مزیت های سئو سایت چیست ؟

رویال کد > مزیت های سئو سایت چیست ؟
چرا باید سایت خود را سئو کنیم | مزیت های سئو سایت | رویال کد

رضا ذوالعلی

شهریور 21, 1397

شاید تا کنون بار ها و بارها این سوال برای شما هم پیش آمده باشد ، زمانی که قصد دارید وبسایت خود را راه اندازی کنید پس از طراحی ممکن است وبمستران یا طراحان وبسایت ، به شما پیشنهاد سئو بدهند و شما متاسفانه پیشنهاد آن ها را رد کنید و تصور کنید سئو چیز عجیبی است که صرفا هزینه سایت را بالا می برد .

اما باید بگوییم شما در مورد سئو سخت در اشتباه هستید . اگر با ویژگی های سئو و نحوه درآمد زایی و مزایای آن آشنا شوید هیچ گاه پیشنهاد های سئو را رد نخواهید کرد و از آنها به گرمی استقبال می کنید . به مثال زیر توجه کنید :
ما دو وبسایت آموزشی داریم که هر دو امکانات فروش محتوای آموزشی و امکانات تدریس را دارند . هر دو در یک تاریخ اقدام به ایجاد و راه اندازی سایت کرده اند .
هر دو وبسایت آموزشی دارای محتویان خوب و عالی هستند و به لحاظ کیفیت با یکدیگر برابر هستند. نام وبسایت اول X و نام وبسایت دوم Y است .
تنها تفاوتی که میان وبسایت X و Y وجود دارد تنظیمات سئو است . وبسایت دوم (Y) پس از طراحی و آماده سازی سایت خود اقدام به انجام تنظیمات سئو می کند و با کلمات کلیدی بسیار مهم : ویدئو آموزشی ، ویدئو درس های دانشگاهی سعی دارد به لینک اول صفحه نتایج گوگل دست یابد .

حال وبسایت اول (X) فقط وبسایت خود را راه اندازی کرده و در بستر اینترنت قرار داده است . پس از مدت ۴ ماه هر دو وبسایت تلاش می کنند تا به مرحله بازدهی و سود آوری وبسایت برسند . اما نتیجه ای که کسب می شود به نظر شما چیست ؟
نتیجه باور نکردنی است وبسایت دوم که از تنظیمات سئو استفاده کرده است در این مدت توانسته یک پنجم سرمایه اولیه را بدست آورد ولی وبسایت اول که از تنظیمات سئو استفاده نکرده است ، تا ماه چهارم هنوز هیچ مقداری از هزینه های خود را جبران نکرده است .
به نظر شما چه دلیلی داشته است ؟ سئو چگونه سبب شده که وبسایت دوم بتواند یک پنجم مبلغ سرمایه خود را بدست آورد ؟

پاسخ این سوال به تعریف سئو باز می گردد ، با ما همراه باشید تا در مورد سئو بیشتر صحبت کنیم :

سئو به بهینه سازی برای موتور های جستجو گفته می شود . علاوه بر اینکه سئو به شما کمک میکند تا وبسایتتان برای موتور های جستجو بهینه شود کمک می کند برای کابران نیز بهینه شود . یعنی سئو به شما امکان می دهد در نهایت یک سایت با کیفیت و به دور از روش های دروغ و دور زدن گوگل به صورت طبیعی به بهترین نتیجه دست یابید .

سئو در واقع سه نوع روش دارد :

سئو کلاه سفید | چرا باید سایت خود را سئو کنیم

سئو کلاه سفید :

سئو کلاه سفید با استفاده از روش های طبیعی و درست انجام می شود و معمولا مدت زمان طولانی تر و هزینه بیشتری دارد . اما خروجی که شما از آن حاصل می کنید بسیار بسیار ارزشمند است .

سئو کلاه سفید شامل روش های :

 •  محتوا نویسی بر طبق الگوریتم های گوگل نظیر : گوگل دنس ، پاندا
 •  فعالیت در شبکه های اجتماعی
 •  بهینه کردن کد ها و رفع خطاهای وبسایت
 • و …. می باشد .

سئو کلاه سیاه | چرا باید سایت خود را سئو کنیم

سئو کلاه سیاه :

این روش از سئو با استفاده از کلک و ترفند هایی که با آن می توان الگوریتم های گوگل را دور زد ، ایجاد می شود . سئو سیاه مدت زمان کمتری می برد و هزینه هم کمتر است . امروزه بسیاری از ترفند های سئو کلاه سیاه پاسخگو نیست ، چون گوگل الگوریتم های پیچیده ای ارائه داده است تا جلوی این کارها گرفته شود . و چنانچه گوگل از این ترفند ها آگاهی یابد و بفهمد که وبسایت شما با این ترفند ها به اوج رسیده است سایت شما را بلاک و در لیست اسپم می گذارد .
ازمهم ترین معایب استفاده از سئو سیاه این است که اگر گوگل الگوریتم جدید ارائه دهد بلافاصله سایت شما دچار کاهش رتبه می شود و لطمه بسیاری به وبسایت شما وارد می گردد.

از روش های سئو کلاه سیاه می توان به :

 •  خریداری بک لینک
 •  کپی محتوا
 • و … می باشد .

سئو کلاه خاکستری | چرا باید سایت خود را سئو کنیم

سئو کلاه خاکستری :

سئو کلاه خاکستری استفاده از روش هایی میان این سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است و ترکیبی از این ۲ است . حال که با تعاریف سئو و انواع آن آشنا شدیم به مبحث سئو کلاه سفید می پردازیم و در واقع در این مقاله منظور از سئو ، سئو کلاه سفید می باشد .
توصیه می شود که برای وبسایت خود از سئو کلاه سفید استفاده کنید.سئو کلاه سفید با اینکه زمان طولانی تری می برد اما ارزش وقت گذاری و صرف هزینه را خواهد داشت . زمانی که شما وبسایت خود را سئو می کنید دریچه ای بزرگ از فرصت های تجاری و اقتصادی و فرهنگی و … را بر روی خود می گشایید .
سئو می تواند روی کیفیت محتوا و همچنین ظاهر سایت شما تاثیر دو چندان بگذارد. همانطور که می دانید در بحث وبسایت دست طراحان برای اعمال هر تغییری باز است و با یک کدنویسی ساده یا پیچیده می توانید به هدف خود برسید . اما اگر قانون مند رفتار کنید و آن قانون بر اساس سئو باشد ، وبسایت در یک چهار چوب قرار می گیرد . تنظیمات سئو باعث می شود که سایت شما محتوا محور و مشتری محور بشود . سئو به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی تشخیص دهید که چه نقص هایی در یک محتوا وجود دارد و چگونه می توانید آن ها را بر طرف سازید .

استفاده از سئو به شما این امکان را می دهد که به طور گسترده فعالیتی در سراسر وب داشته باشید و با هر بار تغییرات جدید در وبسایت خود امکان جذب بیشتر مشتریان و کاربرانتان را فراهم سازید .

حال به بررسی مزیت های سئو سایت می پردازیم :

 •  شناخته شدن و در دسترس قرار گرفتن :
  بلی سئو به شما کمک می کند تا به راحتی شناخته شوید . به همان مثال بالا باز می گردیم . اگر کاربری عبارت ویدئو دروس دانشگاهی را در گوگل سرچ کند وبسایت اول به نمایش در نخواهد آمد . چون اصلا تنظیماتی برای کلید واژه های کلیدی ندارد . اما بالعکس وبسایت اول ، وبسایت دوم به راحتی در اولین صفحه نتایج در لینک اول به نمایش در می آید . حال این وبسایت چه فرصت هایی دارد؟ امکان دیده شدن توسط مخاطب و شناخته شدن را دارد . ابتدای سرچ که مشتری و کاربران حتی نام این وبسایت را هم نشنیده بودند و طبیعتا به اطلاعات سایت نظیر تلفن تماس و آدرس و … هم دسترسی نداشته است . پس از سرچ با آن آشنا شده است و حال امکان مشاهده سایت و اطلاع یابی از نحوه خدمات و کیفیت کالا را در این سایت دیده است .
 •  برند شدن :
  اگر با کلمه های کلیدی مختلفی که کاربران سرچ می کنند وبسایت شما به نمایش در بیاید ، به راحتی برند می شوید و کم کم مورد توجه کاربران بیشتری قرار می گیرید و این یعنی تبلیغات .
  اگر تبلیغات شما هدفمند باشد و بیشتر تلاش کنید در این مرحله نیز می توانید به درآمد زایی برسید .
 •  محتوای با کیفیت = اطمینان گوگل و مشتریان :
  با توجه به الگوریتم هایی که گوگل برای محتواها ارائه می دهد ، وجود این محتواها سبب می شود که شما وبسایتی با کیفیت و مورد اطمینان ایجاد کنید . اگر محتوای شما با کیفیت باشد به تدریج کاربران بیشتری به سمت شما جذب می شوند و در این مرحله به کامنت و دریافت ری اکشن از مشتریان و مخاطبان بسیار نزدیک می شوید .
  همچنین اگر محتوای وبسایت شما مورد تائید کاربران باشد گوگل نیز به وبسایت شما اطمینان می کند و در نهایت در بیشتر جستجو ها دیده می شوید و به تدریج ترافیک سایتتان بالا خواهد رفت .
 •  درآمد زایی
  در این بخش وبسایت شما به درآمد زایی می رسد . پس از زمانی که کاربران به شما اطمینان کردند و شما همچنان به تلاش هایتان در خصوص بالا بردن رتبه سئو ادامه دادید در نهایت وبسایت شما به در آمد زایی می رسد و کاربران می توانند از وبسایت شما خرید نمایند ، سفارش های آنلاین یا رزرو داشته باشید .
  درآمد زایی امید بخش ترین قسمت وبسایت است . اما پس از اینکه شما به اولین درآمد وبسایت رسیدید نباید دست از تلاش بردارید ، باز هم باید به تلاش هایتان ادامه بدهید و در راستای سئو بهتر و ارائه خدمات با کیفیت تر به کاربرانتان اقداماتی را انجام بدهید .
  اگر از تلاش دست بردارید ممکن است رقبایتان از شما بهتر عمل کنند و گوی سبقت را از سایت شما بربایند .

نکات دیگری که در مورد سئو وبسایت باید گفته شود این است که سئو به لحاظ فنی هم به ارائه وبسایت شما کمک می کند . در زیر این ویژگی ها را ذکر می کنیم :

 •  ریسپانسیو :
  امروزه بسیاری از کاربران تمایل دارند که در موبایل هایشان به همه چیز دسترسی داشته باشند . شاید شما تصور کنید که خوب هر شخصی که در موبایلش به اینترنت متصل باشد می تواند وبسایت شما را در موبایل توسط مرورگر ببینند. اما این تصور اشتباهی است . اگر وبسایت شما ریسپانسیو نباشد در نمایش های موبایل و تبلت فیچر های آن بهم می ریزد و نه تنها از زیبایی خوبی برخوردار نخواهد بود بلکه کاربر هنگام کار با آن با مشکل مواجه می شود .
  بنابراین اگر شما از ریسپانسیو سایت استفاده کنید کاربران دیگر در نمایش های موبایل و تبلت مشکلات بهم ریختگی را نخواهند داشت . ریسپانسیو بودن سایت تاثیر به سزایی در رتبه سایت شما دارد .
 •  بالارفتن سرعت سایت :
  سئو وبسایت شما باعث می شود سرعت لود سایت شما هم بالا رود . از عواملی که موجب می شود سرعت سایت شما بالا برود و همچنین تاثیر مستقیم روی سئو هم دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :
  فشرده سازی کدهای html , css , js , bootstrap و … سبب می شود تا هم حجم کمتری از هاست شما گرفته شود و هم سبب می شود که کد ها توسط سایت زودتر فراخوانی شود .
  فشرده سازی عکس ها یکی از شایع ترین علت کاهش سرعت لود سایت است . اگر وبسایت شما دارای تعداد زیادی عکس باشد و این عکس ها با استفاده از هیچ روشی فشرده سازی نشده باشند ، در سایز و حجم اصلی خود در وبسایت شما آپلود می شوند و نه تنها دیر لود می شوند بلکه اکثریت حجم وبسایت شما را به خود اختصاص می دهد.
  بنا براین سعی کنید تا حد امکان این عکس ها را با استفاده از ابزارهای آنلاین فشرده کنید تا حجمشان کاهش یابد .
  اما نکته ای که وجود دارد این است زمانی که شما اقدام به فشرده سازی توسط ابزار های آنلاین می کنید از کیفیت این عکس ها کاسته نخواهد شد . پس توصیه می کنیم که فشرده سازی عکس ها را انجام بدهید .
 •  استفاده از هاست مناسب حدالامکان سعی کنید از هاست هایی استفاده کنید که سرعت اتصال به آنها زیر۳ ثانیه باشد . چنین هاست هایی باعث می شود کاربران راحت تر به وبسایت شما اتصال پیدا کنند .

با توصیفات بالا باز هم سئو برای شما مزیت های قابل تفسیری دارد و مسائله سئو به همین جا ختم نمی شود ، در ادامه با ما همراه باشید تا سایر دلایل چرا باید سایت خود را سئو کنیم (مزیت های سئو سایت) را بدانید :

سئو به شما کمک می کند تا عملیات فیلترینگ کلید واژه روی وبسایت شما به راحتی انجام شود . به طوریکه اگر شما مایل نباشید با برخی از کلمات سایت شما به نمایش در بیاید می توانید خودتان کلید واژه ها را انتخاب کنید و با آن کلید واژه ها وبسایتتان به نمایش در بیاید . فیلترینگ کلید واژه سبب می شود که فقط روی کلید واژه هایی تمرکز کنید که هدف شما هستند و همچنین اگر بر روی ۲ کلید واژه تمرکز کنید بهتر است تا برروی چندین کلید واژه تمرکز کنید چون زودتر نتیجه حاصل خواهد شد .

می توانید به راحتی لندینگ پیج های با کیفیتی برای بهترین و تاپ ترین موضوعات ارائه دهید لندینگ پیج ها، وبسایت هایی تک صفحه ای هستند که معمولا به سبب کمبود محتوایشان سئو به سختی برایشان تنظیم می شود اما اگر به خوبی و با دقت سئو روی آن انجام شود محال است که به سادگی رتبه آن کاهش یابد و به جمع وبسایت های مرده بپیوندد.

همچنین در مورد سئو باید بدانید که سئو وبسایت نیاز به پشتیبانی دارد . یعنی بر خلاف بعضی افراد که تصور می کنند اگر یک بار سئو وبسایتشان را انجام دهند آن سئو برای همیشه فعال است و دیگر نیاز به تنظیمات و تغییرات خاصی ندارد ، سئو پس از راه اندازی نیاز به پشتیبانی و نگهداری دارد . چون ممکن است رفتار رقبا با دیدن پیشرفت سایت شما تغییر کند و شیوه هایی در پیش گیرند که وبسایت شما تحت الشعاع آنها قرار بگیرد . همچنین ممکن است گوگل الگوریتم جدید را ارائه بدهد که وبسایت شما هم نیاز دارد همگام با استاندارد سازی گوگل تغییر کند و یا ممکن است وبسایت شما نیاز به تولید محتوای اختصاصی داشته باشد و روزانه چندین مطلب سئو دار وارد سایت شما بشود و این کار جز از دست پشتیبان ها و متخصصان سئو بر نخواهد آمد .

بنابراین سئو وب سایت شما نیاز به پشتیبانی دارد و اهمیت آن را دست کم نگیرید . چنانچه در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید یا سوالی وجود دارد که میخواهید با کارشناسان رویال کد در میان بگذارید یا پروژه ای در پیش دارید که می خواهید استاندارد سازی سئو را روی آن به انجام برسانید می توانید با تیم ما در ارتباط باشید .

جمع بندی کلی مزیت های سئو سایت

سئو در کل با تکنیک ها و استراتژی هایی که دارد سبب می شود که مجموع بازدید های وبسایت شما بالا برود . زمانی که مجموع بازدید های وبسایت ها شما بالا برود در موتورهای جستجو نظیر یاهو ،بینگ و گوگل نیز اولین لینک نمایش نتایج خواهید بود . و این موضوع باعث می شود ترافیک سایت شما بالا برود . ترافیک بالا به معنای افزایش فرصت خرید های آنلاین و افزایش اعتبار و افزایش فرصت جهت ثبت سفارش است . این روش نیز میزان درآمد های سایت را افزایش می دهد.
سئو سبب می شود تا کیفیت وبسایت شما بالا برود و هم مشتریان بیشتری جذب کنید و هم در گوگل محبوب شوید . اگر طبق الگوریتم های گوگل استاندارد های لازم برای وبسایت خود را ایجاد کنید هیچ گاه متحمل ضرر یا کاهش رتبه نخواهید شد ، اگر هم دچار کاهش رتبه شوید نگران نباشید چون این کاهش رتبه قطعی نیست و گذری است و بر اساس تغییرات الگوریتم های هوشمند گوگل است . سئو نیاز به پشتیبانی و بررسی مدام دارد تا اگر با مشکلات احتمالی روبرو شد یا نیاز های مبرم به استاندارد سازی و تغییر یا تولید محتوا داشت به خوبی انجام شود .
کسب و کار اینترنتی خود را با سئو رونق دهید !

خلاصه مقاله

شاید تا کنون بار ها و بارها این سوال برای شما هم پیش آمده باشد ، زمانی که قصد دارید وبسایت خود را راه اندازی کنید پس از طراحی ممکن است وبمستران یا طراحان وبسایت ، به شما پیشنهاد سئو بدهند و شما متاسفانه پیشنهاد آن ها را رد کنید و تصور کنید سئو چیز […]

اگر این مقاله برایتان مفید بود با دوستانان به اشتراک بگذارید:
لینک مقاله کپی شد
پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
 • hasan گفت:

  سلام وقت بخیر
  خسته نباشید و ممنون از سایت فوق العاده تون
  ۱ سوال دارم :
  چطور میشه متوجه شد که کسی به سایتم داره بازدید فیک وارد میکنه ؟ و چطور جلوی بازدید فیک رو بگیرم ؟؟؟( سایت تحت وردپرس هستش )

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام
   بهترین ابزار کمکی که به شما در این زمینه کمک می کند گوگل آنالیتیکس می باشد و برای جلوگیری از این عامل پیشنهاد می کنم از cdn استفاده نمایید زیرا اغلب cdn ها دارای فایروال هایی هستند که آی پی های مشکوک را می بندند

 • زهرا رضایی گفت:

  سئو سایت خیلی پیچیده شده.هر چی بیشتر راجع بهش میخونم گیج تر میشم.. 🙂

 • میلاد کشاورز گفت:

  سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

 • morad گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  سوالی داشتم : بنده مدت چند ماه سایت راه اندازی کردم ولی اصلا مشتری ندارم در صورتیکه هم از نظر قیمت و هم کیفیت هیچ مشکلی نداره و تولید محتوا هم انجام دادیم ولی متا سفانه نتیجه ای نگرفته ام میخواستم اگر امکان داره بنده رو راهنمایی کنید

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام
   زنده باشید
   دریافت رتبه در گوگل و افزایش فروش سایت از طریق سئو نیازمند یک برنامه ی دقیق است و بجز تولید محتوا عوامل گوناگونی در دریافت رتبه تاثیر گذار است

 • سیدمحمود جعفریی گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  سایت من اعتبارش افت شدید داشته و شده ۱۲
  حالا میخواستم بدونم شما میتونید بررسی کنیدعلتش از چیه؟مجدد چه کارهایی باید انجام بدم یا بدین؟هزینه اش چقدر میشه..

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام
   وقت شما هم بخیر
   افت اعتبار سایت عوامل گوناگونی دارد و باید مورد بررسی یک متخصص سئو قرار گیرد پیشنهاد می کنم از طریق تیکت با تیم سئو رویال کد در ارتباط باشید

 • rostam shabgard گفت:

  با این که خیلی از قانون های سئو رو رعایت کردم اما باز سایتم رو هر کلمه کلیدی که سرچ میشه تو نتایج گوگل فقط صفحه اول سایتم رو نشون میده با این که برای هر کلمه کلیدی یه صفحه جدا ساختم و براش محتوا گذاشتم و ایندکس هم شده اصلا تو گوگل بالا نمیاد
  چیکار کنم ؟ 🙁

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام
   اعتبار صفحه ی اصلی سایت شما از سایر صفحه هات بالاتر است و به احتمال زیاد شما از کلمات کلیدی خود در صفحه اصلی نیز استفاده کرده اید و این امر باعث شده است صفحه اصلی سایت شما در کلمات کلیدی مورد نظر شما رتبه دریافت نماید

 • علی بهار گفت:

  سلام وقت بخیر سئو کردن سابدامنه سخت تر از دامنه ی اصلی هست؟؟ برای یه سایتی که تو دامنه اصلیش میشه ثبت اگهی کرد و بعدش یه سابدامنه بسازم که توی اون فقط بشه ثبت اگهی ماشین کرد و میخوام اینا از هم جدا باشن از لحاظ سختی سئو تاثیری میزاره ؟؟؟
  ممنون

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام
   شما هم میتوانید اعتبار سابدامین و دامین را از نظر گوگل یکی نمایید و هم می توانید برای هرکدام به صورت جداگانه موارد سئو را انجام دهید و اعتبار سابدامین و دامین را از هم کاملا جدا نمایید.
   بله وقتی اعتبار دو سایت جدا از هم باشند باعث می شود تمرکز شما به دو بخش تقسیم گردد

 • nasrin گفت:

  با سلام .متشکرم در زمان کم بهترین توضیحات ارائه شد
  عالی بود دمتون گرم ♥

 • sina گفت:

  از الکسا و چندتا بک لینک چکر دیگه بررسی کردم. ۴ ۵ ماهه تکون نخورده.
  با اینکه حداقل تو ۱۰ تا از وبلاگای خودم ثبتش کردم و جالبه که اونارو هم پیدا نکرده به عنوان بک لینک 🙂
  به راستی چه باید کرد ؟

  • رضا ذوالعلی گفت:

   سلام
   لطفا چک نمایید که بک لینک های شما نوفالو نباشند اگر میخواهید دقیق تر بررسی نمایید از ابزار ahref استفاده نمایید

 • نیلو گفت:

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم…
  ممنونم..

 • رویا حسینی گفت:

  سلام من در استان کرمان زندگی می کنم و یک سایع در زمینه صنایع غذایی دارم اما داخل استان کرمان تیم سئو حرفه ای وجود ندارد ، شما می توانید در این زمینه به ما کمک نمایید ؟

 • محمدحسین رفیعی گفت:

  مهمترین مزیت سئو بنظرم همین بحث برندسازی و افزایش فروش هست. دیگه باقیش بدرد نمیخوره!
  اینکه صرفا یه تعداد یوزر رو شما وارد سایتت بکنی، پشیزی ارزش نداره. باید بتونی یوزر رو تبدیل به کاستومر یا همون مشتری کنی.

  اگه بتونی روی نرخ تبدیلت کار کنی، با ۱۰۰ تا بازدید کننده روزانه هم میتونی به ثروت زیادی برسی ( دیدم که میگم ) …

  بنظرم جای یه مقاله جامع در مورد اینکه سئو چیه و اصلا موتورهای جستجو چطور کار میکنن توی رویال کد خالیه، حتما یه مقاله در موردش بذارید!

 • خانم مهدوی گفت:

  مهمترین مزیت سئو از نظر من همین بحث برندسازی و افزایش درآمد هستش. راستش خیلی با اینکه بازدیدکننده ها زیاد بشن هم حال نمیکنم! البته واسش دلیل دارم.

  آدم تا زمانی که نتونه با همون ۱۰۰۰ بازدیدکننده سایتش به درآمد برسه، اگه بازدیدکننده هاش برسن به ۱ میلیون، بازم نمیتونه اون بازدهی مناسب رو بگیره.

  البته سئو واقعا مبحث عمیق و گسترده ای هست و اگر کسی میخواد متخصص سئو و یا به قول خودمونیا سئوکار بشه، باید حتما روزانه یه مدت مشخصی رو بذاره واسه یادگیری و تمرین و کسب تجربه. با کارآموزی هم به جایی نمیرسه آدم، باید واسه خودتون یه سایت بالا بیارید و همونو سئو کنید و حالشو ببرید!!

 • معصومه مرادی گفت:

  توی مقاله به یه چیزی اشاره شد که بشدت حرف درستی بود.
  اونم این بود که شما با سئو میای یه عملیات فیلترینگ رو انجام میدی و دیگه اجازه نمیدی که سایتت با کلمات غیرمرتبط در گوگل رتبه بگیره و با این کار، مخاطب هدفت رو فقط جذب میکنی و دیگه هر احدی نمیاد وارد سایتت بشه.

  بنظرم یکی از مهمترین مزیت های سئو دقیقا همین هستش که شما دیگه خودت انتخاب میکنی مردم با چی تو رو بشناسن و این ارزشمنده!