامل مشاهده کنی و این یه ویژگی خیلی جذابه و وقتی اولین بار همچین صحنه ای رو دیدم واقعا هیجان زده شدم

 • میرغلامرضا شریفیان گفت:

  چیزی که در مورد تنوع در فروشگاه های اینترنتی گفتین کاملا درسته. یه فروشگاه آنلاین خوب فروشگاهی هست که فقط به یک محصول و یک برند اکتفا نکنه. البته فروشگاهی مث دیجی کالا که همه چی میاره هم راستش بنظرم خوب نیست. اگه فقط بیایم تنوع رو در یک حوزه خاص پیاده سازی کنیم فک کنم بازدهی خیلی بیشتر و بهتری میتونیم دریافت کنیم!

 • قاسم قاسمیان گفت:

  من تازه فهمیدم که دیجی کالا فقط یه فروشگاه اینترنتی ساده نیست و کلی زیر مجموعه هم داره و تازه همین الان متوجه شدم که فیدیبو مال دیجی کالاس و واقعا تعجب کردم. خداییش دمشون گرم، هرجا که پا گذاشتن، اونجا رو ترکوندن و بهترین اون حوزه شدن. هم بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانن و هم بهترین فروشگاه آنلاین کتاب صوتی و الکترونیک رو دارن!

 • ولی صادقی گفت:

  امکان ثبت نام سریع، گارانتی بازگشت وجه، ارسال در کمترین زمان و همچنین پشتیبانی درست و حسابی، همه از مواردی هستند که میتونن در یک فروشگاه اینترنتی باعث جلب اعتماد کاربر بشن و حالا خوشبختانه در این ده فروشگاهی که معرفی کردید همه این موارد تقریبا رعایت شده بودند.

 • حسین موساپور گفت:

  توی لیست فروشگاه های اینترنتی برتر من هرچی گشتم یه فروشگاهی مثل فروشگاه کالا رو پیدا نکردم که اگه اشتباه نکنم نام دامنه شون همین کالا دات آی آر هستش. اونا هم یه مدتی هست که دارن در این زمینه فعالیت میکنن و هم کیفیت و قیمت هاشون خوبه و هم اینه پشتیبانی بسیار خوبی دارن

 • رضا عارفی نیا گفت:

  قدرت برند یه فروشگاه اینترنتی بشدت وابسته هست به اینکه میزان رضایت مشتریان چقدر هست. اگر یه برندی مثل دیجی کالا داشته باشید که اکثر مشتریان راضی هستن و هرجا میشینن تعریفتون رو میکنن، مطمئن باشید که دارای یه برند خیلی باحال و قدرتمند و حرفه ای هستید. اما اگر به تجربه کاربر اهمیت نمیدید، مطمئن باشید به زودی شکست خواهید خورد!

 • بهراد گفت:

  وجود امکان نقد و بررسی کالا و محصولات مختلف در فروشگاه اینترنتی خیلی چیز باحالیه و واقعیتش اینه که هرکسی هم حاضر نیست همچین کاری رو انجام بده. اون بیزینسی میاد و واقعا با جون و دل محتوا تولید میکنه که به دنبال پول حلال باشه و رضایت کاربران واسش خیلی مهمه. اگه بیزینسی واقعا تولید محتوا نکنه، بنظرم نباید خیلی بهش اعتماد کرد!

 • سلمان حسینی گفت:

  دیجی کالا، زنبیل و خانومی از برندهای نام آشنا و معتبر در لیست فروشگاه های اینترنتی برتر بودن و فکر میکنم که این سه برند، حداقل تا ۵۰ سال آینده در یادها باقی خواهند موند. حالا مثلا شاید خانومی رو زود از یاد ببرن و حالا البته باید ببینیم تا اون موقع کسب و کارشون منحل شده یا نه، ممکنه هم ادامه داشته باشه کارشون. ولی خب خانومی رو کمتر به یاد میارن و همچنین زنبیل هم یکم بیشتر از خانومی معروفه. ولی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا قطعا حالا حالا ها در یادها خواهد ماند!

 • یاوری گفت:

  وجود دسته بندی های مختلف در فروشگاه اینترنتی هم مزایای زیادی داره و هم متقابلا معایبی رو نیز به همراه داره. مهمترین مزیتش اینه که خب تنوع محصولات بشدت افزایش پیدا میکنه و کاربر با یک بار مراجعه به اون فروشگاه میتونه هر محصولی که نیاز داره رو سفارش بده و بره پی زندگیش و این خیلی خوبه. اما عیبی هم که داره اینه که معمولا وقتی تعداد محصولات میره بالا، کیفیت از اونور افت میکنه و این اصلا خوب نیس!

 • مسعود اکرامی گفت:

  چیزی که فرق میندازه بین برترین فروشگاه اینترنتی و بدترین فروشگاه اینترنتی، چیز خیلی زیاد و عجیبی نیست راستش. فرقشون فقط توی خدماتی هست که ارائه میدن و در نهایت اون میزان رضایتی هست که مشتری از کارشون داره. و گرنه فکر نکنید اون فروشگاه آنلاینی که موفق میشه، جادو کرده یا طلسمی چیزی نوشته! فقط تلاش کرده تا بهترین خودش باشه و به کاربران خدمت کنه

 • بهراد موسایی گفت:

  فروشگاه های اینترنتی از همون روزی که استارت کارشون در ایران خورد من خیلی ندیدم که دنبال تجربه و رضایت مشتری باشن و چیزی که من دیدم این بود که اکثرا میان یه سودی از این بازار بگیرن و برن و حالا این وسط اون مشتری بدبخت اگر راضی بود که خداروشکر و اگر راضی نبود هم به درک :))))))))

  و اینطوری شد که خیلی ها به جای خرید آنلاین همون روال قبل رو ادامه دادن و به صورت حضوری خرید میکردن تا اینکه کرونا اومد و ….

 • افشین لطفی گفت:

  الان آیا دیجی کالا یه فروشگاه اینترنتی محسوب میشه که همه چیز داره و کلی فروشنده در اون دارن کار میکنن یا خانومی فروشگاه اینترنتی محسوب میشه که مثلا فقط اومده و داره در حوزه لوازم آرایشی فعالیت میکنه؟؟

  چون قطعا هردوشون نمیتونن اسم فروشگاه آنلاین رو داشته باشن و بالاخره یه اسم دیگه ای باید وجود داشته باشه براشون

 • سلمان گفت:

  بود و نبود پشتیبانی آنلاین توی فروشگاه های اینترنتی ایرانی خیلی فرقی به حال ما کاربران بدبخت نمیکنه!
  چه اونایی که پشتیبانی آنلاین و خدمات آنلاین دارن و چه اونایی که ندارن، در نهایت هیچ فرقی با هم نمیکنن. اونی که نداره باز خیلی بهتره تا اونی که داره. چون اونی که نداره علنن گفته که آقا ما نمیتونیم این خدمات رو ارائه بدیم.

  اما اونی که داره و هیچوقت هم فعال نیست، عملا داره به شعور مخاطب توهین میکنه!

 • حمید گفت:

  وجود بخش نظرات کاربران در یک فروشگاه اینترنتی برای من که بعنوان یه کاربر عادی و ساده اینترنت الان خدمتتون هستم، خیلی زیاد میتونه روی جلب اعتماد و حس امنیت ما تاثیر بگذاره. همینجا دارم خیلی واضح اعلام میکنم که ما کاربران عادی، راستش خیلی هم به دنبال تخفیف و هدیه و قیمت پایین نیستیم. بلکه از جایی میخریم که خیالمون راحت باشه!

 • دانیال گفت:

  در خود فروشگاه اینترنتی، مهمترین چیز رابط کاربری آسان هست. یعنی اینکه علاوه بر اینکه سایت زیبا باشه واقعا، کاربر بتونه خیلی راحت و آسون به همه جای سایت دسترسی داشته باشه و برای پیدا کردن موارد مورد نیاز و رسیدن به اهدافش توی سایت، مجبور نباشه ساعت ها دنبال چیزایی که میخواد بگرده. در خارج از اون سایت و فروشگاه آنلاین با خدمات تلفنی و ارسال سریع میتونیم رضایت مشتریان رو جلب کنیم!

 • علیرضا گفت:

  پروسه مدیریت فروشگاه اینترنتی هم خداییش سخته و الان که کامنت مردم رو خوندم هم فهمیدم که خیلی سخت تر از اون چیزی هست که فکرشو میکردم. بخاطر اینکه هرکسی الان یه سلیقه ای داره و کسی هم که میاد و فروشگاه آنلاین تاسیس میکنه و واسش کلی زحمت میکشه و به رتبه های برتر میرسونش، مجبوره که همه سلایق رو پوشش بده و این گستردگی حجم سلایق مردم، کمی ترسناکه!

 • اسماعیل شریفی گفت:

  مهمترین چیز در یک فروشگاه اینترنتی وجود مجوزهای لازم هست که میتونه اعتماد منِ کاربر رو جلب کنه و با خیال خیلی راحت تری میتونم ازش خرید بکنم نسبت به فروشگاه آنلاینی که هیچگونه مجوزی نداره و اصن معلوم نیست کی به کیه و دارن چکار میکنن؟!

  البته خب منظورم اینم نیست که هرکی مجوز نداره دزده. ولی خب بهرحال داشتن مجوز خیلی بهتر از نداشتنش هست!

 • غلامی گفت:

  وجود امکانات متنوع در یک فروشگاه اینترنتی میتونه علاوه بر اینکه تجربه بسیار لذتبخش تری رو برای مشتری ایجاد کنه، باعث افزایش فروش هم بشه. مسلما اینکه صرفا بیایم و یه تجربه قشنگ برای مشتری بسازیم کافی نیست. باید بتونیم کاری کنیم که اون کاربری که وارد سایت میشه و به هر دلیلی خوشش میاد و میمونه، خرید هم بکنه از ما!

 • سلمان گفت:

  همه فروشگاه های اینترنتی اگر یاد بگیرن مثل دیجی کالا به مشتری اهمیت بدن و تجربه مشتری براشون مهم باشه بخدا ایران بهشت میشه. هرکی میاد وسط و فروشگاه آنلاین میزنه دنبال منافع خودشه و اصن فک نمیکنه سرنوشت این کسی که میاد خرید میکنه چی میشه؟ بابا خو یکم انصاف داشته باشید دیگه -_-

 • طاهر گفت:

  در یک فروشگاه اینترنتی، وجود تنوع در محصولات، علاوه بر اینکه خب مسلما میتونه سود فروشنده و صاحب اون فروشگاه رو بیشتر کنه، میتونه تجربه بسیار زیباتر و بهتری رو برای مشتری بسازه و خب دیگه کاربری که میاد وارد اون فروشگاه میشه، میاد یه دوری میزنه و هرچی میخواد انتخاب میکنه و سفارش میده، و این امکان خیلی جالب و شگفت انگیزی هست که در فروشگاه های فیزیکی قابل پیاده سازی نیست!

 • مسعود گفت:

  سیاست های قیمت گذاری در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا رو حقیقتا نمیدونم چطوریه و برچه اساسی میان قیمت کالاهای مختلف رو تعیین میکنن و این وسط سود خودشون چقدره و این چیزا. اما هرچی که هست، بنظرم باید یه بازبینی داخلش انجام بدن. اوایل خیلی خوب بود راستش. چون قیمت دیجی کالا خیلی پایین تر از بازار بود. اما یهو قیمتاشون خیلی رفت بالا

 • حمیده گفت:

  پشتیبانی محصول مهمترین چیزی هست که یه فروشگاه اینترنتی باید داشته باشه و اگر یه فروشگاه آنلاین پشتیبانی درست و حسابی و بدردبخوری برای محصولاتش ارائه نده، بنظرم مفت نمیارزه و اصن نباید ازش خرید کرد. چه برسه به اینکه بخوای نقد و بررسیش رو انجام بدی و اصن راجع بهش حرف بزنی!

 • رحمان رضاوند گفت:

  این روزا هرکی با مامانش قهر میکنه میره فروشگاه اینترنتی میزنه و با وردپرس توی یه روز سایتشو میاره بالا و میره یه قالب که دموی دیجی کالا رو داره رو هم میخره و میزنه روی سایتش و جد و آباد سایتشو میره کپی برداری میکنه از دیجی کالا و بعدشم میشینه ۴ تا محتوای کپی میذاره و آدم برگاش میریزه که چطور رتبه میگیره و بعدشم میگه من کسب و کار آنلاین دارم و وقتی با دقت بررسی میکنی، نه قیمتاش اوکین، نه پشتیبانی درست درمون داره و نه هیچی :))))))))))//////

 • شاپور گفت:

  یه فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا واقعا جاش توی این لیست نیست. منظورم این نیست که خوب نیستن ها ، نه. منظورم اینه که نباید یه بیزینسی مثل دیجی کالا رو بیاید مقایسه کنید با یه کسب و کاری مثل لیون کامپیوتر یا خانومی یا کیمیا آنلاین که گردش مالی این ۳ شرکت رو اگر روی هم بذارید، شاید ۵ درصد دیجی کالا هم نشن. بنابراین درست نیست که اینا باهم مقایسه بشن

 • کامبیز گفت:

  به نظر من هنوز فروشگاه اینترنتی در ایران جا نیفتاده و متاسفانه همچنان خیلی از افرادی که روی میارن به یه همچین کسب و کاری، بیشتر به فکر درآمدزایی خودشون هستن و هیچ درکی از تجربه مشتری ندارن و وقتی هم که فروششون کمه، میان اعتراض میکنن که این چه وضع بازاره و چرا مشتری نیست؟ خب وقتی مشتری برات مهم نیست، انتظار داری کسی ازت خرید کنه؟!؟!؟!

 • رحمت گفت:

  خداییش واسه من که یه کاربر عادی اینترنت هستم و نهایتا میتونم ۴ تا کامنت بذارم و دو تا خرید آنلاین انجام بدم و یه واتساپ و تلگرام استفاده کنم، اصلا مهم نیست که یه فروشگاه اینترنتی تصاویر سه بعدی داشته باشه یا نه. اصن هم مهم نیست که پشتیبانی آنلاین وجود داره یا نه!

  نه تصاویر سه بعدی میخوایم نه ساپورت آنلاین. ما فقط کیفیت خوب میخوایم، همین!

 • میلاد گفت:

  وجود تصاویر زیاد و حرفه ای از محصول در یک فروشگاه اینترنتی برای منی که خریدار هستم و همیشه هم خریدامو آنلاین انجام میدم، یکی از مهمترین فاکتورهایی هست که حین خرید در نظر میگیرم. باید حتما اون فروشگاهی که میخوام ازش خرید کنم، از زوایای مختلف محصول عکس باکیفیت تهیه کرده و قرار داده باشه تا ما بتونیم با دید باز اقدام به خرید کنیم!

 • شاهرخ گفت:

  آقا بنظرم فروشگاه اینترنتی نباید همه چیز داشته باشه مثل دیجی کالا و ماشینم توش بیاد بفروشه!
  از نظر من الان دیگه فروشگاهی خوبه که نیچ کار بکنه. یعنی اینکه بیاد و در یه حوزه تخصصی اقدام به کار کنه و فعالیت خودش رو روی یه دسته بندی خاص متمرکز کنه. مثل عطر و ادکلن و تازه میشه نیچ ترش هم کرد و مثلا فقط بیان و روی حوزه ادکلن مردانه یا مثلا فقط ادکلن زنانه کار کنن. اینطوری عالی میشه!

 • پژمان گفت:

  عضویت و خرید آسان در فروشگاه اینترنتی میتونه بشدت آمار فروش اون سایت رو افزایش بده. چرا همچین ادعایی میکنم؟ به این خاطر که من خودم شخصا حتی اگر به یه چیزی خیلی نیاز داشته باشم، اگه واسه خریدش نیاز باشه کلی ثبت نام و تایید ایمیل و اینا انجام بدم کلا منصرف میشم و بیخیالش میشم و میرم سراغ یه کار دیگه! بنابراین بهتره که مراحل ثبت نام و عضویت و اینا، کاملا ساده سازی شده باشه!

 • علی میرزاپور گفت:

  داشتن یه اپلیکیشن اندروید و آی او اس واسه همه فروشگاه های اینترنتی نیازه و بنظرم همه فروشگاه های آنلاین باید مثل دیجی کالا که اپ داره، یه اپ واسه خودشون طراحی کنن و با استفاده از اون بتونن هم تجربه لذتبخش تری رو برای مشتری ایجاد کنن و هم اینکه فروش خودشون بیشتر بشه. چون بعضی اوقات ممکنه سایت بالا نیاد دیگه و همین مورد میتونه باعث از دست رفتن خیلی از فروش ها بشه!

 • حمیرا سکویی گفت:

  وجود یک بلاگ محتوا و نقد و بررسی در فروشگاه اینترنتی میتونه علاوه بر افزایش بازدیدکننده های اون فروشگاه آنلاین و همچنین علاوه بر افزایش خب مشتریان اون شرکت، باعث بهبود تجربه و رضایت مشتری هم بشه و در کل میتونه گام بزرگی باشه برای اینکه اون برند رو در قلب مردم جاودانه بکنه، یه چیزی مثل دیجی کالا!

 • شهبازی گفت:

  از نظر من شفافیت مهمترین عامل موفقیت یک فروشگاه اینترنتی هست و همه باید شفافیت رو در دستور کار خودشون قرار بدن. صداقت از همه چیز مهمتر هستش و یه چیزی هم بگم طبق تجربه؛ مردم یه چیزی توی قلبشون دارن که خیلی زود میتونن تفاوت یه کسی که داره دروغ میگه با کسی که داره راست میگه رو متوجه بشن. بنابراین به دنبال کلاه گذاشتن سر مردم نباشید!

 • شهین گفت:

  فروشگاه های اینترنتی اگر میخوان صرفا کاری کنن که کاربر بیاد سایتشون رو یه نگاهی بکنه و بره، حتما مجوز داشته باشن. ولی اگر میخوان که مشتری ازشون خرید بکنه، باید اقدام به تولید محتوای مستمر، مداوم و حرفه ای بکنن. در غیر اینصورت از شانس بسیار کمی برای جلب اعتماد مشتری برخوردار هستند و میخوام اینو بگم که این روزا دیگه جلب اعتماد مخاطب کار ساده ای نیست!

 • فرهاد خدامرادی گفت:

  فروشگاه های اینترنتی اون اول کار که اومدن راستش مردم خیلی جدی شون نمیگرفتن و مثلا توی سال ۸۵ خداییش اصن مردم نمیدونستن کار کردن با این سایتا و فروشگاه ها چطوریه؟ چه برسه به اینکه بخوان آنلاین خرید کنن. برای همین خیلی ها اون موقع که اومدن بعد از یه مدتی جمع کردن و رفتن!

  اما دیجی کالا کلا اومد یه تحول بزرگی ایجاد کرد و با همه این سختی ها بازم موند. مثلا اون موقع درگاه پرداخت نبود کلا، و فک کنم میخواستن پول بگیرن کارت به کارت میکردن براشون !

 • میلاد گفت:

  یکی از امکانات مهمی که در فروشگاه های اینترنتی علاوه بر اینکه باید وجود داشته باشه، باید بیان بولد کنن اون رو تا در دیدرس کاربر قرار بگیره و خیلی بیشتر و راحت تر اونو ببینه، قسمت کامنت ها و نظرات مردم و مشتریان هستش! باید این بخش انقدر در چشم باشه که همه اونو ببینن. چرا که کاربرانی که وارد سایت میشن، چه حالا بار اولشون باشه چه بار هزارم، وقتی میبینن واقعا افرادی بودن که قبل از اونا از این سایت خرید کردن و راضی هم بودن، ترغیب به خرید میشن!

 • امید گفت:

  اگر همه فروشگاه های اینترنتی مثل دیجی کالا بشن و امکان پیگیری آنلاین مرسوله رو بتونن در سایتشون پیاده سازی کنن واقعا یه گام بزرگی در جهت بهبود تجربه و رضایت مشتری در ایران برداشته میشه و مهمتر اینکه دیگه خب اون واحد پشتیبانی فروشگاه آنلاین اشغال نمیشه فقط واسه اینکه کاربر بفهمه محصولش کی میرسه دستش!

  • حسین رمضان نیا گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون که تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید، ما سعی داریم بهترین هارو معرفی کنیم اگر جزو برترین ها باشه حتما در آپدیت های بعدی معرفی میکنیم.

 • جاسم گفت:

  یکی از مهمترین فاکتورهایی که در یک فروشگاه اینترنتی باعث جلب اعتماد کاربران بشه، بحث پشتیبانی آنلاین و تلفنی هست که یه کسب و کاری مثل دیجی کالا هم اکنون داره به خوبی اون رو پیاده سازی میکنه و سایر فروشگاه های آنلاین هم باید این رو یاد بگیرن و همونطور که الان دیجی کالا داره همه جوره کاربران رو ساپورت میکنه، اونا هم به کاربران اهمیت بدن!

 • معین گفت:

  من راستش کلا با فروشگاه اینترنتی مخالفم و هیچوقت هم تا حالا هیچ خرید آنلاینی انجام ندادم و فکر کنم هم هرگز نخواهم انجام داد. چرا که الان میشنوم خیلی که فلان فروشگاه محصول فیک فرستاده. فلان فروشگاه پول یکیو خورده. فلان فروشگاه دزد بوده و این چیزا. البته نه که همشون بد باشن، نه، منظور من راستش این نبود. اما خب اعتماد کردن توی این شرایط سخته دیگه!

 • وحید گفت:

  ارائه پیشنهاد های شگفت انگیز در فروشگاه های اینترنتی یه امکان و یه ویژگی خیلی باحاله و هیجان انگیزه که واقعا یه کاری میکنه تا اعماق وجودمون ذوق کنیم و ترغیب بشیم که از اون فروشگاه خریدمون رو انجام بدیم! برای همینه که میگم اون فروشگاهی که همچین امکانی رو پیاده سازی میکنه، احتمال موفقیتش خیلی بیشتره!

 • جمشید گفت:

  اعتبار یه فروشگاه اینترنتی وابسه به رضایت مشتریانش هست. اگر بیزینسی که دارید، دارای مشتریانی خوب و وفادار و راضی هست، شما صاحب بهترین کسب و کار دنیا هستید. چون هیچ چیز در این دنیا مهمتر از مشتری نبوده، نیست و نخواهد بود و جایگاه مشتری همیشه اون بالا بالا ها بوده و خواهد بود. دقیقا دیجی کالا هم به همین دلیل الان اون بالا بالاهاست!

 • مهنا گفت:

  راستش بود و نبود پشتیبانی آنلاین در فروشگاه اینترنتی خیلی واسه من مهم نیست. چون هرجا که دیدم دارن هم اصلا کیفیت لازم رو نداشته و یا اصن نیست، یا اگر هست هم اصلا پاسخگو نیستن. بنابراین اگر کلا اون اِلِمان لعنتی پشتیبانی و چت آنلاین و حتی تیکت توی سایت نباشه خیلی بهتره. بهترین گزینه همون استفاده از پشتیبانی تلفنی هست به سبک سابق که از نظر من خیلی هم کیفیتش بهتره

 • ایرانمنش گفت:

  فروشگاه اینترنتی یعنی دیجی کالا! بقیش دیگه سوسول بازیه :/

  بخدا هیچی بهتر از دیجی کالا نیست و نیومده هنوز و با این وضعیت هم فک کنم نخواهد اومد. تا ابد دیجی کالا میشه رویای همه جوونا که بهش برسن و آخرشم بهش نمیرسن.

  میدونید چرا این حرفو میزنم؟ چون که اکثر جوونای ما دنبال زود نتیجه گرفتن هستن و اصلا به این فکر نیستن که بیان و اصولی کار کنن و گام به گام بیان بالا. فقط دنبال پولن!

 • اسحاق گفت:

  فروشگاه اینترنتی ای از نظر من الان خوبه که بتونه علاوه بر تسریع در ارسال محصولات، پشتیبانی قدرتمند تلفنی و آنلاین هم ارائه بده و علاوه بر همه این موارد، خدمات پس از فروش خوبی داشته باشه و یکی از مهمترین موارد همین بحث گارانتی هست که این روزا هم خیلی باید بیشتر بهش توجه کرد، چون اکثر خرید ها آنلاین شدن و امکان اشتباه وجود داره

 • یاسین گفت:

  همه فروشگاه های آنلاین بلا استثنا باید گارانتی اصالت وجه داشته باشن و در صورتی که کالای فیک رسید دست مشتری، خیلی زود و با احترام کالا رو پس بگیرن و یا خسارت بدن و یا اینکه اصل همون کالا رو برای مشتری ارسال کنن. در غیر اینصورت خرید از یه همچین فروشگاه اینترنتی حکم ریختن پول توی جوب رو داره ://

 • مبین گفت:

  من کارم طراحی فروشگاه اینترنتی هست و میخوام به عنوان یک طراح نظر خودمو راجع به ساختار سایت ها بدم که شاید اگه یه وقت مدیران این سایت ها میان این کامنت ها رو میخونن حداقل عیوب شون رو اصلاح کنن و از نظرات شخصی مثل من که یک کاربر عادی هم محسوب میشم استفاده کنند. نظر من اینه که باید همه سایت ها، چندین امکان ثبت نام متنوع اعم از ایمیل و رمز، شماره تلفن و ورود با گوگل رو داشته باشن که کاربر حس راحتی بیشتری رو بکنه

 • روح الله شریفیان گفت:

  سرعت بالا در فروشگاه اینترنتی فاکتور خیلی مهمیه. همین الان همین صفحه از رویال کد تا باز شد تقریبا ۲ ثانیه زمان برد. این زمان، واقعا زمان خوبیه چون حوصله آدمو سر نمیبره. ولی شما الان بری دیجی کالا رو چک کنی، تا کامل لود بشه و بیاد بالا و ما بتونیم درست و حسابی اسکرول کنیم، یه چیزی حدود ۱۵ ثانیه طول میکشه و این آمار فاجعه ست. اما دلیل اینکه فروششون از قبل بیشتر شده، فقط و فقط قدرت برندشون هست!

 • اکبر قیومی گفت:

  در لیست فروشگاه های اینترنتی برتر، یه نکته خیلی خوب و باحال بین همه این سایت ها وجود داره و اونم این هستش که همشون تقریبا پشتیبانی خیلی خوب و حرفه ای دارن. چه پشتیبانی آنلاین و چه پشتیبانی آفلاین و این موضوع بشدت باعث رضایت مشتری خواهد شد و باعث میشه که بتونن افراد بیشتری رو به سمت سایت خودشون جذب کنن

 • فریبرز گرامی گفت:

  اینکه یک فروشگاه اینترنتی امکان درج نظر و یا همون کامنت رو داشته باشه، بشدت میتونه هم روی سئوی سایت تاثیر بذاره اگه بخوایم از دید فنی نگاه کنیم و هم اینکه میتونه باعث جلب بیشتر اعتماد مشتریان بشه و قطعا هم همینطور میشه. شما الان دیجی کالا رو که ببینید، حالا جدای از اون محصولات کم طرفدار که مسلما کامنت کمی دارن، اکثر محصولات زیرشون حداقل ۱۰۰ تا کامنت هست و این فوق العاده هستش

 • سپهر گفت:

  فروشگاه اینترنتی زنبیل هم همانند دیجی کالا از وقتی که وارد بازار شد واقعا نشون داد که یه چیزایی توی خودش داره به قول آبادانی ها و اومده که نه با دیجی کالا رقابت کنه، بلکه با خودش رقابت کنه و هرروز بهتر از دیروز بشه و بنظرم حالا بعد از گذشت چند سال از آغاز فعالیتش، به این مهم پیدا کرده

 • محمدعلی گفت:

  در یک فروشگاه اینترنتی استفاده از رابط کاربری جذاب نه تنها میتونه باعث افزایش مشتریان بشه بلکه میتونه تجربه جذابتری رو هم برای اونا بسازه و هم اینکه باعث میشه کاربری که از سایت شما واقعا لذت برده، بره و چند تا دیگه از فک و فامیلشون هم بیاره و خلاصه اینطوری میشه که یه کسب و کار رشد میکنه و میشه مثل دیجی کالا

 • ضیا خالدی گفت:

  فروشگاه های اینترنتی اگر بدونن که با ارائه خدمات پشتیبانی درست و حسابی خیلی راحت میتونن درآمد خودشون رو چند برابر کنن، بلانسبت شما موقع خدمات پس از فروش و ساپورتینگ مشتری ، گدابازی در نمی آوردن و عین آدم کارشونو میکردن و ما رو هم لنگ خودشون نمیذاشتن. همه باید مثل دیجی کالا بشن و ارزش و احترام مشتری رو حفظ کنن!

 • مراد صبوری گفت:

  خب بنظرم فروشگاه اینترنتی دیجی کالا حق هم داره که برترین فروشگاه آنلاین ایران باشه. داره همه چیز میفروشه و کلی محصول داره و بایدم انقدر فروش داشته باشه. راستیتش دیجی کالا آنلاین شاپ نیست، یه مارکت پلیس هست. و از نظرم مقایسه اون با این آنلاین شاپ های ساده یکمی سخته!

 • خالد شفیعی گفت:

  یه مزیت خیلی خوبی که فروشگاه اینترنتی تهران کالا داره، پرداخت درب منزل هست که این روزا کمتر فروشگاهی رو میبینیم که همچین امکانی داشته باشه و از نظر من همه کسب و کارهای آنلاین فروشگاهی که دارن به طور مستقیم با مردم ارتباط برقرار میکنن و بهشون کالا میفروشن، باید برای اعتمادسازی بیشتر یه همچین امکانی رو پیاده سازی کنن

 • محمدی گفت:

  پشتیبانی محصول یه چیز بشدت مهمه در فروشگاه های اینترنتی که خب خوشبختانه این ده تا فروشگاهی که معرفی کردین همشون قابلیت پشتیبانی آنلاین و آفلاین رو به خوبی پیاده سازی کردن و من حقیقتش تا به حال چیز خیلی بدی از این شرکت ها و فروشگاه های آنلاین ندیدم و بنظرم استحقاق اینو داشتن که در این لیست قرار بگیرن

 • سارینا بهرامی گفت:

  داشتن امکان جستجوی لایو و زنده محصولات در یک فروشگاه اینترنتی میتونه یه امکان فوق العاده باحال و جذاب باشه که البته درسته که یک چیز خیلی ساده و بدیهی هست، اما خب بهرحال خیلی باعث ایجاد هیجان و حس رضایت در مخاطب میشه و همین موضوع میتونه کاری کنه که مخاطب و بازدید کننده سایت به مشتری و خریدار تبدیل بشه

 • سجاد رشیدی گفت:

  توی لیست ده فروشگاه اینترنتی برتر بنظرم همه اونایی که اومدن شایستگیش رو داشتن و حقشون بوده که توی این لیست بشن و دمشونم گرم واقعا. ولی خب ای کاش یا همین مقاله رو آپدیت کنید و فروشگاه های آنلاین بیشتری رو معرفی کنید یا اینکه یه مقاله جدا زحمت بکشید بنویسید و اونجا مثلا بیاید یه ۲۰ یا ۳۰ تا فروشگاه خوب رو معرفی کنید!

 • مهشیدی گفت:

  یکی از مهمترین امکاناتی که یک فروشگاه اینترنتی باید داشته باشه، صدور فاکتور پس از خرید هست. به جرئت میتونم بگم که این حرکت معجزه میکنه! من توی سایت خودم یه همچین امکانی رو پیاده سازی کردم و حالا جدای از اینکه واقعا بازدهی کارم افزایش پیدا کرد، یه چند تا از مشریا اصن اومدن گفتن این چیزی که گذاشتی خیلی بهمون حال میده و هی میخوایم ازت خرید کنیم:)

 • امیر علی گفت:

  از نظر من من دیجی کالا نباید در رتبه اول بهترین فروشگاه اینترنتی قرار بگیره چونکه دیجیکالا قیمت اکثر لوازم‌اش از بقیه جاها گرون تر و کیفیت شان به مراتب پایین تر است باید سایت ترب در رتبه اول قرار بگیرد یکی از اصلی ترین دلیل هایی که من دارند این است که ترب ما را مستقیماً به فروشنده وصل می کند تا بهتر بتوانیم ارتباط بگیریم و تمامی سوال های مد نظر خودمون رو فروشنده کالا بپرسیم ولی خوب از حق نگذریم دیجی کالا خیلی زودتر شروع به کار کرده و برند شناخته شده تری در میان مردم است است همچنین خدمات پس از فروش آن نیز از بقیه جاها بهتر هست هست اما خوب کیفیت نامناسب قیمت و محصولات این حسن ها و خوبی های آنرا می پوشاند

 • هاشم عموزاده گفت:

  توی عنوان مقاله نوشتید ۹ + ۱ فروشگاه اینترنتی. من فکر میکنم اون یدونه فروشگاهی که جدا کردید از بقیه، دیجی کالا باشه. بخاطر قدرت برند بالایی که داره و همچنین از لحاظ ارزش بیزینسی! فکر کنم الان دیجی کالا ارزشش از هزار میلیارد هم رد کرده باشه و فکر میکنم تنها بیزینسی توی ایران هست که انقدر پیشرفت کرده و به جایگاه بالایی رسیده

 • عبدالله کلانتری گفت:

  اصن من تا وقتی فروشگاه اینترنتی آمازون هست نمیتونم به هیچ فروشگاه اینترنتی دیگه ای فکر کنم. با وجود اینکه تا الان خیلی کم از آمازون خرید کردم، اما خب همون چند بار هم تجربه بسیار بسیار خوبی رو داشتم و حالا تجربه شخصیم رو هم بخوام بگم، الان بین این ده فروشگاه آنلاین که رویال کد معرفی کرده، دیجی کالا شباهت زیادی داره به آمازون!

 • شاپور احمدیان گفت:

  ولی بنظرم با وجود اینکه خیلی مقاله طولانی بود و البته خب دوستان هم در کامنت ها خیلی استقبال کردن و تعریف کردن و ذوق کردن و اینا، بازم از نظر من این مقاله جای بهبود داره و اصن اگ یه همچین سبک مقاله ای درکنارش ویدیو هم قرار داشت، میتونست خیلی مثمرثمر تر واقع بشه و خب مسلما رضایت مشتری رو هم افزایش بده!

 • علی نصیری گفت:

  فروشگاه اینترنتی دیجی کالا اینهمه خوبی و کلی مزایا داره، آخرش توی مهمترین جاش گند زده :////

  یعنی همه این مواردی مثل رابط کاربری جذاب و چمیدونم کیفیت بالا و قیمت مناسب رو هم داشته باشی ولی محصول دیر به دستت برسه، دیگه با خودت میگی غلط کردم از اینجا خرید کردم، البته بلانسبت شما!

  و دقیقا دیجی کالا همه چیزش خوبه، ولی این بحث ارسال که از همه مهمتر هست رو خراب کرده!!!!!!!!!

 • احمد مددی گفت:

  کلا از وقتی که آنلاین شاپ ها اومدن رفتار مشتریان هم کلی تغییر کرد و حتی وقتی کرونا نبود هم باز خیلیا یاد گرفتن خریدهاشون رو آنلاین انجام بدن و این بنظر من یه پیشرفت خیلی خوب در زمینه تکنولوژی محسوب میشه و این تغییر رفتار کاربران میتونه این رو نشون بده که ما ایرانیا هم میتونیم خیلی پیشرفت کنیم و قطعا هم همینطوره

 • هادی عقیلیان گفت:

  بنظر من طی سالهای آینده میتونه رقابت شدیدی به وجود بیاد بین دو فروشگاه اینترنتی دیجی کالا و بامیلو و این دو میتونن یه جورایی بزرگان کسب و کار آنلاین و فروشگاه آنلاین ایران بشن و حتی در صورت نیاز میتونن با همکاری همدیگه کارای جهانی و بین المللی هم انجام بدن و بنظرم ما این امکانات رو داریم که در سطح بین المللی هم فعالیت کنیم!

 • مسلم شفیعی گفت:

  وجود پشتیبانی آنلاین در سایت، امکان مشاوره آنلاین و تلفنی، داشتن یک اپلیکیشن موبایل، داشتن یک مجله نقد و بررسی و تولید محتوای منظم، همه و همه از عواملی هستند که میتونن باعث جلب اعتماد در یک فروشگاه اینترنتی بشن و میتونن باعث بشن که ما خیلی راحت تر به اون فروشگاه ها اعتماد کنیم و خرید خودمون رو ازشون انجام بدیم. الان در حال حاضر، دیجی کالا واقعا همه این فاکتورها رو داره رعایت میکنه و حقش هم هست برترین فروشگاه آنلاین ایران باشه!

 • آمنه ابراهیمی گفت:

  یه امکان باحالی که فروشگاه های اینترنتی میتونن پیاده سازی کنن و بنظرم خیلی جواب میده و اصن اعتماد مشتریان و کاربران رو چند برابر میکنه، امکان پشتیبانی از طریق واتساپ و تلگرام هست که خب الان چند تا از این فروشگاه های آنلاین دارن اینکارو انجام میدن فکر کنم، ولی خب بنظرم باید همه اینکارو انجام بدن و همه قابلیت چت واتساپ و تلگرام رو اضافه کنن تا بازدهی بهتری کسب کنن!

 • بهراد غلامی گفت:

  یه امکانی که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا اضافه کرد به سایتش و خیلی چیز باحالی بود و من خودم شخصا خیلی استقبال کردم و اصن به وجد اومدم اون قابلیتی که بود که شما میتونستی چک کنی ببینی مرسوله ت کجاست و کی میرسه دستت و کلا چیز خیلی خفن و باحالی بود که خب متاسفانه همه فروشگاه های آنلاین این قابلیت رو ندارن و امیدوارم که به زودی همشون یاد بگیرن این موضوع رو و این فیچر رو پیاده سازی کنن

 • ابوالفضل حامدی گفت:

  از بین ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر که معرفی کردید، نظر من این هستش که فروشگاه مبیت و خانومی نسبت به سایرین عملکرد خیلی بهتری داشتند. دلیل این حرفم این هستش که خب هر سایتی بیاد مث دیجی کالا همه چیز بیاره و قیمتاشم پایین باشه ازش میخرن! اما هنر اینه که شما نیچ کار کنی، قیمت هات هم شاید خیلی پایین تر از بازار نباشه و بتونی خیلی خوب بفروشی! مثل مبیت و خانومی!

 • maryami گفت:

  اون اوایل که فروشگاه های اینترنتی اومده بودن روی کار راستش اوضاع توی ایران خیلی داغون بود و اصن هیچکس فرهنگ خرید آنلاین رو نداشت و مردم اصن نمیدونستن که خرید آنلاین چیه و رمز دوم چیه و باهاش چکار میشه کرد و این چیزا و بعدها تازه کم کم متوجه شدن که میشه همه چیزو آنلاین هم خرید و بنظرم در آینده ای نزدیک، بازم فرهنگ آنلاین خرید کردن توی ایران دستخوش تغییر میشه!

 • rashti گفت:

  فروشگاه اینترنتی فینال هم خداییش واقعا مسخره شو درآوردن. یعنی چی خب که باید واسه قیمت عمده ثبت نام کنیم؟ چه فرقی میکنه؟ مثلا میخواید بعدش زنگ بزنید برید روی اعصاب مون و مارکتینگ انجام بدید یا چی؟ خب ثبت نام به چه دردتون میخوره؟ قشنگ این امکان مشاهده قیمت عمده رو عمومی کنید که همه ببینن دیگه اه -_-

 • هومن گفت:

  بعضی از فروشگاه های اینترتنی انگار باهات دشمنی دارن و اصن خوششون نمیاد ازت! به خاطر این اومدم همچین حرفی زدم چونکه بعضی سایتا رو میبینی که روند ثبت نام توشون تقریبا از کاندید شدن ریاست جمهوری هم سختتره و انقدر باید مراحل زیادی رو طی کنی که اصن وسط کار خسته میشی و بیخیال کار میشی و میری. فقط نمیدونم چرا این فروشگاه های آنلاین میدونن خیلیا خسته میشن و میرن ولی بازم ادامه میدن اینکارو!

 • هاشم نمدی گفت:

  من به شخصه بعنوان یک کاربر عادی، به فروشگاه اینترنتی اعتماد و اطمینان میکنم که برای مشتریانش وقت بذاره و بشینه و قشنگ تولید محتوای حرفه ای انجام بده و وقت بذاره برای کاربرانی که میان توی سایتش. این نشون میده که یه تیم درست و حسابی پشت این بیزینس هستش و قرار نیست که فقط به فکر پول باشند

 • شاهرخ گفت:

  یکی از نکات باحال توی فروشگاه های اینترنتی اون بخشی هستش که میان نقد و بررسی محصولات رو قرار میدن و به طور کامل میان بررسی میکنن همه جوانب اون محصول رو و بنظرم به همین دلیل هم هست که خیلیا دیجی کالا رو به عنوان یک منبع معتبر برای خرید اینترنتی میدونن و خیلی کمتر از اونایی میخرن که نقد و بررسی ندارن!

 • ضریبی گفت:

  این روزا بازار فروشگاه های اینترنتی انقد داغ شده و انقد تعداد این فروشگاه ها زیاد شده که دیگه فکر کنم فقط منم که فروشگاه اینترنتی ندارم و البته بعید هم نیست بعد از گذاشتن این کامنت بلندشم برم یه فروشگاه آنلاین بزنم و کسب درآمد کنم. اصول کار یکسان هست و شما باید یک سری فاکتورهای کاملا ثابت و مشخص رو به بهترین شکل ممکن پیاده سازی کنی، همین!

 • محمدی گفت:

  قابلیت مرجوع کردن کالا در فروشگاه اینترنتی بنظرم یک قابلیتی هست که همه فروشگاه های آنلاین باید پیاده سازی این امکان رو در سایتشون در اولویت قرار بدن و هرچه زودتر به این فکر بیفتن که آقا اگر مشتری به هر دلیلی راضی نبود از محصول ما، خیلی زود بتونیم محصول رو بهش برگردونیم و این دغدغه مهم و شدید رو برطرف کنیم

 • احمدی گفت:

  این روزا واقعا دیگه یک سری برندهای خاص و ثابت فقط هستن که بین مردم معروف شدن و فروش میرن و دیگه مردم نمیرن سراغ برندهای غریبه و تازه کار و فقط از اونایی که میخرن که حجم زیادی از بازار رو در اختیار دارن. در چنین شرایطی، دیگه مزیت یه فروشگاه اینترنتی نمیتونه کیفیت بالا باشه. بلکه باید خدماتش رو بهبود بده، مثل سرعت ارسال!

 • مشهدیان گفت:

  یه قابلیت خیلی قشنگی که یه فروشگاه اینترنتی میتونه پیاده سازی بکنه و اتفاقا بشدت هم روی تجربه کاربر تاثیر مثبت میذاره، ارائه فاکتور خرید هستش. یعنی وقتی که کاربر میاد و از سایت خریدش رو انجام میده، براش یه فاکتور خیلی شیک و قشنگ صادر بشه که قشنگ متوجه بشه چه چیزایی خریده و جمع کل چقدر شده و این چیزا

 • قهرمانی گفت:

  یه امکانی هست که من بعضی اوقات توی فروشگاه های اینترنتی میبینم و اونم اون قسمتی هست ک شما برای محصولات امتیاز قرار میدی و خریداران میان اونجا و علاوه بر کامنت گذاشتن، امتیاز خودشون رو هم ثبت میکنن. بنظرم این بخش خیلی چیز جالبیه، اما بشرطی که اون مدیر سایت نیاد و مثلا رای فیک و امتیاز فیک اونجا ثبت نکنه! و گرنه دیگه باحال نیست :)))))))))))))

 • منصوره گفت:

  با گسترش فروشگاه های اینترنتی در ایران، کم کم فرهنگ خرید آنلاین هم خوشبختانه توی کشورمون جا افتاد و این موضوع باعث شد که خیلی از جوونای ما پیشرفت بکنند و بیان در عرصه آنلاین شاپینگ فعالیت بکنن و به درآمد های خیلی خوب هم برسن و بنظرم این فرصت و این فضا وجود دارد که همه بیان و در این شرایط، خدمات خودشون رو از طریق فروشگاه های آنلاین ارائه بدند!

 • حسن رمضانی گفت:

  رابط کاربری مناسب توی فروشگاه های آنلاین خیلی میتونه واقعا روی خروجی کار تاثیر مثبتی و طی یه بررسی که من خودم شخصا انجام دادم، مردم به جای اینکه دنبال کیفیت خیلییی بالا و قیمت خیلیییی پایین باشن، بیشتر دنبال این هستن که ببینن کجا جذبشون میکنه و در واقع جذب جایی میشن که رابط کاربری بسیار ساده و در عین حال شیکی داشته باشه!

 • رحیمیان گفت:

  فروشگاه های آنلاین همشون دارن گارانتی اصالت رو ارائه میدن اکثرا! ولی کیه که عمل کنه؟ کیه که واقعا اگه مشکلی داشته باشه اون محصول، پول رو مرجوع کنه؟ هان؟ اصن هست همچین شرکتی که بخواد انقدر تمیز و دقیق و مرتب به کاربرانش خدمات پس از فروش ارائه بده؟ حتی خود دیجی کالا هم نمیتونه اینکارو بکنه، چه برسه به شرکت های عادی و فروشگاه های اینترنتی عادی!

 • داوود رضایی گفت:

  یکی از دلایلی که واقعا خیلی میتونه در فروشگاه های اینترنتی باعث رضایت کاربر بشه و کلا حس بهتری از فعالیت توی سایت بهش بده، اینه که توی همون صفحه اصلی واقعا یه لیست کامل از محصولات وجود داشته باشه. دقیقا عین دیجی کالا که شما وقتی میری توی صفحه اصلی، درسته که با این کار سرعت لود صفحه ش اومده پایین، ولی خب همه محصولاتش قرار دارن و این عالیه!

 • رضا جانبازی گفت:

  نمیدونم چرا ولی من به شخصه فقط از فروشگاه اینترنتی خرید میکنم که تمامی مجوزهای لازم رو از سازمان های مربوطه دریافت کرده باشه و چیزی کم و کسر نداشته باشه! در غیر اینصورت امکان نداره خرید کنم، حتی اگر دوستانم پیشنهاد بدن! دلیلشم خب کاملا واضح و مشخصه، اگر خدایی نکرده اون شرکت خلافی بکنه، میشه از طریق سازمان هایی که بهش مجوز دادن این قضیه رو پیگیری و شکایت کرد!

 • رضا حسینی گفت:

  هم پشتیبانی آنلاین و هم پشتیبانی آفلاین در فروشگاه اینترنتی جزو مباحث بسیار مهم و ضروری هستند که بلااستثنا همه بیزینس های آنلاین و حتی آفلاین باید این مورد رو در دستور کار قرار بدن وخیلی خیلی زیاد به بحث پشتیبانی توجه کنن تا کاربران بتونن با خیالی آسوده و راحت خریدشون رو انجام بدن. خیلی از ما کاربران تنها دغدغه ای که داریم، اینه که وقتی پول دادیم، آیا کسی هست که بعدش به ما جواب پس بده راجع به مشکلاتمون یا نه؟

 • شروطیان گفت:

  همونطور که رویال کد در انتهای مقاله هم اشاره کرد، داشتن کیفیت بسیار بالا و مناسب در خدمات، چه خدمات حین فروش و چه خدمات پس از فروش، از مهمترین شاخصه های یک فروشگاه اینترنتی خوب و حرفه ای هستش که خوشبختانه با گسترش کسب و کارهای آنلاین و فروشگاه های اینترنتی و با جا افتادن فرهنگ خرید آنلاین بین مردم، روز به روز هم داریم توی این حوزه پیشرفت میکنیم و امیدوارم به زودی جزو بهترین های جهان هم بشیم!

 • طیبی گفت:

  مهمترین قابلیت و امکانی که یه فروشگاه اینترنتی باید داشته باشه بحث پشتیبانی آنلاین هست که متاسفانه این روزا ما توی فروشگاه ها و کسب و کارهای آنلاین میبینیم که داره به بحث مهمی مثل پشتیبانی بی اهمیتی و بی توجهی میشه و این از بیخ کلا غلطه و بنظرم این راهی که بیزینس های اینترنتی در پیش گرفتن، اصلا سرانجام خوبی نخواهد داشت!

 • رضا پناهی گفت:

  بنظر من مهمترین چیزی که یه فروشگاه آنلاین باید اون رو رعایت کنه و اگر که واقعا تا الان رعایت نمیکرده از همین امروز باید دست به کار بشه، وجود اططلاعات صحیح و کاملا معتبر از خدمات و محصولات اون فروشگاه اینترنتی هست. یعنی اینکه به هیچ وجه یه آنلاین شاپ نباید بیاد و اطلاعات ناقص و غلط بده به کاربرانش. در وهله اول به مشتری آسیب میرسه و این آسیب هم مادی هست و هم معنوی و در وهله دوم، خود این بیزینس دچار مشکل خواهد شد!

 • نسرین گفت:

  فیلتر محصولات راستش یه چیز خیلی خفن و باحاله که فک کنم همه فروشگاه های اینترنتی الان این قابلیت رو داشته باشن و بنظرم اگر فروشگاه اینترنتی ای هست که این قابلیت رو پیاده سازی نکرده، باید کلا جمع کنه از ایران بره:/ البته خب شاید برای یک کاربر عادی اون اولش کار با فیلترها سخت باشه، اما مسلما با کمی تلاش اصل کار رو یاد میگیره و میتونه به راحتی اقدام به فیلترکردن محصولات دلخواهش بکنه و این امکان خییللییی امکان باحال و خوبیه!

 • حامد زمانیان گفت:

  یکی از بی نظیر ترین کارایی که یه فروشگاه اینترنتی میتونه انجام بده، همین برقرار کردن امکان خرید اقساطی و یا با استفاده از چک هست که فروشگاه هایی مثل لیون کامپیوتر و دیجی کالا به خوبی دارن اون رو پیاده سازی میکنن. این موضوع یه حس خیلی خوب به کاربران میده و این حس رو منتقل میکنه که صاحب اون فروشگاه آنلاین اصلا به فکر خودش نیست و دنبال اینه که یه تجربه خرید لذتبخش رو ایجاد کنه، همین!

 • خمیسی گفت:

  این خیلی مهمه که یه فروشگاه اینترنتی هر لحظه از شبانه روز آماده خدمت رسانی به مردم و کاربرانش باشه و بنظر من باید همه این مورد رو از دیجی کالا یاد بگیرن که خداییش از ۱۲ شب تا ۱۲ صبح و از ۱۲ صبح تا ۱۲ شب مشغول کار هستن و هیچ استراحتی ندارن و مدام شیفت عوض میکنن تا بتونن بهترین خدمات رو ارائه بدن و بنظرم یه فروشگاه آنلاین همین یه مورد رو هم رعایت کنه خیلی خوب میشه!

 • حمیدرضا غلامی گفت:

  ضمانت کالا بخش جدانشدنی هر بیزینس هست بنظر من و باید توجه خیلی ویژه ای کرد به اون و الان اکثر فروشگاه های اینترنتی فکر میکنم دارن به خوبی این اقدام رو انجام میدن و همشون ضمانت روی محصولات رو دارن و این نویدبخش اینه که ما ایرانیا هم داریم یاد میگیریم که هیچی مهمتر از مشتری و در واقع رضایت مشتری توی بحث کسب و کار نیست و قبل از هرچیز باید به فکر مشتریان خودمون و احساسات اونا باشیم!

 • کلهر گفت:

  هیچ چیزی به اندازه یه پشتیبانی خوب و قدرتمند نمیتونه در فروشگاه های آنلاین و کلا در کسب و کارهای آنلاین، باعث رشد و موفقیت اون بیزینس بشه! راستش، پشتیبانی و ارائه خدمات فروش و پس از فروش به مشتری، کل کسب و کاره! یعنی اصن ما میایم یه کسب و کار آنلاین راه میندازیم که به مردم خدمت کنیم و خب حالا در کنارش یه کسب درآمدی هم بکنیم. اما هدف اول ما، خلق تجربه لذتبخش از خرید اینترنتی برای مشتری هستش که نباید اینو یادمون بره!

 • خلیل زاده گفت:

  توی یه فروشگاه اینترنتی خیلی مهمه که شما جوری عناصر سایتت رو چیده باشی و اصن جوری رنگبندی و اینا رو انجام داده باشی که کاربر وقتی وارد سایتت میشه از ثانیه به ثانیه حضورش توی سایت لذت ببره. مثل مثلا سایت خانومی یا زنبیل و حتی خود دیجی کالا که شما به محض ورود، لذت میبری از اینکه اصن داری با این سایته کار میکنی و هیچ دلت نمیخواد که خارج بشی از سایت و این موضوع دو تا مزیت مهم داره. یکی اینکه روی سئوی سایت تاثیر داره و دیگری هم اینکه هرچی کاربر بیشتر توی سایت بمونه، احتمال خرید کردنش بیشتر میشه!

 • محمدحسین خانزاده گفت:

  بهترین فروشگاه اینترنتی بنظر من با اختلاف زیاد، دیجی کالا هست. راستش دیگه زشته بخوایم بیایم بررسی کنیم بیینیم کدوم فروشگاه آنلاین بهترینه:/! مشخصه که دیجی کالا از همشون بهتره و من قول میدم بهتون حداقل تا ۵ سال آیند هیچ فروشگاه آنلاینی مثل دیجی کالا توی بازار نخواهد آمد و هرکسی هم که الان هی میگه میخوام بشم دیجی کالای بعدی، مطمئن باشید که موفق نخواهد شد! بخاطر یک سری مسائل و باورهایی که وجود داره!

 • همایونی گفت:

  برترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۰ رو خب مسلما یا ماه آخر سال ۱۴۰۰ میگن. یا اینکه اصن توی اوایل سال ۱۴۰۱ میگن. شما چطوری تونستید وقتی تازه ۳ ماهه از شروع سال ۱۴۰۰ بگذره و وقتی مردم هنوز هیچ نظرسنجی ای رو شرکت نکردن و یا هنوز وقت نکردن کامل این کسب و کارها رو تست و بررسی کنن، بهترین فروشگاه اینترنتی رو معرفی کنی؟

 • گودرزی گفت:

  وجود تصاویر و متنوع در فروشگاه اینترنتی شاید به ظاهر چیز بدیهی و حتی مسخره ای بنظر برسه. اما اگر با دقت زیادی این مورد رو بررسی کنید میفهمید که چقدر کیفیت تصاویر و ویدیوهایی که از محصول میذارید، میتونه توی آمار فروشتون تاثیر بذاره! خیلی از اساتید فروش اینترنتی مثل علی حاجی محمدی و احمد کلاته مدام روی این موضوع تاکید دارند که حتما از عکس ها و ویدیوهای باکیفیت برای محصولات خودتون استفاده بکنید!

 • نوری گفت:

  از نظر من فروشگاه اینترنتی ای خوب هستش که بتونه خدمات پشتیبانی رو به کاربرانش به بهترین شکل ممکن ارائه بده و این خدمات پشتیبانی هم برای همه کاربران یکسان باشه! نه اینکه مثلا بیان به یه بخشی از کاربران خدمات خوبی ارائه بدن و مثلا بعدش بیان به یه بخش دیگه خدمات کمتری ارائه بدن! باید یه توازن خاصی بین همه اقشار و گروه های کاربری باشه تا مبادا حق کسی ضایع نشه!

 • بلدی گفت:

  بهترین پشتیبانی آنلاین رو در فروشگاه های اینترنتی من فکر میکنم دیجی کالا داره و یه جورایی مشخص هم هست. چرا که هیچ کسب و کاری بدون احترام و ارزش گذاری به مشتری نمیتونه تا این حد پیشرفت کنه و راز موفقیت یه فروشگاه آنلاین مثل دیجی کالا شک نکنید توجه زیاد به کاربر هست و این توجه نه اونقدر کمه که کاربر اصلا نیاد سراغ این سایت و نه اونقدر زیاده که دل آدما رو بزنه و این خیلی خوبه که توازن هست بین اینا

 • محسن علی یاری گفت:

  بین فروشگاه های اینترنتی که معرفی کردید، یه نقطه مشترک هست و اونم بحث خدمات پس از فروش هست که خوشبختانه دارم میبینم اکثر این فروشگاه های آنلاین، حالا چه اینایی که اینجا گفتید و چه اینایی که اینجا اسمشون نیومده، دارن میرن به سمتی که ارزش کاربر رو به خوبی تشخیص میدن و خیلی راحت برخورد میکنن با این قضیه که آقا وقتی یه مشتری میاد از ما خرید میکنه ما در قبال اون مشتری مسئول هستیم و باید ریال به ریال پولی که گرفتیم رو به مشتری خدمت رسانی کنیم تا هم اون راضی باشه و هم ما به سود خودمون برسیم!

 • معاونی گفت:

  همه قدرت برند یه فروشگاه اینترنتی وابسته به رضایت مشتریان هست و اگر مشتری وجود نداشته باشه عملا کسب و کاری هم وجود نداره. حالا فکر کنم متوجه شدید که چرا دیجی کالا اسمش در صدر لیست بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران هست. چون که بشدت به مشتریان اهمیت میدن و حواسشون هست که هیچ مشتری از سایتشون خدایی نکرده ناراضی خارج نشه! البته فروشگاه آنلاین خانومی و زنبیل هم تقریبا همینطوری هستن و خب یکمی فقط قدرت برندشون از دیجی کالا کمتره، و گرنه واقعا باید به اونا هم تبریک گفت که یه کسب و کار کاملا اصولی رو پایه گذاری کردند توی ایران و دارن با قدرت ادامش میدن!

 • yaya گفت:

  خدمات پس از فروش یکی از مهمترین مواردی هست که یه فروشگاه اینترنتی باید اون رو رعایت کنه که متاسفانه داریم میبینیم که خیلی از کسب و کارای ما دیگه به فکر مشتری نیستن و به محض اینکه پولو گرفتن کلا رفتارشون تغییر میکنه و گرایششون از کاربرمحور بودن میره سمت پول و این چیزا و یادشون میره تا پنج ثانیه قبلش محتاج پول ما بودن و بنظرم باید یه همچین بیزینس هایی رو آتیش زددددددد!!!!!!!!!!!!!!!۱

 • ali گفت:

  در لیست برترین فروشگاه های اینترنتی بنظرم جای خیلی ها خالیه و ای کاش کمی با دقت بیشتری لیست بهترین ها رو مینوشتید. البته خب مسلما کار سختی هست اینکه بخواید همه فروشگاه های آنلاین رو بررسی کنید و من خب این حق رو میدم بهتون که واقعا نتونید انتخاب های بهتری رو در اینجا اسمشون رو ذکر کنید. در کل ممنونم ازتون بابت این مقاله خوب و البته امیدوارم به زودی آپدیت هم بشه!

 • mohseni گفت:

  ببینید بحث پشتیبانی در فروشگاه های اینترنتی ایرانی الان تبدیل به یه معضل شده واقعا. یعنی آدم نمیدونه که اصن چیزی به نام پشتیبانی اینا سرشون میشه یا نه؟ خب یعنی چی که مثلا یه سایتی پشتیبانی نداره یا چمیدونم مثلا اون یکی پشتیبانی آنلاین نداره یا مثلا پشتیبانی شون ۲۴ ساعته فعال نیست و این حرفا؟ خب وظیفه یه فروشگاه اینترنتی مگه چیزی به غیر از اینه که به کاربرانش خدمات درست و حسابی بده؟ کو پس؟ چرا ما نمیبینیم این خدمات رو؟ بعد چطوریه که اینا اسمشون میاد توی لیست بهترین فروشگاه های آنلاین ایران؟

 • رفیعی گفت:

  در یک فروشگاه اینترنتی، چیزی که اول از همه به چشم میاد و باعث میشه که کاربر در همون لحظه تصمیم بگیره که آیا در اون فروشگاه باقی بمونه یا به سراغ سایت دیگری بره، رابط کاربری سایت هست. یعنی همون طراحی و قشنگی ها و عناصر سایت که آقا اینا چه شکلی هستن؟ چطوری چیده شدن؟ ترکیب رنگ ها چطوریه و این چیزا. البته خب بحث چینش عناصر میره توی مبحث تجربه کاربری و کمی خب بحثش جداست. اما بهرحال در رابط کاربری هم تاثیر خودش رو داره و در واقع علم رابط کاربری و تجربه کاربری در کنار همدیگه هستن که معنا پیدا میکنن و میتونن که باعث جذب کاربران به یک وبسایت بشن!

 • محمدیان گفت:

  فروشگاه اینترنتی دیجی کالا رو بنظرم از اون بالا بیارید پایین بندازیدش جزو آخرین فروشگاه هایی که به مردم معرفی میکنید برن ازشون خرید بکنن! خداییش دیگه الان دیجی کالا اصلا مثل سابق نیست و هیچ ارزشی نداره که بخوای ازش خرید کنی. وقتی اسم ارزش میاد، یعنی اینکه خب وقتی تصمیم میگیریم از یه جایی خرید کنیم، قطعا یه دلیل خاصی داره که اون فروشگاهو انتخاب میکنیم. یا قیمتش بهتره یا کیفیتش بهتره یا هردوی این موارد یا اینکه یه مورد دیگه ای هست حتما که ما میریم سراغ اون فروشگاه! خب حالا شما فرض کن الان دیجی کالا هچیکدوم از اینا رو نداره خداییش! چرا باید ازش بخریم!

 • hamed گفت:

  خیلی خوبه و موثره که در یه فروشگاه آنلاین امکان کامنت گذاشتن برای عموم آزاد باشه و همه بتونن که در مورد اون محصول یا خدمت نظر خودشون رو ارائه بدن و کمک کنن به سایر کاربران برای انتخاب بهتر و بنظرم همه فروشگاه های اینترنتی، در صورتی که واقعا کارشون درست هست و دنبال کلاهبرداری و تیغ زدن مردم نیستن، باید حتما این قابلیت رو در سایتشون بذارن که همه افراد وقتی وارد سایت میشن، اگاه بشن از کیفیت محصولات و خدمات اون فروشگاه و بتونن با دید بهتر و بازتری اقدام به خرید از اون فروشگاه کنن و این مسئله بشدت مهمیه که خیلی کم بهش توجه میشه بنظرم و باید زودتر این مورد پیگیر بشه و همه اجراش کنن!

 • شهرام گفت:

  وجود امکانی مثل فیلتر محصولات در یه فروشگاه اینترنتی هم میتونه به خود اون مدیر سایت کمک کنه که مثلا برای بررسی موجودی و خود محصولاتش بتونه راحت تر دسته مورد نظرش رو پیدا کنه و از همه مهمتر برای کاربر خیلی مزیت خوبیه که میتونه در آن واحد فقط محصولاتی رو ببینه که مورد نیازش هستن و دیگه لازم نیست که کلی اسکرول بکنه تا بتونه چیزایی که میخواد رو پیدا کنه و فکر کنم این امکان رو توی سایت های فروشگاهی وردپرسی با نصب یه افزونه ساده میشه انجام داد و خیلی کار سختی نیست از نظر من !

 • بخشی گفت:

  بنظر من بهترین شرکت هاستینگ در ایران شرکت پارس پک بود تا همین چند وقت پییش که خداییش کیفیت خدماتشون عالی بود و قیمت های خیلی خوبی هم داشتن و همه چیزشون عالی بود. تا اینکه رسیدیم به اواخر سال ۱۳۹۹ و دیدیم همه که چقدر از مشتریان این هاستینگ متاسفانه ناراضی شدن از خدمات این شرکت و گفتن که آقا اصن ما دیگه یه لحظه هم نمیخوایم از خدمات این شرکت استفاده کنیم و چقدر بده که یه شرکت معتبر هاستینگ براش یه همچین اتفاقی بیفته و کلا همه مشتریانش رو از دست بده!

 • ماهر گفت:

  یه چیزی هست توی این فروشگاه های اینترنتی مثل فروشگاه اینترنتی تهران کالا بود اگر اشتباه نکنم که قیمت برخی محصولات رو میزنه ناموجود و این چیزا. آقا اینو که من توی این سایتای فروشگاهی میبینم یعنی میخوام سرمو بکوبم توی دیوار:)))))))))

  حالا خب اشکالی نداره اگه مثلا یه محصولی قراره بعدا دوباره موجود بشع و اونو حذف نکنن و بذارن فعلا ناموجود باشه. اما خب اون محصولاتی که قرار نیست هیچوقت دوباره شارژ بشن رو خداییش نباید بذارن توی سایت که ما اینطوری اعصاب خوردی بکشیم و حالمون بهم بخوره از گشتن توی این سایت های مزخرف !

 • مهدی پور گفت:

  یعنی خداییش خنده م میگیره از فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین که اول داشت لوازم دیجیتالی و این چیزا میفروخت و حالا زده توی کار پوشاک در کنار این چیزایی که قبلا میفروخت! خداوکیلی این چه کاریه؟ اصن اینا چه ربطی بهم دیگه دارن؟ حالا خو مثلا اگر میرفتن ماشین و موتور میفروختن توی این سایت کمتر حرصمون میگرفت تا اینکه بیان بازار پوشاک رو خراب بکنن و در کنار مثلا رم و فلش و لپ تاپ و اینا، زیرپوش مردانه بفروشن:(()()( اصن درک نمیکنم اینارو که چطوری همچین کار مسخره ای انجام دادن -_-

 • جعفری گفت:

  ببینید واقعیتش اینه من به شخصه به هیچ عنوان از فروشگاه اینترنتی ای که نماد اعتماد نداشته باشه خرید نمیکنم و دلیلشم این هست که حالا به هر دلیلی اگر خدایی نکرده اون فروشگاه دزد و کلاهبردار بود حداقل دستم به یه جایی بند باشه و بتونم پولمو زنده کنم! و گرنه ک اصن خرید نمیکنم از سایتی که معتبر نباشه. چون دیگه اونوقت دستم به هیچ جایی بند نیست و چه بسیار فروشگاه آنلاینی که همینطورید کلاهبردار از آب دراومدن و پول مردمو خوردن و یه آبم روش! باید اصلاح بشه قوانین و کلا بدون مجوز نذارن کسی کارشو انجام بده! ! !

 • غلام گفت:

  توی یه فروشگاه اینترنتی، درسته که بحث پشتیبانی بحث اصلیه و خیلی مهمه، ولی خب متاسفانه حداقل من یکی که چیزی ندیدم از این فروشگاه های آنلاین که یه بار عین آدم بیان و خدمات بدن و والا ما هرچی که دیدیم، یا خطوط پشتیبانی شون مشغول بود، یا سایتشون مشکل داشت، یا اصن پاسخگو نبودن، یا موقع تعویض شیفت شون بود و از این دست بهانه هایی که به کاربران میگن و فکر میکنن که ماهم بلانسبت خر هستیم و باور میکنیم. در حالی که خودشونن و ما با این حرفا الکی گول نمیخوریم و خواسته ما ارائه خدمات پشتیبانی حرفه ای در فروشگاه ها اینترنتی هست!

 • مسعود گفت:

  در یک فروشگاه اینترنتی چیزی که همون اول خیلی جلب توجه میکنه و اکثر متخصصان هم بهش اشاره میکنن که باید روش وقت زیادی گذاشته بشه، اون ظاهر سایت و اون رابط کاربری سایت هست و در واقع اگر کاربری جذب سایت شما میشه و ادامه میده کار خودشو توی سایتتون و در نهایت خرید میکنه ازتون، تنها و تنها به این دلیل هست که تونسته بهتون اعتماد بکنه از طریق ظاهری که دارید و شما هرچه ظاهر زیباتر و مرتب تر و قشنگتری داشته باشه سایتتون، احتمال اینکه کاربران به شما اعتماد کنند و از شما خرید کنند خیلی بیشتر خواهد بود و این آمار و ارقام جالبی هستش!

 • خنفری گفت:

  ون اوایل که فروشگاه های آنلاین اومده بودن خب همه چیز بنظر خیلی خوب بود. کیفیت اجناس بالا بود، خداییش قیمت ها نسبت به بازار یه پله پایین تر بود و خیلی قیمت ها خوب بودن و از همه مهمتر اینکه خدمات پس از فروش و پشتیبانی خیلی خوب بود. اما متاسفانه کشور ما خوبی بهش نیومده و تا یه چیزی رو میبینن داره توی کشور خوب پیش میره، بلانسبت شما گند میزنن داخلش و کلا همه چیزو بهم میریزن و نهایتا نتیجه شد این که الان کیفیت کالاهای آنلاین که میخریم خیلی اومدن پایین، خدمات افتضاحه و قیمت ها هم که نگم براتون … !

 • بهنام گفت:

  موفقیت یه فروشگاه اینترنتی گرو این هست که آیا این فروشگاه آنلاین میتونه حجم بالایی از کاربران رو پشتیبانی و کنه و بهشون خدمات رسانی رو به شکل صحیح انجام بده یا نه؟! اگر میتونه واقعا این کار رو مثل دیجی کالا به خوبی انجام بده و یهویی مثلا ۱۰۰ هزار نفر رو بهشون خدمات حرفه ای ارائه بده، بنظرم میتونه انتظار اینو داشته باشه که بتونه درآمد خوبی از این حوزه کسب کنه و بنظرم حقش هم هست که بتونه درآمدهای بالا از این بازار خوب کسب کنه و خداییش کار خیلی سختی هم نیست که بخوای از فروشگاهت درآمد به دست بیاری و آسونه!

 • عزیزی گفت:

  داشتم توی لیست بهترین فروشگاه های اینترنتی میگشتم و با دقت بررسی میکردم که مزایا و معایب شون چیه که به یه عامل مهم برخورد کردم و اونم سختگیری بیش از اندازه رویال کد بود در نقد و بررسی این شرکت ها و این فروشگاه های آنلاین! بنظرم نقد کردن خیلی خوبه و داشتن روحیه نقد پذیری عالیه! اما اینکه بخوای اینطور بی رحمانه و سختگیرانه نقد کنی، حقیقتا خیلی بنظرم خوب نیست و وجهه خوبی نداره و بیشتر به اون برند آسیب میزنه و باعث برهم خوردن تعادل اون کسب و کاری میشه که شما داری نقد و بررسی میکنی! پس باید مواظب باشی!

 • ali dashti گفت:

  یه فروشگاه اینترنتی خوب فروشگاهی هست که به کاربران قدیمیش خدمات بسیار ویژه تری رو ارائه بده و اصن یه فرقی بذاره بین یه مشتری ای که مثلا داره ۲ ساله از سایت شما خرید میکنه و یه مشتری ای که مثلا فقط ۲ ماهه داره خرید میکنه و منظور بنده این نیست که بینشون یه طوری فرق بذارید که خدمات یکی قوی تر باشه و خدمات یکی ضعیف تر! منظورم اینه که خدمات رو یکسان ارائه بدید، اما برای اون مشتری وفادار خودتون که مدت زیادیه داره خرید میکنه، کمی خدمات بیشتری ارائه بدید بعنوان هدیه واسشون!

 • بشارت گفت:

  من حقیقتا تا الان از فروشگاه اینترنتی مبیت و فروشگاه آنلاین تهران کالا خریدی نداشتم، اما خب بقیه رو یکی دو بار حداقل تست کردم و هم از خانومی خرید کردم و نسبتا راضی بودم، هم از کیمیا آنلاین هم از دیجی استایل و خلاصه همه رو تست کردم و البته خب مسلما از همه بیشتر خود دیجی کالا رو تست کردم چون خدمات بهتری رو ارائه میدن و بنظرم دیجی کالا نمونه یک فروشگاه اینترنتی کامل و حرفه ای هست و باید به بنیان گذاران این کسب و کار بخاطر این بیزینس شون تبریک گفت!

 • mk گفت:

  یکی از مواردی که من توی معایب چند تا از فروشگاه های اینترنتی دیدم و خداییش خیلی توی ذوقم زده شد، این بود که بعضی از این سایتا خب عکس هایی که برای محصولات استفاده میکردن کیفیت لازم رو نداشت و آدم واقعا تاسف میخوره که اسم یه برند میاد جزو برترین ها، بعد ساده ترین چیزها مثل همین عکس محصولات رو اصلا رعایت نمیکنه و خیلی مزخرف کار میکنه و بنظرم یه بحثی مثل عکاسی از محصول رو اصن قبل از اینکه بخوای به تامین خود محصول فکر کنی باید به فکرش باشی، نه اینکه اول بیای حالا کلی محصول هم بذاری توی سایتت، آخرش بلد نباشی ازشون عکس بگیری!

 • خرم پور گفت:

  آقا اینکه یه فروشگاه اینترنتی بتونه همیشه آماده پاسخگویی به کاربران باشه بنظرم انتظار بیخودی و بیش از حد هستش. من خودم کسب و کار آنلاین دارم و دارم در حوزه پوشاک فعالیت میکنم و البته به صورت تخصصی دارم پوشاک بچگانه میفروشم. ۴۰ تا هم کارمند دارم، با این حال بازم خداییش اصن فرصت نمیکنیم جواب همه رو طی ۲۴ ساعت بدیم و تعداد درخواست ها حقیقتا خیلی بالاست و تنها کاری که میتونیم بکنیم اینه که اعلام بکنیم آقا لطفا صبور باشید تا جوابتون رو بدیم و یا میگیم صبور باشید کارشناسان ما در حال پیگیری درخواست شما هستن. اما خب واقعا نه میتونیم همه رو توی یک روز جواب بدیم و از همه مهمتر اینکه نه میتونیم ۲۴ ساعته آنلاین باشیم و جواب مردمو بدیم! بنظرم کمی انتظار زیادی از ما دارید!

 • aliiiiii گفت:

  ثبات در فروشگاه اینترنتی خیلی مهمه! ثبات در پشتیبانی، ثبات در قیمت، ثبات در کیفیت، ثبات در خدمات پس از فروش، ثبات در تعهدات و خلاصه اینکه شما وقتی با یه کیفیت بالایی کسب و کارت رو شروع میکنی، اگه نمیخوای بهتر بشی هرروز، نشو، اشکالی نداره، اما حق نداری بدتر بشی نسبت به گذشته! اگه نمیخوای سرعت ارسال رو از ۳ روز بیاری ۲ روز اشکالی نداره، اما حق نداری سرعت ارسال رو بکنی یک هفته مثل بعضیا:/. پس، وقتی میگیم ثبات، یعنی بهتر نشدی مهم نیست، فقط بدتر نشو ، همین!

 • بهادر گفت:

  یکی از دلایلی که فروشگاه های اینترنتی رو از هم متمایز میکنه، ضمانت اصل بودن کالا هاست. البته منظور برند بودن کالا نیست، متاسفانه اغلب فروشگاه های اینترنتی عکسی که از محصول، روی سایتشون قرار میدن با چیزی که برای مشتری میفرستن زمین تا آسمون فرقشه. حتی دیده شده که امکان برگشت وجه یا مرجوعی کالا هم وجود نداره و یا پروسه ی مرجوع کالا انقدر زمان بر هست که طرف کلا پشیمون میشه. به نظرم اون دسته از فروشگاه های اینترنتی که توی حوزه ی پوشاک فعالیت میکنن باید این مساله رو کمی جدی تر بگیرن، چرا که اکثر مشتری هاشون از بین خانوم هاست و وسواس بیشتری نسبت به آقایون به خرج میدن.

 • حسین پور گفت:

  به جزئت میتونم بگم ایران هاست یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید هاست اختصاصیه. فروشگاه اینترنتی که روی این هاست قرار داره به طور مداوم در ۲۴ ساعت شبانه روز برای استفاده ی کاربران در دسترسه. این امکان فوق العاده ای هست که برای همه ی فروشگاه های آنلاین ضروریه! از امکانات دیگش میتونم اینو بگم که معرفی محصولات و ایجاد سبد خرید و سفارش آنلاین سریع با کمترین کلیک، قالب های متنوع و سازگار با نیازهای کاربر و در نهایت درگاه های خرید متفاوتی رو در بر میگیره. پیشنهاد ویژه ی من برای کسایی که قصد خرید هاست باکیفیت رو دارن ایران هاسته!!

 • خاتونی گفت:

  قیمت مناسب محصولات یه فروشگاه پوشاک حالا چه حضوری و چه اینترنتی نقش مهمی توی جذب مخاطب به خصوص جذب خانوم ها رو داره. در فروشگاه های اینترنتی وسواس خرید بیشتره و باید خریدار با خوندن جزئیات محصول و صرفا از روی عکس خرید خودش رو انجام بده. پس در اینجا میشه گفت تیم تولید محتوا، عکاسی و گرافیک یک فروشگاه آنلاین میتونه اون رو به بهترین فروشگاه اینترنتی از دید کاربرا تبدیل کنه. تکنیک های مختلفی برای جذب مشتری وجود داره که یکیش اعمال تخفیف های دوره ای آخرفصل هاست. اختصاص ارسال رایگان، کیفیت و تنوع محصولات نیز از این عوامل تاثیرگذاره که این موارد در برخی اوقات کاربرای عادی رو تبدیل به مشتری های ثابت میکنه.

 • kkk گفت:

  توی سایت دیجی کالا و فروشگاه اینترنتی دیگه بخش نظرات کاربرا رو که بررسی کنیم متوجه این قضیه میشیم که به اصطلاح خرید اینترنتی بستگی به شانس داره ممکنه برای یکی خوب و برای دیگری بد باشه. حتی ممکنه محصولی که خریدی شکسته به دستت برسه! اون رنگی که انتخاب کردی نباشه! طرح و جنس متفاوتی داشته باشه! همه ی احتمالات برای خرید غیرحضوری و آنلاینی که داریم ممکنه درست از آب دربیاد. بنابراین بهترین فروشگاه اینترنتی رو میشه به فروشگاهی لقب داد که خدمات پس از فروش و بخش پشتیبانی قوی داشته باشه و تا جای ممکن خریدارو سالم به دست مشتری برسونه.

 • ali kolahkaj گفت:

  برخلاف تجربه ی دوستان از خریدی که توی دیجی کالا داشتن، من از خریدم راضی نبودم. به نظرم برای احترام به مشتری هم شده باید بسته بندی یه سری محصولاتشون مثل هارد و شکستنی ها و اونایی که حساس به ضربه هستن رو از بقیه متمایز کنن. یا چیزی که در دیگر فروشگاه های آنلاین دیده شده اجازه ی خرید محصولی هست که در انبار وجود نداره! در اینجور مواقع ممکنه به دلیل عدم تامین کالا ارسال بسته هی به تعویق بیفته. اینجاست که مشتری ها یکی یکی کم میشن و در درازمدت باعث افت فروش خواهد شد. این مسائل میتونه یه فروشگاه رو از بهترین فرشگاه آنلاین به بدترین فروشگاه تبدیل کنه. امیدوارم این مسائل به زودی حل بشن.

 • وحید گفت:

  بهترین فروشگاه آنلاین در سال ۱۴۰۰ تا الان قطعا فروشگاه خانومیه. شماره رنگ های محصولاتشون دقیقا همونه. تاریخ انقضا و اصالت کالا ها در این فروشگاه زبانزده. رابط کاربری این سایت در عین سادگی بسیار جذابه و دسترسی به همه ی محصولات وجود داره. جزو معدود فروشگاه های آنلاینی هست که توی یک حوزه فعالیت میکنه. به نظرم این قضیه مهمه که تمرکز و هدف سایت رو روی یک صنف بذاری و برای بهتر شدنش روزانه تلاش مستمر داشته باشی تا بخوای فروشگاه آنلاین با تعداد زیادی محصول رو مدیریت کنی.

 • علی کرمی گفت:

  از طراحی ریسپانسیو برای نمایش درست محصولات سایت و جزییات آن ها روی صفحه نمایش های موبایل و تبلت استفاده میشه. این نوع طراحی موجب میشه کاربر مدت زمان بیشتری توی سایت سپری کنه. الگوریتم های هوشمند و قدرتمند گوگل به سایت های ریسپانسیو امتیاز مثبت میدن. این امتیاز ها باعث بهبود رتبه ی سایت در گوگل و در نتیجه موجب بهتر دیده شدن فروشگاه آنلاین شما میشه. سرعت بالای بارگذاری محتوای سایت، دسترسی آسان به صفحات سایت و پیاده سازی تکنیک های برتر سئو هم از مواردیه که میتونه یه فروشگاه آنلاین رو در مدت کمی به بهترین فروشگاه اینترنتی در سال تبدیل کنه.

 • روحی گفت:

  در بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی نحوه ی چیدمان و قرارگیری محصولات باید به گونه ای باشه که تنوع محصول در نگاه اول دیده بشه. یعنی کاربر هنگام بازدید از فروشگاه، با محصولات مختلفی رو به رو و حس کنجکاویش رو زنده کنه تا احساس خستگی و یکنواختی نکنه. البته میشه محصولات جذاب و جدید، تخفیف ها، دسترسی سریع، پربازدیدترین ها و پر فروش ترین ها رو در صفحه ی اصلی سایت قرار بدیم تا توجه کاربرا هم بیشتر جلب بشه. در این صورت میتونیم تعامل مناسبی با مشتری برقرار کنیم. اضافه کردن بخش پیشنهاد های ویژه برای کاربرا هم ممکنه با استقبال رو به رو شه.

 • mnmn گفت:

  یکی از ویژگی هایی که بهش اشاره نشد و یه فروشگاه آنلاین باید حتما داشته باشه، سبد خرید در دسترس هست و برای پیدا کردنش زمانی تلف نشه یه جورایی جلو چشم باشه! محصولات روی سایت باید طوری خودشونو نشون بدن تا کاربر نسبت به خرید اون محصول ترغیب بشه، مثلا برای فروش ویژه از رنگ های شادتری استفاده بشه. بعد از اون کاربر بعد از انتخاب جزییات محصول و ثبت سفارش، باید به راحتی و با اعتماد خرید خودشو انجام بده و اتصال به درگاه پرداخت هم به آسونی انجام بشه. به نظرم رعایت این نکات معتبرترین فروشگاه آنلاین رو میسازه.

 • naser گفت:

  از اون دورانی که فقط یدونه عکس معمولی با برچسب قیمت توی سایت های فروشگاهی قرار میدادن خیلی وقته گذشته ولی من هنوز بعضی جاها این موارد و میبینم. خریداران امروزی چندین زاویه ی متفاوت از یک محصول رو مورد بررسی قرار میدن اونا حتی ترجیح میدن قبل از خرید نظرات افرادی که قبلا از این محصول استفاده کردند رو هم بدونن. حتی قابلیت زوم هم براشون مهمه. من به شخصه ترجیح میدم روی محصولی که قصد خریدشو دارم زوم کنم و از نزدیک جزییاتش رو ببینم. باید اینو در نظر گرفت که تصاویر هستند که باعث فروش یه محصول میشن نه صرفا متن ها. در طراحی بهترین فروشگاه اینترنتی هم چندین عکس رو برای هر محصول در نظر میگیرن. باید اینم در نظر گرفت که عکس ها بدون افکت رنگی با وضوح بالا و بهینه شده بارگذاری بشن.

 • صبوری گفت:

  خریدهای اینترنتی امروزی نیاز به اعتماد به فروشنده و اعتماد به درگاه پرداخت سایت و اطلاعات دقیقی از محصول هنگام خرید داره. در این بین بخشی اضافه شده به نام بخش اطلاعات اضافی که در اون اطلاعاتی رو که اغلب کاربرا در رابطه با اونا سؤال کردن، ارائه میده. با این بخش خریدار می تونه به فروشنده اعتماد کنه .بخش سوالات متداول در سایت های فروشگاهی هم به بیان برخی سوال های پرتکرار مشتری ها از فروشنده و سایر مشتری ها میپردازه. در این بخش اغلب از نحوه ی دریافت بسته ی ارسالی، پشتیبانی محصولات، بازدهی هر کدام و غیره صحبت شده که میتونه کمک زیادی به کاربرای جدید کنه. همچنین میتونه دید مثبتی نسبت به فروشگاه اینترنتی به کاربر بده.

 • رضا جم گفت:

  جای اسنپ مارکت توی این لیست خالیه! فروشگاهی که توی کمترین زمان به بهترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شد. این فروشگاه آنلاین با ارائه ی تخفیف های درصدی روی محصولاتش تونست توی مدت زمان کمی به بیشترین بازدهی برسه. البته ایده ی خلاقی داشت و به عنوان اولین مارکت آنلاین معرفی شد. خدمات سایت و پشتیبانی اون جزو بهترین هاست. محصولاتی که ارائه میده از سیفی جات تا انواع میوه ها سالم به دست مشتری میرسه و این فوق العادس! به نظرم توی دو سال گذشته کرونا ماها رو تنبل کرد و فروشگاه های اینترنتی مثل اسنپ مارکت و دیجی کالا و… تنبل تر.

 • جوادی گفت:

  ۱) بعضی فروشگاه های اینترنتی شیوه های جالبی برای جذب مخاطب دارن. مثل فروشگاه اینترنتی دلبند که همراه با بسته ی خرید جایزه هم توش داره و آدمو ترقیب میکنه برای به دست آوردن جایزه های بیشتر. جالب اینجاست هر سری هم جایزه های توی بسته عوض میشه. انگار رندوم میذارن توی بسته ها. یا مثلا اسنپ مارکت که همراه خرید ها یه سن ایچ میفرسته با برچسب روش که نوشته “سپاس برای همراهی شما با اسنپ مارکت”. بهترین فروشگاه آنلاین توی ایران قطعا فروشگاهیه که حس مهم بودن به مشتری بده و اونو ترقیب کنه تا خریدای بیشتری داشته باشه.

 • علیرضا گفت:

  تو این مقاله میشه گفت واقعا چندتا از بهترین فروشگاه ها معرفی شدند. اکثر کاربرا وقتی قصد خرید چیزی رو دارن ممکنه به هرکدوم از این فروشگاه های آنلاین سر زده باشن. همینطور که توی این مقاله گفته شد بهترین فروشگاه های اینترنتی ایرانی که قبلا تونستن جزو اولین ها باشن فروشگاه هایی مثل دیجی کالا بامیلو مدیسه زنبیل تهران آنلاین شیکسون هستند. از طرفی بعضی فروشگاه های دیگه که تازه کارخودشونو شروع کردن و با توجه به عملکردشون تا الان میشه حدس زد آینده ی خوبی پیش رو دارن. مثل ترب ۵۰۴۰ شهروند موتن رو تک سبد اگر خدماتشون افت نداشته باشه میتونن بهترین باشن.

 • ahmad گفت:

  شاید افراد زیادی نباشن که وسیله های سنگین رو از فروشگاه های اینترنتی میخرن. توی خرید این اجناس مشکلی که بیشتر از همه خریدارها رو ناراضی میکنه بحث رسیدن به موقع کالاست. بستگی به مبدا هم داره ولی وقتی یه مجموعه ی آنلاین به عنوان بهترین فروشگاه اینترنتی شناخته میشه تعهد داره که به موقع و در کمترین زمان اجناس رو به دست مشتری برسونه پس باید این کار رو به نحو احسنت انجام بده. در کنار این ها باید هنگام خرید این محصولات به جزییات و رنگ ها توجه زیادی بشه. مثلا یکی از دوستام وسیله هایی مثل مبلمان و سرویس خواب رو به صورت اینترنتی خرید ولی وقتی آوردن دستگیره ها شبیه هم نبود و همین مسئله باعث مرجوع شدن اونا شد.

 • علی محتشمیان گفت:

  اینکه یه فروشگاه اینترنتی محصولی منحصربفرد رو ارائه بده قطعا با استقبال مشتری ها و خریدارا مواجه میشه. مثلا فروشگاه آنلاین تک سوغات یکی از بهترین ها برای عرضه ی سوغات شهرهای مختلفه. خیلی ایده ی خوبیه. مثلا منی که سمت شمال کشور هستم باید حتما یکی از دوستام به کرمانشاه بره تا بتونه برام از شیرینیهای خوشمزش بیاره! شاید بگین خب الان توی اکثر شهرها همه چی از شیر مرغ تا جون ادمیزاد هست ولی باید گفت کیفیت محصول اصلی رو نداره. اصالت چیزیه که تکرار نشدنیه. مواد اولیه ی هر شهر متفاوته. تک سوغات بهترین فروشگاه آنلاین در سال ۱۴۰۰ که ازش خرید های خوبی داشتمه.

 • عبدیان گفت:

  بخش نظرات فروشگاه های آنلاین از کل سایت کثیف تره! من با توجه به نظرات مثبت کاربرا یه جنسی رو خریدم و حالا واقعا پشیمونم! تازه متوجه شدم که این نظرات توسط افرادی داده شده که اون جنس رو از جای دیگه ای گرفتن و اصلا تجربه ی خرید از اون سایت رو نداشتن! آخه چرا توی فروشگاه اینترنتی باید چنین امکانی برای هرکی از راه رسید باشه؟ حداقل اونایی عضویت سایت رو گرفتن یا اونایی خرید داشتن بتونن نظر بدن. یه نظر منفی راجب یه محصول میتونه خیلی ها رو از خرید منصرف کنه. این نظرات حتی تو بهترین فروشگاه اینترنتی هم دیده شده. حالا چه درست باشه چه غلط!

 • نادر حاجی زاده گفت:

  من وقتی یه سایتی رو باز میکنم استرس اینو دارم یه کلیک اشتباه داشته باشم!!!یعنی قشنگ تا یه دقیقه هنگ میشی از صفحه هایی که اکثرا تبلیغه و باز میشه. حالا این قضیه توی فروشگاه های آنلاین چند برابره. چون طرف باید برای نشون دادن کسب و کارش به بقیه، تبادل تبلیغات داشته باشه. بعضی سایت ها هم در قبال این تبلیغات تعرفه هایی دارن. به نظرم یه سایت وقتی تبلیغاتش در حد معمول باشه بدون اقراق میتونه جزو بهترین فروشگاه اینترنتی باشه. از طرفی هم دیده شده توی بخش های کناری سایت تبلیغات رو قرار میدن. به نظرم این قشنگ تره تا یهو تبلیغ جوراب تو صورتت باز شه!!

 • محمدرضا بهداد گفت:

  به نظرم تنها چیزی که اینترنتیش خوبه فروشگاه هاس!! فک کن میتونی کلی خرید های متنوع انجام بدی بدون اینکه ذره ای از جات تکون بخوری! مهم تر از اون انتظاریه که باید تا رسیدن خریدهات داشته باشی. یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی که من ازش خرید داشتم هیباست! هیبا فعالیت کوچیکش رو با یه مغازه شروع کرد و به لطف محصولات متنوعی که داره بزرگ شد و الان در حال رشده. نکته ی جالبش اینه که هیبا کنار سایت از اینستاگرام هم برای ثبت سفارشاتس استفاده میکنه! این خیلی خوبه. امروزه بعضی وقتا حوصله نداریم از جامون تکون بخوریم و خیلی از کارهارو به تعویق میندازیم. این بین فکر کنم خرید از فروشگاه های آنلاین جزو استثناها باشه.

 • مهتابی گفت:

  همه ی این ۱۰ تا شرکتی که در اینجا معرفی شدن میتونن با کمی تکون و رفع معایبی که برای هرکدوم گفته شد جزو بهترین ها باشن. البته بعضی موارد هم خارج از تصوره! مثلا ممکنه یه فروشگاه به دلیل سود کمی که روی جنساش داره دیگه نخاد تخفیف بذاره. خب این یه نقطه ضعف نمیتونه براش باشه. یا برای فروشگاه هایی که اجناس اصل عرضه میکنن بالا بودن قیمت ها معقوله چون در قبال هزینه ای که میکنی جنس اصل تحویل میگیری و مطمعنی فیک نیست. به قول معروف توی این فروشگاه ها هرچی پول بدی آش میخوریه!!!!

 • یاسمن گفت:

  همه ی این ۱۰ تا شرکتی که در اینجا معرفی شدن میتونن با کمی تکون و رفع معایبی که برای هرکدوم گفته شد جزو بهترین ها باشن. البته بعضی موارد هم خارج از تصوره! مثلا ممکنه یه فروشگاه به دلیل سود کمی که روی جنساش داره دیگه نخاد تخفیف بذاره. خب این یه نقطه ضعف نمیتونه براش باشه. یا برای فروشگاه هایی که اجناس اصل عرضه میکنن بالا بودن قیمت ها معقوله چون در قبال هزینه ای که میکنی جنس اصل تحویل میگیری و مطمعنی فیک نیست. به قول معروف توی این فروشگاه ها هرچی پول بدی آش میخوریه!!!!

 • عظیمی نژاد گفت:

  نمیشه گفت همشون بدن یا همشون خوب مطلقن باید اینو در نظر بگیریم که هرکدوم ممکنه توی دسته ی خاصی فعالیت کنن. مثل فروشگاه خانومی که فقط محصولات آرایشی و بهداشتی رو عرضه کرده. خب قطعا نمیشه بگی این بهترینه چون آقایون ازش استفاده ای ندارن در مقابل سایت های ورزشی که عموم مخاطبینش آقایون هستن. بهترین فروشگاه اینترنتی باید با بررسی یه سری ویژگی های مشترک انتخاب بشه. از طرفی باید در نظر گرفت فروشگاه های آنلاین خرید حضوری ندارن و تعامل با مشتری صرفا با تماس و چت پشتیبانی هست و مشتری ممکنه از صحبت ها طور دیگه ای برداشت کنه.

 • حسین شریفی گفت:

  خرید از معتبرترین فروشگاه آنلاین این مزیت رو داره که میتونیم لحظه به لحظه ببنیم خریدامون تو چه مرحله ایه. مثلا برای منی که کارمندم و بیرون از خونه هستم مهمه بدونم چه ساعتی بستم میرسه که خودمو به موقع برسونم. بعضی فروشگاه ها داخل پنلشون این امکان رو دادن و مشتری میتونه ببینه خریداش در چه مرحله ایه. از دریافت از انبار تا بسته بندی و تحویل به پست همه و همه از دید مشتری پنهون نیست. این مراحل احساس امنیت و خرید درست رو به مشتری میده. با دیدن این روند ارسال میتونیم در ساعات اداری پیگیری سفارشامونم انجام بدیم.

 • محمد شیخی گفت:

  دوتا از موارد مهمی که فروشگاه های آنلاین میتونن برای جذب مشتری رعایت کنن، یکی امکان پرداخت درب منزل هست. خب ممکنه بعضی افراد به دلایل امنیتی که دارن کارت عابر بانک مناسب برای خرید های اینترنتی نداشته باشن و یا این کارت ها فاقد موجودی باشه. با امکان پرداخت در محل میتونه بازم مشتری این فروشگاه ها بمونه و خرید خودشو انجام بده! نکته ی بعدی اینه که مشتری هارو ترقیب کنن تا بعد از خرید تجربشونو در اختیار اطرافیان خودش قرار بده و یا در صورت جذب مشتری بهش کد تخفیف اختصاص داده بشه. مطمعنا این فروشگاه ها فروش بیشتری در آینده دارن و حتی میتونن بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی باشن.

 • نافذی گفت:

  گردش مالی برای یه فروشگاه آنلاین جزو حیاتی ترین هاست! مدیر سایت باید بررسی کنه گردش مالی فروشگاهش در ماه چقدره؟ آیا دارای ثبات مشخصی هست یا نه؟ توانایی پرداخت به موقع حقوق کارکنانش رو داشته باشه و مهمتر از همه بتونه اجناس مورد نیاز مشتری ها رو تامین کنه. جدای از این ها در جریان موعد پرداخت قبض ها و قسط ها و چک ها باشه تا مشکلی پیش نیاد. همه ی اینا بستگی به گردش مالی منظم اون فروشگاه داره. فروشگاهی که اجناسش همیشه تامین باشه با نظر مثبت کاربراش بهترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۰ که سال جاری هست میشه.

 • mohammadi گفت:

  فروشگاه های اینترنتی هرچقدر تخصصی تر عمل کنن با بازخورد کمتری مواجه میشن. مثلا فروشگاه آنلاینی که لوازم غواصی و شنا رو ارائه میده ممکنه توی استان هایی مثل یزد، سمنان، اصفهان یا اهواز مشتری نداشته باشه و برعکس توی شهر های شمال و جنوب مشتری های زیادی داشته باشه. فروشگاه های لوازم کوه نوردی هم با این مسئله رو به رو هستن. این فروشگاه ها باید در نظر بگیرن که تا حد امکان انبار خودشونو به شهرهایی که مشتری بیشتری دارن انتقال بدن تا در کمترین زمان محصولات به دست گیرنده برسه. در این صورت میتونه بهترین فروشگاه آنلاین توی حوزه ی خودش باشه.

 • نادری گفت:

  فروشگاه های اینترنتی با داشتن محصولات متنوع باید از صد در صد فضای صفحه استفاده کنن تا محصولات بیشتری در یه صفحه دیده بشه. اینجوری کاربر لازم نیست بین صفحات محصولات جابه جا بشه. سایت های گذشته محتوا رو در وسط صفحه قرار میدادن و در دو طرفش فضای خالی سفید رنگی دیده میشد. خب استفاده از این فضا میتونه کلی توی جذابیت سایت تاثیرگذار باشه و اونو بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی کنه. با این فضا میشه برای صفحه ی محصولات از عکس های بیشتری بجای داشتن محتوای طولانی استفاده کرد. در آخرم میشه گفت کاربر نیاز نیست مدام در حال اسکرول کردن سایت باشه.

 • حمیده گفت:

  فروشگاه آنلاینی که مواد غذایی رو ارائه میده باید توی جزییات محصولش تاریخ تولید و تاریخ انقضای اون محصول رو درج کنه. پدر من از دیجی کالا شامپو خرید ولی وقتی آوردن دیدیم که تاریخ انقضاش تموم شده. فروشگاه های آنلاین مواد غذایی باید دقت بیشتری توی درج جزییات محصولاتشون داشته باشن. از مواد اولیه ی تشکیل دهنده تا شیوه ی تهیه و بسته بندی همه توی انتخاب کاربرا تاثیر داره. مزاج های مختلفی وجود داره برای مثال شیرینی های خامه ای انتخاب افرادی که رژیم های لاغری دارن نمسیونه باشه ولی اگه این شیرینی ها بدون شکر و با شیرین کننده های طبیعی تهیه بشن، اون افراد هم میتونن استفاده کنن. در این صورت با جذب مشتری های بیشتر میتونن بهترین فروشگاه آنلاین مواد غذایی باشن.

 • امیرعلی گفت:

  یه موردی که فروشگاه های آنلاین میتونن برای خوانایی و درک بهتر کاربر انجام بدن اینه که جزییات محصولاتشون رو روی عکس اون کالا قرار بدن. اینجوری میتونن از عکس بزرگتر و با کیفیت تری استفاده کنن که در کنارش جزییات محصول هست. اینجوری با یه تیر دو نشون میزنن. هم عکس محصول و طرح و نوعش رو میبینه و هم بدون نیاز به بالا پایین کردن زیاد سایت جزییاتشو بدونن. به قول معروف یه عکس به از صد متن توی رسانه های دیداری عمل میکنه. حالا این عکس ها میتونه همراه با زاویه دید مناسب همراه با نور طبیعی محیط باشه.

 • مولایی گفت:

  مقاله جامع و کاملی بود و به کاربر یه دید کلی از هر فروشگاه میده. فروشگاه های آنلاین دارای تنوع زیادی هستن. میشه گفت در حال حاضر هرچی که بخواییم در این فروشگاه ها هست. فروشگاه های آنلاین جدید که به تازگی شروع به کار کردند در آینده در کنار این فروشگاه ها قرار میگیرن. چه خوبه که اگه تجربه ی خرید از این فروشگاه هارو داریم به بقیه انتقال بدیم. من خودم از فروشگاه موتن رو خرید کردم و کاملا راضی بودم. مثل فروشگاه خانومی، موتن رو عرضه کننده لوازم آرایشی و بهداشتیه.

 • علی فائقی گفت:

  خانوم ها به دلیل اینکه اغلب بیشتر از آقایون توی خونه هستن و وقت کافی رو دارن تا در فضای مجازی حضور داشته باشن، جزو بیشترین تعداد بازدید کنندگان سایت ها و فروشگاه های آنلاین هستند. مسلما در این بین فروشگاه هایی که عرضه کننده ی محصولات مختص خانوم ها و پوشاک هستن با بازدید بیشتری نسبت به سایر سایت ها رو به رو میشن. این نکته رو از تعداد بازدید فروشگاه هایی مثل خانومی فهمید. البته باید توجه داشت که در مقابل از حساسیت پذیری بیشتری برخوردارند و ممکنه کوچیک ترین مشکل توی پروسه ی خرید تا تحویل باعث نارضایتیشون بشه.

 • مهدی گفت:

  فروشگاه اینترنتی زنبیل تضمین قیمت روی کالا هاش داره و به نظرم این فوق العادس که یه فروشگاه انقدر نسبت به اجناسش اعتماد داشته باشه. توی این فروشگاه تنوع خیلی زیادی نسبت به هر محصول دیده میشه و این امکان رو میده که با خیال راحت مقایسه و خرید کرد. ضمانت کالا و خدمات پیش و پس از فروش مناسبی داره. تنها نقطه ی منفی که داره و به نظرم یکی از معایب بزرگه اینه که سایت ریسپانسیو نیست و کاربر باید دائم در حال زوم کردن روی محتوای سایت باشه. اگه این یه مورد بررسی و رفع بشه میشه گفت زنبیل بهترین فروشگاه آنلاین توی ایران میتونه باشه

 • فارابی گفت:

  خرید آنلاین از فروشگاه های اینترنتی معتبر و مناسب یکی از دغدغه های اصلی کسانی هست که به خرید اینترنتی علاقه ی زیادی دارند. در بین انبوه فروشگاه های آنلاینی که امروزه بوجود اومدن، فروشگاه پلازا با قیمت مناسب اجناسش، سری تو سرا پیدا کرده. امکان نحوه ی ارسال محصولات یکی از ویژگی های جالب و جدید این فروشگاه هست. همچنین داشتن فیلتر های مناسب برای کالای مورد نظر خریدار رو از سردرگمی نجات میده و بهش اجازه میده تا با خیال آسوده خریدشو انجام بده. پلازا با پیشنهاد های روزانه ی جذاب و پشتیبانی ۲۴ ساعته در بین کاربرا به محبوبیت رسید و جزو بهترین فروشگاه آنلاین ایرانی شد.

 • rahman گفت:

  فروشگاه اینترنتی خانومی یکی از معتبرترین فروشگاه های آنلاین در ایران توی زمینه ی ارائه ی تخصصی محصولات آرایشیه. فروشگاه خانومی با معرفی تخصصی محصولات آرایشی بهداشتی در برندهای مختلف به مشتری دید بازتری میده تا انتخاب درستی داشته باشه. تخفیف های روزانس معرکس و بعضی کالا های پرفروش هم شامل حال تخفیف های دوره ای میشن. توی این سایت مقاله هایی به چشم میخوره که مرتبط با موضوع سایته و در حوزه های زیبایی و مراقبت از پوست مطالب کاربردی و مفیدی ارائه میده. به غیر از این خانومی مشتری هاش رو از موجود شدن کالا ها و تخفیف ها مطلع میکنه. میدونیم که مراقبت از پوست خیلی مهمه پس این فروشگاه بر اساس کاتالوگ محصولات و توضیحات تولید کننده محصولاتش رو ارائه میده تا شک و ابهامی برای مشتری نباشه

 • احمدرضا گفت:

  توی فروشگاه بانه دات کام محصولات با قیمت مناسب و ارزونی عرضه میشن. تضمین اصالت کالاها وجود داره. نکته ی قابل توجه توی این فروشگاه که تا الان جای دیگه ای دیده نشده امکان مشاوره ی تلفنی قبل از خریده. یعنی شما میتونی قبل خرید هر محصول که دچار شک و تردیدی با کارشناسای خبره ی این فروشگاه تماس بگیری. اونا به غیر از اطمینان خاطر دادن به شما جزییات محصولات رو ریز به ریز بهتون میگن و هر سوالی که راجب اون کالا داشته باشین با حوصله جواب میدن. این خیلی خوبه یعنی شما به غیر از خوندن نظرات و سرچ زدن راجب اون محصول میتونین از یه ویژگی دیگه برای اطمینان از خریدتون استفاده کنین. بهترین فروشگاه اینترنتی بانه دات کام میتونه باشه. در ضمن این فروشگاه دارای سیستم همکاری در فروشه که خیلی کاربردیه.

 • رحمانی گفت:

  زز زاگرس به عنوان بهترین فروشگاه اینترنتی در ایرانه که محصولات شوینده و بهداشتی رو عرضه میکنه. این فروشگاه تنوع بسیار بالایی از برندهای روز دنیا داره و قیمتاشون هم مناسبه. در ضمن تضمین ضمانت کالاهاشون رو هم دارن. من ازشون خرید کردم و کاملا راضی بودم. فروشگاه زز زاگرس ارسال رایگان برای خریدهای بالای ۱۰۰ هزار تومن داره و خریدای منم با این امکان رایگان ارسال شد. همیشه برای خرید لوازم بهداشتی دقت زیادی باید میکردم تا محصولات فیک رو به جای اصل قالب نکنن. با خرید از این فروشگاه این نگرانیمم برطرف شد. راستی زز زاگرس کد تخفیف ۵ درصدی برای همه ی محصولاتش داره!!

 • کامران گفت:

  من تعریف فروشگاه آنلاین بانه دات کام رو قبلا شنیده بودم تا اینکه کنجکاو شدم و سرغ سایتش رفتم تا یکی از مشتری هاش باشم. این سایت ظاهر مناسبی داره و به عنوان یه فروشگاه آنلاین تمامی استانداردها در اون رعایت شده. ویژگی هایی مثل تست قبل از پرداخت، ارزانترین قیمت توی ایران، ۱۰۰ درصد اصالت کالا و ارسال فوق سریع این فروشگاه رو جزو بهترین فروشگاه های اینترنتی تو ایران کرده. اکثرا میدونیم که جنس های شهر بانه نسبت به بقیه ی شهرها قیمت‌های بسیار پایینی دارن. به نظرم استفاده هوشمندانه از این نام برای یه فروشگاه آنلاین اینترنتی، میتونه مشتری های خیلی زیادی رو به خودش جذب کنه.

 • امیر مهدی تهرانی گفت:

  بیشتر سایت های فروشگاهی تخفیف های خودشون رو به صورت دوره ای قرار میدن و ممکنه تخفیف های یه روزه، سه روزه و یه هفته ای روی کالاهاشون داشته باشن. فروشگاه آنلاین ایمالز یکی از معدود فروشگاه هاییه که تخفیف های طولانی داره. وجود طیف وسیعی از کالاها توی این شرکت این امکان رو به مشتری میده که از بین تخفیف ها بهترین انتخاب رو داشته باشه. سرعت بالای این سایت زمان شما رو بیهوده هدر نمیده. قسمت جالب این فروشگاه اینه که قیمت ها به صورت لحظه ای و خودکار به روز رسانی میشه. این خیلی خوبه که همون اول قیمت اصلی رو میبینیم، متاسفانه بعضی فروشگاه ها بعد از انتخاب کالا و توی سبد خرید قیمت ها رو به روز میکنن.

 • رجبی گفت:

  همه ی نکاتی که یه فروشگاه آنلاین باید داشته باشه رو میتونین توی فروشگاه آنلاین مبیت مشاهده کنین. این فروشگاه رابط کاربری بسیار خوبی داره و تقریباً همه ی افراد میتونن از این فروشگاه خرید کنن. توی این فروشگاه تصاویر با کیفیتی از همه ی محصولات رو می‌بینید و میتونین با اعتماد کامل خریدتون رو انجام بدین. نکته ی بعدی راجب این فروشگاه اینه که ارسال شون در کوتاه‌ترین زمان ممکنه و لازم نیست روزها و ساعت ها در انتظار رسیدن بسته ی خریدت باشی. همه این نکات کنار هم میتونن فروشگاه مبیت رو تبدیل به بهترین فروشگاه آنلاین توی سال ۱۴۰۰ کنن. به نظرم تنها چیزی که باید مورد توجه فروشگاه‌های آنلاین باشه رضایت مشتری هاست و نه چیز دیگه.

 • علی اکبر خدایی گفت:

  من از فروشگاه زز زاگرس خرید داشتم. این فروشگاه امکان پرداخت درب منزل رو نداره. برای همین موضوع من مجبور شدم که یه روز خریدم رو بندازم عقب. حتی میخواستم منصرف شم از خرید. راستش مجبور شدم تا عابر بانک برم و به کارتی که رمز دوم داره پول انتقال بدم در صورتی که میتونستم به جای رفتن تا عابر بانک، به بازار برم و خریدم رو همون لحظه انجام بدم. اگه این امکان رو هم این فروشگاه داشت یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین می شد. به نظرم باید فروشگاه‌های آنلاین کسایی مثل من رو که یکم حواس پرتی دارن و حواسشون به موجودی کارت هاشون نیست مورد توجه قرار بده و امکان پرداخت در محل رو براشون فراهم کنه. اینجوری میشه گفت تقریبا خدماتش کامله.

 • مهری گفت:

  دو تا نکته که توی فروشگاه مبیت دیدم یکی تخفیفهای فروشگاهه و یکی هم امکان ویژه برای ثبت نام توی این سایته. این فروشگاه تخفیف های دوره ای و فصلی برای همه ی محصولاتش داره. این خیلی خوبه که متناسب با هر فصل تخفیفاتی هم روی محصولات این فصل اعمال میشه. بجز این تخفیف های فصلی این فروشگاه تخفیف های دائمی هم روی بعضی از محصولاتش داره. وقتی خرید زیادی داشته باشی این تخفیف‌ها میتونه به دادتون برسه و تا حدودی هزینه هاتون رو کمتر کنه. مورد بعدی اینکه این فروشگاه امکان ثبت نام و ورود با حساب گوگل تون رو به شما میده. یعنی شما لازم نیست حساب کاربری جدیدی برای خودتون ایجاد کنید و با همون حساب گوگلی که دارین کار ثبت‌نام رو انجام میدین.

 • مبین گفت:

  فروشگاه مبیت اونجوری که میگن نیست. مقالات متناسب با هدف سایت درونش دیده نمیشه. از رنگ سفید زیادی توی سایت استفاده شده. میشه گفت قالب خاصی برای این فروشگاه در نظر گرفته نشده. سایت داخل تبلت اصلا رسپانسیو نیست. شما در نگاه اول سایتی با ترکیب رنگ سفید و آبی می بینید. به نظرم استفاده از رنگ‌های بیشتر میتونه به بهتر شدن این فروشگاه کمک کنه. من میخواستم یه فلش از این فروشگاه بخرم ولی دیدم که توضیح خیلی زیادی در قسمت معرفی کالا براش قرار دادن. راستش من حوصله خوندن این متن زیاد رو نداشتم و فکر کنم بقیه ی کاربرا هم مثل منن.

 • alipour گفت:

  به نظرم نباید از فروشگاه های اینترنتی این انتظار رو داشت که همه ی امکانات رو در اختیار ما قرار بدن. مثلاً ممکنه فروشگاهی پرداخت در محل رو فقط توی شهری که هست داشته باشه مثل فروشگاه مبیت که برای مشتری هایی که از شهر کرمان هستند پرداخت درب منزل وجود داره. همه ی کسب و کارها دارای کم و کاستی هایی هستند باید دید که اون فروشگاه براش مهمه که این مشکلات رو رفع کنه یانه. باید این رو در نظر بگیریم که این فروشگاه قیمت‌های منصفانه ای نسبت به بقیه ی مراکز فروش در اکثر مواقع داره. پس از رضایت مشتری براش مهمه و میتونه در آینده جزو بهترین فروشگاه های آنلاین تو کشور باشه.

 • حمیداوی گفت:

  توی خرید آنلاین باید این نکته رو توجه داشته باشیم که هنگام پرداخت آنلاین ما اطلاعات شخصی مون رو در فضای اینترنت به اشتراک می گذاریم. بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی فروشگاهیه که بتونه از اطلاعات خصوصی مشتری هاش به خوبی محافظت کنه. پس هنگام انتخاب فروشگاه آنلاین باید از اعتبار فروشگاه اطمینان داشته باشیم. نمادهای اعتماد الکترونیکی زمینه ی این اطمینان رو فراهم می کنن. این نماد معتبر بودن یه فروشگاه اینترنتی و همچنین اعتماد و کیفیت عملکرد وبسایت رو نشون میده. ستاره های بالاتر برای این نماد نشون دهنده ی سطح بالاتری از اعتماده. این نمادها اعتبار دو ساله ای دارن. پس تا حدودی میشه اطمینان داشت که هر دو سال سایت ها مجبور به دریافت دوباره ی اون هستند. مشخصات تمامی کسب و کارهایی که دارای این نماد هستند مثل نام کسب و کار، آدرس وب سایت، وضعیت اعتبار نماد، سوابق و عملکرد، تاریخ اعطا، ساعت پاسخگویی، خدمات و مجوزها و نام صاحب امتیاز همه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار میگیرن. پس داشتن این نماد یکی از مهمترین عناصر سایتی هست که قراره خرید داشته باشیم و باید این نماد رو نادیده نگیریم.

 • پناه علی گفت:

  این ۱۰ فروشگاهی که اینجا معرفی شد جزو عالی ترین ها هستن. من در بین این فروشگاه ها از دیجی کالا و زنبیل خرید کردم. خریدهام با شب یلدا یکی شد و از طرح های شگفت انگیز دیجی کالا و تخفیف هاش استفاده کردم. بعد اون هم سالم و به موقع به دستم رسید. ممنونم از پرسنل دیجی کالا.

 • amirinia گفت:

  فروشگاه آنلاین خوب فروشگاهیه که هزینه ی ارسالش رو تا جای ممکن پایین بیاره. در این صورت مشتری ها برای ریزترین خرید هاشونم سراغ این فروشگاه میان. مثل فروشگاه مبیت که تو کرمان هست!! این فروشگاه با ارسال رایگانی که داخل این شهر داره مورد توجه اکثر مشتری هایی که خریدهای روزانه و سبکی دارن قرار گرفته. من چندین بار از این فروشگاه خرید داشتم و ازش راضیم. بهترین فروشگاه اینترنتی از نظر من فروشگاه مبیته. چون در کنار ارسال رایگان مزایای دیگه ای رو هم برای مشتری هاش داره. برای مشتری های سایر شهرها هم ارسال داره و خرید بالای ۱۰۰ هزارتومنشونم رایگانه!!

 • رضا قهرمانی گفت:

  فروشگاه آنلاین فینال که یه سوپرمارکت آنلاین هم هست. محصولات غذایی و بهداشتی و… رو ارائه میده. در ابتدای ورود به سایت، طراحی زیبای این فروشگاه رو می بینید که با ادغام رنگ های سبز و سفید انجام شده. این فروشگاه تضمینی برای ارزانترین قیمت هایی که ارائه میده داره که باعث جذب مخاطب زیادی تا الان میشه. همچنین امکان پرداخت در محل هم در این فروشگاه وجود داره. من چندین بار از این فروشگاه آنلاین خرید داشتم و کاملاً راضی بودم. به نظر من این فروشگاه که محصولات متنوعی رو ارائه میده میتونه انتخاب برتر هر کدوم از ماها برای خریدای روزانمون باشه.

 • سهیلا یزدان پور گفت:

  برخلاف نظر اون دوستمون که سوپرمارکت آنلاین فینال رو برای خرید پیشنهاد دادن، به نظرم این فروشگاه اصلا فروشگاه به روز و مناسبی نیست. تنوع محصولات نسبتا کمی داره. دسته بندی محصولاتش جالب و کاربردی نیست. مثلاً در صفحه ی اول توی ارزان ترین قیمت دستمال کاغذی در ایران فقط یه دونه محصول داره و سمت چپ این محصول و بقیه ی سایت فضای خالی سفید رنگیه. این مورد توی بقیه ی بخش ها مثل پیشنهادات ویژه، پر تخفیف ترین ها و قسمت های پایین تر از سایت هم دیده میشه. در حالت کلی میشه گفت کلی فضای اضافی سفید در درون این سایت وجود داره. فونت مورد استفاده توی این سایت خیلی دیر لود میشه و حتی میشه گفت از فونت های متفاوتی برای هر بخش استفاده شده. به جز این اندازه ی فونت ها در بعضی جاها هم مناسب نیست. از همه ی این ها که بگذریم اسم سایت اصلاً متناسب با محتوای داخلش نیست. وقتی برای اولین بار شنیدم انتظار داشتم که محصولات ورزشی رو ارائه بده. به نظر من این اسم مناسبی برای سوپرمارکت آنلاین نیست و با شنیدنش فکر اکثر مشتری ها به سمت ورزش میره

 • ehsan karami گفت:

  در ادامه ی صحبت های اون کاربری که از فروشگاه آنلاین فینال انتقاد کرده بود میشه گفت: بخش منوی این سایت هماهنگی لازم رو باهم نداره. بعضی هاش که دارای زیرمنو های کمتری هستند با فونت درشت و عکس همراه هستن و بخش هایی مثل مواد غذایی و بهداشت و سلامت که دارای زیرمنو های بیشتری هستن با فونت کوچیکتر و دسته بندی دیگه ای نشون داده میشن. نمیدونم با این بهم ریختگی ها چجوری میگن بهترین فروشگاه اینترنتیه?

 • nafasi گفت:

  منم با اون دسته از دوستانی که گفتن فروشگاه اینترنتی فینال نمیتونه بهترین فروشگاه آنلاین ایرانی باشه موافقم!!! من از این فروشگاه خرید داشتم و همین طور که توی این مقاله هم گفته شد، پشتیبانی آنلاین این فروشگاه به صورت ۲۴ ساعته فعال نیست و پشتیبان ها فقط یه ساعت های خاصی از روز در دسترس هستند. چیزی که توی این فروشگاه دیده میشه اینه که توجه زیادی به ظاهر سایت نشده و جزئیات اون مورد بررسی دقیقی قرار نگرفته. با وجود تمامی نکاتی که دوستان گفتن، این سایت از نظر ظاهر نمیتونه مشتری های زیادی به خودش جذب کنه

 • ستار گفت:

  چند تا از دوستان اومدن و بدون توجه به تاثیر نظراتی که دادن فروشگاه فینال رو با خاک یکسان کردن. به نظر من جدا از ظاهر خوب یه سایت و یه فروشگاه اینترنتی باید ببینیم که این فروشگاه در قسمت پشت صحنه به چه صورتی عمل می کنه. مواردی مثل ارسال سریع و به موقع، کیفیت محصولات ارسالی، کالاهایی مطابق با سبد خرید می تونه موارد مثبتی باشه که ممکنه این سایت داشته باشه. پس به نظر من لازمه برای اینکه بهترین فروشگاه آنلاین رو معرفی کنیم هم در قسمت ظاهر و هم در قسمت پشت صحنه ی سایت تحقیق و بررسی درستی کنیم و بعد از اون نظرات خودمون رو در اختیار بقیه قرار بدیم.

 • کامران گفت:

  فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین بهترین فروشگاه اینترنتی در حوزه ی فروش محصولات دیجیتال محسوب میشه. ظاهر این سایت بسیار ساده و کاربردیه. یکی از امکانات فوق‌العاده ی این سایت منوی جمع و جور و کوچکی هست که در سمت راست قرار داره و به رنگ قرمزه و کاربر ممکنه هر لحظه روش کلیک کنه تا از محتویاتش با خبر شه. منویی که محصولات سایت رو به دسته بندی های مناسبی تقسیم کرده و کاربر میتونه با کمترین حرکت موس وکلیک به محصول مورد نظر خودش برسه. این شرکت فرصت های استثنایی فروش فوق العاده ای برای مشتریانش در نظر گرفته. یکی از مزایای این سایت که توی این مقاله هم اومده اینه که شرایطی برای فروش اقساطی محصولاتش در نظر گرفته. این شرایط میتونه برای مشتری هایی که دنبال خرید اقساطی لوازم مورد نیاز خودشون هستن، بسیار مناسب باشه. پشتیبانی این شرکت به صورت آنلاین و تلفنی انجام میشه و پشتیبانی تلفنی هم توسط یه تیم متخصص و حرفه ایه. تمامی محصولات این سایت مهلت تست ۷ روزه دارن و شما میتونین در صورت نارضایتی کالا اون رو به راحتی مرجوع کنین.

 • هادی اعتمادی گفت:

  من از فروشگاه خانومی خرید کردم و الان یکی از مشتری های ثابتش هستم. همه چیز توی این فروشگاه فوق العادست. من برای خریدهام از تخفیف های روزانه ای که درون سایت قرار میدن استفاده میکنم. قیمت های این فروشگاه میشه گفت نسبت به بازار مناسبه. محصولات تخصصی داره که اگه دنبال این محصولات توی بازار باشیم، باید چند ساعتی علاف باشیم. پیشنهاد من به کسایی که دنبال محصولات تخصصی مراقبت از پوست هستند فروشگاه خانومیه!!

 • بهراد طاهری گفت:

  به نظرم همه ی کسایی که تجربه ی خرید خوبی از فروشگاه های اینترنتی نداشتند با فروشگاه آنلاین زنبیل آشنا نشدن. این فروشگاه آنلاین با امکاناتی که در اختیار مشتریانش قرار میده تجربه ی خرید اینترنتی خیلی خوبی براشون فراهم می کنه. رابط کاربری سایت، منوها، قالب سایت و دیگر ویژگی ها فروشگاه زنبیل رو بهترین فروشگاه آنلاین در سال ۱۴۰۰ از دید کاربران قرار داده.

 • امیررضا خانزاده گفت:

  فروشگاه آنلاین مدیسه دارای ظاهر و رابط کاربری مناسبی هست. مقاله های مرتبطی در حوزه ی پوشاک در این وب سایت دیده میشه. بخش مقالات در این وب سایت ها یه جورایی بازدید کننده ها رو به حالت استاپ در میارن و باعث میشن تا مدت زمان بیشتری رو درون سایت سپری کنن. فروشگاه آنلاین مدیسه برای هر محصول تصاویر با کیفیتی رو استفاده میکنه و باعث میشه تا ابهامی برای مشتری ها وجود نداشته باشه. به جز این موارد یکی از ویژگی های منحصر به فرد این فروشگاه وجود پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته هست و مشتری ها میتونن در هر لحظه با اونا ارتباط داشته باشن.

 • محمد گفت:

  بهترین فروشگاه اینترنتی ایران توی سال ۱۴۰۰ بنظر من میتونه دیجی کالا باشه. البته خب طی چند وقت اخیر یه مقداری در کیفیت کالا و خدمات رسانی ضعیف تر شده نسبت به قبل، اما همچنان استحقاق این رو داره که در صدر برترین فروشگاه های آنلاین کشور قرار بگیره. البته خب بنظر من نباید این روند رو ادامه بده اینطوری و کمی باید بهتر از قبل عمل بکنه تا یه وقت این جایگاهی که الان کسب کرده رو از دست نده!

 • مسعود گفت:

  یه فروشگاه آنلاین از نظر بنده اگر میخواد که جزو برترین فروشگاه های آنلاین ایران قرار بگیره و بتونه که برند خیلی خوب و حرفه ای واسه خودش بسازه و یه جورایی سر زبون ها بیفته به قول معروف و بتونه در دل مردم جا باز کنه، باید خدمات پشتیبانی خیلی خوبی رو به کاربرانش ارائه بده و در واقع این خدمات پشتیبانی که ارائه میده هم هرگز نباید براساس این باشه که اون کاربر آیا فقط یک بار خرید کرده یا اینکه ۱۰۰ بار خرید کرده! در هر صورت همه باید یکسان باشن در برابر کیفیت خدمات پشتیبانی و پس از فروش!

 • چمچاره گفت:

  بنظر من اینکه یک فروشگاه اینترنتی بتونه هرلحظه از شبانه روز آماده خدمت رسانی به مردم باشه یک مقدار کار سختی هستش و خب شاید از عهده هر کسی و هر تیمی بر نیاد. اما خب در مجموع میشه گفت که یه فروشگاه آنلاین حداقل نیازه که ۱۶ ساعت در روز رو بتونه خدمات رسانی بکنه و خب پاسخ بده به نیاز و پرسش های کاربرانش و به نظر من این موضوع میتونه باعث بشه که یه فروشگاه اینترنتی در قلب مردم جای بگیره و بتونه بعنوان بهترین فروشگاه آنلاین شناخته بشه!

 • سحری گفت:

  در بین این ۱۰ فروشگاه اینترنتی که در این مقاله معرفی شد، من از فروشگاه مبیت گوشی خریدم. میشه گفت نسبت به فروشگاه های دیگه و قیمت های بازار این گوشی توی مبیت قیمت پایین تری داشت. برخلاف تصورم گوشی سالم به دستم رسید و واقعا کیفیت خیلی خوبی داره. کارتون گوشی باز نشده بود و لوازم جانبی مثل شارژر و هدفون هم داخل کارتون وجود داشت. قبلا هم از فروشگاه مبیت خرید داشتم ولی کوچیک بودن و مثل این خریدم میلیونی نبود. از خریدم راضیم. دقیقا همون رنگی که می خواستم برام فرستادن. گوشی دارای گارانتی شرکتی هست. واقعا چه چیزی بهتر از این که شما میتونید اکثر خریداتون رو از این فروشگاه داشته باشین؟ فقط ایرادی که به این سایت میشه گرفت اینه که فروشگاه در حالت صفحه نمایش های کوچک چیدمان مناسبی نداره و با بهم ریختگی توی عناصر سایت مواجه میشیه. یعنی سایت رو با گوشی نمیشه به درستی بررسی کرد و برای خریدی مطمئن به نظرم باید حتما از لپتاب یا پی سی استفاده کنیم. به طور کلی با نادیده گرفتن این قضیه میشه گفت مبیت بهترین فروشگاه آنلاین در سال ۱۴۰۰ هست.

 • عزت گفت:

  بهترین فروشگاه اینترنتی فروشگاهی میتونه باشه که در بُعد اول همه ی نیازهای کاربراش رو بتونه برطرف کنه و برای هر محصول تنوع زیادی داشته باشه. در این صورت همه ی افراد با همه ی سلیقه ها میتونن از محصولاتش استفاده کنن. داشتن تصاویری با کیفیت از محصولات میتونه گزینه ی مناسبی باشه تا محصولات به خوبی به کاربر نشون داده بشن و جزییاتش هم مورد بررسی قرار بگیرن. دیجی استایل فروشگاهیه که متناسب با سلیقه ی همه ی کاربرا محصولاتی رو برای ارائه داره. اگه میخوایین یه استایل متفاوتی داشته باشین میتونین از دیجی استایل استفاده کنین. دیجی استایل در زمینه ی پوشاک بهترین فروشگاه اینترنتی در ایران هست. یکی از نکاتی که این فروشگاه رو جزو بهترین ها کرده داشتن یه اپلیکیشن مجزا برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس هست که مشتری ها در هر زمان و هر مکانی که باشن میتونن خریدشون رو انجام بدن.

 • نقاش گفت:

  سلام خدمت شما دوستان، بهترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۰ فروشگاهی می باشد که دارای سرعت ارسال مناسبی باشد. هرچه خریدهای ما زودتر به دست ما برسد به اعتبار آن فروشگاه افزوده میشود. این یکی از فاکتورهای اساسی و مهم برای فروشگاه های اینترنتی هست. هرچه انتظار مشتری ها کمتر باشد میزان رضایت آن از خدمات بیشتر می شود. من به عنوان کسی که خرید اینترنتی را برای رفع مایحتاج ضروری ام برگزیدم برایم مهم است که چه خدماتی دریافت میکنم؟ آیا خریدهای من سالم و بی نقص به دستم میرسد یا خیر؟ باید همه ی این جوانب را در نظر بگیرم تا تصمیم بگیرم برای خرید های بعدی که در آینده خواهم داشت دوباره به سراغ همین فروشگاه بیایم یا خیر! البته این موارد را میتوان با کمی پرس و جو راجب آن شرکت و کسانی که مشتری آن هستن بررسی کرد. به شرط آن که افراد در تعریف و تمجید از فروشگاه زیاده گویی نداشته باشن. ممنون که نظر من حقیر را مطالعه نمودید.

 • هوشنگ گفت:

  ممنونم از رویال کد برای معرفی و انتخاب این فروشگاه ها. من همیشه از فروشگاه خانومی خریدام رو انجام میدم و کاملا راضیم. جنساشون اصل و اورجیناله و میتونین با خیال راحت برای پوستتون استفاده کنین و نگرانی نداشته باشین. یکی از معدود فروشگاه هایی هست که تا به الان تونسته کیفیت جنس های ارسالیش رو حفظ کنه. من واقعا از کارشون راضیم و بهترین فروشگاه اینترنتی در ایران هست که تا به الان ازش خرید داشتم. کاش بقیه ی فروشگاه ها مثل خانومی بودن!

 • رها گفت:

  من تا دیروز فقط فروشگاه آنلاین دیجی کالا و دیجی استایل رو میشناختم. الان فهمیدم که یه فروشگاه مختص خانوم ها وجود داره که من هنوز کشفش نکرده بودم. ممنون از رویال کد که منو با فروشگاه های اینترنتی بیشتری آشنا کرد. به نظر من فروشگاه های آنلاین دیگه ای هم هستن که به تازگی به محبوبیت رسیدن و توی این لیست نیستن. شاید اعتماد بهشون کار درستی باشه تا یکی از اونا هم بهترین فروشگاه اینترنتی بشه.

 • امین گفت:

  یه فروشگاه اینترنتی خوب باید بتونه به خوبی محصولاتش رو به کاربرها معرفی کنه. بعضی از فروشگاه ها هستند که محصولاتی رو ارائه میدن که برای اولین بار توی بازار عرضه میشن. مثلا من یه ماساژور گرفتم ولی چیزی که برام آوردن شبیه سردوش ‌سوبان بود. نکته ی بعدی هم راجبش این بود که با باتری کار می‌کرد و قدرت کافی رو نداشت، در صورتی که داخل سایت اصلا به این مورد اشاره نشده بود. این محصولات باید به درستی معرفی بشن تا مشتری ها بتونن اون رو بشناسن و مطابق با نیاز هاشون اونو خریداری کنن. این یه نکته ی خیلی مهمیه که یه فروشگاه بتونه با تولید محتوای مناسب حالا چه متنی و چه تصویری کالاهای جدید رو به مشتری ها به بهترین شکل نشون بده. در این صورت میشه گفت رابط کاربری مناسبی داره و کاربر درباره سایت دچار ابهام نمیشه. این فروشگاه رو در نهایت میشه به عنوان بهترین فروشگاه اینترنتی معرفی کرد تا افراد بیشتری از خدمات این فروشگاه استفاده کنن.

 • داوود گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود و میشه گفت فروشگاه هایی داخلش معرفی شدن که هنوز برای بعضی ازکاربرها ناشناخته هستن. ولی به نظر من چندتا فروشگاه داخل اینجا هستند که اصلا عملکرد مناسبی نداشتن و نمیتونن به عنوان بهترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۰ معرفی بشن توی این لیست! این فروشگاه ها کیفیت کالاهاشون تقریبا صفره و توی هر جمعی نظرات منفی راجبشون زیاد گفته میشه. اغلب با مشکلاتی که برای مشتری هاشون به وجود میارن یا برخورد نادرست پشتیبان هاشون، تاخیر توی ارسال و خیلی از مشکلات دیگه امتحان خودشون رو پس دادن و از چشم بیشتر کاربرها افتادن. پس میشه به جای این فروشگاه ها که دارن سقوط می کنن، فروشگاه های جدید و بهتری رو معرفی کرد تا لیست کامل تری رو داشته باشیم. در کل هر فروشگاهی که رضایت کاربراش بیشتر باشه جزو بهترین ها محسوب میشه. در این صورت هم اونا معرفی میشن هم کاربرا میتونن خریدای خیلی بهتری داشته باشن.

 • نورالله گفت:

  بین این ده فروشگاه برتری که در این مقاله معرفی شد، فروشگاه مبیت بهترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۰ هست. کاش بتونه مثل دیجی کالا محصولات بیشتری رو عرضه کنه و فقط محدود به محصولات تکنولوژی و دیجیتالی نباشه. سرعت لود سایت در بعضی مواقع خیلی کم میشه که فکر کنم مشکل از ما کاربرها باشه. به نظر من مبیت توی بازار موبایل با توجه به آشفته بازاری که الان وجود داره، خیلی خوب تونسته عمل کنه و قیمت هاش روزانه همه به روز رسانی میشه. البته در بعضی موارد هم محصولاتش قیمت زیادی رو داره که اونم بستگی به این داره که اون محصول توی بازار کمیاب هست. در کل میشه گفت برای بازار موبایل قیمت این فروشگاه نسبت به فروشگاه های آنلاین دیگه مناسب و مقرون به صرفه هست و خرید ازش پشیمونی نداره. من کاملا از کیفیت کالاها و قیمت اونا راضی هستم. ممنونم از مجموعه ی مبیت.

 • سالمی گفت:

  فروشگاه زنبیل میتونه بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی باشه. چرا اینو میگم؟ چون امکان پرداخت در محل تعیین شده توی این فروشگاه وجود داره. شما برو خریدتو انجام بده بدون اینکه ریالی پول پرداخت کنی و بعد از اینکه برات فرستادن و از کیفیت کالا و سلامتش اطمینان پیدا کردی، اون موقع میتونی هزینه ‌اش رو واریز کنی. این امکانی هست که متاسفانه توی فروشگاه های آنلاین بزرگ دیگه هنوز وجود نداره. در صورتی که بیشتر کاربرها ممکنه به دلیل عدم موجودی کارت هاشون اقدام به خرید اینترنتی نکنن و یا اون رو به زمان های بعد موکول کنن. در این جور مواقع این امکان وجود داره که کاربر رو هم از خرید خودش منصرف نمیکنه. حتی خوبه که امکان دریافت پول نقد براشون وجود داشته باشه. وجود این امکانات به کاربر این حس رو میده که برای اون فروشگاه مهم واقع شده.

 • ظهیری گفت:

  فروشگاه زنبیل خیلی خوبه! من از زنبیل برای پدربزرگم دستگاه فشارسنج خریدم. روش کار باهاش هم خیلی راحت بود و خودش می تونست به راحتی باهاش روزانه کار کنه. این دستگاه روی سایت قیمت های متفاوتی داشت و همچنین تنوع زیادی توی دستگاه های فشارسنج مچی و بازویی هم وجود داشت. از تمامی برندها هم توی این سایت موجود بود که هر کدوم قیمت های متفاوتی داشت و این امکان رو به کاربر می داد که بسته به بودجه و نیازی که داره خریدش رو انجام بده. از همه مهمتر این بود که دستگاه فشارسنجی که من خریدم از زبان فارسی پشتیبانی می کرد و بعد از انجام تست نتیجه رو به صورت فارسی و گویا بیان میکرد. من و پدربزرگم خیلی از خرید این دستگاه راضی هستیم. ممنونم از فروشگاه اینترنتی زنبیل بخاطر ارائه ی بهترین خدمات برای مشتری هاش.

 • رمضانی گفت:

  بهترین فروشگاه اینترنتی، فروشگاه هایی که توی این لیست اومدن نیستن!! حداقل چندتاشون شامل این قضیه نمیشن. فروشگاه اینترنتی خوب برای مشتریاش اهمیت قائل میشه. از وقتی که این فروشگاه ها زیاد شدن، احترام به مشتری هم برای بعضی از این فروشگاه ها کشک شد. بعضی هاشون خیالشون راحته چون مشتری دسترسی بهشون نداره. مخصوصا اونایی که تو شهرهای دور هستند. کیفیت خدمات شون اصلا براشون مناسب نیست. یکی از اون فروشگاه هایی که توی این لیست هم هست، دیجی کالاعه. واقعا شما یه سوال ساده از اطرافیانتون با یه جمله بپرسین متوجه میشین که نارضایتی های خیلی زیادی از دیجی کالا وجود داره. چند سال پیش خیلی خوب عمل می‌کرد ولی الان اصلا اینجوری نیست به نظر من نمیتونه توی این لیست باشه. منم تجربه ی خریدای بدی ازش داشتم و متاسفانه با لحن بدی باهام برخورد شد. به همین دلیل نمیتونم اونو جزو بهترین فروشگاه ها بدونم.

 • همایونی گفت:

  من از فروشگاه خانومی خیلی زیاد خرید می کنم و به نظر من این که توی این مقاله اون رو به عنوان بهترین فروشگاه آنلاین معرفی کردن، خیلی خوب و مناسبه. فروشگاه خانومی جزئیات محصولاتش براش خیلی مهمه. من یه میکاپ آرتیستم و بسته به شغلم نیاز به لوازمی دارم که یونیک باشن و رنگ های مناسبی داشته باشن. از طرفی هم توی یکی از شهرهایی هستم که دسترسی به تنوع زیادی از لوازم آرایش ها وجود نداره. خانومی که کار من رو راحت کرد و من تونستم پلت های سایه ی منحصر به فردی که خانومی داشت رو سفارش بدم و داشته باشم. لوازم خانومی کارهای من رو تک میکنه. ترکیب رنگ هاش واقعا فوق العاده ست. کیفیت هاشونم واقعا خوبه و تا حالا هیچکدومشون پودر نشدن. به علاوه پلت های رژ لب زیادی هم ازش خریدم که رنگ های شاین فوق العاده ای داشتن و همه ی مشتری هامم ازشون راضین. من واقعا راضیم و ممنونم از فروشگاه خانومی.

 • zohreh گفت:

  من از فروشگاه خانومی خیلی خرید کردم و با نظر دوستانی که این فروشگاه رو بهترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۰ میدونن موافقم. پوستم خیلی حساس بود و برای خرید کرم پودر همیشه دچار مشکل بودم و ۱۰۰ درصد توی خریدهام تردید داشتم که حتما یه کرم پودر مناسبی رو انتخاب کنم. با وجود فروشگاه آنلاین خانومی من دیگه این نگرانی رو نداشتم و تونستم بهترین کرم پودری که بهم پیشنهاد شده بود رو تو اون فروشگاه پیدا کنم. البته اینم بگم که قیمتش فوق العاده مناسب بود و اینکه خیلی سریع به دستم رسید و اصلا داخلش تیکه های کرم وجود نداشت و روان بود. من این مشکل رو با کرم پودرهای قبلیم داشتم. ولی توی این محصول اصلا نبود. چون که جنس با کیفیت و اصلی رو برام فرستاده بودن. ممنونم از فروشگاه خانومی.

 • تابع گفت:

  فروشگاه های اینترنتی که محصولات غذایی ارائه میدن هم میتونن جزو فروشگاه های اینترنتی باشن. در حال حاضر به لطف شرایطی که پیش اومده و مشاغل افراد این سایت ها با بازدید بی سابقه ای همراهن. کاش این دسته از فروشگاه ها هم معرفی میشدن. متاسفانه تعدادشون خیلی زیاده و هرکس با توجه به منطقه ای که زندگی میکنه از این فروشگاه ها استفاده میکنه. ولی در بین اون ها بهترین ها هم وجود داره که مواد اولیه ی باکیفیتی دارن و همین هم باعث محبوبیتشون میشه. البته این فروشگاه ها در نوع خودشون دارای مشکلاتی هستن. اول از همه عکس محصولات و غذاهاس که باید واضح و شفاف باشه تا کاربر بتونه به درستی انتخاب کنه. همه ی ما با توجه به تجربه ای که برای بستنی عروسکی داریم، کمتر به عکس غذاها اعتماد میکنیم. ولی بهتره تا جای ممکن اشکال با چیزی که ارسال میشه مطابقت داشته باشه. فروشگاه های اینترنتی دسته های مختلفی دارن و توی حوزه های متفاوتی فعالیت میکنن. این مقالات که به معرفیشون میپردازه بهترین تبلیغه!

 • فرشچیان گفت:

  در حال حاضر بهترین فروشگاه اینترنتی تهران کالا هست. قیمت اجناسش خیلی خوبه من برای جهیزیم مجبور بودم دائم داخل بازار باشم. بعضی وسیله هامو از تهران کالا خریدم. برای بقیه ی خریدامم اول از این فروشگاه قیمت میگرفتم بعد به سراغ بازار میرفتم. همه ی کالاهایی ازش خریدم سالم و به موقع تحویل گرفتم و از همشونم راضیم. واقعا بی نظیر بود و از همه مهم تر اینکه کار منم راحت تر کرد.

 • جعفر گفت:

  خرید اینترنتی این روزا جزعی از زندگی مردم شده و میشه گفت که اکثر ماها از فروشگاه های اینترنتی خرید هایی داشتیم. من هم در بین این فروشگاه ها از فروشگاه دیجی استایل خرید کردم. من به همه ی کسایی که دوست دارن یه استایل متفاوتی رو داشته باشند، دیجی استایل رو معرفی میکنم. این فروشگاه محصولات متنوعی داره و توی اون میتونی انتخاب های متفاوتی در هر دسته از محصولات داشته باشی. به نظر من یه نکته راجب این فروشگاه که اونو جذاب نمیکنه اینه که از یه ظاهر ساده براش استفاده شده و طرح خاصی رو داخل این فروشگاه نمی بینین. توی همه ی مقاله های طراحی سایت به این نکته توجه شده که برای افزایش بازدید و توجه کاربران و مشتری‌ها بهتره که از یک ظاهر مناسب برای سایت استفاده بشه و این چیزی هست که توی دیجی استایل دیده نمیشه. بقیه ی صفحات مثل صفحه ی درباره ی ما و سوالات متداول که فقط یه بوم سفید با کلی نوشته هستن. این قضیه شاید کاربر رو از ادامه ی همراهی با سایت منصرف کنه.

 • صابر گفت:

  من هم با نظر دوستمون که از ظاهر فروشگاه اینترنتی دیجی‌استایل انتقاد داشتن موافقم! شما سایت رو که باز میکنی در ابتدا با بخشی مواجه میشی که یه جورایی تخفیف های سایت رو در بر می گیره و رنگ های متفاوتی هم داره. عمیق تر بخوای نگاه کنی متوجه میشی که سایت یه نوع به هم ریختگی درون خودش داره و جالب اینجاست که طراحی رسپانسیو هم نداره. در نتیجه برای کار با این فروشگاه توی صفحه نمایش های کوچک با مشکلاتی رو به رو میشیم. توی قسمت های دیگه ی سایت مثل پیشنهاد های شگفت انگیزش از کادرهای بزرگی برای معرفی محصولات استفاده شده. به نظرم می شد که این کارها کوچکتر بودن و اینجوری تو ذوق نمی‌زدن. اگه از کادرهای کوچکتری استفاده بشه محصولات بیشتری قابل نمایش هستن. ولی شما در این صورت می بینید که توی بزرگترین صفحه نمایش فقط ۳ تا از محصولات قابل نمایش هستند.

 • بابایی گفت:

  من هم خریدای اینترنتی زیادی داشتم و بین ۱۰ تا فروشگاه اینترنتی برتر که در اینجا معرفی شد، از فروشگاه فینال و دیجی کالا کالاهایی خریدم. اول اینکه بگم بر خلاف اسمی که داره فروشگاه فینال فروشگاهی هست که محصولات سوپر مارکتی و مواد غذایی رو عرضه می کنه و هیچ ربطی به فوتبال و متعلقات اون نداره. روز اولی که از فینال خرید کردم دوستم فکر کرد که یه توپ ورزشی یا یه لباس ورزشی خریدم!! ولی بعدش اون هم مشتری فینال شد به نظر من فروشگاه های اینترنتی که محصولات سوپرمارکتی رو عرضه می‌کنن، باید بیشتر بشن و توی هر محله یه سوپرمارکت آنلاین داشته باشیم. در این صورت اگه داخل خونه کار زیادی هم داشته باشیم و نرسیم بریم خرید بیرون، میشه از این آنلاین شاپ های سوپرمارکتی استفاده کنیم. دلیلم هم اینه که این سوپرمارکت ها مشتری های محدود به همون محل رو دارن. پس زمان ارسال محصولاتشون هم خیلی کمتر از آنلاسن شاپ های بزرگی مثل دیجی کالا یا اسنپ‌مارکت خواهد بود و زمان انتظار هم کمتره.

 • نیما گفت:

  باورم نمیشه که فروشگاه اینترنتی لیون‌کامپیوتر هم توی این مقاله بود!! من چند سال پیش ازش یه لپ تاپ به صورت قسطی خریدم. اون زمان شرایط مالی مناسبی نداشتم که بخوام همه ی پولش رو یکجا پرداخت کنم و از طرفی هم به یه لپ تاپ که همیشه همراهم باشه نیاز داشتم. به همین دلیل از طریق یکی از تبلیغات این فروشگاه باهاش آشنا شدم و خریدم رو کردم. از همه مهمتر این بود که من تونستم کامپیوتر رو میزی که تو خونه داشتم بدم و در مقابل لپ تاپ بگیرم. البته یکم از پول لپ تاپ موند که اون هم قسطی پرداخت کردم. ممنونم از لیون کامپیوتر و میدونم که اون بهترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۰ هست.

 • یعقوب گفت:

  سلام خیلی زیاد تشکر می کنم که فروشگاه اینترنتی مبیت رو معرفی کردین! من خراسان شمالی هستم و خرید های زیادی از این فروشگاه داشتم. در مقابل بقیه ی فروشگاه های اینترنتی میشه گفت ارسال سریع و به موقعی دارن و کیفیت اجناسشون هم فوق‌العاده است. ولی متاسفانه این فروشگاه چون توی پایتخت وجود نداره با استقبال مشتری‌ها روبرو نشده. البته این قضیه که بیشتر این مشتری ها هم از وجود این فروشگاه بی اطلاع هستند بی‌تأثیر نیست!

 • نادر گفت:

  فروشگاه اینترنتی زنبیل بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی هست که خدمات پس از فروش فوق العاده ای داره. من یه سال پیش ازش یه ماشین لباسشویی خریدم و بعد از یه سال دیدم که مشکلی براش پیش اومده. باهاشون تماس گرفتم و بعد ازشون خواستم که آدرس نمایندگی بهم بدن تا من خودم پیگیر ماجرا باشم. ولی خود فروشگاه پیگیر خدمات شد و یه پیک برای من فرستاد و ماشین لباسشویی منو برد و بعد از اینکه کار سرویسش تمام شد، صحیح و سالم به من برگردانده شد. نکته ی جالبش این بود که توی این پروسه هیچ مبلغی از من گرفته نشد و فقط پولی که من پرداخت کردم برای قطعاتی بود که روی ماشین نصب کرده بودند. واقعا ممنونم از فروشگاه زنبیل خدمات پس از فروش فوق العاده ای داره و من رو ترغیب می کنه تا بتونم خریدای بیشتری ازش داشته باشم و از کیفیت خدماتش لذت ببرم.

 • ahmdreza گفت:

  بهترین فروشگاه اینترنتی توی این لیست اون فروشگاه هایی هستند که امکان پرداخت درب منزل رو برای مشتری هاشون مخصوصا مشتری هایی که داخل شهرستان هستند مهیا می کنند. توی بیشتر فروشگاه های اینترنتی دیدم که این امکان فقط برای شهرهای بزرگ وجود داره. پس تکلیف اون کسایی که توی شهرهای کوچک زندگی می کنند چیه؟؟؟ اونا نمیتونن یه خرید درست و با اطمینان داشته باشند و پرداخت شون هم درب منزل باشه؟؟ البته می دونم که برای این امکان باید زیرساخت های مناسبی فراهم باشه تا بشه برای همه ی شهرها استفاده بشه. اکثر مشتریا با امکان پرداخت درب منزل نظرشون جلب میشه و میتونیم با خیال راحت تر خریدشون رو انجام بدیم. مخصوصا اینکه این امکان برای لوازم بزرگی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، لپ تاپ، کامپیوتر و از این قبیل کالاها باشه. در این صورت کاربر ها میتونن خریدشون رو با اطمینان و راحت انجام بدن.

 • اشهدی گفت:

  فروشگاه اینترنتی زنبیل تا الان خیلی خوب عمل کرده و تقریبا همه ی محصولات مورد نیاز کاربر ها رو درون خودش داره. این فروشگاه خدمات پس از فروش مناسبی رو ارائه میده. شما در صورت خراب شدن و نیاز به سرویس و یا ارائه ی خدمات میتونین با استفاده از چتر حمایتی زنبیل تمامی پیگیری‌ هارو انجام بدین. فروشگاه اینترنتی زنبیل بهترین فروشگاه آنلاین در سال ۱۴۰۰ هست. تقریبا جزئیات خدماتی که داره تمامی کاربرهاش رو جذب میکنه و همه ی اون ها خرید امنی رو تجربه کردن. به نظر من بهتره که خوبی های این دسته از فروشگاه ها رو بیشتر جلوه بدیم. چون که بعضی از آنلاین شاپ ها هستند که با خدمات بدی که دارند مشتری ها رو از خرید دوباره پشیمون میکنن و یه خاطره ی بدی هم براشون میسازن. این فروشگاه ها اغلب بازار خراب کن هستن و فقط به دنبال منافع و سود خودشون هستن و نه چیز دیگه.

 • سیروان گفت:

  سلام بهترین فروشگاه آنلاین در سال ۱۴۰۰ فقط فروشگاهیه که کیفیت کالاهاش مورد قبول باشه و اطلاعاتی که توی سایت برای کالاهاش منتشر میکنه با کالاهایی که به دست مشتری میرسه مغایرت داشته باشه. فروشگاه اینترنتی مدیسه جزو همین دسته از آنلاین شاپ هاس و میشه گفت خرید ازش هیچ وقت پشیمونی نداره. خوشحالم که توی این لیست هم به عنوان بهترین فروشگاه معروف شده.

 • اکبر گفت:

  با توجه به شروع کرونا این دسته از مقالات خیلی میتونه به ما کمک کنه. با وجود کرونا الان کمتر کسی وارد فروشگاه ها و مراکز خرید میشه و اکثرا تمایل دارن تا خریدشون رو به صورت اینترنتی انجام بدن. ولی شاید ندونن که کدوم فروشگاه ها چه خدماتی رو ارائه میدن؟ رویال کد به معرفی این فروشگاه ها به بهترین شکل همراه با خدماتشون پرداخته و به نظرم دید کلی و مناسبی به کاربر ها میده. سپاس از رویال کد.

 • parviz گفت:

  فروشگاه های اینترنتی که اینجا معرفی شدن هرکدوم خوب و عالی هستن و در کنار این ها جای چندتا فروشگاه اینترنتی دیگه خالیه. مثلا باید این قضیه رو بپذیریم که فروشگاه دیجی کالا دیگه خدمات مناسبی رو به مشتری هاش ارائه نمیده. در عوض فروشگاه ترب خیلی خوب تونسته خودشو تو دل مشتری ها جا کنه‌. این فروشگاه یه امکان جستجوی قوی برای کاربرها در نظر گرفته که میتونن قیمت کف بازار رو برای هر جنسی دربیارن و یه خرید مطمعن داشته باشن. من حتی توی یه مقایسه بین فروشگاه ترب و دیجی کالا متوجه شدم که دیجی کالا واقعا داره از اعتمادی که قبلا به وجود آورده سواستفاده میکنه و روی قیمت اصلی هرجنس سود اضافه تری دریافت میکنه. در صورتی که ترب اصلا اینجوری نیست و میتونیم اونو بهترین فروشگاه آنلاین ایرانی معرفی کنیم. امیدوارم ترب هم بعد یه مدت که به اوج رسید دست و پای خودش رو گم نکنه و همینجور عالی خدماتش رو ارائه بده.

 • موحدی گفت:

  فروشگاه های آنلاین همیشه باید یه برتری نسبت به هم داشته باشن تا از دید داوران و مخاطبین خودشون بهترین فروشگاه اینترنتی باشن. عوامل زیادی توی این قضیه دخیل هست و نمیشه صرفا با داشتن یه ویژگی خوب بگیم کدوم فروشگاه ارزش خرید کردن محصولاتش رو داره و خریدی مطمعن رو میشه باهاشون تجربه کرد. همه ی این سایت ها درگاه پرداخت آنلاینی دارن که به نوعی اطلاعات شمارو داخلش ازتون میخان. پس باید خیلی مطمعن باشن تا لایق دریافت اطلاعات ما باشن. در غیر این صورت توی یه روز خیلی خیلی عادی میبینین که پیامک های کسر از حساب براتون میاد که نمیدونین از کجا هست و به چه دلیلی انجام میشه. دقیقا مثل اتفاقی که برای من افتاد و تنها دلیلشم این بود که اعتماد بی جایی به یکی از درگاه های پرداخت آنلاین فروشگاه اینترنتی داشتم و اطلاعات منو کپی کرد و با پیگیری های زیادی هم که داشتم دستم به جایی نرسید.

 • hoshmandi گفت:

  بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی فروشگاه خانومی هست‌. محصولات باکیفیتی که عرضه میکنه رضایت هارو هم پشت سرش به ارمغان میاره. من همیشه خریدامو از خانومی میگیرم. با وجود تحریم هایی که تو کشورمون داریم توی این فروشگاه میشه همه ی جنس های اصلی که میخواییم رو پیدا کنیم. حتی بدون واسطه این خرید ها انجام میشه!!! و به نظرم این فوق العادس!

 • ماجدی گفت:

  به نظرم چیزی به اسم بهترین فروشگاه اینترنتی وجود نداره. اصلا معتبرترین و بهترین نداریم. همشون یا کلاه برداری میکنن یا جنس های داغونی تحویل مشتری میدن. اصلا این امکان نداره شما یه خرید خوب رو داشته باشی یا خرابن یا کج و کولن. من هر بار خرید کردم با یه مشکلی رو به رو شدم. هر دفعه ام میگم آخرین خریدم بود ولی باز وسوسه میشم از یه فروشگاه جدید خرید کنم.

 • حسن محمدی اصل گفت:

  یه فروشگاه اینترنتی خوب برای اینکه به عنوان بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی تبدیل بشه باید خصوصیاتی رو داشته باشه. همینطور که برای فروشگاه های فیزیکی و حضوری که داریم، دکورهای زیبا و قشنگ و طراحی ظاهری خوبی رو در نظر میگیریم، باید برای فروشگاه اینترنتیمون هم از ظاهر مناسب استفاده کنیم. باید توجه کنیم که طراحی ظاهری یه فروشگاه اینترنتی باید خیلی کاربرپسند باشه و بتونه بازدیدکننده ها رو به خودش جلب کنه. طراحی گرافیکی بیش از حد و یه ظاهر شلوغ هم برای یه فروشگاه اینترنتی اصلا خوب و مناسب نیست. طراحی ظاهری باید ساده، سبک و شیک باشه تا کاربرها بتونن به خوبی ازش استفاده کنن و باهاش ارتباط بگیرن. هر فروشگاهی که ظاهری ساده داشته باشه و به خوبی بتونه محصولات خودش رو به کاربر معرفی کنه، در جذب مخاطبینش برنده محسوب میشه. باید در نظر داشت که جذب بالای کاربرها برابری داره با فروش بیشتر محصولات یه سایت فروشگاهی!

 • حمید رضا احمدی گفت:

  فروشگاه اینترنتی زنبیل با توجه به عملکرد خودش میتونه بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی حساب بشه. یکی از نکات مهمی که داخل این فروشگاه وجود داره و اونو جزو برترین ها کرده اینه که این فروشگاه برای تامین کالاهای مورد نیاز مشتری هاش به خوبی عمل میکنه. فروشگاه اینترنتی خوب باید آمادگی تامین کالاهای مورد نیاز کاربرهاش رو در هر زمان داشته باشه تا رضایتاونا رو به خودش جلب کنه. البته باید توجه داشت که تامین کالاهای مربوطه باید به بهترین کیفیت انجام بشه. اینکه فقط کالاها توی انبار موجود باشن کافی نیست. بلکه باید حتما کیفیت قابل قبولی برای مشتری ها داشته باشن. یه فروشگاه میتونه همیشه جنسش جور باشه ولی از هر کیفیتی استفاده کنه. در این صورت ممکنه با نارضایتی کاربر ها مواجه بشه. دقیقا مثل دیجی کالا که فروشنده های متفاوتی برای یه محصول خودش داره و هر فروشگاه یه جنس مختلفی رو ارائه میده که باعث نارضایتی خیلی از کاربرهاش شده.

 • رضا علوی گفت:

  به نظر من تنها کسی میتونه بیاد راجب این فروشگاه ها نظر بده که از همشون خرید کرده باشه. اون موقع میتونیم بگیم نظر درستی راجبشون داده. البته اینم باید بگم که هرکی تجربه ی خرید از هر کدوم از این فروشگاه ها رو به اشتراک میذاره و باعث میشه تا بقیه خرید امن تری داشته باشن. این خیلی خوبه و امیدوارم همه از این نظرات استفاده کنن. من از هیچکدومشون تا حالا خرید نداشتم نمیتونم نظر قطعی بدم.

  • سارا طالبی گفت:

   هیچ کدومشون خوب نیست ، قبلاً دیجی کالا نسبت به بقیه تعهد بیشتری داشت ، دیجی کالا هم خراب شد و مثل قدیم نیست ، خرید اینترنتی داخل ایران مزخرفه

 • حسین جعفری گفت:

  فروشگاه اینترنتی که مورد توجه بیشتر کاربرها قرار میگیره امکانات زیادی داره. مثلا یکی از اون ها امکان جستجو، بررسی و مقایسه بین محصولات است. یکی از دلایل مهم خرید اینترنتی برای اکثر کاربران اینه که امکان جستجو، بررسی و مقایسه ی یه کالا رو به راحتی داشته باشن و خریدی مناسب رو تجربه کنن. در صورتی که شما این امکانات رو در فروشگاه اینترنتی خودتون به صورتی مناسب تهیه نکنید و در اختیار کاربرا قرار ندید، مسلما بعد گذشت مدت کوتاهی مشتریای خودتون رو از دست میدین. باید توجه داشت که یه مشتری باید توانایی جستجوی کالای مورد نظر خودش رو داشته باشه و به راحتی بتونه کالا های مشابه مدنظر خودشو با هم مقایسه کنه و در نهایت بهترین کالا رو انتخاب و خرید کنه. من به عنوان مشتری برام مهمه که بتونم به راحتی بین دوتا محصول انتخاب کنم. تو بازار فروشنده با پرحرفی و توضیحات اضافه ممکنه منو قانع کنه ولی اینجا چی؟؟؟ هیچی! پس باید قدرت انتخابم بره بالا!

 • علی عجم گفت:

  توی بازار برای یه محصول با وجود دلالای مختلف ممکنه قیمت های متفاوتی ارائه بشه. توی فروشگاه های اینترنتی با حذف این دلال ها و یا به حداقل رسوندن تعداد اونا، میشه قیمت های مناسب تری بر روی اجناس بذاریم. باید بدونیم که حذف دلالان در فروشگاه های اینترنتی میتونه تمامی هزینه ها و در نتیجه قیمت های تمام شده برای کالاها رو پایین بیاره.
  یه فروشگاه اینترنتی خوب با ایجاد تنوع زیاد در کالاهایی که داره و خدمات خودش، قیمت هاش رو هم در رنج های مختلفی ارائه میده تا مشتریانش بتونن با توجه به قدرت خرید خودشون، کالا و خدماتی متناسب رو از این فروشگاه بگیرن.
  همیشه باید دقت داشت که این قیمت ها و تخفیف هاست که مشتری ها رو به سمت یه فروشگاه سوق میده. پس ما هم میتونیم از این ترفندها برای جذب مخاطب استفاده کنیم. فروشگاه دیجی کالا با تخفیف های شگفت انگیز خودش خیلی از مخاطبینش رو جذب کرده و اونارو راضی نگه داشته تا تبدیل به یه مشتری ثابت شدن.

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام امیدوارم دیدگاه خود را در مورد قیمت گذاری در فروشگاه اینترنتی با ما و کاربران در میان گذاشتید
   صحبت شما بسیار ارزشمند و کامل است که نیازی به توضیح از سمت ما نیست ، از شما از صمیم قلب متشکرم که مقاله ما را با کامنت خود کاملتر کردین

 • رضا اسدی گفت:

  فروشگاه دیجی استایل بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی هست که من ازش خرید داشتم. با دیجی استایل سبک های متفاوتی از استایل هارو میتونین برای خودتون تهیه کنین و ازش لذت ببرین.
  البته من توی یکی از خریدام دچار مشکل شدم که یکم طول کشید تا حلش کنن. وگرنه در کل فروشگاه خیلی خوبیه و خوشحالم که جزو ۱۰ فروشگاه برتر معرفی شده.

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما جناب اسدی عزیز
   از اینکه با انتشار تجربه خود در سایت ما محتوا ما را کامل تر کردین متشکرم 🙂

 • زینب عجم اکرامی گفت:

  فروشگاه اینترنتی خوب باید فروشگاهی باشه که روش های متفاوتی برای پرداخت در نظر بگیره. توی یکی از فروشگاه ها من دیدم امکان واریز به کارت وجود داره. برام خیلی جالب بود که این امکان هم جزو روش های پرداخت یه فروشگاه محسوب میشه.
  بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی میتونه با همین ترفند های کوچیک مشتری هاش رو جذب کنه. مثلا من پایین شرکتمون عابر بانک هست و میتونم به راحتی بهش دسترسی داشته باشم و خریدمو انجام بدم. روش پرداخت در محل هم خیلی جوابگوی نیاز هامون هست.

  • رضا ذوالعلی گفت:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما خانم عجم اکرامی عزیز
   از اینکه این نکته طلایی رو گفتید متشکرم ، بله توجه به همین جزئیات یعنی مشتری مداری !
   ممنونم که محتوا ما را کامل تر کردین

 • کوروش فتحی گفت:

  هممون میدونیم فروشگاه های اینترنتی فقط بخاطر این به وجود اومدن که خرید کردن رو برای مردم اون منطقه راحت تر و کالاها رو در دسترس تر قرار بدن. حالا این فروشگاه ها بعضیاشون یه کارایی میکنن مجبور میشی کلا اپلیکیشنش رو پاک کنی یا سایتشو ببندی. حالا این وسط تکلیف خریدایی که تو سبد خریدته یا وقتی که صرف انتخابشون کردی چی میشه خدا داند. من دقیقا از دوتا فروشگاه خرید داشتم که اعصابم رو خورد کرد. یکیش برا محدودیتی بود که روی خریدا گذاشته بودن.
  خب چیزایی من لازم دارم همشو میخرم دلیلی نمیبینم پول اضافه پرداخت کنم تا محدودیت برداشته بشه. تو هر دوتا فروشگاه یکی محدودیت سبد خریدش ۵۰ هزار تومن بود یکی ۱۰۰ هزار تومن. حالا اون ۵۰ هزاری رو میشه با چهارتا تنقلات اضافه و اینا سرهم کرد ولی فکر کن شما کلا خریدات میشه ۳۰ هزار تومن اونوقت باید ۷۰ هزار تومن چیزای بیخود بخری که سبد خریدت محدودیتش برداشته شه.
  مسلما کسی این کارو نمیکنه دو برابر چیزی که لازم داره پول خرج کنه تا به چهارتا وسیله ای که میخواد برسه. کاش این قضیه رو حلش کنن. حتی دیدم که فروشگاه های اینترنتی کوچیک هم این کارو میکنن تا مشتری هاش مجبور شن چیزای اضافه تری بخرن. منکه اصلا خوشم نمیاد و یه نوع دزدی میدونم این کار رو.

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام امیدوارم اوقات بسیاری عالی داشته باشید ، از اینکه نظر و تجربه خود را با ما در میان گذاشتید متشکرم
   بله صحبت شما کاملا درسته است و این کار اصولی نیست ، اما بعضی از محصولات را مجبور به فروش گروهی هستند و تک فروشی آن ها به ضرر فروشگاه آنلاین مد نظر است به همین علت مجبور هستند که این گونه محدودیت ها را برای سبد خرید کاربران خود اعمال نمایند .
   البته مهم ترین عامل موفقیت هر فروشگاه اینترنتی رضایت کاربران آن فروشگاه است و مدیر فروشگاه برای کسب رضایت مشتریان خو باید گاهی اوقات از سود بیشتر خود دست بکشند تا کاربر را به مشتری وفادار تبدیل نمایند

 • سیدعلی مرتضوی گفت:

  به نظر من یه چیزی که میتونه یه فروشگاه اینترنتی رو بین مشتری هاش محبوب جلوه بده اینه که اپلیکیشن موبایل هم داشته باشه. در این صورت کاربرا میتونن با نصب اون بر روی گوشی هاشون یه محیط جدیدی از فروشگاه رو تجربه کنن و خریدشونم انجام بدن.
  فروشگاه های اینترنتی که اپلیکیشن موبایل رو هم دارن بیشتر مورد استقبال کاربرا قرار میگیرن. چون در عمل وارد شدن به مرورگر توی گوشی و تایپ آدرس فروشگاه کار سختیه. حالا اگه شانس داشته باشیم و مشتری ها آدرس اینترنی فروشگاهمون رو بلد باشن و توی گوگل سرچ نزنن!
  در طی این مراحل ممکنه با کندی سرعت لود سایت هم همراه باشن چون ممکنه افزونه هایی که داریم به درستی توسط دستگاه ها پشتیبانی نشه. از طرفی نمیشه از یه کاربر انتظار داشته باشیم که تمامی خرید هاشو از طریق سایت و با استفاده از سیستم های کامپیوتری انجام بده. پس واجبه که حتما بتونیم شرایطی رو برای مشتری هامون فراهم کنیم تا از طریق اپلیکیشن هم بتونن با ما در ارتباط باشن و خریدشونون رو هم انجام بدن. در این صورت میتونیم بگیم بهترین فروشگاه اینترنتی ایرانی رو داریم.

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام ، از شما بسیار متشکرم که اطلاعات ارزشمندی در مورد واجبات داشتن اپلیکیشن برای سایت فروشگاهی ارائه کردین و محتوا ما را کاملتر کردین ،بله طبق صحبت شما مهم ترین و ارزشمندترین مزیت هر فروشگاه اینترنتی ، اهمیت دادن به راحتی کاربران است و داشتن اپلیکیشن موبایل یک ابزار قدرتمند که دسترسی کاربران را فروشگاه اینترنتی ما بسیار آسان تر می کند

   • مبینا عسکری گفت:

    من که به هیچ عنوان حاضر نیستم برای دسترسی‌ راحتتر به هیچکدوم از فروشگاه های اینترنتی که معرفی کردین ، اپ اون فروشگاه رو نصب کنم ( چرا باید گوشیم خودمو شلوغ کنم )

    شاید بین این فروشگاه های که از نظر شما بهترین هستن فقط دیجی کالا ارزش نصب کردن اپ وجود داشته باشه ، نمی دونم بر اساس چه معیاری این فروشگاه های اینترنتی رو انتخاب کردین !!

 • علی گفت:

  فقط از سایت اکالا خرید نکنید چون فقط با تقلب و فریب مشتریان اقدام به فروش کالا می کنند یک سایت طراحی کرده اند که چند زیر سایت اکالا و افق کوروش و .. دارد و قیمت ها در دو سایت متفاوت است و کدهای تخفیف فقط برای کالای خاص که قیمت بالاتر از معمول یا کیفیت پایین دارند داده می شود

 • تارا مهماندوست گفت:

  عجب مقاله ی فوق العاده ای نوشتید ، واقعا لذت بردم از اینهمه توجه و ریز بینی و جمع آوری اطلاعات در مورد فروشگاهای اینترنتی . با تشکر ویژه

 • حسن گفت:

  من چند ساله از فروشگاه دیدنگار خرید می کنم و از کالا و خدماتشون راضی هستم پشتیبانی خوبی دارند و تنوع کالاهاشون بالاست فقط مشکلش اینه که سرعت سایتش یکم پایینه

 • سمیه گفت:

  دنبال یک فروشگاه خوب می گردم برای خرید تجهیزات نور پردازی ازشون راهنمایی بگیرم ممنون میشم اگر کسی فروشگاه خوبی تو این زمینه می شناسه معرفی کنه

 • satar گفت:

  بعضی از فروشگاهها با اینکه دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند ولی دارن سر مردم کلاه میزارن.

 • hosein گفت:

  یه فروشگاه اینترنتی وقتی میتونه بهترین فروشگاه آنلاین باشه که بتونه بین محصولاتش امکان مقایسه و نقد و بررسی اون هارو قرار بده. توی فروشگاه های اینترنتی ما محصولات رو جلو دست خودمون نداریم و فقط از طریق عکس ها و صفحات سایت هست که با اون ها ارتباط برقرار می کنیم. به دلیل تنوع زیادی هم که توی فروشگاه های اینترنتی وجود داره اغلب انتخاب برای ما سخت میشه. در اینجا این امکان مقایسه بین محصولات هست که به کمک ما میاد و انتخاب رو برامون آسون‌تر می‌کنه.

 • مبینا گفت:

  من اکثر خرید های اینترنتیمو از فروشگاه دیجی کالا و دیدنگار می گیرم فروشگاه دیجی کالا تنوع کالاهاش خیلی خوبه و فروشگاه دیدنگار تو زمینه مشاوره و خدمات پس از فروش خیلی عالی هست

 • هادی گفت:

  من از فروشگاه اینترنتی زنبیل خرید داشتم. خیلی خوب و مناسبه! تقریبا هرچی که مورد نیازم بود داخل این فروشگاه پیدا کردم. یه چند تا مشکل کوچیک پیش اومد که اونم عدم موجودی جنس ها بود. بعضی کالا ها توی این فروشگاه خیلی دیر شارژ میشه و باید روزها منتظر باشی تا چیزی میخای بخری. بجز این یه مورد از عملکردش توی ارسال بسته و ارسال سریعشون واقعا راضیم. زنبیل بهترین فروشگاه آنلاین هست که من ازش خرید داشتم.

 • مریم محمدی گفت:

  من از فروشگاه خانه شیرآلات یک دست شیر سیمینه فلت خریدم ، با اینکه این فروشگاه کرمان است ، اما در کمال تعجب سفارش من بعد از دو روز رسید خیلی لذت بردم ، از دیجی کالا می خواستم بگیرم زمان تحویل ۱۲ روز بعد بود با اینکه بغل گوشم هست (ساری هستم)
  وقتی کالا دست رسیدم ، یک کد تخفیف ۲۵ هزار تومانی هم بهم دادن که سریع ازشون یک فلاش تانک خریدم ، به نظرم بهتره دیگه از دیجی کالا کوچ کنیم روی این فروشگاه های تخصصی که خدمات فوق العاده ای دارن

 • معصومه گفت:

  فروشگاه اینترنتی زنبیل فروشگاه همه چی تمومیه و میشه گفت ارزش خرید رو داره. من به واسطه ی کنجکاوی که داشتم بیشتر فروشگاه های اینترنتی رو بررسی کردم و حتی چندین بار ازشون خرید کردم. در بین اون ها از فروشگاه های دیجی کالا، زنبیل و مدیسه واقعا راضی بودم. همه جا رسم بر این بود که به مشتری های ثابت احترام زیادی گذاشته بشه و معمولا مشتری هایی که برای بار اول از خدمات یه فروشگاه استفاده میکردن با برخورد صمیمی و گرمی از طرف پشتیبان ها رو به رو نمیشدن. فروشگاه زنبیل از معدود فروشگاه هایی هست که این مورد براش مهم نیست و میتونه بهترین فروشگاه اینترنتی در سال ۱۴۰۱ انتخاب بشه و کاپ اخلاق رو بگیره. قطعا یه برخورد درست و مناسب این حس رو به کاربر میده که از طرف فروشگاه بهش اهمیت داده شده و میتونه خریدای بیشتری صرفا جهت دریافت این حس در آینده داشته باشه.

 • رضا گفت:

  باتوجه به گسترش فروشگاه های اینترنتی در همه حوزه ها جا داره این مقاله کاملتر بشه. برای خودم جالب بود که توی حوزه خودرو هم فروشگاه های انلاین توسعه پیدا کردن …. به زودی شاهد مهاجرت فروشگاههای همه اصناف به اینترنت خواهیم بود که البته گسترش کرونا به سرعت بخشیدن به این موضوع خیلی کمک کرده.
  باتشکر بابت مقاله خوبتون

 • سینا قربانی گفت:

  آقا دمت گرم برای انتشار این مقاله ، من واقعا سرویس شدم از دست این دیجی کالا ، خیلی جدیدا ضعیف شده ، می خواستم یه رم برای کامپیوتر بخرم فقط ۴۹ هزار تومان باید هزینه ارسال می دادم از لیون کامپیوتر گرفتم هم قیمت مناسب تر بود هم هزینه ارسال کلا ۱۹ هزار تومان پرداختم ، خدایی چقد فروشگاه های تخصصی خدمات عالی دارن

 • حسین صابری گفت:

  کاش به این لیست فروشگاه های مثل خانه شیرآلات رو هم اضافه کنید ، به صورت تخصصی فقط در زمینه شیرآلات برلیان کار می کنند ، من ازشون یه خرید داشتم داخل دو روز رسید دستم ، یه نامه تشکر نامه فوق‌العاده هم گذاشته بودن داخل بسته شون ، واقعا لذت بردم ، پیشنهاد می کنم اگر تصمیم به خرید شیرآلات دارید برید سراغ خانه شیرآلات

 • محمد خیابانی گفت:

  مقاله فوق العاده جذابی بود ، من جز دیجی کالا فروشگاه اینترنتی دیگری نمی شناختم اما الان از ۶ تا از این فروشگاه ها خرید کردم و خیلی خدمات فراتری از دیجی کالا دریافت کردم

 • امیر گفت:

  دیجی کالا خیلی مزخرف شده کاش یه جایگزین براش پیدا بشه از وقتی بامیلو رفت و دیگه رقیب جدی نداره خیلی بد شده

 • امین گفت:

  لیست کاملی بود
  امروزه دیگه اکثر فروشگاه ها فروش آنلاین هم دارن و کارو برای افراد راحت کردن
  منم یه فروشگاه کوچک دارم اما برای مدیریتش نمیدونم می تونم از سیستم های فروش آنلاین و… استفاده کنم یا نه

 • جواد گفت:

  سلام
  امروز به این نتیجه رسیدم که دیجی‌کالا اصلأ احترام به حقوق مشتری براش مهم نیست و بفکر پوله، آفتابه لگن هفت دست… یه شماره تماس درست و درمون ندارن که به داد مشتری بابت مرسولش برسن، فقط اپراتورهای بی‌مسوولیت که تلفنچی هستند و قدرت پیگیری ندارند.
  از دیجی‌کالا بدم اومد.
  لذا تصمیم گرفتم دنبال مارکتهای مشابه دیگری باشم تا وابسته به یه مارکت نشم.
  مقاله شما رو دیدم و خوندم، خیلی مفید بود و جهت گرفتم و امیدوار شدم.
  ازتون متشکرم

 • مریم گفت:

  بعضی سایت ها هستن تبدیل به اسمی آشنا شدن و عادت شدن انگاری. چون تکرار اسمشون رو زیاد شنیدیم در حالی که نه کیفیت نظارت روی محصول دارن و نه کیفیت پشتیبانی. جنس بی کیفیت و سر باز زدن از گارانتی و تضمین کیفیت چیزی شده که هر روز داره تجربه میشه اما فروشگاه هایی هم هستن شاید کمتر شناخته شده باشن در حالی که کیفیت محصولات و پاسخگویی به مراتب بالاتری دارند.

 • فاطمه چکین گفت:

  فروشگاه دیجی کالا و دیجی استایل خیلی فروشگاه خوبیه من همیشه با کد تخفیف دیجی کالا و کد تخفیف دیجی استایلی که از تخفیف هات میگریم خریدام عالی میشه